Keresés

Részletes keresés

Schirocco Creative Commons License 2009.09.16 0 0 30

Kedves Laci!

Nincsenek előíteleteim, de a helyedben nem a tescoban vásárolnék ilyen dolgokat. (persze lehet jó, csak egy sz.gépes boltban a vásárláskor kérhetsz tanácsot az eladótól) Kérdésed összetett, ez attól függ mennyit fogyaszt a géped tápja.(le van írva valahol a használati útmutatóban) Elvileg elégnek kell lennie.

Igyekeztem legjobb tudásom szerint tanácsot adni.

Üdvözlettel: Levente

Előzmény: OWlaci (29)
OWlaci Creative Commons License 2009.09.14 0 0 29

hali!

 

van egy acer aspire 9420 17"os laptopom. a munkám úgy hozta hogy rengeteget kell kocsival mászkálnom és nagyon sok idöt várakozásal töltök a kocsiban. ebben az idöben visszont végezném a többi munkámat amihez kell a laptop, visszont ez csak kn. 60-80 percet bir egy akksi töltésel.

gondoltam veszek egy áramátalakitot 12v -rol 220v-ra, most éppen akcióban van a tescoban egy belkin 140 wattos. ez a készülék elegendö áramot termel hogy a laptop müködjön?

vagy valami más töltö?

kérlek segitsetek

köszönöm

 

by

laci

ashura Creative Commons License 2009.05.18 0 0 28
"esc", pl...
Előzmény: pener (27)
pener Creative Commons License 2009.05.18 0 0 27
SEGITSÉG!!!!

Kaptam egy compaq 7800-at.
Sajnos hüle vagyok hozzá,és nemtudok a biosba belépni.
Probaltam minden F gombot de nem sikerült.
Mileneum van rajta de nem idul csak bejelentkezik.
Ezért szeretnék XP-t feltennei de ahoz be kéne lépjek a biosbe,ami nem megy. Mit tegyek?
A segitséget elöre is köszönöm,
szempo Creative Commons License 2003.12.25 0 0 26
A biosban be van állitva hogy cd-ről bootoljon vedd ki h vinyórol bootoljon majd ha teszel bele és akkor nem fogja csinálni.
Előzmény: blg73 (21)
ZöPö Creative Commons License 2003.12.24 0 0 25
Ak-Sys, Jagelló út (Budapest)
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 24
szevasztok, akksit keresek a notebookomba: Compaq Armada 1592dt, az akksi típsa pedig: 254960-001 és a 2920X series komputerekhez használható. ez egy elég régi (233mhz) modell, hol lehet ilyet kapni még? mindennemű segítségnek örülnék!
zylexy Creative Commons License 2003.04.20 0 0 23
Hát lehet, hogy van egy tippem:
Ismered a Macropolis Computert? (Oktogon) Ők forgalmaznak ACER notebookokat, és van egy rakás szakmai kapcsolatuk. Apám most vett ott egy ACER laptopot, és tök jól megy, rendesek a skacok. Ha gondolod megnézheted. (Közvetlen kapcsolatuk van a gyártóval...) Egy próbát mindenképpen megér szerintem.
Előzmény: blg73 (21)
toths Creative Commons License 2003.04.18 0 0 22
Sziasztok!

Lehet, hogy offtopic vagyok, de azért, ha van ötlet, vagy magyarázat az alábbi dolgokra, akkor szívesen veszem.

Van egy laptop. Normál semmi extra. Mi lehet a probléma? bekapcsolás után csak a CD kezd el mozogni és a ventillátor, de semmi kép, se hang, de a ventillátor stabilan dolgozik. Egy ismerős azt mondta erre, hogy valószinűleg elszállt a táp egy része és a Winchester is. Megnézettem a Winchester állítolag halott. Most nincs benne Winchester. de winchester nélkül, ha minden más müködik benne, akkor nem kellene valamit látnom a monitoron?? Az alap bios az nem a WInchesteről müködik, ugye??

