Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2020.05.22 0 0 138
újprimavis Creative Commons License 2020.05.22 0 0 137

A felesége!

Előzmény: Mopat (133)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.18 0 0 136

Köszönöm, tanulságos volt .

Én is mechaniailag próbálkozok : üres műanyag dobozokat, és gyűrt műanyag zsakukat teteszek oda nekik . Szeretem az állatokat, csak azt nem szeretem, amikor nem szobatiszták . Pontosabban nyűgnek tartom a takarítást utánuk .

Előzmény: jogértelmező (135)
jogértelmező Creative Commons License 2020.05.18 0 0 135

Google: galambriasztó

Előzmény: hiper fizikus (134)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.18 0 0 134

Kérlek titeket, hogy galamb ügyben adjatok tanácsot nekem .

Ugyanis a 6. emeleti panel lakásom konyha ablakát nyitva kell tartanom, de egy pár hülye galamb az ösztöneinek engedelmeskedve arra az ötletre jutott, hogy nekik mindenáron muszáj a konyha szekrényem polcára fészket rakniuk, egy csomó vékony galyat hordtak oda össze ?

Csak azt ne mondjátok, hogy a leveses fazekamat tegyem oda, amiben húslevest szoktam főzni .

Mopat Creative Commons License 2015.05.17 0 0 133

Üdvözletem!

Debrecenben, telefonnal sikerült lefotózni az alábbi két récét. Az egyik egy tőkés réce hím, de mi a másik?

Láthatóan más a színezete, még ha hasonlóságok is vannak. Hirtelen nem boldogultam a képes könyveimmel...

 

A képek a nagyerdei Klinikán készültek, közelben van a Békás-tó, szoktak kacsák lenni, sőt költenek is...

Segítséget előre is megköszönöm...

 

 

 

Sztarij Oszkol Creative Commons License 2013.03.27 0 0 132

Köszönöm! Valóban, az MMM adatbázis is mutatja, hogy 2011-ben telelési időszakban a házi és a mezei veréb populációja csak kb. 2/3-a az addig eltelt tíz év átlagának. Közben a madártanisok felhívták figyelmemet egy cikkükre, ami az általad mondottakkal összhangban az utóbbi évtizedek változásait taglalja - http://mme.hu/napi-madarvedelem/madarvedelmi-eszkozok/teli-madaretetes/etessuk-a-verebeket-is.html.

Előzmény: Abulafia (131)
Abulafia Creative Commons License 2013.03.21 0 0 131

Nem találtam friss adatot a MME honlapján, de megpróbálhatsz belépni az adatbázisokba, hátha van ott valami:

http://www.mme-monitoring.hu/

 

Viszont a magyar wiki nyugat-európai állománycsökkenésre hivatkozik. Az angol wikin a 182-186-os hivatkozások szerint valóban van ilyen trend.

Lehet, hogy elért minket is.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/House_Sparrow

 

A.

 

Előzmény: Sztarij Oszkol (130)
Sztarij Oszkol Creative Commons License 2013.03.21 0 0 130

Sziasztok! Családunkban többen az elmúlt ősszel-télen azt figyelték meg - Pesten és vidéken (Várpalotán) egyaránt, hogy mintha a verebek sokkal kevesebben lennének, mint még pár évvel ezelőtt is, a 90-es és korábbi évekről nem is beszélve. Azelőtt a bokrok mintha verébből álltak volna. Valóban így van? Mennyire csappant meg a populáció? És mi lehet az oka?

 

P.S.: Annak mi az oka, hogy a madaras Index-fórumok forgalma újabban nulla (kivéve a Madárfotók topicot)? Találtatok / találtak a fórumozók más helyet, pl. a MME Facebookjára ment át a forgalom, vagy mi történt?

Abulafia Creative Commons License 2011.04.06 0 0 129

Gyanús, hogy valaki felnevelte fiókakorában. Az, hogy a te ablakodnál ugrál arra utalhat, hogy ott nőtt fel. Mikor költöztél oda?

 

G

Előzmény: gerg007 (128)
gerg007 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 128

Egyáltalán nem fél. Más madarak ha meglátnak már elrepülnek, ez ha meglát, és elég közel kerülök, akkor elugrál, ha meg ráförmedek, akkor repül csak el.

A csőrét holnap megpróbálom megfigyelni.

Előzmény: Abulafia (127)
Abulafia Creative Commons License 2011.04.04 0 0 127

Hát, semmiből. Csak hogy mondjuk kevésbé fél az emberektől.

