morel_whisperer Creative Commons License 2024.02.24 0 0 154996

Erőt vettem magamon, új lelőhelyek után mentem kutatni, lett egy kevéske, potenciálisan termő, de nem találtam semmit sem az aljukban. Majd szezonban visszanézek... A maradék időben felkerestem a legkoraibb helyemet. Érdekes, mert tavaly alig volt benne, max. fél kiló, előtte rengeteg. Minden januárban, februárban könnyen szoktam találni benne kezdeményeket. Most kb. 10 percig kutattam, mire nagy nehezen találtam 2 darabot, amik annyira voltak csak fejlettek, mint máskor február elején. Lehet, hogy ez a hely kimúlik, nem tudom. Bolygatva egyáltalán nincs, a fekvése is nagyon jó, nyáron sem sokat száraz.

Azért tartom furcsának, hogy ennyire fejletlenek voltak a maiak, mert meglehetősen meleg februárunk van (volt). Ennek nyomán már tömegesen előjöttek a tavaszi tőzikék és az ibolyák is. Melegebb fekvésű helyeken már egy hete virágzik a mandula. Szórványosan, egy-egy fűzfa körül rendesen zsonganak a méhek. Simán lehet barkát is szedni. A cincérek is előbújtak már egy hete. Piros (színű) csészét február közepétől már tömegesen szoktam találni, ritkábban akár egész télen. Most viszont, bár több helyen is láttam, mindig csak néhány darabot belőlük.

 

  

Előzmény: Cazador88 (154911)