Keresés

Részletes keresés

Számel Zsolt Creative Commons License 2021.01.30 0 0 5015

Nagyon szépen köszönöm a válaszod !!!

Pontosan ez a tervem, az otthon felújítási támogatást ily módon kihasználni... :-) Megerősítettél az alap elgondolásomban, amit szintén köszönök ! Radiátorokkal kapcsolatban voltam még tanácstalan, sosem foglalkoztam semmilyen szinten velük eddig, mert nem volt az éleben rá szükségem... a Mika variáció egy "b" terv volt amit csak a napokban hallottam....

Köszönök mindent !

Előzmény: Sony Black (5014)
Sony Black Creative Commons License 2021.01.30 0 1 5014

Most az Otthonfelujítási támogatással felét állja az állam, ha van legalább egy 25év alatti gyereked...

Mindenképp a kondis kazánra koncentrálj!

A radiátorokat túl kell méretezni legalább 30%-al, és termofejes szelepeket kell felrakni. Lemezes radiátor márka lényegtelen, mert mindegyiket ugyan az a török gyár csinálja. Kivétel a Voogel&Note, de az meg nem ér annyit amennyi. Az alu radiátor meg 2x annyiba kerül, de ha azt akarsz akkor Romantik! Keress a környékeden egy referenciákkal rendelkező gáz/fűtés szerelőt!

Előzmény: Számel Zsolt (5013)
Számel Zsolt Creative Commons License 2021.01.30 0 0 5013

Köszönöm a gyors válaszod!

Közben folyamatosan olvasgatom a hozzászólásokat, problémákat, okosságokat... :-)

Elősször én is a kondenzációs kazánon gondolkoztam, csak kicsit meghőköltem a kivitelezési kiadásokkal kapcsolatban..., Egy ismerősömtől hallottam erről a Mika rendszerről, és próbálok utána olvasni, megismerni ezt a rendszert...

Köszönöm a segítségedet!

Esetleg radiátor ügyben, milyen teljesítményűek, fajtát, tipust tudsz ajánlani, a kondenzációs kazánhoz? ( alu..., lemez..., márka...)

Előzmény: Sony Black (5012)
Sony Black Creative Commons License 2021.01.30 0 1 5012

Szia!

Ne gondolkozzál Mikában, pláne ne kettőben.

Egy kondenzációs kombi kazánban gondolkodj pl Bosch 2300,2500.

Ha megoldható a homlokzati kivezetés a kazánnál, akkor a kéményt is megúszod...

Előzmény: Számel Zsolt (5011)
Számel Zsolt Creative Commons License 2021.01.30 0 0 5011

Tisztelt Sony Black, és többiek!

 

Sziasztok, kérlek adjatok tanácsot, véleményt, segítséget!

 

Családi házam fűtés-korszerűsétésében, a ház "szigetelve van" műanyag nyílászárók, gipszkarton álmennyetet, padláson kőzetzgyapot paplan, külső falak belülről 1-cm es nikecellel borítva..., helyiség méretek: /hossz,szélesség,magasság/,  kb.: 4X5,4X2,5..., 3,5X3,5X2,5..., 4,6X5X2,5..., 4X4,8X2.5..., 3,5x1,8x2,5-fürdő,

 

Jelenleg két kályhával fűtök, előtte régi gáz konvektorokkal, amik ma is a helyükön vannak, de nem használom őket...

 

Mika fűtésrendszeren gondolkozok ( Mika-6, Mika-6 Turbó...),

Két kazán, két rendszeren, radiátorokkal, gondolkozok...

 

Ezzel kapcsolatban kérem a segítségeteket... tapasztalatok, vélemények..., kivitelezhetőség..., elég-e a két rendszer, milyen radiátorokkal érdemes..., esetleg milyen más gazdaságos, költség-hatékony megoldást érdemes kivitelezni...?

 

Előre is köszönöm a segítséget !