 

De lehet, hogy csak a tükörképét látja és próbálja elkergetni. Persze csak akkor ha hím. Sárga a csőre?

 

A.

 

 

Előzmény: gerg007 (126)
gerg007 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 126

Azt miből lehetne megtudni? Gyűrűt nem látok rajta. A matricát meg fogom próbálni, csak elég nagy a csaláédi ház, és nem tudom, hogy egy matrica elég lesz-e.

Gergő

Előzmény: Abulafia (125)
Abulafia Creative Commons License 2011.04.01 0 0 125

Ez elég furcsa viselkedés. Nem lehet, hogy kézzel nevelt pédányról van szó?  Amit megpróbálhatsz, hogy teszel egy ragadozómadár sziluettet az ablakokra vagy a falra.

 

http://www.mme.hu/napi-madarvedelem/problemak-madarakkal/ablaknak-utkozes.html

 

A.

 

Előzmény: gerg007 (124)
gerg007 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 124

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni, a pár napja "megszállta a házunkat" egy fekete rigó.

Reggel 6 órától kb délután 6ig (12 órás műszakban :) ) Kopog a házunk ablakain körben, elsősorban a keleti, és az északi oldalon.

Hol a csőrével kopog, hol neki-neki ugrik az ablaknak. Minden párkányon, és a ház előtt fehér ürüléknyomok, az üvegen pedig sáros karom nyomok. Bántani nem szeretném, de valahogy le szeretném szoktatni erről a szokásáról. Valaki tudna segíteni?

Tisztelettel: Gergő

Konnektororrú Creative Commons License 2008.09.19 0 0 123
Halihó!

Néhány napja hajnalban egy madár repült be a lakásunkba, és a két macskánk elől bámulatos ügyességgel bemenekült a számítógép mögötti kábelrengetegbe, ahova a macsekok nem tudtak utánamenni. Hogy hogy történt, azt átaludtuk, csak a balhézó macskák zajára keltünk fel. Kivettem a madárkát a gép mögül, és kiraktam az ablakpárkányra, ahonnan azonnal elrepült. Néhány elvesztett tollon kívül láthatólag semmi baja nem lett. És itt jön a kérdésem Hozzátok: milyen madár lehetett vajon? Budapesten előforduló, körülbelül verébméretű, énekesmadár-alkatú állatka volt, csak a verébnél kicsit nagyobb és hosszabb, a farktollakkal együtt kábé 15 centi hosszú. A szárnya a tömzsi testéhez képest keskeny volt, és kinyitva M-alakú. A hasa piszkosfehér volt, a háta és a feje barnásfekete, a feje tetején egy széles, de rövid piszkosfehér csíkkal. A csőre olyan magroppantós, mint az énekesmadaraké általában. Színre a csőre meg a lába olyan seszínű szürkés volt. Egyébként olyan "tucat" "madár-madár", szóval semmi olyan különös ismertetőjegye nem volt, mint mondjuk a vörösbegynél a vörös begy. Sajnos képet elfelejtettem róla csinálni, mert abban a pillanatban ébredtem, és kótyag voltam.
Előre is kösz, aki meg tudja mondani, milyen madár lehetett!
troppauer Creative Commons License 2008.08.27 0 0 122
http://golya.mme.hu/golyakamera/kamera.php?c=halasz
troppauer Creative Commons License 2008.08.27 0 0 121
Sziasztok!

Régóta figyelemmel kisérem a nagyhalászi templom gólyakameráját. Mi van az ott jelenleg is látható egy db. gólyával?

A többiek már elmentek és ő maradt? Tud erről valaki valami konkrétat?








üdv: troppauer
M62 187 Creative Commons License 2003.06.09 0 0 120
Hi, eke!

Két év elteltével az a madár most vagy etet, vagy őt ették meg… :-))) Tipli és gyermeke talán már nem is emlékszik rá…

Előzmény: eke (119)
eke Creative Commons License 2003.05.29 0 0 119
szia Tipli!

Szegedi vagyok, ha kell segítek, de több mint bizonyos, hogy egy feketerigó fiókát szedtél össze ami ugyan repülni még nem tud, de a szülei folyamatosan etették addig amíg ki nem vintad a forgalomból. Ha nemrég történt akkor azonnal vidd vissza a helyre ahonnan származik és bízd a szülôkre. A hangkontaktussal felismerik.

