Keresés

Részletes keresés

allobt Creative Commons License 2015.01.26 0 0 457

Szia help_me_please !

 

Keresésed - ha véletlenül is - eredményes lett.

Én ugyanis MBI-s tanácsadó vagyok, még ha nem is a "valami technika tanárból átképzett "pénzügyi tanácsadó" kategóriához tartozom.

Ugyanakkor el kell ismernem, sajnos igazad van,  sokan kényszerpályán mozogtak, mozognak ebben a foglalkozási körben. Szinte minden más területről volt jelentkező a "Pénzügyi tanácsadó" munkakörbe, így a technika tanárok közül is. Bár hozzá kell tennem, nem rajtuk múlik a befektetésed jelenlegi eredménye.

De tegyük félre a múltat! Szívesen segítek neked eligazodni a befektetésed jövőbeni lehetőségei között.

Itt elérsz: allobt@freemail.hu

A többit személyesen.

 

 

 

Előzmény: help_me_please (456)
help_me_please Creative Commons License 2015.01.16 0 0 456

sziasztok! 

 

évek múltán is ugyanúgy állok "befektetésileg" 

 

van itt MBI tanácsadó ? 

 

szívesen kérnék tőle segítséget, mert az MBI által közvetített termékből képtelenség hozamot realizálni, ellenben a veszteség szépen növekszik 

 

valami technika tanárból átképzett "pénzügyi tanácsadó" már megmondhatná a frankót 

 

(tapasztalatom alapján csak ilyenek dolgoznak a pénzügyi tanácsadó cégeknél és biztosítóknál) 

BR277 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 454

 Kedves help_me_please

 

 Nem tudok nem reagálni az Ön hozzászólásához, mert ez a hozzászólása alaptalan és sértő. Mindaz mellet szeretnék Önnek segíteni ezért, ha az e-mail címét megadja segítek megérteni a befektetési alapok működési elvét. Pénzt nem veszített csak az információi nem teljesek.

Nem mi kezezeljűk az Ön pénzét, tehát az Emeralda félszigeten épülő oktatási központunk nem az Ön pénzéből épül.

Javaslom az alábbi link elovasását

http://nol.hu/lap/gazdasag/20110616-a_magyarok_80_szazalekanak_nincs_megtakaritasa

 

 

Előzmény: help_me_please (453)
help_me_please Creative Commons License 2011.08.08 0 0 453

szia!

 

Nekem is MBI "jövőszámlám" van, szerintem hasonló lehet mint a LIFE. 

Ha erre alapoznék, akkor NEM LENNE jövőm !!!

 

Jelenlegi állás szerint félmillió forintot veszítettem rajta !!!

2003 óta van nekem, ha ugyanezt a pénzt bankba teszem, akkor most kb félmillió forint pluszban lennék, tehát az MBI 1 millió forintot húzott ki a zsebemből. 

Ha mást is hasonlóképpen megkopasztottak, akkor elhiszem, hogy telik félszigetre, csak nekünk nem lesz jövőnk !!!

 

Kár hinni ezeknek a szemfényvesztéseknek. 

Mai eszemmel messze elkerülném ezeket a csaló patkányokat. 

 

Előzmény: lili3372 (452)
lili3372 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 452

Sziasztok!

Segítségeteket kérem!Ismeri valaki a LIFE Jövőszámlát?

Valen_10 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 451

Tisztelt dhcodoki!

Két hírem van ezzel kapcsolatban: az egyik az, hogy a "történet" igaz. 

A másik, hogy jelenleg már nem jegyezhető.

A történet:

Igen, az MBI valóban vásárolt egy félszigetet ezelőtt három évvel a Dominikai Köztársaságban. A félszigeten villákat épített és épít jelenleg is. 

A cég itt tartja a munkatársak képzését. Pl. a jövőhónapban.

Amivel megkerestek az ehhez kapcsolódik: az építkezések kezdetekor csak MBI munkatársak részére bocsátottak ki vállalati kötvényeket. Idén újra ilyen vállalati kötvényt lehetett vásárolni kb. két hónapig. A kötvényeket 1000, 5000, és 10000$-ért lehetett vásárolni. A szerződésben fix, garantált hozam 25% 5 évre. Aki 5000 vagy 10000$-ért vásárolt, az a befektetésen túl másodmagával egy hetet tölthet el a félszigeten.

