Keresés

Részletes keresés

Alfred Creative Commons License 1999.03.22 0 0 50
vega:
Rendben meg vagyok győzve. Most a Matáv jön! :-)
Előzmény: vega (49)
vega Creative Commons License 1999.03.22 0 0 49
Mi nem hogy leterheljük a központjaikat, hanem éppen hogy kitöltjük az éjszakai űrt. Igaz nem percenként rettentőennagyonsok forintért, de akkor is.
Másrészről pedig ott van a MatávNet, akiknek kifejezetten érdekük a magyar Internet fejlődése, mert nekik az előfizetőkből kell profitálni. Meg ott van ugyebár az Origo is, mint tartalomszolgáltató, stb. Szóval ezért mondtam, hogy -hosszú távon- megéri a dolog nekik. A MATAV nem gondolhat mindig csak a minnél nagyobb telefonszámlára. (A miénkre persze. He-he.)
Előzmény: Alfred (45)
Alfred Creative Commons License 1999.03.22 0 0 48
Mogorva:
Azért gondoltam így, mert egy időben sírt a szájuk, hogy több előfizetőjük lett, mint központ-központ kapacitás.
Előzmény: Mogorva (47)
Mogorva Creative Commons License 1999.03.22 0 0 47
a sürü fillér vagy ritka forint elv alapján nem rossz üzlet ez a MATÁV-nak.

Ha mi nem használnák ezeket a központokat, hát elhiheted, hogy Mári néni így éjszaka felé nem terhelné túl őket. Az infrastruktúra ott van, akkor már mér ne legyen kihasználva? Mégha kevesebbet is, de legalább mégiscsak fizetnek érte. Aztán ha ezzel amúgysem kopik a technika, hát az már tiszta biznic...

Előzmény: Alfred (45)
Mogorva Creative Commons License 1999.03.22 0 0 46
Álljon meg a gyászmenet! Azzal gondolom, mindannyian tisztában vagyunk, hogy a kedvezmény, valószínűleg semmi anyagi hátránnyal nem jár a MATÁV-nak. Éppen ellenkezőleg. Szerientetek, hányan lógnánk itt, és beszélgetnénk online, ha percdíjas lenne a játék. Ez az egész felfogható átalánydíjas megoldásnak, melyet mint tudjuk, általában azért találnak ki, hogy mindkét félnek előnyös legyen...
Alfred Creative Commons License 1999.03.22 0 0 45
vega:
Nem vagyok biztos benne, hogy olyan jó a Matávnak az internetezés. Végül is relatív alacsony tarifáért órákon át foglaljuk a központok közötti vonalakat, állandón reklamálunk a zajos, szakadós vonalak miatt, és végső esetben mindenkinél szervezettebb, jó érdekérvényesítő képességű előfizetők vagyunk.
Előzmény: vega (44)
vega Creative Commons License 1999.03.22 0 0 44
Nem hinném, hogy sokat foglalkoznának a véleményünkel, amig csak egy topic foglalkozik a dologgal, és nem másznak egy kicsit a képükre mint tavaly év végén.
Kiváncsi lennék, ha anno decemberben nem kap akkora nyilvánosságot a dolog, akkor az elmúlt hónapokban milyen kedvezmények lettek volna.

Amúgy mindig feláll a hátamon a szőr ettől a "kedvezmény" kifejezéstől.
Olyan, mintha csak szívességet tennének ezzel a díjszabással és nem is az ő érdekeiket szolgálná a dolog hosszú (vagy nem is csak olyan hosszú) távon.

Előzmény: MidiTom (43)
MidiTom Creative Commons License 1999.03.22 0 0 43
Szerintem a MATÁV illetékesei gúvadó szemekkel figyelik ezt a fórumot, és innen próbálják kitalálni, mit is csináljanak.
Javaslatom: most, amikor indul az 1800-as mobil tender, és a mobil szolgáltatók egymás alá fognak menni az áraikkal, a MATÁV megfoghat még magának egy üzleti szegmenst. Netezni mégiscsak kényelmesebb vonalas hálózaton. Ezért jól tenné, ha még TOVÁBB bővítené a kedvezményeit. Mi pedig hálásan használni fogjuk a vonalait :)
Foti Creative Commons License 1999.03.22 0 0 42
Javaslom, támogassátok a helyi hálózati kezdeményezéseket, nehogy a
Matáv nagyon nyeregben érezze magát. Megéri.

