Keresés

Részletes keresés

Csumpitáz_Béla Creative Commons License 2018.09.08 0 1 79

Hali!

 

84-86 között C-osztályos voltam, a Vadász volt sz osztályfőnökünk. A Petrikből jöttem át az egységesített tantervnek köszönhetően. 

BPÚJPALOTA Creative Commons License 2017.05.22 0 1 78

Egy ismerősöm azt állította, hogy 1987-92 között az Egressynél erősebb volt a Puskás Tivadar SZKI. Nos, én kétle.

Az első automatikát, míga második távközlést tanított.

Az Egressynél elektropneumatika,  robottechnika, tehát mozgás volt vegyítve az elektronikával...

BPÚJPALOTA Creative Commons License 2017.02.20 0 0 77

18 éves topic! Nagykorú lett!

Előzmény: blondibarbi (75)
BPÚJPALOTA Creative Commons License 2017.02.20 0 0 76

1987-1992 között jártam oda.Gyűlöltem!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Holest álmomban sokszor lelöktem a felső emelet korlátjáról. Elsőben két órát vigyázban kellett állnunk, s akihez odalépett, azt kellett mondania: Szarember vagyok! Így lettem az egykori emines ált.isk. tanulóból erős közepes.A technikusit is elvégeztem. A matek, fizika, (Füredi András féle ) kemény volt. Emlékszem 4-es utomatika átlagomra évvégén 2-es kaptam, kémiából ugyanígy 3-ast. Hanga nem tanított semmit, kiment óráról, hát én is utána egyből. :D Inkább a kondi teremben voltam.olvasni otthon is lehetett az automatikát.

 A suli semmi használható tudást nem adott, azok jártak jól, akik az elején kibuktak, s csak telefonszerelők lettek, mert azzal baromi hatalmas pénzeket lehetett keresni a rendszerváltás környékén, s utána. Sajnos szüleim nem tettek át közgazdaságiba, ahol mérlegképesként végeztem volna...

blondibarbi Creative Commons License 2017.01.24 0 0 75

Lehet, hogy behalt már ez a topik, de én csak most találtam rá. 

Úgy tűnik, a legöregebb vagyok mindannyiótok közül, 70-től 74-ig jártam oda. Akkoriban még Egressy Gábor Ipari Szakközépiskola volt a neve. 

Részben olyan tanárok voltak ott, akiket ti -úgy tűnik- már nem ismertetek, és olyanok jöttek, akikről meg már én nem tudom, hogy kik. 

Vannak viszont olyanok, akik sok évtizedet lehúztak ott, őket mindenkinek ismerni kell valamilyen szinten: Szíj Jutka, Bakné, Sárkány, Hanga, Holes, Balla, Helmeczi... 

Jutkás (így hívtuk) cirka akkor kezdett, amikor én az Egressyt, nekem másodikban műszerelemeket tanított, és hiába volt könyv, egész órán jegyzetet diktált, azt írtuk. 

És kizárólag azt fogadta el feleléskor, méghozzá szóról-szóra ! Ha egyetlen jelentéktelen szót, akár egy névelőt is kihagytál, azt ő beszúrta a felelésedbe. :-) 

És a rugót mindig hosszú ú-val mondta/diktálta: rúúúgó. Röhögtünk, ő meg nem értette miért... Egyébként nagyon jónő volt, csinos, aranyos

(tiszta fiúosztály, mindenki örömmel lesorjázta volna), de borzasztó kemény spiné, durván megkövetelős. 

És a többiek, meg még akiket nem is ismertek. Mindenkiről van sztori, de lehet, hogy csak magamnak írok itt, úgyhogy egyelőre ennyi. 

Ha esetleg lesz kinek meséljek, majd folytatom... :-)

_nyunyuka Creative Commons License 2006.09.07 0 0 74

2 evig boldogitottam oket:

 

Molnarne, Kekesi(nem -ssy!), Kissne, Helmeczi, Holes(a jelenseg :-D) es Schuszter, Bakkne, Nagymate, Balla, Gal T., Vajda. El meg valaki kozuluk?

