Keresés

Részletes keresés

enabe Creative Commons License 2000.08.30 0 0 74
Üdv mindenkinek!

Lehet, hogy már senki sem olvassa ezt a topicot, mivel elég régi az utóbbi brjrgyzés, de még most is időszerűnek tartom megosztani a következőket, a NOKIA strapabírásával kapcsolatban:
Történ ugyanis, egyik szombat este, amikor egy buliból hazafele baráaimmal, meálltunk az út szélén dolgunkat intézni, egy kis probléma volt, hogy egy árok volt az út mentén. Oda fele nem volt gond, amikor a füves részre kellett átugrani, de visszafele kicsit elméreteutem a dolgokat és aszfaltot érve elvesztettem egyensújomat, majd vagy 2 métert csúsztam jobb oldalamon, amit azért fontos megemlítenem, mert azon az oldalamon volt egy övcsipeszen a telefonom, egy 6110es. A dologhoz még hozzátartozik, hogy nem vagyok egy pehely súlyú "versenyző". A "balesetet" a fejhalgatóra ragasztott dísz "sugárzás csökkentő" szenvedte meg, amit csak poénból tettem fel (ezek szerint nem feleslegesen), valamint a bal alsó részén látszik pár méllyebb karcolás... De minden működik.
Mondanom sem kell, hogy már ejtettem el el máskor is, de ez kirívó eset volt, és szerintem azért jelez valamit.
Amúgy, hogy még inkább ON legyek, mostanában szántam el magam, hogy beruházzak egy 7110esre, amit (ha minden jól megy) hamarosan megveszek. Ahogy olvastam, nagyon leszóltátok a Westeléket, pedig én náluk vagyok, lassan 3 éve. (annó Pannonról tértem át nem véletlenül!!!) Pláne most, hogy mint aranykártyásnak (vagy mi) kb annyiért adják a telefont kártya nélkül, mintha új előfizetést vásárolnék (kb 5eFt diff.)

anonim_vagyok Creative Commons License 1999.05.07 0 0 73
OFF
Azért kösz Alejandro. Majd próbálkozom a Benefonnál, őket legalább annyira nem szereti a Nokia. Pláne jó poén ez itt nálunk, Salóban. (Aki nem tudná, a Benefon a Nokiából vált ki, a finnországi Salóban működik.)
ON
Előzmény: Alejandro DeSilva (69)
marci Creative Commons License 1999.05.05 0 0 72
Kösz választ!

Olvastam valahol egy hirdetésben, hogy a W900 már csak új, 16, 32k-s kártyákat értékesít. Nem egyértelmű, tudtommal a 32-eseket még nem lehet kapni, tudsz erről többet?

Előzmény: M.a.f.f.i.a. (70)
jpmaster Creative Commons License 1999.05.04 0 0 71
Én a régi 198-asomat a kocsiból menet közben dobtam ki véletlenül, (Off Road topic)
fék, tolatás, keresés, akku vissza, és SEMMI baja!
A 388.as is repült már párszor, ennek sincs hibája.
A N. haverok már söpörték össze a szőnyegpadlóról!
JP
Előzmény: fargo (16)
M.a.f.f.i.a. Creative Commons License 1999.05.04 0 0 70
Marci!

A 6150-es és a 7110-es támogatja a Sim Tool Kit-et, ami azt jelenti, hogy bizonyos (nagyon szűk) keretek között a kártyán lehet programozni bizonyos menüpontokat, és aztán bármilyen telefonba teszed a kártyád, amelyik tudja kezelni ezt, azon meg fognak jelenni a menüpontok. Nem tudom, mennyi értelme lesz a dolognak, de ha jól emlékszem, 250 név és tel.szám, 20 karakteres nevek, és 20 SMS lesz tárolható ezeken a kártyákon. Have a nice day!

M.a.f.f.i.a.