Oké, támogatom, de mikor a bánatban ér ki Békésmegyerre a keze ? (lába)

Előzmény: NaNe (11)
jégtörő Creative Commons License 1999.03.22 0 0 41
Szrintem a kiváló iNteRNeTTo online újság utánajárhatna a dolognak...
Csak úgy mellékesen, az olvasók tájékoztatása céljából, ha ez belefér a célkitűzéseikbe....
vega Creative Commons License 1999.03.22 0 0 40
Azért nagy pofátlanság, hogy nincs online hétvége.
Nem csodálom, hogy nem reklámozzák a dolgot.
Gondolom majd valamikor április közepén szándékoznak kiadni egy hivatalos közleményt. Persze, nem sűrgős....
Árpi Creative Commons License 1999.03.21 0 0 39
Bocs, de ismételten felhívom a figyelmeteket erre a topicra.
eMM Creative Commons License 1999.03.21 0 0 38
Milyen "rendes" a Matáv hogy végre tudni fogja az átnyúlót.
"Cserébe" a hétvégén kúrtít.
És akkor semmi biztosíték nincs rá hogy nem lesz elszámlázás,ez az átnyúló hívásnál,tényleg nagyon húsba vágó!
Gyönyörü !!!:-((((((((((
Árpi Creative Commons License 1999.03.21 0 0 37
Sőt, szerintem még csökken is a bevétele a MATÁVnak, mert akor nem lehet olyan jól átverni a népet a hosszú hívások darabolásával.
Előzmény: bot (36)
bot Creative Commons License 1999.03.21 0 0 36
egyébként szerinted mi az oka, hogy megszűntették az egész hétvége 150Ft kedvezményt?

szerintem ez teljesen jelentéktelen bevételkiesést okozott a matávnak, hiszen ahhoz, hogy ki lehessen használni elég sok minden kellett egyszerre (korlátlan internet előfizetés, külön vonal a géphez, ráadásul olyan ami nem szakad még 50 óra folyamatos kapcsolat alatt sem, megrögzött internetező). szóval valószínű, hogy tényleg nem sokan használták ki teljesen, 3-tól meg most is élni fog a kedvezmény. úgyhogy tényleg nem értem.

az, hogy most ezt megszűntettik nekem teljesen értelmetlennek tűnik. biztos lesz belőle jó nagy közfelfáborodás, image vesztés stb. miért éri ez meg a matávnak?

Előzmény: Mindenki Macája (33)
Jarodd Creative Commons License 1999.03.21 0 0 35
Hali...

Hallottam olyanról hogy lesz a matávnak egy szolgáltatása, miszerint havi fix díjért kapsz egy külön vonalat, CSAK adatforgalomra, és a havi fix dijért annyit lehetsz rajta, amennyit akarsz (éjjel - nappal)... Hogy ezen felül az előfizetés hogy menne, azt nem tudom, de ha minden igaz, akkor a vonal havi fix dija kb a mostani korlátlan Matáv előfizetés díja körül lenne, és benne lenne az ISP dija is (azaz erre nem jön rá egy internet-előfizetési dij...) A matávnak ebben az lenne a poén hogy ezzel kb 100% el tudná szipkázni az összes internetest, persze aztán gondolom jönnének a drágulások... Erről vajon csak én hallottam volna ???

Jarodd

bot Creative Commons License 1999.03.21 0 0 34
Mindenki Macája:
azért így egy kicsit jobban hangzik, de azért mégsem az igazi.

kérdés:
mennyire megbízható most a Matáv számlázó rendszere?

régebben több problémáról lehetett olvasni (szigorúan mindig túlszámlázás:)), és azért, mint a lenti példa mutatja, most is előfordul ilyesmi. ezt most csak azért kérdezem, mert teszem azt, a jövő hónapban úgy internetezek, hogy nem várom meg a 3 órát és előbb belépek. ha mégis valamiért - pl. szoftverhiba - az átnyúló hívásokra nem számolja a kedvezményt, akkor májusban megterhelik a számlámat mondjuk 30-40ezer Ft-al.

na most, mire én visszaszerzem a különbözetet addigra biztos eltelik egy két hét vagy inkább hónap, és nekem akkor májusban elég rossz lesz az anyagi helyzetem.

szóval lesz szoftverhiba vagy sem? :)

Előzmény: Mindenki Macája (33)
Mindenki Macája Creative Commons License 1999.03.21 0 0 33
bot, hetvegen delutan haromtol mar el a kedvezmeny

es megszunik az atcsuszo hivasok visszamenoleges dija azaz ha elobb jossz van kesobb mesz a kedvezmenyes idoszakra kedvezmenyes dijat szamol es csak a kicsuszott ido megy csucsidovel.