Tanácsokat várom, előre is köszönettel

blg73 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 21
ACER oskovulet laptop
N4/25
Nincs hozza tapkabel, biztosan hulla az aksija is, ez egy nagyon regi darab 931217 a gyartasi datuma. 200 MB Seagate vincsi van benne. Van valami tipp, hol lehet ehhez aksit es tapkabelt szerezni? Elore is koszonok minden infot!
Előzmény: Mr Spock (20)
Mr Spock Creative Commons License 2002.12.15 0 0 20
Kedves von Schwarz

"Irja be a parancssor-értelmezo nevét (például: C:\WINDOWS\COMMAND.COM)." Ez nekem tök magas. Megpróbálkoztam ugyan a command.com - mal de nem változik semmi, bármit írok be csak a fenti felirat jelenik meg.

IDE ird be hogy a: (vagy A:) es nyomd meg az ENTER-t.

Gabor

Előzmény: von Schwarz (-)
Mr Spock Creative Commons License 2002.12.15 0 0 19
Kedves Hozzászól-ó,

Ha nem valami eltort/elromlott, akkor:
Keress a kepernyo jobb also sarkan egy kis hangszoro jelet, kattints ra, es nezd meg hogy nincs-e a hangero beallitas (volume) nullara allitva, vagy nincs a Mute box beikszelve. Nekem egyszer pontosan ez okozta azt amit te leirtal.

Jo hir hogy a fullhallgato SEM mukodik, mert akkor nem valoszinu hogy a hangszoroval lett valami, a laptopba meg nincs kulon hangkartya ami kirazodhat szallitas kozben. Ugyhogy valami beallitasi problema kell hogy legyen.

Gabor

Előzmény: Hozzászól-ó (16)
Mr Spock Creative Commons License 2002.12.15 0 0 18
Kedves von Schwarz,

Eleg rejtelyes a dolog, mert 23 eves computerezesem soran soha nem volt olyan hogy ne tudtam volna a floppy-hoz hozzajutni.
Probald a kovetkezot:
Menjel be a Windows-ba, ahogy szoktal.
Utana valaszd a Run commandot.
Ird be hogy COMMAND.
Nyomd meg az Enter-t
Amikor latod a C:/> promptot (lehet hogy meg mas dolgok is lesznek utana irva, mint C:/WINDOWS/AKARMI.....), ird be hogy A: es nyomd meg az Enter-t (persze ugy hogy van egy floppy disk a drive-ban.
Ha nem jelenik meg A:> akkor valami problema kell hogy legyen magaval a floppy drive-al.

A floppy-nak nincs ugy kulon driver-e mint a CD-nek, tehat ilyent ne is keress. Az meg egy lehetoseg, hogy magaban a CMOS-ban ki van kapcsolva a floppy drive, ami viszont azert nem valoszinu, mert olyan laptopokban ahol a CD es floppy ugyanoda megy, altalaban nem is lehet kiiktatni a floppy drive-ot.

Szinten: ahol kiirja azt amit irtal (valamifele utasitas, nem emlekszem a mondatra) OTT probald beirni hogy A:

Gabor

Előzmény: von Schwarz (15)
rali Creative Commons License 2002.12.15 0 0 17
Keresd meg a Qqbercit a tasztalon valamelyik topicban,vagy meilozzál neki.
Előzmény: Hozzászól-ó (16)
Hozzászól-ó Creative Commons License 2002.12.13 0 0 16
Tud segíteni valaki?
Van egy IBM laptopom és egyik pillanatról a másikra (egy óvatos szállítás után) elszállt a hangja. Se hangszórón, se fejhallgatón nem jön ki.
Hova fordulhatnék megbízható, megfizethető helyre?
Kösz!
von Schwarz Creative Commons License 2000.08.09 0 0 15
Mindenkinek kösz az eddigieket. Sajnos a helyzet még változatatlan, úgyhogy ha van még ötlet álljatok elo vele bátran !