Előzmény: marci (66)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.05.04 0 0 69
Ja igen, a kijelzo. Szerencsere a T-szeriatol mar teljesen grafikus kijelzok lesznek, a 768/788-as telkoknal kisebb pixelekkel. A kijelzok eddig tenyleg alulmultak a Nokiasokat. De majd most! :)

(OFF: bocs, de mindig elfelejtettem megirni a valaszlevelet. Szoval korulneztem sapka ugyben, de nem volt feles. Pedig a kollegaimnak tetszett az otlet:)

Előzmény: anonim_vagyok (68)
anonim_vagyok Creative Commons License 1999.05.04 0 0 68
Ez a minimum, amit elvárhatunk az E///-tól. Tényleg jók lesznek a ketyerék, bár a nekik megfelelő Nokiákat úgy tűnik, nem fogják felülmúlni. Azonban ezek nem fogják orvosolni azt, ami a legnagyobb bajom az E///-okkal. Ez pedig a kijlező design.
Előzmény: Alejandro DeSilva (67)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.05.04 0 0 67
Korulneztetek az Infon az (abecesorrendben, a vita elkerulese vegett) Ericsson, Nokia, Motorola, Siemens standokon? Szerintem nagyot fog szakitani az E///, barmikor kijohet a T18, nyarra itt a T28, (ezeket ki is probaltam, jok:), MC216 aztan jovore varhato az R380, de itt lesz meg az A1018, a vizallo telefon, a drotnelkuliek, szoval hatalmas paletta...
marci Creative Commons License 1999.05.04 0 0 66
Félig off topic.
Tudtok valamit a 32k-s SIM-ekről? Mikortól lesz?
Lehet rajta tárolni menürészleteket, néhány új telefon ezt el is bírja olvasni.
6110, 6150, 7110?
M.a.f.f.i.a. Creative Commons License 1999.04.14 0 0 65
Hi mindenki.

Ha beleszólhatok:
A hazai szolgáltatók mostanában nemigen készülnek átütő változtatásokra, az igen multiextrahiperintelligens átlagos ungarische felhasználónak a meglevő szolgáltatások is igen-igen komoly gondot jelentenek...Egy-egy sms vagy hangpostás órákig tartó fejtörésre készteti a tulajdonost, pedig ennél primitívebben kitalálni már igen-igen nehéz lenne. Az, ami külföldön komoly pénz, (mobilról netezés, stb) nálunk mega-ráfizetés lenne egyelőre. Kicsi a fizetőképes kereslet, enélkül pedig még egy cég sem működött sokáig...
De vissza a telefonokhoz! A 7110 rulez, bár a 6110 is jó, (nekem is az van), de ég és föld. A 8810-ről annyit, hogy szép, okos, csak külső antenna hiányában a vételi lehetőségei igen korlátozottak. Akinek sok pénze van, hajrá. A 7110 hírek szerint a 6110 kezdeti árának szintjén lesz (nettó 130e körül.). Aki nem hiszi, lesse az emil címem.
Hali:

M.a.f..f.i.a.

