Keresés

Részletes keresés

SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.04.11 0 0 68
A Synergon mint informatikai cég felkeltette sok újságiró és befektetö érdeklödésést, mivel látták a
Nasdaq szárnyalását.

A magán véleményem az a következö:
Nem igaz, hogy ez az elsö számítástechnikai cég a BÉT-n, hiszen van itt egy NOVOTRADE ( ugye
még viccnek is rossz).
Komolyabban: Igaz, hogy nem olyan fejlett tözsdén mint a budapesti, de találhatóak MAGYAR
informatikai cégek a tökepiacon például internetes szolgáltató, vagy hitelkártya gépeket
üzemeltetö, vagy televiziókat (MSAT ... ) üzemeltetö cégek, amelyeknek chartjai nagyon
tanulságosak
Indulás magason 3-5 ezer FT (13-25 usd) van amelyik az elsö héten kilött felfelé, de az közös
bennük, hogy hasonló esö görbével mostanra 3-500 ft-ig estek.
Hozzátéve a cég-röl belülröl megismerhetö információkkal és azzal, hogy a nálánál sokkal
perspektivikusabb Graphisoft sem felfelé ment (nagyjából a kibocsájtás fele) , akkor a Cofinec
példával nem állsz messze a valóságtól szerintem.
A hazai alapok 5%-os korlátja miatti vásárlások és a kibocsájtási nosztalgia az elején lehet, hogy
emelkedést okozhat, de még ez sem biztos.
Üdvözlettel János
UI:
Ja elfelejtettem megírni, hogy a fennt említett magyar informatikai
cégek a NASDAQ-n vannak bevezetve ....
Üdv János
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.04.05 0 0 67
Ha például Japánban 1%, Németországban 2%, az infláció és nincs csuszóleértékelés, akkor a lenti meghatározás szerint, amit nem vitatok, a két devizának évente 1%-al kéne csúszni egymáshoz, mégpedig úgy hogy a
Yen erösödik a Márkával szembe, de nem így van ugye ?
Én a spekulative is alátámasztott árfolyammozgásról beszéltem, amit a piac is elismer.
Bocicsoki Creative Commons License 1999.04.02 0 0 66
Szimba kedves , helyesen:
a felértékelŐDdés függ az inflációs ráták különbségétől és a leértékelÉS éves szintjétől. Szerintem , te is így gondoltad, csak nem figyeltél oda a nüanszokra.
Előzmény: Szimba (64)
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.04.02 0 0 65
Akkor nem ugyanarrol beszeltunk!
Szimba Creative Commons License 1999.04.02 0 0 64
Kedves János,

az utolsó sorig egyetértek veled, de a gazdasági problémáknak semmi köze a reálfelértékeléshez.
A reálfelértékelés csak a két ország inflációjának különbözetétől és a leétrékelődéstől függ.

Szimba

Előzmény: SOMLO_JANOS (63)
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.04.02 0 0 63
Mégegyszer:
A deviza árfolyama nem csak az inflációtól függ, hanem még rengeteg mindentöl, söt ...
Például jelen helyzetben az infláció csökkenése a belsö fogyasztás növekedésésnek növelésével, ami importot generál inkább az egyensúlytalanság növekedésének irányába hat. Ez elsösorban az export növekedési lehetöségeinek beszükülése miatt van.
A forint ergo ilyen gazdasági problémák miatt értékelödik egyre inkább felül.
Szimba Creative Commons License 1999.04.02 0 0 62
Kedves János,

sajnos Bocicsokival egyetemben én sem értem amit írtál, pls fogalmazd újra!

