Keresés

Részletes keresés

qsqa Creative Commons License 1999.12.23 0 0 23
Azt' nehogymá a linux-omat is megpiszkálja hotyha Netcápázok ez a viruss...
Előzmény: samuka (-)
CooCooFooZoo Creative Commons License 1999.12.23 0 0 22
Semmi baj samuka, ezen a betegségen minden kezdő hálózó átesik, én is boldogan küldözgettem a Good News vírusról szóló figyelmeztetést anno a barátaimnak. A következő fázis majd a "ki tud belepiszkálni a gépembe távolról" nevű tünetegyüttes lesz, de ne félj. A magam részéről értékelem a figyelmességedet.

Solt kolléga megmondta a frankót: backup! Én még hozzátenném, hogy sok szex és séta a friss levegőn szintén használ. :-)))))

BÉLA1 Creative Commons License 1999.12.23 0 0 21
BACKUP
Előzmény: Solt (20)
Solt Creative Commons License 1999.12.23 0 0 20
"Nagy a szátok, nagy a szátok!
Én sem kaptam semmilyen figyelmeztető levelet a vírussal kapcsolatban, ezért ha igaz, ha nem köszönöm a figyelmeztetést!"

Majd ha a postaládát tele lesz ilyen hoax-vírusokkal, akkor te sem fogsz felhőtlenül örülni. Egyrészt mert nem győződ kitakarítani őket, másrészt mert ez a legbiztosabb módja, hogy egy lámer ismerős révén a privát címed kijusson valami spam-hajlamú baromhoz.
Ha olyan figyelmeztető levelet kapsz, ami nem vírus-keresésre szakosodott, hanem (nagy nevű) szoftverfejlesztő cégre hivatkozik (merthogy a lámerek erre mozdulnak), nincs benne a vírus neve, terjedési módja, hatása, akkor nagy valószínűséggel ki is lehet hajítani. Előtte azért érdemes megnézni néhány vírusírtó cég adatbázisát, hogy az aktuális jelmondat szerepel-e a hoax (kacsa) vírusok között (ld. a lenti kettő, vagy a McAfee).

A topicnak sokkal több értelme lenne, ha minden hozzászóló azt írná ide: BACKUP.

Előzmény: Ramon (19)
Ramon Creative Commons License 1999.12.23 0 0 19
Sziasztok!
Nagy a szátok, nagy a szátok!
Én sem kaptam semmilyen figyelmeztető levelet a vírussal kapcsolatban, ezért ha igaz, ha nem köszönöm a figyelmeztetést!
Nem árt az ilyen topic - szerintem.
Amúgy a mobilos dologban nem hiszek - csak a Juszt féle lehallgatásban a kikapcsolt mobilon keresztül. Merthogy az látható volt. Úgyhogy van mitől félnünk amúgy is.
Solt Creative Commons License 1999.12.23 0 0 18
Ha itt (AVP), vagy itt (F-Secure) rákeresel a windows és a macintosh szavakra, akkor találsz egy csomó ilyen makró-vírust, de futtatható is van olyan, amelyik mindkét rendszer alatt fertőz.
Előzmény: kaviat (15)
kaviat Creative Commons License 1999.12.22 0 0 17
akarom mondani PC-t..

.kav]4t

Előzmény: kaviat (15)
Janibacsi Creative Commons License 1999.12.22 0 0 16
Nem is kell messzire menni:
Reggel felkelsz, lemesz a metroba es mar hallod is, hogy "kerem vigyazzanak, az ajtok..."

JAno

kaviat Creative Commons License 1999.12.22 0 0 15
gyerekek azért én kiváncsi lennék arra a vírusra ami ugyanúgy szét tud szedni egy Mac-et min egy PC.. /persze nem úgy hogy az én gépemet üti + :).. /

.kav]4t

Janibacsi Creative Commons License 1999.12.22 0 0 14
Hat igen, az elet egy veszelyes uzem....

JAno

Előzmény: Stanlex (7)
Stanlex Creative Commons License 1999.12.22 0 0 13
Bahh! Téged is hívott Szaddam? Engem is! Én majdnerm bedőltem neki, szerencsére azonban olvastzam ebben a topikban a figyelmeztetést, ezért azt tudtam mondani neki: "Bakfitty!" Kb. szó szerint.
Alexandrosz! Láthatod, ezért kell ez a topic!
Előzmény: Bahh (12)
Bahh Creative Commons License 1999.12.22 0 0 12
Mobiltelefon

Kérni fogják; hogy billentyűzd be a telefonodba a #90 vagy 09# számokat.