 

Petrone (alias Zseboroszlan :-)) tanit meg?

Előzmény: victorpictor2004 (70)
szvic Creative Commons License 2005.03.09 0 0 73
Bukva még ott van? Ő volt az ofőnk.
Előzmény: HJosie (72)
HJosie Creative Commons License 2005.01.02 0 0 72
Hehehee:))))

Most Bukva Géza idevágó szavaival élek: "Új év, új remények" :))))
Előzmény: victorpictor2004 (70)
Rács Creative Commons License 2005.01.02 0 0 71

Én is, én is!!    78-82!!  "D" osztály! Micsoda emlékek! Micsoda tanárok! Janzsóneé,  Nagy Lajos!  Úgy ..nem szerettem, vagy inkább féltem tőle, ám minden mozdulata-mondata visszaütött eddigi életemben. Hihetetlen, de igaza volt. Most a legkedvesebb emlékeim között van!

Nemrég volt osztálytalálkozónk, (2004, 11, 20). Hát ennyi vén embert egy kupacban ritkán látni. Ha érdekel valakit ide tettem: http://racs.kepeim.hu

 Sajnos hullanak a tanárok is. Az én tanáraim közül már 4-en elmentek. Idővel találkozunk velük megint.

 Na úgy örülök ennek a topicnak!  Folytassátok!!

victorpictor2004 Creative Commons License 2004.10.07 0 0 70
Yess!!! '91-'95. Elektro műszarész. Herz, Sárkány, Helmeczi, Doór, Holes, Szalayné, Bukva, stb...
Előzmény: HJosie (68)
Goszpogyin Creative Commons License 2004.10.06 0 0 69

Sziasztok!

 

Olyan is olvassa ezt aki most jár az iskolába?

Ma milyen az Egressy?

 

Pl:

          - értelmes és emberileg normális tagok tanítanak?

          - értelmes (hasznos) dolgokat tanítanak?

          - milyen a gyakorlat és elmélet aránya, szóval gyakorlatközeli-e a tanítás?

          - mennyire táltosképző vagy fontolva haladó a képzés?

          - mekkora a szigor?

 

Köszi szépen a bennfentes felvilágosítást.

Privátba is válaszolhattok a Ldem2@eztveddkiinnen.freemail.eztisveddkiinnen.hu címen.

 

Előre is köszi a bennfentes segítséget.

 

Goszpogyin

HJosie Creative Commons License 2004.10.01 0 0 68

Isten királyság! :))) Végre egy Egressy-s topic-ra találtam! :))))

1992-1997-ig boldogítottam, többed Magammal a Mikó nénit és Kékessynét! :)))))))

Beszépisvolt...:)))

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.14 0 0 67
nem csak neked!

mivel tényleg ő is volt az iskolánk tanulója, sőt a nővére is oda járt

sőt, a mellettünk levő házban laktak

sőt, én is az Egressy-be jártam 83-88-ig, azaz technikus lettem

sőt, a "kata", aki néhánnyal lejjebb hozzászólt, ha minden igaz az általános sulis osztálytársam volt

kicsi a világ? :-)

Előzmény: noidea (65)
mia.mano Creative Commons License 2003.05.14 0 0 66
Nem tudja vki, h. a Vadász meddig volt a suliban, mint tanár?
(ő volt anno az ofőnk anno85-86ban )
noidea Creative Commons License 2003.02.02 0 0 65
BB2: Szekeres Szilvi

Csak nekem volt ismerős? :-O

RAF2 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 64
Hello kata!

abbol következtetve hogy en is az ikrekkel jartam a "közös" elsö 2 evbe egy osztalyba ,akkor nekunk is ugyanabba az osztalyba kellett hogy jarjunk.

az osztalytarsak.hu-n ott vagyok a 87-be vegzettek között

Előzmény: kata (56)
noidea Creative Commons License 2003.01.20 0 0 63
Ki van még?

Én 609-es, 90-ben végeztem (ld. lejjebb)

szvic Creative Commons License 2002.07.09 0 0 62
Hello Mindenkinek!