További információ email-en: penzugymaskepp@hotmail.com

Kedves Prof!

Ha adsz email címet küldök néhány fotót a "kabréról".

További szép napot mindenkinek!

Előzmény: dhcodoki_ (450)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.01.12 0 0 450

Most már egyre kíváncsibb leszek.. gondoltam feljövök ide, feldobom a kérdést, s özönleni fognak a válaszok, miszerint okés, vagy nem okés a dolog.. de így, hogy szinte senki nem hallott róla.. kicsit utánajárok az "üzletkötő" szavahietőségének..

Előzmény: Prof (449)
Prof Creative Commons License 2011.01.11 0 0 449

Az MBI? Félszigetet?

 

A rádiókabaréban mikor adják le?

 

Á, vicc. De majd jön egy ügyes MBI tanácsadó és úgyis megmondja

a frankót. Van itt egy halom, majd csak jelentkezik valamelyik.

 

 

Előzmény: dhcodoki_ (448)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.01.11 0 0 448

Az MBI üzletkötője próbál "beszervezni". Állítólag vettek valami félszigetet, ahol szállodákat építenek, s ide kell a pénz, meg itt lenne a nyaraltatás is. A részletekre már nem akartam, hogy kitérjen, idegenkedem az ügylettől.    

Előzmény: Prof (447)
Prof Creative Commons License 2011.01.11 0 0 447

És ennek mi köze az MBI-hez?

 

Én tök ismeretlen embernek akkor sem adnék 10 ezer dollárt,

ha 20 ezret ígér érte cserébe azonnal.

A luxusútról meg mindig a Magnum egyik epizódja jut eszembe,

amikor a pasas nyert egy luxusutat... az utca túloldalára.

Előzmény: dhcodoki_ (446)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.01.11 0 0 446

Sziasztok!

Segítség kéne. Ma engem is megkeresett valaki, hogy fektessek be 10.000$-t kötvénybe, kössem le 5 évre. Ezalatt az 5 év alatt, minden évben elmehetek egy külföldi luxus nyaralásra (adott helyre, csak már nem emlékszem konkrétan hova is), s az 5. év után visszakapom a pénzem kamatostul. Végülis ez a lényege. Valaki vállalkozott már ilyenre??

Valen_10 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 445

Tisztelt help me please!

Több éves tapasztalattal rendelkezem, és szívesen segítek. Amennyiben segítséget kér, kérem írjon a penzugymaskepp@hotmail.com email címre.

 

Előzmény: help_me_please (442)
Prof Creative Commons License 2010.11.27 0 0 443

"A kockázati biztosításra fizetett díj ablakon kidobott pénz, azért kell

kidobni, mert ha baj van, a biztosító egy nagy zsák pént dob vissza

az ablakon."

Előzmény: vitsz (441)
help_me_please Creative Commons License 2010.11.27 0 0 442

Tisztelt vitsz!

 

Szeretnék én is jól eligazodni a rengeteg költség és a sokféle alap között, de még nagyon kezdő vagyok a témában.

Mivel nekem is csak veszteségem származik az Generali Jövőszámlából - melyet az MBI közvetített számomra -  kifolyólag , ezért tennem kellene valamit, hogy javuljon a helyzet, de ehhez én magam kevés vagyok.

 

Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy sem az MBI sem a Generali nem óhajt segíteni még apróbb kérdésekben sem. Egymásra mutogatnak, nem vállalják a felelősséget, hanem próbálják a másikra hárítani: a Generali az MBI-re és fordítva.

Eddig már több munkatárssal leveleztem az MBI-től s a Generalitól is, de 2009 szeptember óta senki sem tudja nekem FORINTOSÍTVA megválaszolni azt a kérdést, hogy a részleges visszavásárlást még milyen költségek terhelik és azt sem, hogy a díjmentesítésnél mennyi költség merül fel.

Több mint egy éve irányítgatnak egyik embertől a másikig, de választ még senkitől nem kaptam.

Tegnap egy "nagyon kedves" fiókvezető felajánlotta, hogy segít, ha új szerződést kötök újabb évi 10 ezer Ft-os költséggel !!! Természetesen nekem azt állította, hogy ennek csak évi ezer Ft-os költsége lesz és ezt emelte ki legalább ötször, de azt nem mondta, hogy ezen felül még az egyéb összes költség kb évi 6-8 ezer Ft (ezt a táblázatból vettem észre).