Köszi Szimba

Előzmény: SOMLO_JANOS (60)
Bocicsoki Creative Commons License 1999.04.01 0 0 61
János, én azt javaslom, hogy egy chartista és egy fundamentalista elemzés között néha forgasd a Helyesírási Szótárt és a "Hogyan fejezzük ki magunkat érthetően az anyanyelvünkön" című könyvecskét.
Előzmény: SOMLO_JANOS (60)
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.04.01 0 0 60
Sajnos e nemcsak attól függ, hiszen akkor miért lehet felülértékelt a japán Yen a Dollárral szemben és fordítva, hogy néhány nap alatt akár 10%-t is változhat.
Amit te írsz az csak azt jelenti, hogy aki devizakosárban tartja a pénzét annak a különbözetnyi vesztessége lesz az árromlás miatt.
De a gazdaságog közti különbözet és a kamatszint közötti, ami nálunk magas real kamat, mégsem csábítja a tökét a magas kockázat miatt, és még nagyon sok hatás mint azt az Euro alakulásánál is látjuk játszik egybe.
A jelenlegi rendszer tekintve a kockázatokat egy felértékelö.
Az infláció csökkenése jó a köznépnek, de az egyyensúly szempontjából sok kockázatot rejt!
Szimba Creative Commons License 1999.04.01 0 0 59
Kedves János,

mennyiben felülértékelő politika egy éves 7,57 %-os leértékelés, 8%-os várt y/y infláció mellett?

Szimba

Előzmény: SOMLO_JANOS (58)
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.04.01 0 0 58
Név: Somló János
E-mail: somlo@geocities.com
Szöveg: Mindenkinek,
Az megállapításom, hogy a forint felülértékelt és valószinüleg a folyamat folytatódik is, mivel egy felülértékelö politika folyik, hasonlóan 1990-91-hez, ez egy darabig folytatható és a jelenlegi helyzetben az eladósodás növelése árán jó ideig tartható ( lásd a vegyész által írtakat, amivel egyetértek), de ki tudja mikor borul a dolog. Nyilván van aki így látja és van aki nem, ezért is mozgott a forint hektikusan (+0.8- -0.3).
Remélem azért még nem fog esni , amire rövid távon van is esélye. De figyelmükbe ajánlanám a DLJ elemzését, amig a magyar gazdaság egyensúlya és kilátása olyanok amilyenek, addig illuzió a mesterséges felülértékelés (lásd múltban Csehek, lengyelek).
Korrekciók, persze mindeig vannak, mintahogy volt ma a tözsdén is, aminek örömét szeretném megosztani és megragadni az alkalmat ismét a kis papírok melletti kiállásra.
Összehasonlítás Portfolió-1 : Mol 6200, OTP 11000, Matáv 1350, Portfolió2: Zala 1610, Rába 1500, Grabo 1270, Egis 3800
A mai záró árak ismertek és összehasonlíthatóak a fenti beszerzési árakkal.
Somló János
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.03.30 0 0 57
Más jellegü a mostani mélyrepülés, mint a tavaly őszi orosz eset volt, ugyanis a fizetési mérleg és más egyensúlyi tényezök romlása, amit legutóbb a hires amerikai DLJ is elörejelzett, hosszú távú hatásu, mint ahogyan a makro mutatók 95-ös javulása is hosszú távu pozitivum volt!
Rengeteg alulértékelt papír : TVK, Zalakerámia, Graboplast és mégsincs vevö.


KLIKK IDE !!!

SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.03.30 0 0 56
Más jellegü a mostani mélyrepülés, mint a tavaly őszi orosz eset volt, ugyanis a fizetési mérleg és más egyensúlyi tényezök romlása, amit legutóbb a hires amerikai DLJ is elörejelzett, hosszú távú hatásu, mint ahogyan a makro mutatók 95-ös javulása is hosszú távu pozitivum volt!
Rengeteg alulértékelt papír : TVK, Zalakerámia, Graboplast és mégsincs vevö.


KLIKK IDE !!!

DcsabaS_ Creative Commons License 1999.03.26 0 0 55
Kedves SOMLO_JANOS!

