Keresés

Részletes keresés

MemetikaTan Creative Commons License 2020.04.08 -1 0 1615
Előzmény: Nemhivő (1614)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.08 -1 1 1614

Mivel IGe hite erősen tagadja a kereszténység istenének a létét, így a saját elvei szerint egy agresszív, militáns ateista !! :-)))

 

A saját istenét viszont nem tagadja, így egy látens istenhívő, azaz saját magára is érvényes a valláskritikája. Eléggé skizofrén szitu.

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.08 0 0 1613

...

 

Jávorfácska ...te most olyan okos, vagy akár továbbgondolni is képe tüneteket mutatsz ami nagyon kellemesen meglepett. Még akkor is ha ez mégsem annyira tudatos, hanem esetleg más oka van, mint én gondolom.

 

Elkezdted az itteni ateistákat racionalistáknak nevezni és így megszólítani őket.

Dicséret érte bármiért is történt, mert ez egy olyan módszertan, amit én nem vetettem fel, mert nem is tartottam lehetségesnek. Sőt a fordítottját kértem, de az valamiért eddig még nem működik. Az ateistákat kértem és javasoltam nekik elhagyni az ateista önazonosítást és helyette racionalistára, vagy hasonlóra váltani.

 

Te most egy speciális istenhívőként elé mész az eseményeknek és amit az ateisták nem akarnak, arra ösztönzöd őket. Azt kell írnom beválhat és ha ezt tömegesen és kitartóan teszitek ateista <-> monoteista ellentétből békés egymás mellett élés lehet. Amit elkezdtél az számomra egy tudatos ateista "szelidités. "  

 

Előzmény: Jávorfácska (144637)

MemetikaTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1612

Csak az örök tartják magukhoz hasonlóan annak.

Előzmény: Nemhivő (1611)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.04 -1 1 1611

Nem veszed észre, hogy a találmányodat mindenki ökörségnek tartja, csak te vagy elájulva magadtól ??? Csak köpködni tudsz.....

Előzmény: MemetikaTan (1610)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1610

Anti-Ateizmus lényege

 

Isten = gyűjtőfogalom
1. emberek által teremtett fő mítoszlények
2. egy kényszerképzet

 

Az ateizmus éppen olyan bugyuta dogma, mint bármely teizmus, azaz istenhit.

Itt ezen blogbejegyzésben röviden és memetikai képekkel,

de itt ezen a vitafórumon bővebben is elemzés alá esik a téma:

Ateista logika?! 

 

Azért a legfőbb logikai probléma az az ateistákkal, hogy ragaszkodnak egy elavult és mára már bizonyítottan rossz ideológiához, az ateizmushoz. Az egyistenhívők kényszerképzetéhez igazított istenképükhöz. Lehetne ez másként is. Mert ha elismernék, hogy a tudományos módszertannal meghatározott Isten vansága tudományos tény, akkor ugyebár megbuktak, úgy hogy lényegében még is győztek. Na ezt nem tudják feldolgozni és felvállalni sem. Pedig nem lenne túl bonyolult dolog eldobni egy ilyen célért az ateizmust és helyette mondjuk a racionalista jelzőt használni magukra.

 

Felvetésem logikus és világos, mint a Nap; Mivel nyújt többet az ateizmus, mint a racionális gondolkozás? Ha eldobjuk az ateizmust ettől a racionális gondolkozásban lesz-e változás. Más lesz a kőleves a kő nélkül? Nem lesz más. Ebből következik, hogy az ateizmus egy teljesen felesleges dolog.  A vallási hiedelmekkel szemben ott van a valláskritika, ami szintén nem ateizmus.

 

Annyi féle más izmus létezik, amely sokkal kevesebb konfliktust okoz mint az ateizmus és ráadásul tudományos nézetek mellett is felvállalható. Pölö: empirizmus, racionalizmus, neodarwinizmus, pozitivizmus, tudományos szkepticizmus, logikai pozitivizmus, materializmus, pragmatizmus, ....stb  Innét lehet mazsolázgatni:...

 

bővebben itt

Előzmény: Nemhivő (1609)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.04 -1 0 1609

Az már több évtizeddel ezelőtt is ökörség volt, kár elővakarni.