Nekem már nagyon elegem van abból, hogy hülyének néznek, nem vesznek emberszámba és megaláznak.

Addig voltam csak jó, míg lenyúlták rólam a jutalékot és addig amíg éves szinten a pénzem 25-30 %-át elveszik.

De segítség az ZÉRÓ!!!

Lenyúlják az éves befizetésem 25-30 %-át, erre akartak most "rarakni" egy lapáttal, hogy két szerződésben dupla költségekkel nyúljanak le. Természetesen ebbe nem mentem bele , így a kérdéseimet sem válaszolták meg. És csak azért hívtak be 50 km-ről a fiókba, hogy ezt közöljék velem. Nekem ez már több mint sok ...

Ha valaki nem akar segíteni, akkor ne is rángasson be a fiókba, mert ezt telefonon is lehet közölni.

Megkockáztatom, hogy ezek a szedett-vedett innen-onnan átképzett emberek nem is rendelkeznek olyan jellegű szakmai ismerettel, hogy ezeket ki tudják számolni és ezért húzódik a válaszadás !!!

Már a második emberrel beszélek (egyik MBI-s másik Generali-s), aki úgy akar rábeszélni egy szerződésre , hogy csak össze-vissza rajzolgat , nyilakat, grafikonokat, de amikor visszakérdezek, hogy ez forintban mennyi lehet, akkor széttárja a kezét. Szerintem erről fingja sincs !!!

Megmondtam világosan, hogy ha számokkal alátámasztja az érvelését, akkor megkötöm a szerződést, de erre nem volt képes, mert szerintem nincs képben. Nekem pedig hiába rajzolgat, mert ezt csak a biztosítós tanfolyamon tanulta, de ez egyáltalán nem megalapozott. Ott megtanítják őket ilyen sablonokra, meg rajzokra, de semmi számszaki ismeretük nincsen , legalábbis ha van, akkor ezt nagyon jól titkolják !!!

Nekem pedig a döntéshez (részleges visszavásárlás vagy díjmentesítés) számok kellenek, mert a bankoknál is tudom, hogy ha pl elindítok egy utalást külföldrwe, akkor az nekem mennyibe fog kerülni.

Itt meg kitöltök egy nyomtatványt (részleges visszavásárlás / díjmentesítés) de senki nem mondja el, hogy ez nekem mennyibe fog kerülni.

Hová lehet fordulni ez ügyben, mert úgy látszik sem a Generali se maz MBI nem illetékes. De én honnan találjam ki, hogy ők mennyi költséget számolnak ezekre ???

 

Szerintem sem a programokal van baj, de azt ne várja senki egy ügyféltől sem, hogy broker vagy biztosítós legyen, csak azért mert vesztére aláírt egy ilyen szart !!! Ha ők sem tudják megválaszolni a kérdésemet több mint egy éve, akkor én hogyan tudnám ?

Előzmény: vitsz (437)
vitsz Creative Commons License 2010.11.27 0 0 441

Nem Prof-nak írom, mert ő korrektül látja a helyzetet.

 

A kockázati biztosításra "kidobott" pénzt én másként értékelem. Én kötök a biztosítóval egy fogadást pl. 20 évre, hogy ezen az időn belül el fogok távozni az élők sorából, vagy egyéb súlyos dolgok történnek velem. Ha ez tényleg így történik, akkor kapok x milliós összeget. Mindez nekem havonta - koromtól függően - 2-3-4-5 ezer forintomba kerül. 

 

A biztosító azt mondja, hogy ezen az időn belül te nem fogod az ibolyát alulról szagolni, de egye fene, elfogadom azt a pár ezret havonta, és ha mégis neked lesz igazad, akkor sajnos nekem a zsebembe kell nyúlni, és ki kell csengetnem az x millió forintot. A biztosító nagyon jól tudja matematikai számításokból, hogy milyen eséllyel "veszít", és mekkora kisebb (ja, sok kicsi sok helyről sokra megy!) összegek folynak be havonta azoktól, akik "veszítenek", hiszen nem történik velük semmi sem.

 

Kicsit kisarkított volt a példa, mert a halálesetet sok egyéb dolog helyettesítheti: rokkantság, stb.

