setra415HD Creative Commons License 2007.03.13 0 0 743

""Szerencsére "ültek át" az IC-ről is."
Akkor lenne szerencséeha a gépkocsiból jöttek volna...:(("

 

Aki egyszer már átszokott a gépkocsira, azt szinte lehetetlen visszacsábítani a tömegközlekedésre...

 


"" 500Ft-tal drágább - ezen akkor az IC-t értették. "
Diákoknak igen,de aki 26 alatti,az vasuton kap 33%-osat hétvégén,s neki már nem olcsóbb.."

 

Májustól a kedvezméynek is egységesítve lesznek. (Ha jól tudom)

"....meg sajnos rebesgetik egyre többen,hogy a távolsági buszok fogyasztói árkiegészítésének is annyi lesz,úgy mint a vasúti mellékvonalaknak."

 

Ez azért nem teljesen így van.

De ha feltételezzük a legrosszabbat, és néhány távolsági járat után nem fizet árkieget a GKM, a Volánok akkor is adhatnak üzletpolitikai kedvezményt.

 


"S akkor bizony sok diák nem fog teljesárút venni a buszra,csak mert nyer 1 órát vele...:(((
/ lehet a volán majd még a máv-nál is jobban fog szívni/"

 

Ne légy Te ebben olyan biztos. Nem lesz olyan nagy különbbség a Volános teljesárú jegy, és a Vasútas diákjegy között. Különösképpen igaz ez azokra a vonalakra, ahol a vasúton nagyobb távolságra kell jegyet váltani, mint a buszon. Az ICkről nem is beszélve...

"Nekem sok ismerősöm próbálta már a buszt,volt akinek tetszett,de nem menne vele rendszeresen.."

 

Az én ismerőseim közül -akikkel fősulira jártam- szinte mindenki a vontról szokott át a buszra. Olyan nem volt aki a Buszról ment volna át a vonatra.(ilyenek is vannak:-))

Előzmény: mcg (741)