 

Itt és most rólad van szó.

 

IGe-hirdetővé küzdötted le magad, mint vallásalapító is egyben.

 

A vallások ha még nem vetted volna észre azért sikeresek, mert olyat ígérnek / alaptalanul / amire az emberek vágynak.

 

Te évtizedek óta azt ígéred a " műveidben " : mindenki hülye, csak te vagy az okos a felfedezésed által.

 

Csoda hogy pont az ellenkező minősítést kapod mindenhonnan ? Bár ezt nem fogod fel......

Előzmény: ErkölcsTan (1608)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1608

Hajrá, már több mint egy évtizede várom hiába, hogy valaki megcáfolja:

 

1 millió forintos kihívás ateistáknak

2007. október 20. - IGe

 

Szerkesztés... 1 millió forintot fizetek* annak, aki a tudományos módszertannal létrehozott, Általános Isten meghatározása istenérvemet, rövidebben IGe istenérvét, cáfolni tudja. Következetes érvekkel írásban,  vagy akár bemutatással, demonstrációval hogy az alapjaiban hibás. Mert a hibás istenérveket könnyű cáfolni ...

Előzmény: Nemhivő (1607)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.04 -1 0 1607

Csak azok nem léteznek, akik a te kitalált csodás felfedezésedet elhiszik az istened létezéséről, a világmegváltó könyvedben :-)))

 

Az is csak egy hülye álhír !! :-)))

Előzmény: ErkölcsTan (1606)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1606

Hülyék, álhírek és neked bármit is elhívő hiszékenyek is léteznek. :-)

 

 

Előzmény: Nemhivő (1605)
Nemhivő Creative Commons License 2020.04.04 -1 0 1605

ErkölcsTan 

 

Ez csak azért van, mert minden létezik valamilyen formában amiről már tudomásunk van.

___________

 

Persze....persze....

 

Tudomásodra hozom : te nyerted a lottó főnyereményt, és erre te rohansz a Mercédesz -szalonba, hisz milliárdos vagy !!!

Előzmény: ErkölcsTan (1604)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1604

ZULLU

Nem tudsz-é olvasni?

Most írtam le: Semminek nem lehet a nemlétezését bizonyítani!

Hiszel Zeuszban?

Be tudod bizonyítani a nemlétezését?

Naugye.

 

Előzmény: jé0123456 (143923)

 

 

ErkölcsTan 

 

Ez csak azért van, mert minden létezik valamilyen formában amiről már tudomásunk van.

Zeusz tehát létezik és nem is egy, nem is kettő, hanem számtalan formában.

Ami pedig létezik, az már nem lehet "nemlétező".

 

Előzmény: ZULLU (143929)

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.12 0 0 1603

Ez a legújabb hazai ateista szekta, amivel ma találkoztam:

 

Független Ateisták Szövetsége

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.10 0 0 1602

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.06 0 1 1601

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.05 0 1 1600

Tudományos és bizonyított tény,

hogy az emberek nem ugyanabban az Istenben hiszen

és nem ugyan azt az Istent tagadják.

 

Az, hogy egyesek szerint csak egy van, az csak pszichológiai egy betegség.

 

 

Előzmény: ketni (1599)
ketni Creative Commons License 2020.03.05 -1 0 1599

Mármint mi a valótlan?

Az, hogy vannak emberek akik hisznek Istenben és vannak akik nem?

 

Melegen ajánlom ismét, hogy legalább Ipolyi Arnoldot el kéne olvasni.

Világosan, példák sorozatával levezeti, hogy valójában nem létezik politeizmus, mert ezek egytől egyig

az ősvallás leromlásai, de még így is a főistenük mindig a Teremtő Isten. A többi kvázi isten csak, a leszármazottja, a segítője.

Semmilyen lényegi jelentősége nincs annak, hogy hány vallásalakulat létezik.

Vallási ellentétek a teremtés részleteinek eltérő értelmezéséből adódnak, meg abból, hogy Isten miképpen nyilvánult meg a világ számára és kinek.