Zsolti

Sony Black Creative Commons License 2021.01.29 0 0 5010

Újra megkérdezem:

Miért a kazán a hibás ha szar a szervíz???

Amiket én telepítettem eddig, soha senki nem hívott fel, hogy figyelj, gyere csinál valamit mert kibaszom az ablakon!

SOHA SENKI!!!!!! Még csak annyival se hívtak, hogy te figyelj ez hangos. Sőt meg voltak lepődve hogy mindenki azt írja hangos és közben meg csendben van. Hogy lehet ez????? Pedig évente 10-15db felrakok ebből is többek között.

Előfordulhat hogy paneles lesz, de ez sem annyira jellemző, még engem emiatt se hívtak vissza, de itt olvasom hogy volt már ilyen gond. De ez benne van a pakliban, más kazánnál is előfordul, nem kell hogy Mika legyen.... 

 

Előzmény: kukiskakis (5009)
kukiskakis Creative Commons License 2021.01.29 0 0 5009

szervízes csinálta a rendszert.

ki lett fizetve.

4 alkalommal volt alkatrész cserélve !

egyik se volt garanciális!

ma telt be a pohár mikor a ventilátorocska ment tönkre benn, az se garanciális mert poros lett.

cserélve lett: keringető, valamien tömítés,  biztonságiszelep,

fernox tf 1 van berakva, de az ma kiderült hogy nem jó

Előzmény: Sony Black (5008)
Sony Black Creative Commons License 2021.01.29 0 0 5008

Az a helyzet hogy az ilyen beállítottságú embereknél a legtöbb esetben kiderül, hogy a kazánnak semmi baja. Lehetne arra Immergas vagy Bosch írva... Az utolsó mondatoddal el is árultad a lényeget... Miért a kazán a hibás ha szar a szerviz, vagy nem megfelelő, hozzáértő emberrel telepítettél?

Előzmény: kukiskakis (5007)
kukiskakis Creative Commons License 2021.01.29 0 0 5007

ma 1 éves a mika nálam.

ma eldöntöttem : bármekkora bukás de mennie kell.

hasznavehetetlen szar !

Vasmegyei szerviz gusztustalan nagyképű bagázs!

 

Palási Creative Commons License 2021.01.29 0 0 5006

  Ügyes és kreatív vagy  !

 

 

 

 6 db konvektor ! Mekkora lakást fűtöttél vele ?

Előzmény: borot (5005)
borot Creative Commons License 2021.01.29 0 0 5005

Szia! Règi mika6-E őrlángos. Az újabb állítólag jobb talán lecserèlem egyszer . Mivel nálunk van 2pici gyerkőc ezèrt most napközben 23 éjjel 22 fok van . Havi diktálással fizetek . Eddigi legmagasabb 29.000Ft volt de erősen függ attól, hogy kint hány fok van. 

A rendszert magamnak èpítettem ki, így nem tudom mennyibe kerülne a kièpítèse . Mèg az anyagokat is jófogáson szedtem össze. 

Alu radiátorokat 50-èrt

Rèzcsövet 30-èrt 

Mika6 volt 60

Egyèb kiegèszítők kb 30 volt 

Aztán az egèszet át mostam fernoxf5-el , szèpen kitakarította a rendszert . Hozzáteszem, hogy èn nem vagyok gèpèsz . Sokat olvastam ez után a kis kazán után . S csak ezután álltam neki kièpíteni.

Ha emellett a kazán mellett döntesz, erősen ajánlott olyan emberrel kièpíttetni, aki ismeri ezt a kis bestiát 😁

Èn szemèly szerint nagyon meg vagyok vele elègedve .

6db konvektort váltottam ki vele. Mikor a lányom született , lezabálta a hajamat ès pár helysèg fűtetlen maradt , hogy spórolunk.

Most mindenhol egyenletes meleg van.

Remèlem segítettem.

