Konnektororrú Creative Commons License 2008.09.19 0 0 123
Halihó!

Néhány napja hajnalban egy madár repült be a lakásunkba, és a két macskánk elől bámulatos ügyességgel bemenekült a számítógép mögötti kábelrengetegbe, ahova a macsekok nem tudtak utánamenni. Hogy hogy történt, azt átaludtuk, csak a balhézó macskák zajára keltünk fel. Kivettem a madárkát a gép mögül, és kiraktam az ablakpárkányra, ahonnan azonnal elrepült. Néhány elvesztett tollon kívül láthatólag semmi baja nem lett. És itt jön a kérdésem Hozzátok: milyen madár lehetett vajon? Budapesten előforduló, körülbelül verébméretű, énekesmadár-alkatú állatka volt, csak a verébnél kicsit nagyobb és hosszabb, a farktollakkal együtt kábé 15 centi hosszú. A szárnya a tömzsi testéhez képest keskeny volt, és kinyitva M-alakú. A hasa piszkosfehér volt, a háta és a feje barnásfekete, a feje tetején egy széles, de rövid piszkosfehér csíkkal. A csőre olyan magroppantós, mint az énekesmadaraké általában. Színre a csőre meg a lába olyan seszínű szürkés volt. Egyébként olyan "tucat" "madár-madár", szóval semmi olyan különös ismertetőjegye nem volt, mint mondjuk a vörösbegynél a vörös begy. Sajnos képet elfelejtettem róla csinálni, mert abban a pillanatban ébredtem, és kótyag voltam.
Előre is kösz, aki meg tudja mondani, milyen madár lehetett!