Előzmény: ErkölcsTan (1598)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.05 0 0 1598

Több mint tízezer féle vallást teremtettek az emberek. Monoteista vallásokból is vagy hárm tucatnyit sorol fel az angol wikipédia is. A magyar csak köbö egytucatnyit. Tehát még az egyistenhitek Istenei sem azonosak.

 

Valótlanok a képzelődéseid.

 

 

Előzmény: ketni (1597)
ketni Creative Commons License 2020.03.05 -1 0 1597

Ez egy badarság.

Először is, a mai állapot egy szétesett világ, ami a vallásokra is vonatkozik.

Másodszor, akik eltérően értelmezik Istent, attól azok még teremtés hívők és hisznek valamilyen Istenben, vagy az Egyet tulajdonságaiban külön-külön megszemélyesítve

valamilyen isteni családban.

Ez minden képpen egy halmazba sorolja őket.

 

Továbbá, a materialistákat is nevezhetnénk egymás ateistáinak, ha a késhegyre menő eltérő

paradigmákból fakadó vitáikat figyeljük meg.

Ettől viszont még ők is egy halmazba tartoznak, mert Isten tagadók.

Előzmény: ErkölcsTan (1596)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.05 0 0 1596

Nincs olyan értelmes halmaz, hogy "vallásos ember" 

hiszen a vallások tagjai tagadók egymással szemben.

Ateisták egymás Isteneivel szemben.

 

Előzmény: ketni (1595)
ketni Creative Commons License 2020.03.05 -1 0 1595

"Én nem szeretném ha az eredendő bűnre oktatnák a gyermekem, miközben én ebben nem hiszek, sőt el is ítélem hogy kisgyermekek lelkét megnyomorítják ezzel a tévhittel."

És szerinted kötelező ilyen iskolába járatnod a gyerekedet? Az egyházi iskolák ma teljesen világiasak, semmi ok sincs a berzenkedésre.

A lelkiismereti szabadság azt jelenti, hogy a materializmust sem lehetne kötelezően oktatni, pedig ezt teszi az állam.

A kereszténység üldözésének a "felvilágosodás" óta, amikor tízezer számra mészárolták le az egyháziakat és lerombolták a templomokat

már bevett gyakorlata van.

Ma is megbélyegzett, lenézett a vallásos ember.

Teljes mértékben kirekesztők a materialista világnézetűek a másként gondolkodókkal szemben.

Magyarországon keresztény üldözést hirdetett meg a Martinovics páholy Jászi Oszkárral az élen.

A patkányforradalomban terrorral pusztították az egyházat, amit '45 után tökélyre vitt a diktatúra.

És, még te mondod, hogy nem kap elég teret a tévtanotok?

Előzmény: Noelur (1566)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.04 0 0 1594

".... "GAIA" elméletként kezeljük, feltételezünk egy nem is tudatos (nem gondoskodó, nem beavatkozó, valójában semmivel sem törődő) természetfeletti erőt, amiből, vagy ami hatására létrejött az ismert univerzumunk - de azóta azt a saját fizikai törvényei uralják egyedül és kizárólag, SEMMI MÁS. Ezt az izét tisztelhetjük akár istenként is .... "

 

Írásaid alapján egyértelműen fejlődsz és kigyógyulóban vagy az értelmetlen tagadásból.  Most már csak az a kérdés, ha ezt, ami nincs bizonyítva, akár el is ismernéd jónak, akkor ami bizonyítva is van, azt miért nem??? Ez nagyon kemény logikai önellentmondásod.

 

 

Előzmény: advocatusdiaboli (139744)

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.03.01 0 0 1593

Bekerült némi kiegészítés:

 

Isten = gyűjtőfogalom 1. emberek által teremtett fő mítoszlények 2. egy kényszerképzet

 

Isten, Játék, Autó, Zenész, Marha, Zöldség mind gyűjtőfogalom, akár kicsi, akár nagy kezdőbetű. Még akkor is, ha valaki Istennek, vagy Zöldségnek nevezi el a kutyáját, vagy a lovát. Akkor is több ilyen név, elnevezés van és több mindent gyűjt egybe, azonos elnevezés alatt nagy kezdőbetűvel. Az "Isten" szó kizárólagos használata mind egyes monoteista, mind egyes ateista körök részéről, nem csak logikailag, de szemantikailag/értelmezéstanilag sem megengedhető és téves. Hiszen több tucatnyi egyistenhitű vallás van és azok Istenei nem azonosak és mindegyiknek van külön azonosító neve.