Ezt írja:
"... a részvény piacnál viszont nem, mindenki jól járhat, ha felmennek az árak és mindenik rosszul, ha le. "

Ez csak akkor igaz, ha "okosan" vonjuk meg a határt, vagyis hogy pontosan kiket is értsünk bele a "mindenki"-be. Mert ha csak a részvénypiac egy részét tekintjük, arra tényleg igaz, hogy jól járhat, éspedig 2 forrásból táplálkozva:
1.) a részvény piac többi része;
2.) a reálgazdaság (ami esetleg szintén többfelé tagozódhat).

Előzmény: SOMLO_JANOS (52)
DcsabaS_ Creative Commons License 1999.03.26 0 0 54
Kedves Bocicsoki!

Írod:
"Azt viszont fenntartom, hogy a gazdasági racionalitás szempontjából a leghelyesebb a prompt piacot nem zéró összegű, míg a derivatív piacokat zéró összegű játéknak felfogni, értelmezni."

A történelem tanúsága szerint néha egészen téves gondolatok is segíthetik egy-egy probléma megoldását. De minél hosszabb távra tekintünk, annál kevésbé. Ezért legalábbis az szükséges, hogy tudjuk, mikor járunk el elvileg helytelenül.

Nehezményezed:
"Ha mindent összefüggésbe hozunk mindennel, ..."
Egyáltalán NEM erről van szó! Az elméleti modelleknek csak azokat a dolgokat kell összefüggésbe hozniuk, amelyek valóban összefüggenek. (Ezzel kapcsolatban tanulságos lenne meggondolni coeurace példáját, de sajnos még nem kaptam meg a hozzájárulását (:-(((.)

Előzmény: Bocicsoki (51)
Bocicsoki Creative Commons License 1999.03.25 0 0 53
A Somló már egyetért, ha csatlakozik a Presser Pici és a Karácsony is, akkor lesz ám öröm Bocicsokiéknál :-))))
Előzmény: SOMLO_JANOS (52)
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.03.25 0 0 52
Egyetétek a Bocicsokival,
A derivativnál egymástól nyernek a szereplök, a részvény piacnál viszont nem, mindenki jól járhat, ha felmennek az árak és mindenik rosszul, ha le.

KLIKK IDE !!!
Bocicsoki Creative Commons License 1999.03.25 0 0 51
Kedves DcsabaS_,
bocsánat, de csak most néztem vissza a topicba. Fejtegetésed elméleti részeiről nem kívánok szólni, az értékfogalommal kapcsolatos kérdésekhez túl fáradt vagyok. Azt viszont fenntartom, hogy a gazdasági racionalitás szempontjából a leghelyesebb a prompt piacot nem zéró összegű, míg a derivatív piacokat zéró összegű játéknak felfogni, értelmezni. Ha mindent összefüggésbe hozunk mindennel, ha egy folyamat összes rezdülését követni akarjuk, akkor elveszítjük szemönk elől a lényeget- bocsánat, hogy a végén ilyen patetikus húrokat pengetek, de tényleg fáradt vagyok.
Előzmény: DcsabaS_ (21)
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.03.25 0 0 50
Most meg +120 a Dow, lönek Koszovoban, mi mégis mentünk felfele, mint a nyil!
kzoli Creative Commons License 1999.03.23 0 0 49
Hello mindenkinek!

Dow -218. Szerintem holnap 2-3%-ot esünk, hol a vége?

SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.03.23 0 0 48
A Dow jelenleg -150-és -200 közt van, de nem koszovó miatt, hanem a túlértékeltség miatt.
Nálunk, mivel már alacsonyan vagyunk, attól függ milyen részvényröl van szó. Mivel a külföldiek várhatóan eladók
lesznek így a MOL, OTP, Matáv, Richter lsd ma is veszélyes.
Viszont a TVK, Rába, Grabo és valamivel késöbb a Zala is rendkivül olcsó és jó vétel, ebböl, már nem igen várható
külföldi eladás.
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.03.23 0 0 47
Azt hiszem, hogy a mai események és a holnapi várható további esés fényében érdemes a tözsdéröl beszélni.


KLIKK IDE !!!

DcsabaS_ Creative Commons License 1999.03.23 0 0 46
Kedves coeurace!

