BlackStar Creative Commons License 2000.06.08 0 0 153
Ja, tudjátok-é, hogy a SAAB logója megváltozik?
Eddig, ugye, mint már tudjuk az emblémában az összecsúsztatott két kör közepén egy balra néző aranykoronás vörös griff-fej van. Ez Skáne megye átszínezett logója. Mondjuk Trollhättan és Göteborg is Västra Götalandban van, de ennek inkább történelmi okai vannak, pl Skáne svédül Scania, nna, már megint jó sokat dumáltam mellé, asse tudom, hol tartottam), szóval, és alul pedig a Scania felirat van, ami a Scania csoporthoz való tartozást jelenti, de amióta a Scaniát megvette a Volvó, az a Volvó, aminek a személygépkocsigyártásbéli névhasználati jogát meg a Ford szerezte meg, de a Volvó Eu-szankciók miatt nem fuzionálhat a Scaniával, pedig mindkettő az EU-piacon a TOP5-ben van és együtt, ha jól emlékszem 32,4 százalékot birtokolnak - ez elég harapós mennyiség, akkor is, ha nem emlékszem pontosan. Nnna. Szóval embléma. Az új logó más lesz. Kör alakban egyszerűen a Griff-fej és aláírva a SAAB felirat. (Egyébként az előzőt Carl Fredrik Reutersvärd tervezte a SAAB-Scania csoportnak. )Ha igazak az értesüléseim, az újat Augusztus 14.-én vezetik be hivatalosan is.