Keresés

Részletes keresés

Nagyis Creative Commons License 2000.11.07 0 0 59
Koszi Szepen!
Akkor holnap irany a bolt,es becserelem egy masikra,mert nekem linux ala is kene.

Udv
Nagyi

tündérlala Creative Commons License 2000.11.07 0 0 58
Azt jelenti, hogy nem szabad megvenni.
Az én gépemben 2 sw modem fordult meg, nagyon rossz tapasztalatokat hagyva maguk után (bizonytalan, lassú kapcsolat, homokóra, stb).
Egyszerűen nincsenek rajta azok az alkatrészek (szűrők, tekercsek, passzív elemek, stb.), és azt nem tudja a Windows sw-ből pótolni.
Azt a néhány ezer forintot amit vásárláskor megspórolsz, bőven vissza fogod fordítani a telefonszámlára, a kiesett időre meg a bosszúságra...

tündérlala

Előzmény: Nagyis (56)
Emeric Creative Commons License 2000.11.07 0 0 57
A valódi (hw) modemnek csak egy soros port kell (a gép számára a modem is egy sima soros port), mindent a rajta lévő chipek csinálnak. A sw modem egy virtuális portot emulál. A hálózati kapcsolatot logikailag rétegekre szokták osztani, a winmodemeknél (sw modem) a felső 2-3 réteg funkcióit a windózos illesztőprogramok látják el.
Hátránya, hogy csak windóz alatt megy, DOS, linux stb. alatt kenheted a halyadra (persze ez nem mindenkinek hátrány). A CPU-t terheli, bár egy "mai" gépen ez nem tétel (Pentium 150MHz-et szoktak minimumnak ráírni a dobozra). Megbízhatatlannak tartják, bár nekem elég volt egy új drivert leszedni a netről, hogy stabilan menjen (előtte szakadt állandóan a bolti CD-s driverrel). Előnye, hogy olcsó.
Előzmény: Nagyis (56)
Nagyis Creative Commons License 2000.11.07 0 0 56

Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne,hogy a modememre ra van irva,hogy
software-based product.
Ez pontosan mit is jelent?
Hallottam mar valami fele,szoftveres modemekrol,es sajna nem tul jokat.
Szoval valaki elmondhatna,hogy miben rosszabbak,ill. miben masak
mint a tobbi.

Elore is koszi.
Nagyi

ui:Amugy a modem egy TAICOM MR56PVS-RSI

Munchausen Creative Commons License 2000.09.16 0 0 55
Melyik modem tudja normálisan lekezelni a matav fsk caller id-t, matav erre nem tudott valaszt adni...
Peter Collins Creative Commons License 2000.02.09 0 0 54
Hoppá!
Úgy látom becsúszott egy kis ismétlés részemről...de már annyi formura írtam, bocs.
Előzmény: Peter Collins (53)
Peter Collins Creative Commons License 2000.02.09 0 0 53
Nem igazán értem a vonali zavarokat.
Nekem volt dolgom egy belső, 56K-s, ISA-s Acorppal.
Simán lehetett vele akár 7-8 órát is folyamatosan lógni a hálón bontás nélkül és a kapcsolással sem volt gond.
(Ezek szerint a vonallal sincs baj.)
Ami az ISP-ket illeti, volt Matáv is meg Datanet is nagyjából ua. (fél éve volt!!!!)
Ráadásul ha a külső még jobb is, mint a belső akkor miért ne legyen Acorp?
Előzmény: 42 (51)
F.E.K. Creative Commons License 2000.02.09 0 0 52
Nem tom, mi bajotok a Rockwell modemekkel..belső, 33,6 - voice/fax modem, és ugyan szépen muzsikál.. 9000 pénz volt...
42 Creative Commons License 2000.02.09 0 0 51
Arról van szó, hogy az én tapasztalataim szerint az Acorp modemek érzékenyebbek a vonali zavarokra. Ez annyit jelent, hogy statisztikailag nagyobb valséggel bont vagy nem tud kapcsolódni, mint "márkásabb" társai. Vélhetően egy hibátlan vonalon ezzel se lenne gond, de hát ugye...

A külső annyiban jobb, hogy egyrészt könnyebb a hibakeresés, stb. (külső ledek), másrészt nincsenek kitéve a gép többi alkatrészeinek közelségéből fakadható behatásokra (elektronikai, melegedés, stb.)

Ja, és attól is függ némiképp, hogy milyen szolgáltatónál akarod használni, ui. előfordul, hogy egy-egy ISP-nél más-más modemek "jönnek be".

Előzmény: Peter Collins (50)
Peter Collins Creative Commons License 2000.02.08 0 0 50
Hali 42!