Meglepődtem, hogy ilyen topic is van.Én 91-95-ben
jártam oda.Nagyon sok élmény fűződik ide.Láttam, hogy nagyrészt korábban végeztetek.Van olyan aki mostanában?

601-s elektronikai műszerész

Donky Creative Commons License 2002.06.10 0 0 61
:o)
Sárkány László kedvenc rajzfilmje a Foxi-Maxi volt, abból is az ász az a része, amikor tv-t vagy rádiót szerelt. Egyszer meg is néztük videón... :o)
Azok a régi szép idők...
Előzmény: supersnc (60)
supersnc Creative Commons License 2002.06.10 0 0 60
Hali Mindenkinek!

Úgylátom javarészt a "régiek" látogatják ezt a fórumot.

Hát amikor megtaláltam ezt a topikot és átolvastam,bevallom kellemes érzés töltött el.

Én Itt kezdtem az Egressyben 601 El.müszerészként, de sajnos nembírtam Füredivel és eltanácsoltak. Átkerültem a Klauzálba, ahol meglepődve tapasztaltam, hogy kb 40%-a volt Egressys :-)
1998-2001ig voltam EGISZ-es, és szégyenszemre ma fogok szóbelizni a Klauzálban.
Nagyon bennem van az egiszes tanárok "alapmondatai" mint pl.: a Minőséget teszünk le az asztalra :-) Holes tanárúrtól aki 2000.-ben hagyta ott a sulit. Vagy pl Varga Ildikó féle "hülye-gyerek" csak ő tudja így mondani.
Füredi Banditól meg mindíg azt hallottuk, hogy "Na akkor most mondja el mindenki az idefűződő élményeit" persze ezt akor dörmögte amikor mindenki beszélt és már a saját hangját se hallotta.

Amikor elkezdtem a sulit, akkor még vlt egy olyan robotféleség, ami 3 különböző anyagú hengerszeletből választott és külön csoportokba rendezte, asszem ez a festo-pneumatika teremben volt. De a második évemben már elköltöztették.
Volt még egy gép ami asszem "kukának" becéztek vagymi, de az már nem müködött és egy sime tanterembe teték érdekességnek.

Sárkány Lacibácsiról meg csak annyit, hogy engem egy napon nevezett Zseninek és a leghülyébb tanulójának :-)
Ki tudja mi volt a kedvenc rajfilme? :)
Azt mondta rá hogy 100 oscardijat adna neki :-)

Hát így elsőre ennyi, remélem fel-elevenedik ez a topik :-)

Na megyek aludni mert reggel szóbeli!
Hali, mindenkinek!

U.i: Amugy amikor nemrég bentvoltam azt az emléktáblát, ahol a kitüntetett tanulók vannak kitették az aulába, és egy csomó plussz (régi) tablót is kitettek a folyosókra.
Ja az igazgató neve most nem jut eszembe de az Igazgató kelyettes: Kiss Csaba (Kácsé)

