Keresés

Részletes keresés

szilkó Creative Commons License 2010.09.03 0 0 132
Elrepült a pilótakeksz
Újlaki Creative Commons License 1999.07.25 0 0 131
"Furcsa, hogy sokan sokat szóltak hozzá Kennedy Jr balesetéhez, de senki sem emltette a felelősség kérdését, még Ujlaki sem, aki pedig - honlapjából itélve - profi pilóta."

Sajnos, nem lehettem pilóta, "csak" repülőmérnök vagyok. Akit a honlapomon láttál a Tu–154 bal ülésében, az László fiam. Ő már 10 évesen lekormányzott az útvonalról egy Malév-gépet, majd vissza. :-)

A felelősségről korai beszélni. Annyi,de annyi dolog kiderülhet. A hivatalos vizsgálat lezárásáig 6–9 hónap is eltelhet. Most könnyű azt mondani, hogy pilótahiba, hibás döntés stb., de most bármit kijelenteni szélhámosság volna. Várjuk meg a hivatalos jelentést.

Az oktatója és más bennfentesek szerint Kennedy nem volt felesleges kockázatot vállaló ember, inkáb lemondott a repülésről, ha bizonytalan volt az időjárási körülményeket illetően. Most miért döntött a repülés mellett, és hogy ez a döntés mennyiben volt felelőtlen, csaka vizsgálat lezárta után tudjuk meg.

Hellhammer Creative Commons License 1999.07.24 0 0 130
A Time magazin felét a Kennedy srác foglalja el. Csodálatos.
Mennyi kedves ember van itt! Srácok, ugye megünneplitek a függetlenség napját is?
Timberwolf Creative Commons License 1999.07.23 0 0 129
ugy tudom dugohuzoba ment a Piper...

szoval akkor inkabb legyen 90 mph
igy mar realisabb, szvsz

blasted Creative Commons License 1999.07.23 0 0 128
O.K.. nekem tökmindegy
Újlaki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 127
Degeczi: Bár egy ideje nem szívesen alkalmazom ezt a kifejezést, de azt kell mondanom, hogy a 900 km/h-s sebességgel vízbe csapódó Piper Saratoga egészen egyszerűen baromság. Egy ilyen repülőgép már ennél jóval kisebb sebességnél egyszerűen szétesik a levegőben; a darabjai meg már a vitorlahatás miatt eleve nem gyorsulnak nagyon.

Még aki azt fejtegeti, hogy talán sugárhajtásúvá alakult a kis gép, az is téved: a hangsebesség alatti gázturbinás repülőgépek sebessége ugyan megközelíti a 900 km/h-s értéket, de csak utazómagasságban, 10–11 ezer méter magasan. Aki tudja, mit jelent az IAS, azaz indikátorsebesség, az tudja, hogy még ott is a legfeljebb 500-550 km/h-s sebességet mutat ez az egyik legfontosabb műszer. Ez egyben azt jelenti, hogy földközelben ezek a gépek is nagyjából ilyen, 500–550 km/h-s sebességgel repülhetnek károsodás veszélye nélkül.

A valós hír az, hogy a repülőgép függőleges sebességkomponense a vízbe csapódás előtti pillanatokban valószínűleg megközelítette a 30 m/s értéket, azaz valóban kb. 90 km/h-s függőleges sebességgel süllyedt a gép.

A Piper Saratoga legnagyobb sebessége egyébként 356 km/h. Ennél nagyobb sebességnél már egy erősebb kormánymozdulat vagy hirtelen széllökés is szerkezeti károsodást okozhat a gépben.

A Piper Saratoga fényképalbuma és műszaki adatai

ZöPö Creative Commons License 1999.07.22 0 0 126
Mónika, akkor is ízléstelen! A te vélekedésed nem mutat túl azon az óvodás szövegen, hogy "de hiszen ő kezdte". Más legyen szarember, te meg próbálj meg különb lenni!
Kádár Mónika Creative Commons License 1999.07.22 0 0 125
Azt hiszem Újlaki, hogy egészen eltérően értelmezzük a halál kérdését. Én ha valakit szerettem, akkor életében is szerettem, ha pedig fenntartásaim vannak vele kapcsolatban, akkor a halála nem ok arra, hogy ezt elhallgassam. A halál nem változtatja meg egy emberről alkotott képemet. Különösen nem egy ún. celebrity kapcsán, aki sok esetben maga gyártotta a híreket személyével kapcsolatban, tehát nem egy véletlenül odakeveredett mezei polgárról volt szó. Ráadásul azt írtam, hogy a Kennedy-ektől van hányingerem testületileg és ezzel nem vagyok egyedül, ha megnézed mennyi minden van a rovásukon, amit csak és kizárólag azért tettek, mert azt hitték, hogy a vagyonuk és a hírnevük mentesíti őket elemi szabályok betartása alól, akkor talán még érthető is. Ha alkalomadtán hasonlóan nyilatkoznál velem kapcsolatban, halálom esetén sem sérelmezném, ezt megígérhetem, de csak akkor, ha ezt korábban is így gondoltad.
ZöPö Creative Commons License 1999.07.22 0 0 124
Egy egymotoros/légcsavaros kisgép még akarattal sem tud 900 km/h sebességre gyorsulni. Valószínűleg elírtak egy nullát.
Kádár Mónika Creative Commons License 1999.07.22 0 0 123
Ezt egy olvasó küldte nekem levélben, bemásolom:

Úgy tűnik, a topic meghalt, mire megfogalmaztam (első) hozzászólásomat,
ezért Neked rom meg, nem baj?

Furcsa, hogy sokan sokat szóltak hozzá Kennedy Jr balesetéhez, de senki
sem emltette a felelősség kérdését, még Ujlaki sem, aki pedig -
honlapjából itélve - profi pilóta.

1995-ben én is szereztem "közforgalmon kívüli, látás utáni
repülőgépvezetésre szóló szakszolgálati engedélyt, magyarán pilot
licence-t. Akkor, és nem hiszem, hogy ez a nagy Amerikában máshogy
lenne, a repülőgépet bérbeadó cég főpilótája megszabta az "időjárási
minimumomat", azaz azt, hogy milyen időben szabad repülőgépet vezetnem.
Minthogy kicsi volt a gyakorlatom, tulajdonképpen csak nagyon tiszta és
problémamentes időben szabad volt repülnöm.

Sajnos, minthogy nem volt időm eleget repülni, engedélyem szépen
lejárt, nem tudom, meg fogom-e hosszabbíttatni, de még amikor érvényes
volt, akkor sem mentem egyedül repülni, nem félelemből, hanem abból a
megfontolásból, hogy tudtam, gyakorlatlan vagyok. Talán a csajoknak
akart imponálni Junior amikkor minden észérv ellenére felszállt??? Amit
tett, vétkes gondatlanság volt. (Jogi értelemben van egyszerű
gondatlanság, amikor valaki nem tanúsítja az elvárható körültekintést,
és a vétkes gondatlanság, amikor az illető tudja, hogy amit csinál,
hülyeség, de könnyelmüen bizik abban, hogy megússza. )

Én a magam részéről nem Juniort sajnálom, hanem a két ártatlan utasát,
akit felelőtlenül a halálba repített.

Gemini

Mr Spock Creative Commons License 1999.07.22 0 0 122
Kedves Ujlaki,

Esetleg egy UFO-találkozás? Elrabolták a marslakók? Átment egy másik dimenzióba? A Bermuda-háromszög után Martha's Vineyard-háromszög?

Es ha azt hiszed, hogy az USA szennymedianak nem ezek a kovetkezo lepesei, nagyon tevedsz. Mar latom a Weekly World News, es hasonlokban, nagyjabol a cimeket te javasolsz, gunybol. Ezt a ziccert garantaltan nem fogjak kihagyni. Persze a kedvenc variacio a "privat eletet akart elni, es megrendezte a sajat halalat, de mi tudjuk ezt es azt is tudjuk hogy hol van". Es eveken keresztul fog ez menni. Elvis, John Kennedy, es tobb masokrol meg tobb evtized utan is ez megy.

Gabor

blasted Creative Commons License 1999.07.22 0 0 121
hogy 90km/h? hm. nem lesz az egy kicsit kevés? annyival még egy mig is tud zuhanni
Degeczi Creative Commons License 1999.07.22 0 0 120
Methinks egy nullat elirtak.
blasted Creative Commons License 1999.07.22 0 0 119
lehet hogy zuhanás közben még gyorsult egy kicsit.... dont ya think so?)
Degeczi Creative Commons License 1999.07.22 0 0 118
Index: "így az 900km/órás sebességgel csapódott a tengerbe"
Tuningolt gep lehetett... vagy titokban sugarhajtasu.
blasted Creative Commons License 1999.07.22 0 0 117
jahh, a nagypapi majdnem elxxszta az egész II vh-t, gyökér izonacionalista
Újlaki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 115
Hát megvannak mind a hárman. Kiemelve.

Részletek a Nagy Fal oldalán.