 

Amennyiben a meghatározást három logikai részre bontjuk, akkor azt látjuk, hogy az első kettő teljesen egyértemű tény. Ráadásul köztudomású tény. Igazából csak a harmadik elem a kényszerképzet, ami különösebb bizonyítást és levezetést igényel. Illetve az se nagyon, hiszen már neurológus, pszichológus képzettségű Freud és nagyon sok más tudós is kerülgette már ezt a meghatározást, de nem neurózis és skizofrénia jellegű, hanem kényszerképzet a pontosabb diagnózis rá. Hiszen az „Isten”-ben hívő embert jellemzően nem lehet és lehetetlen észérvekkel meggyőzni hite tarthatatlanságát illetően. Amit valóságnak vél. Az „Isten” tagadó, tehát az ateista embert, aki legtöbbször racionális gondolkozónak próbálja beállítani magát szintén lehetetlen észérvekkel meggyőzni, hogy tagadása, egy pontosan és tudományosan definiált „Isten” tekintetében értelmét veszti. Tagadásának, csak akkor van értelme, ha mások vallási jellegű „Isten” kényszerképzeteit fogadja el, de azzal már valamiféle látens „Isten”-hite is lesz egyben. Ezen a látens "istenhiten" sokat segítene már az is, ha az ateista ember magát inkább poliateistának nevezné. Tehát nem istentagadónak, hanem istenek tagadójának.

 

Tudományon átszűrt “Isten"

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.22 0 0 1592

diamandula:

 

"... vagy esetleg ateizmus?

Hiszen az is egy egyértelműen kitalált dolog."

Kérdéseim, amire szíves válaszodat kérem ("alázatosan"):

 

Tudod-e, azaz tisztában vagy-e azzal, hogy

 

1. a "teizmus" = isten-ben való hit-et jelent ?

2. az "a" fosztóképző", azaz ebben az esetben az "istentagadást" jelenti ?

3. az ateizmus nem "dolog", hanem (tudatos) meggyőződés-kifejezés, uigyanúgy, mint a istenhit?

4. akár kitalált az isten léte, akár nem, de tagadása nem lehet kitalált! (főleg nem egyértelműen!)

    legyen bármi valóságos, vagy kitalált dolog, azt lehet tagadni, vagy nem, de tagadás("a") tagadása megerősítés?

 

A tudományon átszűrt “Isten" világosítsa meg elmédet!!!!

 

 

IGe:

 

Ebben a két blogbejegyzésben ott a válaszom, meg az ateizmus egyben aszcientizmus is.

 

A lényeg az, hogy nyelvtani értelmezés szerint helyes amit írtál, de sem logikai sem tudományfilozófiai szempontból már nem úgy van. A semleges, vagy hiány állapot nem jelent ateizmust, csak a tagadás. ... és igen "Isten" és nem Istenek tagadását jelenti eredendően filozófiailag is.   Sajnos... és ez meg logikailag és szemantikailag ütközik.... Magyarán a különféle jelentés értelmezések ütik-vágják egymást. ... és ki ki a saját szája íze szerintit tartja csak jónak.   Holott valójában egyik sem jó. Nevetséges dolog az egész.

 

Ateizmus mint tagadásvallás képekben

 

Ateizmus is Marhaság

 

Kitalálok valami nyilvánvaló Marha-ságot az Isten-ségekhez hasonlóan. Nagy "M"-mel, mert ebből csak egy van. Ezt a Marhaságot sokat tagadják. Mi értelme van nyilvánvaló Marhaságot tagadni? Tudományos és logikus szempontból semmi értelme.  ...

 

Előzmény: diamandula (138369)

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.21 0 0 1591

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.21 0 0 1590

Úgy látom " Az ateizmus a tudományba vetett hit" dogmát is fel kellene vennem a listára:

 

Ateisták jellemző dogmái

Előzmény: lxt (1589)
lxt Creative Commons License 2020.02.21 0 0 1589

Az ateizmus nem logikus és semmi köze sincs a tudományhoz.