Hogy fogok így Mr. Teifel elé állni ?

marslakó Creative Commons License 2000.08.08 0 0 14
Sziasztok!
Nekem egy oriasi segitseg kellene: jovo heten levonulok felig udulni es felig madaraszni, es kellene egy laptop, amin birizgalhatnam a honlapomat. De akarkit kerdezek, senki sem tud adni. Kozuletek nincs valakinek otlete, hogyan lehetne egy hetre laptophoz jutni, na persze nem tul dragan! Word, Excell, Photoshop es Netscape kell tudjon futni alatta, meg nem artan a CD sem, de ez nem feltetlenul szukseges. (A szoftvereket en fel tudom nyomnim ha nincs rajta.) Lszi maganban irjatok! Koszi szepen. Es bocs a nemileg OFF-ert.
von Schwarz Creative Commons License 2000.08.08 0 0 13
Dehogynem, csak idegességemben nem is gondoltam rá.
Előzmény: 4ndr3w (12)
4ndr3w Creative Commons License 2000.08.07 0 0 12
Nem lehetséges, hogy a C:-n FAT32 fájlrendszer van, azért nem látszik DOS-os bootlemezről bootolva?
hc Creative Commons License 2000.08.07 0 0 11
F10
von Schwarz Creative Commons License 2000.08.07 0 0 10
Könyörgöm, még a biosba se tudok belépni ! Se F1, se del, se Esc . Vagy más a titka ?
Előzmény: Laci (9)
Laci Creative Commons License 2000.08.07 0 0 9
Csak Compaq notebookkal ne kezdjen az ember...

Egyébként nyílván nem látja valamiért a c-t. Próbáld meg autodetektálni a biosban.

matti38 Creative Commons License 2000.08.07 0 0 8
Eleg sajatos a Compaq. Egy tippem meg van: vedd ki az aksit, persze tedd vissza a cd-t, es igy probald (kb. 10 perc multan) ujrainditani.

Üdv.:

Matti

Előzmény: von Schwarz (7)
von Schwarz Creative Commons License 2000.08.07 0 0 7
A kérdés eldöntött. Én ugyanis sajnos nem kapcsoltam ki. Erre fagyott le az egész, és újraindítani már nem tudtam. (Egyébként a gazdája, ha jól emlékszem azt mondta, hogy nem kell kikapcsolni.)
Előzmény: Laci (5)
von Schwarz Creative Commons License 2000.08.07 0 0 6
Sziasztok !

Compaq Armada 7800-as az átkozott. Alapból a cd szokott benne lenni, a floppy csak nekem kellett volna, hogy átmentsem az adatokat az asztali gépemre. Floppyról indítva (ehhez nem volt boot-lemez, a saját pc-mét próbáltam) beindul, de ha a C:-re átmegyek a floppyról és bármilyen utasítást adok akkor azt írja ki, hogy "Invalid media type reading drive C". A régi dos-os indítólemezzel még ennyi sem történik, ott fel sem ismeri a c-t. Ha visszateszem a cd-t, akkor csak az említett feliratot kapom újra: "Irja be a parancssor-értelmezo nevét (például: C:\ WINDOWS\COMMAND.COM)."

Laci Creative Commons License 2000.08.07 0 0 5
most jól összekavartátok :)
Előzmény: matti38 (4)
matti38 Creative Commons License 2000.08.07 0 0 4
Ja, meg valami: ha viszonylag uj, akkor ahhoz, hogy floppyt tegyel be (gondolom, ez a cel), a cd- es floppy egyseg cserejehez ajanlatos NEM kikapcsolni a gepet.
Előzmény: matti38 (2)
hc Creative Commons License 2000.08.07 0 0 3
Rakd vissza a cd-t. Ha úgy megy, akkor próbáld újra és induláskor próbálj belépni a setup-ba és beállítani a floppy-t. Természetesen mindig kikapcsolva cserélj, mert különben tényleg nagyon drága!!

hc

matti38 Creative Commons License 2000.08.07 0 0 2
Hello!

- ha floppyrol indul, vagy be kell tenni egy boot-floppyt, amely tartalmazza a COMMAND.COM-at (eleg regi telepites lehet), vagy valoban vissza kell cserelni a floppy-egyseget cd-rom-ma (milyen tipus egyebkent? Dolgoztam több Compaq-kel is)

Üdv.:

Matti

Előzmény: von Schwarz (-)
joy Creative Commons License 2000.08.07 0 0 1
Yéééegyoááás!!!
A szagértelem is 0!

Annyi azért van, hogy a cédéolvasóhoz egészen más drájver kell, mint a floppyhoz! Az actaliknális!

Vidd el szagemberhez! Sok péncbe kerül, de megéri, ha a gazdi vem ver orrba!

Tudom hüle tanács, de ez van...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!