Miért nem ajánlod az Acorpot?
Ha volt valamilyen tapasztalatod írd meg!
Nekem volt egy belső 56K-s, ISA-sal dolgom, azzal simán lehetett még 6-7 órát is folyamatosan netezni 42K vagy nagyobb sebességgel.
A külső miben különbözik?

A Dialcomról már hallottam rossz- és (42-től) jó véleményeket is...
nem tudom...annyival jobb, mint amennyivel drágább?
A US Robo sajnos nem jöhet szóba financiális okok miatt.

Tehát?

Előzmény: 42 (49)
42 Creative Commons License 2000.02.08 0 0 49
Én nem ajánlom az Acorpot. Nem véletlenül olcsó(bb). Vegyél inkább Dialcomot, amellett hogy magyar termék, még megbízható(bb) is.

(Ha pénz nem számítana, akkor US Robotics.)

((De még mindig inkább Acorp, mint a mindenféle noname olcsóságok, vagy Motorola modem...))

Előzmény: Peter Collins (46)
Peter Collins Creative Commons License 2000.02.07 0 0 48
Hát nem egy könnyű dolog ez a topicélesztgetés...
Plíz help!
Peter Collins Creative Commons License 2000.02.07 0 0 47
Halihó emberek!
Hát senkinek sincs Acorp külső modeme széles e hazában???
Peter Collins Creative Commons License 2000.02.07 0 0 46
Remélem sikerül felélesztenem ezt a topicot és valaki tanácsot is tud majd adni.
Külső modemre lenne szükségem.
Ahogy a mostani piacot nézem nincs nagy különbség a modemek választékában, mint mondjuk egy fél éve.
Első ránézésre nekem az Acorp 56K külső a legszimpatikusabb az összes közül.
HIF engedélyes, Rockwelles, viszonylag olcsó.
Akinek esetleg volt/van dolga ezzel a típussal
kérem írja meg akár pozitív, akár negatív élményeit.
noidea Creative Commons License 1999.07.19 0 0 45
Nekem belső 56K-s ACORP-om van, ISA buszos. Nem ilyet akartam, de csak ez volt. Meg vagyok elégedve vele, és a magyar foglaltsági hangot is tudja, meg voice, etc.
Külsőt nem vennék, mert csak a helyet foglalja. A villámvédelmi szempont igaz, de a külső-belső árának különbségéből vehetek egy túlfeszvédőt a hálózat és a telefonvonal közé...
Azt azonban nem mondhatom (tapasztalatból), hogy az 56K eléri az ISDN-t. Az ISDN-nél a szimpla tényleg 64K. Az 56K viszont hardware tömörítéssel annyi, mert a telefonvonal sávszélessége kisebb (28 és 33 között, úgy emlékszem). Így ha mondjuk HTML-t nézel, akkor OK, de egy nagy zip letöltése messze nem 56K-val megy.

Az ISDN az ára miatt nem versenyképes. Ha olcsóbban is adják, kemény forgalmi díj van rajta. Akkor már a bérelt vonal (szintén 64K) sokkal jobb.

noidea

Előzmény: Benjy (43)
3x Creative Commons License 1999.07.19 0 0 44
Intruder mondta vala:
Nekem külső 56k-s Acorp modemem van semmi gond nincs vele.

Ugyanezt tudom mondani. Most vágtam ki egy ezeréves 28.8-as belső US Robotics-et és valóban szívás, hogy nem tudod resetelni rendesen.
Az 56-os Acorp 12+ÁFA és müxik