 

 

Előzmény: Székelyhidi Lacek (5003)
Varek1 Creative Commons License 2021.01.28 0 0 5004

  Azért az , hogy mennyiből lehet egy házat kifűteni elsősorban a ház nagyságától, hőszigeteltségétől  és csak  harmadjára függ attól, hogy  milyen kazánod van.

 

 

   Még azt is be kell kalkulálni, hogy mennyi lesz a szerviz költség .

 A mikus egy kényes valami, állandó javítás.

Előzmény: Zsolle2 (4997)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2021.01.28 0 0 5003

Szia!Köszönöm a választ!

Ha megkérdezhetem,hogy melyik fajta van neked és mennyi a havi gázszámlád vele és mennybe fájt egy ilyen csere?Mondjuk nekem csak 5 radiátor lenne.

Előzmény: borot (4994)
Zsolle2 Creative Commons License 2021.01.28 0 0 5002

lehet igazad van, olyanom még nem volt. Viszont a tojotából 50 kispolskit vehetsz. A Mika kiépitése saját kezüleg meg 10-ed annyiba került mint ha kondis kazánt akartam volna. Gázkiépités, tervrajz, engedélyek, kémény, stb.  Ezt meg feldobtam, pár méter csővel rátettem a meglévő Vizteres kazán helyett a radiátorokra, Jól átsavaztam, átmostam a rendszert, és megy azóta is. Ezt a kis panelt pedig máig nem értem mi romolhat el benne? Kondi, oké. De az vagy szétég vagy nem. Olyan is van hogy "legyengül"? Ez meg nem a telepités, szerelés stb hiba. Hanem igazából....  Nem is tudom. Kondigyár hibája? :)  

 

Előzmény: Sony Black (5001)
Sony Black Creative Commons License 2021.01.27 0 2 5001

 "Mindenki szidja a Mikát, szerintem ekkora házat évi 100000Ft- ból mással nem lehet kifűteni."

 

Azért ezzel vitatkoznék, mert egy kondis kazánnál nincs költséghatékonyabb, a gázfűtésben.

A Mika, meg olyan messze van a tőle, mint egy kis polszki, a Hybrid Toyotától ;-)

Előzmény: Zsolle2 (4997)
Zsolle2 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 5000

2018 októberi. 2,5 éves. ez a harmadik tele. Akkor nem is keresem az áramlás kapcsolót.  Megrendeltem a kispanelt. Kicserélem, és elmonom mi történik. :)  Remélem nem egy ördöngőség kicserélni,

Előzmény: Törölt nick (4999)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.27 0 0 4999

Ha 3 éves a kazán, akkor abba még nem volt áramláskapcsoló. 

 

A 201-esben a kondenzátor volt gyenge, az megy tönkre egy idő után.

Előzmény: Zsolle2 (4997)
Zsolle2 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 4998

Amúgy az a 201-es panel mitől megy tönkre ugyan? Elfárad benne valami a sok ki be kapcsolástól. Esetleg tesznek bele valamit hogy azért 10 évig ne legyen gondmentes a fűtésed? Vagy csak simák kiég benne valami? Aki ért az elektronikához nem fürkészgette még? Esetleg valami kicserélése nem javitaná meg. Meg olvastam hogy a 203-as se hibátlan örökké. Mi romlik el ugyan benne?

Zsolle2 Creative Commons License 2021.01.27 0 1 4997

Esetleg iktassam ki az áramláskapcsolót ahogy régebben valaki ajánlotta, sőtt ki is szedte azt hiszem.

Gondoltam még a ventillátor megszorulására, de akkor később mitől indulna el mégis?

 

Meg ha már itt vagyok leírom hogy mim van. :)

Négy darab radiátort fűt és egy lemezes hőcserélőt.

A hőcserélő másik oldala 74nm padlófűtés saját keringetéssel háromjáratú termoszeleppel 35° ra állitva.

Nem is igazán padlófűtés, csak hogy ne legyen hideg a járólap.