 

E kijelentésen eltűnődtem egy darabig: gondoltam van, mert kell lennie rá logikus magyarázatnak, de kudarcot vallottam. Lehet ezért vagyok/maradtam ateista.

 

De nem adom fel.

Ezért most abból indulok ki: a fenti idézet az én (hitbéli) kinyilatkoztatásom, amit cáfolnom vagy védenem kell – ámbár az mindegy is, hogy cáfolni vagy védeni tudom-e, ha egyszer valamelyik sikerül.

 

Nézzük, mit tehetünk.

1. Az ateizmus azért nem tudomány, mert nem logikus

Punktum. Mintha becsípődött volna néhány, a (nem vallás)tudományok tárgyköréből hozott ellenpélda, amelyek értelmi logikája szerint, a(z isten)hit nem nevezhető tudománynak.

 

2. Az ateizmus azért nem logikus, mert nem tudomány

Hogyan is lehetne logikus tagadni a létezőt, s mi értelme volna tagadni a nem létezőt? Vegyük észre: nem az a kérdés, hogy hitünk tárgya/alanya létező vagy sem, hanem hogy logikus-e (hisszük-e), hogy a hit tudomány.

 

3. Nem logikus, hogy az ateizmus a tudományba vetett hit

Na végre. Logikus, hogy az ismeret tudomány, annak hiánya pedig, a hit.

 

Akkor megvolnánk?:-)

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.20 0 0 1588

"Ateista logika: az igazság keresése..."

 

Na most nem másolom be a nagy röhögés logót, de azt tettem, rögögtem.  Kényszerképzet annak az ateizmus, aki mint te itt harcol érte... Azért nem teszem, már ne haragudj meg érte, mert tudom, hogy ezen a téren nem vagy teljes szabad tudatod birtokában. Mémek befolyásolnak.

 

Akár hiszed, akár nem marhára nem güzültem ezen kép google elsőbbségéért. Semmit sem tettem érte, sőt az ellenkezőjét szoktam tenni. Ha szükség van rá egy másik helyről linkelem és lényegében gyengítem. Az a helyzet, hogy mióta volt 2010-2011 körül a 184 ezer lájkos filozófia iskolánk és láttuk mennyi hülye ember van és milyen egyszerű trükkökkel lehet őket egy karámba beterelni, nem is érdekel sem a lájk, sem a nézettség. ... A memetika érdekesebb... amikor nem is tudni, hogy ki és mit tett...

 

A Szórakoztató Valláskritika közösségben az ott lévő ateista segítőim hajtották még a népszerűséget és amikor azt mondtam, hogy na akkor most két hét szünet slussz-passz megsértődtek és új oldalba kezdtek .... azt felvitték néhány tízezerig, majd törölve lett ... csináltak egy újat ... azt felvitték ~70 ezerig és összevesztek és most ott van befagyva.  Szellemes Vallás Humor 3 néven.   A régi eredeti fórumot meg archíváltam.

 

Tehát nálam is az ateisták voltak azok, amit rám próbálsz hibásan vetíteni.

Előzmény: Siphersh (1585)
No-religion Creative Commons License 2020.02.20 -1 0 1587

IGe  nem most kezdte a csalásait, anno a honlapja számlálóját pörgette hogy milyen népszerű....

Előzmény: Elminster Aumar (1586)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.02.20 0 0 1586

"A Google csak arról tud, hogy a vilagnezet.blog.hu, az erkolcstan.blog.hu, az istenteszt.blog.hu és a forum.index.hu url-ek alatt előfordul."

 

Másrészt pedig földbuták ezek a crawler-robotok, úgyhogy ne nagyon adjon arra senki, hogy mit hoznak ki találatként első lapon.

Épp a minap volt a hír, hogy egy fickó 99 mobiltelefonnal megtrollkodta a Google Map rendszerét: kiskocsival áthúzta egy hídon, és a buta robot azt hitte, hogy beállt forgalmi dugó miatt vánszorognak a mobilok és szépen felrakta a valósidejű forgalmi információk közé, hogy dugó van azon a hídon...

Előzmény: Siphersh (1585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!