 

Vajon nem ugyanezt tesszük-e naponta a lottóval, totóval, sorsjegyekkel? De ugyanezt tesszük új autónkkal is, hiszen arra azonnal kötünk Casco biztosítás, hátha balfék leszek, és kidöntök egy oszlopot. Bízunk a fogadásunk igazában, annak ellenére, hogy tudjuk a lottó ötös 1:44 milliós esélyét, és sorolhatnám! Űgy gondolom, a legtöbben tényleg kidobott pénznek tekintik, ezért vagy nem is szerződnek ilyenre, vagy ha igen, mégis hisznek a szerencsében. Ha tényleg nem történik semmi, és túléli a fogadást, elveszített a 20 év alatt 3 ezer Ft-os havi átlaggal számolva kb. 720.000 Ft-ot, de ha ez egy négymilliós védelmet takar, és történik "valami", akkor ennek többszörösét kapja vissza vagy ő, vagy a hozzátartozója már akár a következő fél év után is! Akkora összeghez juthatnak, amire a családnak esélye sem volt, hogy valaha az életben összerakja! 

 

Mindenkinek szuverén joga eldönteni, hogy a kockázati biztosításra kifizetett összeg tényleg kidobott pénz-e. 

Prof Creative Commons License 2010.11.26 0 0 440

A befektetési részhez én nem is gondoltam hozzányúlni. Ha már fut, és UL és AVIVA,

akkor ezt semmi nem indokolja, pláne úgy, hogy még kezeled is rendesen.

 

A kockázati részre gondoltam, mert ott esélyes, hogy kor ide vagy oda, van jobb

megoldás. Az már más kérdés, hogy pontosan mi és pontosan hogyan kell, milyen

biztosítási összegre, milyen kockázatokra. A kockázati díjrész ígyis-úgyis "ablakon

kidobott pénz", innentől meg mindegy, hogy hova fizeted.

 

Prof

Előzmény: vitsz (439)
vitsz Creative Commons License 2010.11.26 0 0 439

A kockázati oldalról teljesen egyetértek veled, de a jelenlegi biztosításomban a kötéskori 42 éves voltam, most viszont már 51 vagyok, ebből kiindulva csak drágább lehet... Kicsit más lesz a felállás a 10. éves fordulón, mert akkor - legalábbis a tájékoztató szerint - felülvizsgálják a kockázati elemeket. 

 

Egyébként kockázati oldalról én is átvilágíttattam a szerződést, és a jelenlegi tarifáknál alig lenne olcsóbb ugyanez a védelem. Majd meglátjuk, hogy a 10. év után, 2012-ben mit mondanak, akkor akár díjmentesíthetem is, hiszen a visszavásárlási táblázat 10. évre szól ebben a biztosításban. (Aviva Armada) Én még úgy érzem idejében pakoltam a szerződéseinket helyre, a portfoliókat az on-line portálon magam módosítom. Az ember a saját pénzével úgy játszik, ahogy akar, máséval azért már más a helyzet. Összehasonlítottam több biztosító alapjait is, az Aviva elég előkelő helyen áll hozamaiban. (Na nem azért tömjénezem, mert nekem ez van, de az Allianz vagy a Generali azért alatta marad. 

 

Most már nem nagyon gondolkodok az újrakötésen, mert tudom, hogy új jutalék, új kezdeti költség terhelné emiatt a zsebemet. 

Előzmény: Prof (438)
Prof Creative Commons License 2010.11.26 0 0 438

Szia Vitsz!

 

Ez esetben isten hozott a fórumon!

 

A veletek történtek -- sajnos -- szokásosak, megszokottak, hétköznapiak,

az a mód, ahogy kezeltétek, kicsit kivételes, ugyanakkor majd' minden tekintetben

tökéletes, sőt, példaértékű.

 

A kockázati védelem állítgatásával nem értek egyet maximálisan, annak is csak

egy oka van: ezek a termékek jellemzően rossz ár/érték arányban szolgáltatják

az élet-, baleset- és betegségbiztosítási védelmet, vagyis -- legalábbis igen

nagy eséllyel -- van náluk jobb megoldás is a piacon.