BZoltan Creative Commons License 1999.04.11 0 0 64
Most hallottam, hogy a NOKIA 6150 tulajdonkeppen WAP kompatibilis csak az opreszt kell upgradeolni. Tudtok valamit a hazai szolgaltatok WAP terveirol?
anonim_vagyok Creative Commons License 1999.03.26 0 0 63
Ok, a többé, kevésbé kialakult HW létezik, és már van olyan beletölthető SW, ami működik. Legalábbis általában mindenhol így szokott lenni.
Előzmény: Alejandro DeSilva (62)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.25 0 0 62
Annyira azert nem fog kesni vele. Miota a Nokia igy felporgetett, azota azert itt is valtozott egy s mas... Hogy az R380 mennyire nem letezo?
Előzmény: anonim_vagyok (60)
anonim_vagyok Creative Commons License 1999.03.25 0 0 61
BZoltan: ne higgy el mindent. Magyarországon tényleg van jópár darab 7110-es, de ezek a Nokiás (méghozzá NMP-s) gyerkőcök prototípusai. Ha hazamgyek, majd én is villogni fogok vele, és azt mondom, hogy kétmillióért vettem. Aztán amelyik lány erre bezsong, azt rögtön faképnél hagyom, amelyik leszól (de nem lefikáz), azt megkörnyékezem.
Előzmény: BZoltan (55)
anonim_vagyok Creative Commons License 1999.03.25 0 0 60
Nem bírom ki, hogy ne legyek rosszmájú. Szóval az Ericsson azért lobogtatta meg az egy év múlva kijövő telefonját, hogy tudják az emberek, hogy még él a cég. Bemutattak egy telefont (már amennyire egy nem létezőt be lehet mutatni), hogy jobb a Nokiáknál. Persze, a mostaniaknál. De mire kijön az a kütyü, addigra már a Nokiának lesz jobbja is (a piacon, nem csak a vitrinben).
Előzmény: Alejandro DeSilva (59)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.22 0 0 59
Lattatok mar az uj WAP-es Ericssont, az R-280-at? Egész előlapnyi érintőképernyős kijelző, amire telefonként használva rásimul a számlap... Ha valakit érdekel, rakok ide holnap linket. Ha minden igaz, jovore mar ki is jon.
Alexfux Creative Commons License 1999.03.22 0 0 58
En a tuti 5110-emet fogom lecserelni a 7110-re. Marha valami normalis ara lesz!
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.03.17 0 0 57

Lattatok az uj Motorolat? Nekem egy ilyen pont eleg lenne.

Alfred Creative Commons License 1999.03.17 0 0 56
BZoltán:
Én amúgy a kismarkú férfiak közé tartozom. A féltve őrzött 8810-es nem rossz, a 8110-es viszont kifejezetten használhatatlan méretű és formájú billentyűzetű volt!
Előzmény: BZoltan (55)
BZoltan Creative Commons License 1999.03.17 0 0 55
anonim_vagyok:
Kosz, hogy valaszolsz helyettem. szivesen megtettem volna en is, de a lenyeg, hogy a valasz megszulessen. :-) (amugy en sosem vagyok anonim...) De, hogy kiegeszitsem a valszodat. Amikor a 6110-est terveztek, meg nem tudtak, hogy az SMS ekkora slager lesz es nem "pazaroltak" a memoriat ilyenekre. (akkoriban egy egyetemistanak volt a szakdolgozatotlete, ha jol tudom).
Alfred,
a 8810-es kivall a felesednek. De meg ne probald hasznalni, mert csalodni fogsz. Ugyanis nagyobbmarku ferfiaknak bizony alul meretezett a dolog. Egyebirant a sok "rossz" nagy resze tajekozatlansagbol es pletykakbol fakad. A 8810-es szoftverileg semmivel nem rosszabb a 61-es szerinanal. Amugy meg izles kerdese.

Ja a 7110-rol meg hallottam olyan pletyot...(en nem iis hiszem el), hogy magyarorszagon egy ket helyen mar lehet kapni????????? Ugye ez kamu.

Tudtommal csak nyar elejre van igerve a telefon, de a fejlesztok szerint (magyar sracok) jo, ha osszre osszejon a stabil opresz.

Alfred Creative Commons License 1999.03.17 0 0 54
8810: Karácsonyra akart a feleségem 8810-est addig 8110-ese volt. Nagyon sok rosszat hallottam róla, aztán egy Westeles ismerősöm segített. Azt mondta, várjak az utólsó pillanatig, mert Karácsony előtt fogják hozni a magyar viszonyokhoz állított szériát. A tanácsa bevállt, tavaly óta kíválóan működik a kicsike.
Én is 198-assal kezdtem, de nekem kicsit "buta" volt. Akkoriban elég hosszú reklám kampánnyal harangozták be a 3110-est, nagyon megtetszett, és mostmár másfél éve azt használok. Nagyon szeretem, pont annyit tud amennyi kell nekem, kibír mindent (Alf vizestáljába, és idegen kutya "kupacába" egyaránt ejtettem már bele!), és időtálló a formája.
Ha az 1800 már eléggé elterjed, biztos használni fogom, és most úgy gondolom, maradok a Nokiánál.
marci Creative Commons License 1999.03.17 0 0 53
Kösz a választ.
_Most akarok egy ilyen telefont!_ Tud valaki valamit?
Előzmény: anonim_vagyok (52)
anonim_vagyok Creative Commons License 1999.03.17 0 0 52
Nos, a kérdéseidre nagyrészt nem tudok válaszolni. Annyit viszont tudok, hogy két tényezős a dolog, van a flash memória és az SRAM. A flashbe bekerült a szótár meg az animáció, a többi növekedés meg az SRAM-nak köszönhető.