Igaz a hőfok ritkán megy 55° fok fölé, de remélem ez nem okoz nagy gondot majd később.

A ház szigetelt 15cm   74nm  és tetőtér beépítés 25cm   36nm, tehát durván 110nm. Mindenki szidja a Mikát, szerintem ekkora házat évi 100000Ft- ból mással nem lehet kifűteni.  Álltalányt fizetek 8700Ft.

Aki ide téved csak azt látja akinek baja van a rendszerrel. Hisz akinek nincs baja vele az nem ír ide.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.27 0 0 4996

Igen, megoldaná.

Párszor még tudod törölni a hibakódot, de hamarosan már azzal sem indul újra.

Előzmény: Zsolle2 (4995)
Zsolle2 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 4995

Sziasztok. Már régóta olvaslak titeket, de eddig nem kellett kérdeznem, minden szuperül működött. Ez a harmadik tele a mikának és gond nélkül teljesített. Most előjött egy olyan dolog hogy ha megkapja a fűtésigényt nem kapcsol a ventillátor. (Mert a folyamat ugye az lenne, villog a panelen az igény jelzése, bekapcsol a ventillátor, jön a gázszelep kattanás, szikra és begyullad az égőfej.)  Ezt megcsinálja háromszor és jön a hibakód. Törlés után meg megy rendesen. Néztem hogy még a 201-es kispenel van benne. A 203-as panelcsere ezt megoldaná ugyan?  

borot Creative Commons License 2021.01.27 0 0 4994

Szia! Èn 90nm-t fűtök 267lègköbmètert vele szintèn szigeteletlen 50èves nyílászárókkal , 5kw-ra van állítva 7db radiátor van rajta.

Legutolsó radiátor kb 13mèterre van . 

Szèpen kifűti a házat 22fok-ra van állítva a szobatermosztát. 

 

 

Előzmény: Székelyhidi Lacek (4992)
Téli nap Creative Commons License 2021.01.23 0 1 4993

 Ekkora és főleg szigeteletlen házhoz inkább normál gázkazán ajánlott.

A normál  manapság már csak kondenzációs lehet !

Előzmény: Székelyhidi Lacek (4992)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2021.01.23 0 0 4992

70m2 az egész lakás. 2 szoba 16-16 m2, nappali 25m2,fürdő 8m2,konyha 5m2. Szigetelve nincs a ház. Gázszilikátból van.

Előzmény: Téli nap (4988)
Ákos70 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4991

Az fasza.

Köszönöm.

A ventillátornak jobban örültem volna, találtam ugyanolyat egy ezresért.

Előzmény: Törölt nick (4990)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4990

A 203-as is gyakran szar.

Előzmény: Ákos70 (4989)
Ákos70 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4989

Sziasztok. Mika 6eu kazánom E05 kóddal megállt. 2 napja már csinálta, akkor egy reset után indult, ma már nem segített. Egy oldallal lejjebb olvastam,  hogy a vízkörbe épített érzékelő is okozhat, ennek a vezetékeit összezártam, a hiba megmaradt. A dobozban lévő vezérlő már az újabb, 203-as. Vezetékszakadást nem láttam. Ez a vezérlő is hajlamos meghibásodásra, vagy inkább a ventillátor?

Téli nap Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4988

 

 

 

 Mekkora a lakásod ?

Előzmény: Székelyhidi Lacek (4986)
csiriz1 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4987

A legjobb a fernox!

Előzmény: david_e (4581)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2021.01.22 0 0 4986

Sziasztok! Információ gyűjtés céljából szeretnék tájékozódni.Jelenleg konvektoros fűtésünk van de gondolkozunk a cserén,mennyire lenne jobb lecserélni Mika6 kazánra?2 szoba,nappali+konyha,fürdő.Tehát 5 radiátor.Kérdezném ,hogy mennyire érné meg lecserélni esetleg pozitív negatív dolgok ami mellette vagy ellene szólnak.Mik a tapasztalatok?Köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!