 

 

Üdv,

 

Prof

Előzmény: vitsz (437)
vitsz Creative Commons License 2010.11.26 0 0 437

Pedig személyes tapasztalatról én is tudnék beszámolót írni. Hasonló volt a helyzet, nekem egy 2002-ben indított havidíjas UL. biztosításom volt, erre jelenleg  180 ezer az éves díj (Aviva), páromnak pedig egy 2005-ben indított Generali Aranyszárny (az éves díja jelenleg 220 ezer). Az én biztosításomnál akkor kezdtem el összeráncolni a szememet, amikor 6 év (!) befizetése után kihoztak 271 ezres számlaegyenleget. Feleségeménél picivel jobb volt a helyzet, mert ott "csak" 256 ezres mínuszt termelt 3 év alatt :-)

 

Akinél megkötöttem az Avivát, természetesen már nem dolgozott annál a cégnél. A rákövetkező időkben is egymásnak adták a forró kilincset. Érdekes módon a feleségem Generalis ügygazdáját sem lehetett utolérni. Nem maradt más, mint kicsit beleásni magunkat a témába, és magunknak kellett kézbe venni a dolgokat. 

 

Azon szerencsések közé sorolhatom magunkat, akik azért nagyjából eligazodtunk a tájékoztató szöveg mögötti számokban, táblázatokban, a kockázati összegek és a mögöttük álló kockázati biztosítási összegek nagyságában, így le tudtuk számokra is fordítani, hogy miért terhelik ilyen irdatlan költségelvonások a szerződéseket. Ezután letöltöttünk egy csomó nyomtatványt, és egyik-másik pénznyelő - és megítélésünk szerint felesleges - kockázati elemet kiiktattunk, ami pedig irreálisan alacsony volt, azt megemeltük. (Mit ér egy 500 ezres kockázati védelem? Egy urnára sem elég, ezért 4-5 millióra kalkuláltuk ki, úgy gondoljuk, ez már valamilyen szinten megfelelő kockázati védelem.)

 

Nekünk jó segítségünk volt a portfoliók folyamatos módosításában is, így jó időben jó szeleket tudtunk meglovagolni. 

 

Mindezzel csak azt szerettem volna illusztrálni, hogy sose a programokkal van baj, hanem az állomány ápolásával. Szerintem teljesen mindegy, hogy OVB, MBI vagy Brokernet, ha a mögötte lévő ember TUDJA, hogy mit csinál. A baj csak az, hogy ezek nevei mögé bújva legtöbbjük azt hiszi, hogy varázsütésre átváltoznak pénzügyi guruvá, és több kárt okoznak, mint hasznot, nem beszélve arról, hogy lejáratják önmagukat is meg a cégüket is. Külön mesét érdemelne egy-egy találkozás ilyen "tanácsadókkal", irritáló, hogy mennyire el vannak szállva önmaguktól.

Előzmény: Prof (436)
Prof Creative Commons License 2010.11.25 0 0 436

Pazola mondaná, hogy "hidd el, jobb igy, hogy nem aktiv ez a forum".

Előzmény: vitsz (435)
vitsz Creative Commons License 2010.11.25 0 0 435

Háát szerintem nem annyira üdítő dolog, hogy ennyire inaktív ez a fórum.

Előzmény: Prof (434)
Prof Creative Commons License 2010.11.25 0 0 434

Hurráááááááááááááááááá!

Előzmény: vitsz (433)
vitsz Creative Commons License 2010.11.25 0 0 433

A visszavásárlási értéket évenkénti bontásban a szerződéshez mellékelt tájékoztatónak tartalmaznia kell. Ugyancsak tartalmaznia kell, hogy hány év befizetése számít KEZDETI befizetési egységnek, mert az ez után történő befizetésekre a visszavásárlási táblázat már nem érvényes! 

Előzmény: help_me_please (428)
insurances89 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 432

Szia!

Ha a kolléganőd a jövőjéről szeretne gondoskodni (tehát nem kimondottan a nyugdíjra ami pl 30 év múlva lesz - ezt ő tudja kb mikor lesz), akkor nem feltétlen ajánlanék egy 10-20 éves elkötelezettséget.

Válasszon olyan megtakarítást, ahol a visszavásárlási táblázat nem a 15. évnél mutatja a 100%-ot pl.