A példádba nem kötök bele (mert megkértél rá), ezért csak az általánosság szintjén mondom: szerintem az adásvétel az abban résztvevők összességére nézve mindig zérus összegű. Ellenben előfordulhat, hogy az adásvétel során, de nem az adásvétel miatt, egy reálgazdasági folyamat ténylegesen is értéket hoz létre, vagy semmisít meg. Aki erről hamarább tudomást szerez a tőzsdén, az nagyobb eséllyel köt jobb üzleteket. Ennek révén igazodik (valamennyire) a kereskedelem a gazdasághoz.
Az én felfogásomban tehát a tőzsdének vannak sajátos belső törvényszerűségei, de a ki és bemenő mennyiségei a reálgazdasághoz kötik. Hogy az adásvétel "mint olyan" zérus összegű játék-e vagy sem, annak abból a szempontból van jelentősége, hogy mit várjunk tőle. Nézetem szerint várhatjuk a legkülönfélébb dolgok újraelosztását, de nem várhatjuk anyagi értékek létrehozását. (Az ilyesmit csak közvetve elősegítheti.)

U.I. Ne felejts el szólni, ha majd írhatok a példádról is (:-)))!

Előzmény: coeurace (43)
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.03.22 0 0 45
Mindenkinek jo ejt.
KLIKK IDE !!!
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.03.22 0 0 44
Vajon hány embert érint a tözsde?
Matáv jegyzés kb 150 000
Mol jegyzés kb 180 000
Tökeszámla majdnem 1 millió db.
Vagyis kb ennyi ember hallott a tözdéröl,
Plusz a befektetési alapokban levö pénz, OTP, Budapest, szintén kapcsolatos.
A TV-k többsége a hirekben hirt ad a BUX-ról.
coeurace Creative Commons License 1999.03.22 0 0 43
Dcsabas,

Igen erdekes elmeleteidet neha az oskommunistak is megirigyelhetnek. Mindenesetre szerintem jo ha figyelembe vesszuk, hogy attol mert 180+90-120-110=0 meg nem igaz, hogy ha a lehel piacon veszel 1kg sargarepat 180-ert, meg 1kg almat 90-ert, mikozben en a fovam teren eladok 1kg almat 110-ert, meg 1 kg sargarepat 120-ert, akkor a zoldsegek adas-vetele zerusoosszegu jatek.

Ne koss bele a peldaba, remelem ertheto, a dolog lenyegi resze.

Ace

Foti Creative Commons License 1999.03.22 0 0 42
Lehet, hogy én 1 hülye vagyok az egészhez, de nekem nem mond többet, mint a vízállásjelentés a folyókon.

(Azt egyébként sejtettem, hogy a 4000 Ft-os MOL nál már érdemes venni, de ahhoz lusta valék, hogy ezügyben tegyek bármit)

Előzmény: SOMLO_JANOS (-)
SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.03.22 0 0 41
Valóban többen a Tözsdefórumról is ismerhetnek.
Visszatérve a témára a mai nap is a pesszimistákat igazolta (utóbb ezek közé tartozom én is )

Blumi-nak valószinüleg tréfa áldozata lehetek, mivel accountom többen is használják, ez nem túl nehéz, de légyszives egy email-ben küld el, hogy hol találtad az említett hibát.

BlumiDC Creative Commons License 1999.03.22 0 0 40
Kedves Somló János!

Miért az a szakmai cikkeid fejléce (TITLE) hogy "Erotic, sex, János Somló homepage"? Te azonos vagy az eredeti Somlóval, aki a Tőzsdefórumba irogat? (legalábbis én ott olvasgatom)

Feltörték a lapodat, vagy így szeretnél előrébb jutni a TOP100-on?

Előzmény: SOMLO_JANOS (28)
drhv Creative Commons License 1999.03.22 0 0 39
Feladom.

Írjál könyvet, teremtsél iskolát és dolgozz ki egy alternatív pénzelméletet.

HV

Előzmény: DcsabaS_ (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!