Benjy Creative Commons License 1999.07.19 0 0 43
Olyat ami megismeri a magyar foglaltsagi hangot!
Matsesz Creative Commons License 1999.07.19 0 0 42
Hát, éppen ma voltam az SCI-nél, más ügyből kifolyólag (egy 56.6-ost vittünk vissza) és megnéztem az árakat. 20+ÁFA a külső 56.6-os. Szerintem ez elég húzós, mert egy noname fele ennyi (8+ÁFA), egy majdnem no name 11-12e Ft.
Előzmény: Timberwolf (36)
Munchausen Creative Commons License 1999.07.19 0 0 41
Nem rossz, csak egy kicsit fura, viszont baromi sokat lehet rajta állítgatni. ;-)))
Előzmény: clisHe (39)
DomiG Creative Commons License 1999.07.18 0 0 40
Hát ez az!
Ezért ad a MATÁV mindenféle extra-kedvezményeket az új ISDN előfizetőknek, mert a sebességben az analóg vonali kommunikáció elérte az ISDN csatornánkénti sebsségét.
(Könnyen meglehet, hogy az ISDN a fejlődés zsákutcájának fog bizonyulni.)
Előzmény: irokéz (10)
clisHe Creative Commons License 1999.07.18 0 0 39
ize a ZyXEL az jo?
LUCzI FERencz Creative Commons License 1999.07.18 0 0 38
Az 56k külső dialcommal olyat szívtam, mint a torkos boci.
mindig azonos időben 3perc 34 vagy 5 perc 20 után lebontott.Ez ellen nem használt ha lelassitottam, egészen 28k-ig,sőt megpróbáltam v90re upgradelni, mert a szolgáltatóm tudja a k56 ot is, meg a v90et is, de az sem ért egy kalap szmócát sem.
A szar no name 33-as modemem meg megy mint a golyó.
Pedig digitális fővonalon vagyok, a szomszéd utcában a konténerközpont, és onnan optika.
multia Creative Commons License 1999.07.17 0 0 37
robzon,
ha en nem ertem jol akkor bocs, de: a 2400 baud max a jelvaltozas/masodpercre vonatkozik, ami altalaban az analog telefonvonal frekvenciaatvitele miatt szoktak megadni (150-3400 Hz max savszelesseg egy igen jo telefonvonalon). Az 56k eseten az van, hogy a digitalis kozpontokban hasznalt 8kHz * 8 bit mintavetelezesbol max. 8kHz*7 bitre ultetnek felhasznaloi adatot, es kizarolag "leiranyban". (Csak a felso 7 bitet hasznaljak, mert a legalson sutyiban a telefonkozpontok csevegnek egymas kozt, ugy idonkent). A hivott oldaltol a hivo elofizetoi hurkaig kell az osszekottetesnek digitalisnak lenni, azon tul nem lehet analog-digitalis konverzio, pl ravasz hazikozpont stb. A tuloldalon nem "56ks modem" van, hanem egy olyan szerkezet, ami kozvetlenul "irkalja" az atvitelre szant bitmintakat, pl. egy ISDN30 csatornain.
Az, hogy tenylegesen milyen biteket hasznal ebbol a 7bol, az a szinkronizalaskor (osszefutyules) derul ki, es a ebbol hetkoznap kijon a 46-48 kpbs leiranyban. Feliranyban sima analog osszekottetes van, max. 33.6 kbps-sel.
Timberwolf Creative Commons License 1999.07.17 0 0 36
Ja meg valami:
a Dialcom-ot 1999 januarjaban vettem, masodkezbol, 15.000-ert.
Mostmar biztos sokkal olcsobb.
Timberwolf Creative Commons License 1999.07.17 0 0 35
Szerintem:

elsosorban kulsot vegyel,
legyen 56K-s legalabb,
HIF engedely sem art, ha van...

Nekem egy DIALCOM 56k-s kulso van, nagyon meg vagyok
vele elegedve. Ugyan Rockwell chip van benne, de a magyarorszagi
(osszeszereloje?) forgalmazoja a SCI-Modem Kft, es eleg kozel van hozzank, ha valami gond lenne (meg nem volt...).
Ez lehet, hogy nem annyira szamit, de azert engem megnyugtat, hogy van kihez fordulni, ha valami rosszra fodul. Acorp es tarsaival ezt nem nagyon tudnad megcsinalni, ismerve a hazai szamtech boltok szinvonalat....

Szoval DIALCOM

Uff

Robzon Creative Commons License 1999.07.17 0 0 34
Mondom: fejhallgató…
Előzmény: Robzon (33)
Robzon Creative Commons License 1999.07.17 0 0 33
Jah, pont olyan mint a telefonos kisasszonyoknak, fejhalgató + gigamikrofon. Használhatod akármihez, külön-külön 3.5-es jackdugón jön a mikrofon, és megy a fejhalgató. Nem 1 szenhejzer' de azé mükődik, és használható.
Előzmény: Wágner úr (32)
Wágner úr Creative Commons License 1999.07.17 0 0 32
Miatúró az az internet telefon headset, fejhallgató mikrofonnal, szóval egy olyan "szinkrontolmatsch cucc"? Lehet mondjuk ezt használni egy SoundBlasterhez? Marha kicsi jelet adnak a meglévő mikrofonjaim, pedig van belőlük egy rakás....
Előzmény: Robzon (30)
Robzon Creative Commons License 1999.07.17 0 0 31
Stika!
Hogyis van az a képlet? Valami 1.8* vagy ilyesmi... Amúgy nagyon elszámoltad magad, - kb 1 nagyságrendel - felfelé... Jó lesz az 2200 bit/sec-nek is. (nemtom mennyi, nem emlékszem a képletre, és most utána se tudok nézni) Az 56000 bit/sec főként tömörítésekből adódik/adódna, de szvsz nagy kamandusz az egész.
Előzmény: stika (25)
Robzon Creative Commons License 1999.07.17 0 0 30
Vegyél U.S. Robotics 56k-s, V90-es belső modemet… Véletlenül van is pár eladóm, 11 ezer Ft-ért, (ami szinte vicc) ajándék Internet telefon headsettel, amíg a készlet tart. Dobjá emilt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!