Úgy látom, hogy POP3-as levelet egyelőre csak webes levelezőfelületekről lehet letölteni, de lehet, hogy mire piacon lesz a játék, addigra változik a helyzet.

> A régiben volt valami elszúrva, vagy az új nagyon jó?
Az új nagyon jó.

Előzmény: marci (51)
marci Creative Commons License 1999.03.16 0 0 51
BZoltan,

Tudod, hogy lehet-e pop3-as mailt letölteni közvetlenül a 7110-re, vagy lehet-e vele közvetlenül ilyet küldeni?
Ha igen, az 500 sms tárhely valóban csak sms-re van méretezve, vagy nem (160 karakter)?
Hogy lehet ekkora a lépés a 6110-hez képest? 1 megáról 4-re bővítés hogy hozhat nagyságrendi változást (telefonszámok, sms-ek, szótár mérete)? A régiben volt valami elszúrva, vagy az új nagyon jó?
Más kérdés nincs... ;-)

Előzmény: BZoltan (50)
BZoltan Creative Commons License 1999.03.11 0 0 50
Ha mindezeket tudja, akkor miert nincs fenn az amugy igenytelen honlapon? Amugy azert irtam elorejelzest, mert nem fix (a Siemensnel sem) a a kulonbozo tarifasavok miatt. Na mindegy akarhogy is nezzuk, a Siemens telefonok elbujhatnak a Nokia mellet, ha nem hiszed akkor nezd meg az eledasi statisztikakat. Mondjuk az is teny, hogy a Nokia meg nem gyart mosogepet. De hat it nem is errol van szo, hanem telekommunikaciorol abban meg a Nokia kimutatottan vilagelso (szeptember ota) ami nem azt jelenti, hogy mindenkinek azt kell venni. Az egyeni izlesre es igenyekre ott van a tobbi ceg termeke.
Előzmény: irokéz (48)
anonim_vagyok Creative Commons License 1999.03.11 0 0 49
Nem tud valaki olyan ingyenes webhelyet, ahol már vették a fárdságot, és bejegyezték a .wml és hasonló fileokat a MIME-táblázatba? Szeretnék olyan honlapot gyártani, amit aztán a 7110-esemmel böngészhetnék. Már kezdem kicsit unni, hogy csak időjárást meg valutaárfolyamokat nézhetek.

Mások által készített, jól sikerült WAP helyek is érdekelnek.

irokéz Creative Commons License 1999.03.11 0 0 48
BZoltán,
híváskorlátozást, költségszámítást (mi az, hogy előrejelzés? addigi statisztikák alapján becslés?), hívásvárakoztatást, már az S3+ is tud. Gondolom, az S10-ből sem hagyták ki. (Ha jól emléxem a Westelnél találsz leírást a készülékről.)
Előzmény: BZoltan (41)
czaby Creative Commons License 1999.03.11 0 0 47
Előzmény: czaby (46)
czaby Creative Commons License 1999.03.01 0 0 46
Lamer vagyok, mi az a kockatopic?
Előzmény: Art Mooney (44)
czaby Creative Commons License 1999.03.01 0 0 45
En csak abbol indultam ki, hogy Finnorszagban joval olcsobbak a percdijak, ha 1800-as (ill vegyes) halozatot hasznalsz.

Es azert gondoltam hogy otthon is igy lesz, mert bar altalaban itt nagyon masok az arak, a mobil szolgaltatas tarifai majdnem ugyanazok mint otthon.
Bar ez lehet hogy tok veletlen.

Előzmény: TOM (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!