Ha régi az ügy és még él akkor a vadaspark!
Üdv, Eke

ja az állatorvos elméletileg egykor vizsgázott fajismeretbôl :-(

Előzmény: Tipli (117)
rebetli Creative Commons License 2003.03.17 0 0 118
Sziasztok!
Hol találnék adatokat, ,képeket, stb. a hibrid (kereszteződött) madarakról?
A segítséget előre is köszönöm.
Előzmény: Tipli (117)
Tipli Creative Commons License 2001.05.25 0 0 117
Üdv nektek!

Help meee!

Varoslakokent nem vagyok jaratos a madartanban, igy nem tudok semmi okosat lepni ez ugyben...
Szegeden, ma a lanyom talalt egy feszekbol kipottyant madarfiokat ahogy egy agon gubbasztva varta a jobb sorsot...
Elvittuk allatorvoshoz, aki sajnos biztosat nem tudott mondani, de arra saccolta, hogy kakukk. Elso keresem az lenne, hogy mondjatok mar linkeket, ahol kakukkfiokat abrazolo kep van, hogy be tudjam azonositani.
A madarka ugy cca 10 cm hosszu csoretol a farkaig, termete eleg zomok, barnas szinu, eles csipogo hangja van (no de melyik fiokanak nem??? :)))

Masodik kerdesem, vedett-e ez a madar, es ha igen, kihez kell fordulni ilyen esetben, szolni kell-e valakinek, avagy el kell vinni valahova stb...

Harmadik kerdesem, mivel etessem, es hogyan, egyaltalan van-e esely arra hogy felneveljuk, van-e ertelme probalkozni - azaz elfogad-e taplalekot embertol? A madar aktiv, betegseg jeleit nem mutatja.

Es please ne nevessetek ki :))) Ti is lesztek gyakorlo apak :))))))))))))))))))

Kashai Creative Commons License 2000.12.24 0 0 116
Pimpla!

Sorry de igazán két típus foglalkoztat az egyik az európai, a másik a ragadozó. Azért veszem ketté, mert az az egész világon. Főleg a sólymok. A flamingó nekem kicsit "off-topic"

Barnetto!

Sokáig lestem tavasszal a házi rozsdafarkút (mert mindíg korán megjöttek), míg egyszer egy ki nem telelt nálunk. Azóta nekem a barázdabillegető a tavaszi időszámítás kezdete (mondhatni első fecske)...

Kashai

Előzmény: barnetto (115)
barnetto Creative Commons License 2000.12.23 0 0 115
Szia Abulafia!
Most mondod? Már késő karácsonyra kéregetni. Egyébként nagyon jó kis határozók vannak, láttam, de piszok drágák.
Kösz.
Mikor és milyen költöző madár jön tavasszal elsőnek? Tudja valaki?

Szép karácsonyt!

Előzmény: Abulafia (114)
Abulafia Creative Commons License 2000.12.22 0 0 114
Szeva barnetto!

A kis sisakos hosszúfarkú az egy barázdabillegető lehet szerintem.

A.

Ps. kérj karácsonyra egy jó kis terepi határozót az Uránia nehéz is meg a képek sem valami jók benne.

Előzmény: barnetto (107)
Pimpla Creative Commons License 2000.12.20 0 0 113
És nekem nem tudsz segíteni? :o(

P.

Előzmény: Kashai (112)
Kashai Creative Commons License 2000.12.19 0 0 112
Hali Nagybivaly!

Most találtam a topicot, ezért vagyok kicsit lemaradva.
A rétisasról:
Kb. 8 éve láttam egy hivatalos adatot, mely szerint 27 pár költött M.o.-n. Mivel mostani adatot nem tudok, csak egy-két tény alapján tippelni, én legalább 80-100 pár közé saccolom őket. Tudom, ezzel sokkal beljebb nem vagy, de egy kicsit esetleg...

Kashai

Előzmény: Nagybivaly (108)
Pimpla Creative Commons License 2000.12.12 0 0 111
Szín, összetétel mindenképpen jöhet; forma az nem annyira. De igazából bármilyen cikk jó kiindulópont lehet, hátha a referenciáktól el lehet valahogy indulni.

P.

Előzmény: Nagybivaly (110)
Nagybivaly Creative Commons License 2000.12.12 0 0 110
Mi erintse a tollazatukat? Szin? Forma? Osszetetel? Ilyenek?
Előzmény: Pimpla (109)
Pimpla Creative Commons License 2000.12.11 0 0 109
Sziasztok,
egy vizsgafeladathoz szeretném kérni a segítségéteket; kéne mindenféle tudományos közlemény a flamingókról, főleg a tollazatukat érintő kérdésekről. Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm!

P.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!