Mert ha nem konkrétan nyugdíjra gyűjt, hanem váratlan kiadásra, gyerekre, felújításra, stb. akkor olyan konstrukció igazán testhez álló neki, ami tartam nélküli, de nem a 15. évnél tud belőle "jól" kiszállni.

SZERINTEM.

Előzmény: kilkeny33 (426)
Prof Creative Commons License 2010.11.05 0 0 431

Bocs, összemostam a kettőt.

 

Jövőszámláról váltani szerintem nem sok értelme van 10 évre. Többre már meggondolandó.

 

DWS II egy alap (család), nem megtakarítási termék. Én az ilyen garantált jellegű alapokat

nem tartom túl nagyra.

 

Prof

Előzmény: kilkeny33 (429)
Prof Creative Commons License 2010.11.05 0 0 430

Egyszerűsítek. Ha a jövőszámlát fizeti x éve (nem néztem vissza pontosan),

miért akarja azt most felmondani és kötni egy másik szerződést, amely

rövidebb távú és ugyanúgy ki kell fizetnie utána a kezdeti költséget...?

 

Az UL, de bármilyen hosszú távú megtakarítás nem olyan, mint egy autó,

vagy fogkefe, hogyha kicsit már elhasználódott, akkor eladjuk és veszünk

helyette másikat.

 

20-25 ezer forintból 15 év alatt igen szűk nyugdíja lesz. Ha más forrása

akad, akkor persze kiegészítésnek pár évre megteszi.

 

Prof

Előzmény: kilkeny33 (429)
kilkeny33 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 429

Szia!

 

Köszi a segítséget.

 

kb 20-25 e/hó amit erre szán, és kb 15 év múlva a nyugdíjra kell neki.

 

Véleményed a DWSII-ről? Jobban megéri ezt mint mondjuk a jövőszámlát folytatni?

 

Köszönöm,

 

K

Előzmény: Prof (427)
help_me_please Creative Commons License 2010.11.04 0 0 428

sziasztok!

 

MBI jövőszámla a díjmentesítésével és a visszavásárlásával kapcsolatban nekem azt mondták a Generaliban, hogy ha díjmentesítek, akkor a futamidő végéig esedékes összes költséget rögtön rámterhelik

én most a 7. évnél tartok, tehát 13 év költségét vonnák le és csak a maradék egység "menne tovább" a további 13 évben

 

visszavásárlás:

a táblázat szerint a 20 éves futamidőnél a 10. évben a KEZDETI egységekért csak 45 %-ot adnak, tehát a kezdeti egységeid felét lenyúlják !!!

 

lehet, hogy én nem jól értelmezem, de valaki megmagyarázhatja, hogy ez kinek jó, mert én úgy látom, hogy az ügyfélnek semmiképpen nem !!!

Prof Creative Commons License 2010.11.04 0 0 427
Szia!

Díjmentesítés: nincs díjfizetési kötelezettséged, a megtakarítás egyösszegű
megtakarításként fut tovább az eredeti lejárati összegig, akkor szolgáltat.
A biztosítási védelem, ha van, esetleg csökkentett értékkel fut tovább.

Visszavásárlás: a szerződés végelszámolás mellett megszűnik, a visszavásárlási
táblázat szerinti összeggel csökkentett megtakarítási összeget a biztosító kifizeti
számodra.


DWSII... Felteszem az ezerszer ismételt hasonló kérdést: mire kell? Mennyi pénze
van, mit vár el a terméktől stb. stb. stb.

Prof
Előzmény: kilkeny33 (426)
kilkeny33 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 426

Szép napot mindenkinek!

 

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok.

 

Rendelkezem egy MBI-s jövőszámlával, aminek fordulója (10 éves) hamarosan eljön.

 

Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

 

Mi a különbség a díjmentesítés és visszavásárlás között?

 

Másik kérdés.... Egyik kollégám hasonló cipőben jár mint én, hogy szeretne a jövőjéről gondoskodni. Az Uniqa-nál látott egy DWSII elnevezésű lehetőséget. Mi erről a véleményetek? Ismeritek?

Ezt az oldalakun találtam(.... A garanciát a DWS Investments S.A. Luxemburg nyújtja a mögöttes befektetési alapokra.* Az Uniqa e mögöttes befektetésekre és a DWSII eszközalapokra garanciát nem vállal. ) 

 

köszönöm a segítséget!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!