Újlaki Creative Commons License 1999.07.21 0 0 114
Természetesen mindenkinek meglehet a véleménye mindenkiről, és ezt kultúrált körülmények között és módon általában el is mondhatja. Azonban úgy érzem, nem pont a legalkalmasabb időpont valaki haldoklása, eltűnése vagy temetése idején bedobni, hogy hányingerünk van tőle. Az valahogy olyan... kicsinyes. Az ember ezzel inkább önmagát jellemzi, mint azt, akit pedig jellemezni szándékozott.

Én ezt most itt és most a szemedbe mondom, amint Kádár Mónikának is, ha olvassa. És ha történetesen a jövő héten téged elüt az autó, vagy Mónika szalmonellamérgezésben két hét szenvedés után el találna hunyni – ilyenkor, nyáron, megesik az ilyesmi –, mérget vehetsz rá, hogy nem fogok új témát nyitva azzal, hogy Én a magam részéről örülök lemy halálának, vagy Nekem amúgy is hányingerem volt Mónikától. Ha valami bajom lenne veletek – ahogy egyébként nincs –, akkor azt most mondanám meg, nem a gyászbeszéd közben. :-)

Törölt nick Creative Commons License 1999.07.21 0 0 113
Kedves Újlaki! Na látod, KÁdár Mónikának is megvan a jó kis véleménye, és enneki örülök is.
Maradok tisztelettel stb
--- Creative Commons License 1999.07.21 0 0 112
+
Újlaki Creative Commons License 1999.07.21 0 0 111
A részletek a CNN oldalán, vagy magyarul a Nagy Falon.

Az előzmények itt olvashatók.

Degeczi Creative Commons License 1999.07.21 0 0 110
Hatha vkit nem erdekel: megvan a gep, es JFK is. Viz alatt, egyelore.
Csülök Creative Commons License 1999.07.21 0 0 109
Hát szomorú vagyok, de azt hiszem sok olyan asztaltársnak nem fog tetszeni amit írok, akikkel többnyire egyet szoktam érteni de hát ez van.
Mikor az igazi JFK meghalt, az joggal rengette meg a világot. Történelemformáló embert öltek meg, akinek az amerikai emberek gondolkodását felszabadító fellépése máig hat az egész világra. JFK Junior halála magánügy, mint az én testvéremé, vagy szüleimé.
Ifjabb John Fitzgerald Kennedy egy dúsgazdag ember volt, aki (mások, hozzáértők tanácsa ellenére) a halálba repült. Én is sajnálom, de ennyi.
Más.
A Cattani néven író úr cikke ízléstelen.
ZöPö Creative Commons License 1999.07.21 0 0 108
A Nyírő-csapat hullagyalázásának már haladó hagyományai vannak, emlékezzetek csak Uj Péter bájos kis Diana-"nekrolgjára" még anno a Nettón. UP mostanában a Népszabóban írogat, egészen kultúrált stílusban, úgy látszik, már leszálltak a heréi a hasüregéből. Most egy kis fiók-UP gyalázza a hullákat, sokkal kisebb tehetséggel. Hol vannak a "leszakadt lép, agyvelőcafat" és hasonló emelkedett nüanszok? Mindegy, a trend egyértelmű: ismert? Gazdag? Sokan szerették? Fikázzuk már kicsit halálában, az olyan keresztényi!

:-(

Újlaki Creative Commons License 1999.07.21 0 0 107
Két évvel ezelőtt légcsavar-vezérlési problémák voltak a géppel. Akkor azt a hibát kijavították.

A búvárok még mindig nem találtak semmit.

Részletesen a Nagy Fal oldalán.

--- Creative Commons License 1999.07.21 0 0 106
-
soproni ászok Creative Commons License 1999.07.21 0 0 105
Az egész cikk, a címlapon és bent is bunkó, mint az állat. Volt már ilyen, gondolhatnánk, hogy Nyírő papa és kis csapata nem tudja lejjebbmúlni önmagát. De a szavazógép sem semmi ám! Megy itt a gumirágás ezerrel. Agy? Minek!
Újlaki Creative Commons License 1999.07.21 0 0 104
Nem ismerem az illetőt. Talán kellene?

Nagyon szép fotók vannak a Piper Saratogáról a Nagy Falon. A hátulról fényképezett repülőgép a kiindulópont.

--- Creative Commons License 1999.07.21 0 0 103
:-(
Intruder Creative Commons License 1999.07.21 0 0 102
OFF
Oszinten mit vartal cattanitol, belehalna ha egyszer valakirol, v. valamirol nem cinikusan nyilatkozna. Ha valakiben ennyi eletundor van mi sz@rnak irogat cikkeket????
ONN

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!