Előzmény: bot (24)
Árpi Creative Commons License 1999.03.21 0 0 32
Örülök, hogy Nektek így bejött a MATÁV kedvezménye. Nekem is elég szép mennyiséget számláztak minuszban kedvezményként, csak egy baj van: nem eleget. Na, nem csak ahhoz képest, hogy mit szeretnék, hanem ahhoz képest is, amit az általuk megadott szabályok szerint kellett volna. Magyarul a MATÁV kb. havi 8 000 Ft kedvezménnyel átvert. A hogyanról itt olvashattok bővebben.
Szóval meg kéne piszkálni egy kicsit a dolgokat (HAHÓ NYÍRŐ ÚR!), mert nekem csöppet sem teszenek azok az ötletek, amik itt lejjebb olvashatók (hogy pl. hétvége délelőtt ohne kedvezmény, ez nem további kedvezmény, ahogy igérték, hanem pofátlanság).
bot Creative Commons License 1999.03.20 0 0 31
hát ahogy nézem nem tudok helyesen írni. nem=ne. ma többet nem javítok
Előzmény: bot (30)
bot Creative Commons License 1999.03.20 0 0 30
egyszerű visszakapod a különbözetet, és a következő hónapban, amikor nem kérsz részletest, megint átvágnak.

tudom gonosz vagyok, de ha ilyen előfordulhat, miért nem fordulna elő többször is..

jövő hónaptól én is kérek részletest, hátha úgy mégiscsak lejjebb megy a telefonszámlám:)

Előzmény: pkosaras (29)
pkosaras Creative Commons License 1999.03.20 0 0 29
Én kértem számlarészletezést, és kiderült, hogy éjszaka 21.15-23.40-ig tartott hívása bőven 150+áfa fölött számláztak. Megreklamáltam. Mi lesz?
Előzmény: bot (7)
kaviat Creative Commons License 1999.03.20 0 0 28
gyerekek ez már rég óta lóg a levegőben... sőt korlátlanok a lehetőségek, mert szedhetnek lóvét mailonként is, mondván hogy foglalod a servert... ez mar régóta láccik... persze az árak ha ügyesek, a még mindig kifizethető altt maradnak...

kaviat

bot Creative Commons License 1999.03.20 0 0 27
ponosabb=pontosabb
Előzmény: bot (26)
bot Creative Commons License 1999.03.20 0 0 26
igen, tökéletesen igazad van. én is pont ezen gondolkoztam, csak a cigarettázással vontam párhuzamot, de az autó ponosabb.
Előzmény: Alfred (25)
Alfred Creative Commons License 1999.03.20 0 0 25
bot:
Ez az internet kezd olyan lenni mint az autózás. Szeretsz autózni, sőt szükséged is van rá, ezért sokat használod. Mikor már eléggé beépült az életedbe elkezdenek levenni. Levesz a Matáv, percenként. Levesz a szolgáltató Mb-onként. És amikor már annyira elterjed, és a mindennapi élet része lesz mint most az autó, na addigra a hozzáférés ára 60-70 %-a adó lesz...
bot Creative Commons License 1999.03.20 0 0 24
akkor ez az otthoni internetezőknek egy nesze semmi fogd meg jól. ha kedvezményes időszakban használod az internetet és tegyük fel minden nap belépsz, akkor is csak 31*30Ft tehát 930 Ft-ot lehet rajta nyerni havonta. ebből persze lejön a 625Ft, így maximum 305Ft-ot spórolhat egy szegény otthoni internetes. ez is csak akkor, ha minden nap belépsz.

szóval ez a kedvezményes szám biztos jó valakinek, de az interneteseknek mindegy. (kivéve, ha megszakadsz)

ja és azzal, hogy megszűnik az egész hétvége 150Ft, egy hónapban nő a telefonszámla havi kb 1200-1300 Ft-al (attól függ hány hétvégi nap van a hónapban). ha persze hétvégén 6 előtt is internetezni akarsz akkor még többel.
Ez jól ki van találva, mert valószínű akarni is fogok, mivel nyilván 6 után megint abszolút csúcsidő lesz, mindenki akkor lép be. szuper.

mikor lesz már kábel-net??

Előzmény: Mindenki Macája (22)
Alfred Creative Commons License 1999.03.20 0 0 23
Mindenki Macája :
Kezét csókolom! Nem hiába invitáltam...
Előzmény: Mindenki Macája (22)
Mindenki Macája Creative Commons License 1999.03.20 0 0 22
500 meg sarc per ho

Előzmény: bot (21)
bot Creative Commons License 1999.03.20 0 0 21
és mennyi lesz az a fix díj a kedvezményes számokra?
Előzmény: Strange Angel (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!