Keresés

Részletes keresés

409 Creative Commons License 2019.02.14 -1 0 4

próba

NaNe Creative Commons License 1999.10.06 0 0 3
Úgy tudom, létezik egy olyan fogalom, hogy az ártatlanásg vélelme, ami egész addig véd a bűnösség alól, míg valamelyik bíróság be nem bizonítja, hogy bűnös vagy.
Ha téged valaki leszállít a vonatról, akkor a mozgásszabadásodban korlátoz. Ez viszont már emberi jogi kérdés.
Javaslom, fordulj az Ombudsmanhoz.

NaNe

eMM Creative Commons License 1999.10.05 0 0 2
Nem semmi történet!
Az elmondottak ismeretében az az egyszerűbb ha beszerzel 1 sorozat hamis papírt más névre! :-)
Poohy Creative Commons License 1999.09.28 0 0 1
Bar en abszolute laikus vagyok, de szerintem fordulj ugyvedhez, aki
ert a nemzetkozi joghoz, mindenkeppen perre kell vinni a dolgot,
foleg ha tetemes anyagi karod szarmazott, szarmazik a dologbol,
de egyebkent is, hiszen eleg megalazo evente bemenni, ujjlenyomat, igazolas, stb.
Mas modja nincs.
Remelem, sikerul!
pantau Creative Commons License 1999.09.27 0 0 0
Hat szerintem megis csak a kulugyminiszteriummal kellene beszelned.
Kivancsi vagyok, hogy a kulugyminiszterium is azt allitja-e,
hogy ennek igy kell mukodnie.
Amugy lehet, hogy nem torolnek az adatbazisbol, de lehet, hogy az
aktiv statuszod atvaltozik valami
"jolvanmegbocsatunk"-ra. :))
Az evi ujjlenyomatadas nevetseges!
Marco Polo Creative Commons License 1999.09.27 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Elmesélek egy történetet, ami velem esett meg, sőt még mindig nincs lezárulva.
1993-ban Budapesten a kocsinkból ellopták az egész család útlevelét, és még pár iratot. Bejelentettük a rendőrségen, feljelentést tettünk ismeretlen tettes ellen. Csináltattunk új útlevelet, azt hittük, hogy ebből nem lesz további problémánk, nem is nagyon idegeskedtünk, tudtuk hogy mindenkivel megeshet az ilyesmi. Az első szívás csak 1997 decemberében történt velem. Jöttem haza Bécsből, és az osztrák határőrség elkapott, mondván hogy valamit elkövettem Németországban. Pontosabban visszaéltek a nevemmel. Semmi konkrétumot nem említettek. Tudni kell, hogy Ausztria akkor lépett be a shengeni egyezménybe és a német adatbázist is átkerült az osztrákokhoz. 2 órán át ott tartottak és megbüntettek 1.000 ATS-re, mert a nevem benne volt a nyilvántartásban és illegálisan tartózkodtam a shengeni országok területén. Szerencsére volt nálam annyi pénz, különben bezártak volna 2 napig egy cellába ártatlanul. Erre én megpróbáltam elintézni ezt az ügyet. Voltam a Külügyminisztériumban, de nem voltak segítőkészek. A Német Nagykövetség hallgatott meg először. Ujjlenyomatot vettek tőlem vagy 5-ször, egy csomószor kellett bemennem és kivárni a sort. Végülis egy éves huzavona múlva kaptam egy papírt, ami igazolja az ártatlanságomat. Ennek a másolatát elküldtem az osztrákoknak, és ők kb. 1 hónap múlva visszaadták az 1.000 ATS bírságot. Azt hittem, hogy már végleg elintéződött az ügyem, de tévedtem. Múlt héten ismét ki kellett volna mennem a munkámból kifolyólag Bécsbe. A vonaton az osztrák határőr bepötyögte a nevem a notebookjába, és még mindig benn voltam. Hülye voltam, hogy az ártatlanságomat bizonyító papírt nem vittem magammal, de gondoltam, hogy már úgyse lehet probléma, mert még régebben kaptam az osztrákoktól egy levelet, miszerint a kitiltás 1998 augusztusában lejár. Szóval leszállítottak Hegyeshalomnál, nem tehettem semmit. Az útlevelembe is bepecsételték, hogy visszautasítva. Hát nem esett jól. Otthon megnéztem az ártatlenságomat bizonyító papíromat, és volt rajta valami dátum. Azt írta, hogy 1999. novemberében, tehát 1 évvel a kiállítás után lejár. A múlt héten ezért bementem ismét a Német Nagykövetségre, hogy megtudjam, hogy miért kell meghosszabbítani egy ilyen papírt, ami egyszer már bebizonyította az ártatlanságomat. Megkérdeztem azt is, hogy a nyilvántartásból mikor fogják végre törölni a nevemet. A válaszukon majdnem leültem, az ügyintéző is teljesen meglepődött azon, amit a konzul mondott neki. Azt mondták, hogy a nevem SOHA nem fogják kitörölni a nyilvántartásból, és ezt a papírt évente, ÉLETEM VÉGÉIG kell hosszabbítani, ujjlenyomatot adva minden évben az ártatlanságom ellenére. Ehhez mit szóltok? Miért nem tudtak erről korábban tájékoztatni? Hova forduljak? Ki vagyok borulva. Ez a személyiségi jogaim sárba tiprása. Román bűnözők miatt egész életemben meg leszek bélyegezve. Ráadásul egy csomó pénztől elestem, emiatt nem tudtam kiküldetésben lenni. Milyen járható utat tudnátok javasolni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!