charlie21 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 17927

 

Még két hete hétvégén tettünk egy kört az ország nyugati végében ,Szombathely és környéke . Eddig vártam mert a képtáramba ugyan feltöltöttem az új albumokat ,de nyilvánosan megosztani nem tudom.Egyenlőre csak én látom .És sajnos semmi jelét nem adja a Onedrive szolgáltatás hogy mi a fészkes fene folyik ( aki tud valamit ne hallgassa el ) . Szóval az első helyszín Csénye , Vas megyei PV vezetési pont . Már ugye nem az első ilyen objektum amit látunk . Nagyjából hasonló a többihez. Nincs nagyon eldugva mint némelyik, gyakorlatilag a falu szélén az első utca sarkán áll. A bunkert az antennákkal is jól lehet látni. Néhány felszíni épület ,az első képen a gondnoki lakás , néhány raktár épület, és garázsok,ezeket kiadták azt hiszem valami autó javító műhely most .Magát a védett bunkert egy " ízléses" sárga drót üveg kalitka rejti . Lent nagyjából a szokásos séma. Áthaladva a zsilip rendszeren  egy nagy folyosóra jutunk ,innen balra a gépészet , szűrök ,dízel stb nyílik. Jobbra pedig a hivatali helyiségek, az egész bal oldali folyosó részt majdnem elfoglalja a nagy szint eltolásos kiértékelő terem,innen nyílik a kisebb tanácsterem ,és a vezető irodája is. A folyosó jobb oldalán vannak a rádiós ,telex , telefon központ ,és műszaki helyiségek. A folyosó végén található raktárak ,konyha ,élelmiszer raktár ,és a vészkijárat is. Elég jó állapotban van ,néhány helyen van beázás, ezért sok helyen penészedik , de van villany és alapvetően működő képesnek tűnik. Persze a berendezés a 70 es éveket idézi ,sok dolog már nem tudna mivel ,kivel kapcsolatba lépni. Nagyon köszönjük a vezetést a tiszt úrnak, és hogy szombaton kinyitotta nekünk a helyet!! Ha majd egyszer rendbe jön a képtár ,akkor jelezem itt mert van vagy 150 kép még .