A #90 nem csinal semmit, a 09# megadja a 9-es memoriahelyen tarolt telefonszamot. Az utobbi kombinaciot ki lehet probalni 00-99-ig!
Szaddam Husszein tegnap hivott es o mondta ezt!:-)

mAlter Creative Commons License 1999.12.22 0 0 11
Gyerekek! Mielôtt továbbadnátok az ilyen vírusrémhíreket, pláne topikot indítanátok róla, nézzetek be valamelyik vírusvadász helyre, pl.:
http://www.sophos.com/virusinfo/scares
Az utóbbi 3 évben nem volt vírus gépemen, viszont ilyen ijesztgetésbôl csak az elmúlt héten 5-öt kaptam. (A mobiltelefonos dolog is kamu.)
(mA)
samuka Creative Commons License 1999.12.22 0 0 10
Én pld. nem tudtam , mivel még egy ilyen levelet sem kaptam eddig.
Előzmény: Janibacsi (1)
samuka Creative Commons License 1999.12.22 0 0 9
Még jól jöhet
Előzmény: alexandrosz (6)
samuka Creative Commons License 1999.12.22 0 0 8
Köszi.
Előzmény: Stanlex (7)
Stanlex Creative Commons License 1999.12.22 0 0 7
Ez a topik figyelmeztet a veszélyre.
Mert veszély az mindig van! Sőt, később is lehet még!
Előzmény: alexandrosz (6)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.22 0 0 6
Minek ez a topic?
:o)))
Előzmény: samuka (4)
Stanlex Creative Commons License 1999.12.22 0 0 5
Jó, jó.. azért te se vedd túl komolyan...
Előzmény: samuka (4)
samuka Creative Commons License 1999.12.22 0 0 4
Jóvan na nehohgy má keresztbe nyeljetek le.
Stanlex Creative Commons License 1999.12.22 0 0 3
FIGYELEM!
Ha bárki felhív, azt mondja, hogy ő Szaddam Husszein, és arra kér, hogy vállald el, hogy iraki kém leszel, és akkor kedvezményes Vitamax előfizetést kapsz kólával, akkor EZT NEHOGY ELHIDD! Ha igent mondasz, automatikusan részt veszel az RTL Klub, Mire gondol Pokrivtsák Mónika az ágyban? című vetélkedőjén, ahol legrosszabb esetben igazi izlandi gleccsert nyerhetsz marhapörkölttel!
Szóval emberek, figyeljetek! Nagy dolgok vannak készülőben földön és egen, pedig ez még csak a kezdet!
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.22 0 0 2
Janibacsi!

Süllyesszük?
:o))

Előzmény: Janibacsi (1)
Janibacsi Creative Commons License 1999.12.22 0 0 1
Ez mar egy reg lejart tema! En pl mar vagy 50x kaptam meg ezt levelben. Ezert topicot inditani????

JAno

alexandrosz Creative Commons License 1999.12.22 0 0 0
Köszi, 0 barátom kapta meg a cuccot....
:o)))
Előzmény: samuka (-)
samuka Creative Commons License 1999.12.22 0 0 topiknyitó
FIGYELMEZTETŐ FELHÍVÁS! ADD TOVÁBB!!!

1. Elsö vírus: VIGYÁZAT! Szombat óta valaki egy jópofa képernyővédőt küldözget szét a Budweiser békájával. Ha ezt a képernyővédőt valaki installálja, akkor minden adatát elveszíti! Ráadásul az Interneten keresztül megszerzik az ember login-nevét és jelszavát is! "BUDDYLST.ZIP". A Microsoft tegnapelőtt szintén közétette, hogy ez a vírus forgalomban van. Hívjuk fel barátaink, ismerőseink figyelmét erre a vírusra!

2. Második vírus: Ha kapunk egy olyan e-mailt, amelynek a tartalma "IT TAKES GUTS TO SAY JESUS" akkor ne nyissuk ki!!!!!!!! Ez az e-mail vírust tartalmaz és teljesen törli a winchester tartalmát. Ezt az információt tegnap tette közzé az IBM. Ez most egy rendkívül veszélyes vírus. (Veszélyesebb mint a "Mellssa".) : Jelenleg nincs ellene hatékony vírusölő! Néhány elmebetegnek sikerült a Norton Utilities imformat funkcióját úgy átírni, hogy a winchesteren található összes fájl visszavonhatatlanul törlődjön. A vírust úgy programozták, hogy mind a Netscape Navigatorral, mind a Microsoft Internet Explorerrel működjön. Tönkreteszi a Macintosh gépeket ugyanúgy, mint az IBM-kompatibiliseket: Ezt a vírust még nagyon kevesen ismerik. Hogy leállítsuk, ahhoz minnél többben tudomást kell szerezzenek róla.

A következő hír: A Mobiltelefon csalók!!!!!!! Minden mobiltelefonos figyelmébe! Ha bárki telefonál, telefonmérnöknek kiadva magát, és le szeretné ellenőrizni a mobiltelefonodat, bármilyen céllal is; rögtön meg kell szakítani a hívást. Kérni fogják; hogy billentyűzd be a telefonodba a #90 vagy 09# számokat. Ezt nem szabad megtenni! Ez egy szélhámos cég, akik a #90 vagy 09# kódok segítségével hozzáférési jogot szereznek a Te SIM kártyádhoz és hívásokat tudnak a te költségeid terhére lebonyolítani. Ezt a levelet lehetőleg küldd el annyi embernek, amennyinek tudod!!!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!