Good Riddance Creative Commons License 2002.05.29 0 0 59
hjah jut eszembe.. vki árulja már el a polgári nevét..kiváncsi vagyok emlékszi e rá Sárki..vagy rajta van e vmeliyk tablón
Good Riddance Creative Commons License 2002.05.29 0 0 58
szeva :) olyan is szólhat aki jelenleg szenved itt?:)) érdekes igy olvasgatni amiket irkáltok...de inkáb tanulságos..meg sominden megváltozott.. nah midnegy ... örökzöldek előre! :]
emeletes_drugics Creative Commons License 2002.03.10 0 0 57
Sziasztok Egressysek!
73-77 között én is e műintézmény padjait koptattam.
Méghogy Hanga nem verekedett? - és az ujjnyi vastag guttaperha rendőrbot, ami sűrűn dolgozott pl. ellenőrző otthonhagyáskor, vagy érettségi tétel ki nem dolgozásakor, erre nem emlékeztek? Fükével közösen szerettek órák előtt bizonyos folyadékokat nyakalni, ami után igen gyakran guttaperha kúra következett a szerencsétlenebbeknek.
Egy alkalommal Lajos igencsak hangos mosoly célpontja lett, mikor épp a guttaperha pásztorbottal készült fenyíteni:
egy osztálytárs nem rendelkezett aznap ellenőrzővel, mire Hanga bokafogást vezényelt, és épp az első suhintásra lebegtette a népnevelőt, mikor az osztálytárs némi erőlködéssel a hangjában megszólalt: -hipp-hopp! -az osztály meg nyeríteni kezdett. A hipp-hopp! az osztály nyelvén szalonképesen azt jelentette, hogy "ez itt netán egy kis metán?" Hanga tanácstalanul meredt a röhögő népére (osztályfőnökünk volt), majd miután csendesült az éktelen röhögés, ismét nevelő célzatú suhogtatásba kezdett. A még mindig bokáját fogó társunk némi nyögéssel újfent megszólalt: hipp-hopp! - mire az egész osztály majd kiesett a padból, úgy röhögött, amit Hanga egyre kevésbé értett. Lajos egy ideig értetlenül állt, kezében lekonyult a félelmetes gumibot, majd arcán végre a megvilágosodás hulláma, no meg erős pír suhant át, hirtelen orrát tekergetve fintorogva hátralépett, és büdös disznónak titulálva helyére küldte a srácot.
kata Creative Commons License 2001.12.17 0 0 56
Na most majdnem megsértődtem.....:-)
Az ikrek neve Gizi és Ildi, én Gizivel jártam egy osztályba eleinte, azán ötödikben meg az Ildivel, ha jól emlékszem...
Ami igaz, az igaz, nem vagyok túl beszédes, utoljára talán az "Olv-ír"-ba írtam néhány többszörösen összetett mondatot, de nem vagyok másodnick...bár végülis ez mindegy.

Üdv: Kata

Előzmény: Pucros Mackó (50)
zuard518 Creative Commons License 2001.09.12 0 0 55
Stimmel, nekunk meg optikat es munkavedelmet is tanitott.

Zuard

Előzmény: Pucros Mackó (54)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.09.10 0 0 54
Szentesiné kémiát és biológiát okított. Most megnéztem az iskola honlapját... úgy látszik, Hanga később még nagyobb sikereket ért el a focicsapattal, mint a mi időnkben - akkor csak országos másodikak lettek a srácok, de tényleg gyönyörű focival.
Előzmény: zuard518 (53)
zuard518 Creative Commons License 2001.09.10 0 0 53
Hali Pucros

Szentesiné mit tanított? Pappné valóban egy szókimondó típus volt, nekünk fizikát tanított. Ilyen mondataira emlékszem: "fiam te olyan hülye vagy mint 6 pár rendőrcsizma". A "józan paraszti ész" mondást is neki sikerült egy életre megutáltatnia velem. A mi időnkben ('75-'79) Hanga még nem verekedett... Füke Pali annál inkább, de végül is én azt utáltam benne legjobban hogy dohányzott órán :-(

Zuárd

Előzmény: Pucros Mackó (45)
noidea Creative Commons License 2001.09.10 0 0 52
Aki nincs még ott, gyertek az osztalytarsak.hu-ra, gyűlnek ott az Egressy-sek is :-)
M. Valter Creative Commons License 2001.09.09 0 0 51
Ha jól emlékszem, Kata & Ildi volt.
Előzmény: Pucros Mackó (50)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.09.09 0 0 50
Látásból ismerem csak őket, a "kata" névről meg valahogy rájuk asszociáltam. Tudod, rá volt hímezve mindenkinek a neve a köpenyére.

Vegyük észre, hogy a "kata" nick bár mindössze két hozzászólással rendelkezik, de a sorszáma mindössze su=516, a hozzászólásai meg ehhez képest tavalyiak (aug. és dec.) Pont mint egy időben lefoglalt, de jobbára használaton kívüli másodnick. Tehát van rá esély, hogy ide is olvasgat, és majd jelentkezik.

Előzmény: M. Valter (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!