Keresés

Részletes keresés

Mathenorby1 Creative Commons License 6 napja 0 1 5799

Sziasztok! 

 

Mika kiskazánom, egyszer csak megállt fűteni, :/ vagyis nem kapcsol őrlángról nagyobb gázra. Várható volt, ugyanis szegény, évek óta ment különösebb karbantartàs nélkül. 😐 Gondolom, ilyenkor a gázszelep dugulhat el... Van valakinek tapasztalata erről? Ki lehet házilag tisztítani, szétszedni biztonságos, vagy mindenképp gázszerelő ajánlott hozzá? 

Köszi a segítséget! 😊

VVVVPPPO Creative Commons License 2024.04.03 0 1 5798

Könnyen megállapíthatod, hogy mi a hiba. Ha az előremenőn keresztül melegszenek a radiátorok, akkor váltószelep, ha pedig a visszatérő a melegebb, akkor a visszacsapó a rossz.

Előzmény: Matyi_67 (5797)
Matyi_67 Creative Commons License 2024.04.02 0 0 5797

Köszönöm a választ, valószínűleg rosszul tettem fel a kérdést.
Van visszacsapó szelep, és a kazántól külön cső megy a melegvíztárolóhoz.

A kazán tíz éve üzemel és ez a jelenség most kezdődött.

A váltószelep hibájára gyanakszom.

Előzmény: VVVVPPPO (5796)
VVVVPPPO Creative Commons License 2024.04.02 0 0 5796

Nem tettek visszacsapó szelepet a radiátoros körbe. ...esetleg, nem is a kazántól vittek külön visszatérőt a tárolóhoz, hanem csak kivették a legközelebbi radiátorból. 

Ha szarul szerelték, utólag már nem sok mindent tehetsz. Zárd le a radiátor szelepeket!

Előzmény: Matyi_67 (5795)
Matyi_67 Creative Commons License 2024.04.01 0 0 5795

Sziasztok, Mika 6 E váltószelepes kazánom a melegvíztárolóval egyidejűleg a radiátorokban is keringeti a meleg vizet.

A szobai termosztátot lehúztam 0 fokra, a kazán nyári üzemmódban van, tehát elméletileg nem is fűthetne a radiátorok felé.

Mi lehet a hiba oka?

Szkics Creative Commons License 2024.03.10 0 0 5794

Kedves Balázs, érdeklődnék, hogy honnan rendelte a kazántestet, valamint a csere és a többi komplikáció után sikerült életet lehelni belé?

Előzmény: SoosBalazs (5721)
szaboknak Creative Commons License 2024.02.17 0 0 5793

Ha lesz termosztát le fog álni. Azért nem áll le mert ilyenkor a víz hőfokot figyeli nem a helyiség hőmérsékletét. Minél hamarabb tegyél termosztátot mert takarékosabb is ha van és a gyártó is azt ajánlja, hogy azzal kell üzemeltetni.

Előzmény: kornzoltan (5790)
szaboknak Creative Commons License 2024.02.16 0 0 5792

Kedves hgabika128 a lányomnál én is radiator és a visszatérőbe padló fűtést szereltem ami tökéletesen működik 60 fokosra állítva a kazánt de jobban meg halgatva én is hallok néha sistergést. A kazán minden alap beállításon van, szivattyú max fokozaton. Szerinted mit kéne állítani rajta?

Előzmény: hgabika128 (5782)
VVVVPPPO Creative Commons License 2024.02.12 0 0 5791

Nem normális, hogy a ventilátor nem áll le.

Előzmény: kornzoltan (5790)
kornzoltan Creative Commons License 2024.02.12 0 0 5790

Sziasztok!
Egy hete van Mika kazánom, tök jó, de a ventilátor azóta nem állt le. Aki telepítette, azt mondja, hogy ez normális. Nem fog idő előtt tönkremenni? Annyi még, hogy egyelőre szobatermosztát még nincs felszerelve. Az később esetleg megoldja ezt a problémát? (már ha probléma ez egyáltalán)

Előre is köszi a válaszokat!
Z.

Mendi László Creative Commons License 2024.02.10 0 1 5789

Kitakarítottam az áramlás vezérlőt, hát volt benne kosz rendesen, a kis szűrőt kivettem belőle, átmostam az egész alkatreszt, a kis úszó benne meg sem mozdult elsőnek, összeraktam, elindítom hibakód nincs, begyűjt a kazán majd 3-5mp után kialszik az égés, fel percenként próbálkozik, elindul majd gyújt aztán leáll, újra szétszedtem, kb 10x, víz leenged, majd visszatolt stb... de visszajött a hiba kód az E05, nem tudom mit tudnék csinálni meg, szakembert kell hívnom mert ehhez mar kevés vagyok

Mendi László Creative Commons License 2024.02.09 0 1 5788

Köszönöm szépen! Rákerestem így én is, és az áramlás érzékelőt nem néztük, de ez ram marad sajnos, azt meg nem tudom hogyan kell leszedni, de majd kiokoskodom, máshol is írták ezt a dolgot

Előzmény: nixon70 (5787)
nixon70 Creative Commons License 2024.02.09 0 1 5787

Hali!

Itt a topic keresőjében az alábbi hszeket dobta ki:

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=&aq_text=Mika+e05&aq_cre=0&user_id=&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9220477

Nézd már végig, hátha van olyan, amit nem próbáltatok ki.

Előzmény: Mendi László (5786)
Mendi László Creative Commons License 2024.02.08 0 1 5786

Látom te is reggeli gyerek vagy fele g..ii fele húgy! A hulye kettönk közul te vagy, nyilván azt az embert hívom aki csinálta a rendszert te nagyon okos, benne bízok, a panel részéhez nem minden kazán telepítő ért te nagyon okoska! Mivel a hiba valószínű hiba kód nyugtázása után megoldódna a Mika szerelő szerint, így ahhoz szakrétő kell aki érti a panel beállításait! Ezért kértem itt segítséget s nem vagyok kíváncsi a hozzad hasonló senkik ide böfögésére!! 

Előzmény: VVVVPPPO (5785)
VVVVPPPO Creative Commons License 2024.02.08 -2 0 5785

Jól értem, hogy aki szarul szerelte a fűtésedet és hülye a mikához, annak az átnézésért kifizettél 40-et (úgy, hogy továbbra sem működik), aki pedig megjavítaná 50-ért, attól sajnálod, mert le akar húzni!?? ...egy igazi hülye lehetsz.

Előzmény: Mendi László (5784)
Mendi László Creative Commons License 2024.02.08 0 0 5784

Előzmény: Mendi László (5783)
Mendi László Creative Commons License 2024.02.08 0 0 5783

Tisztelt mindenki!

 

Adott egy Mika6 eu kazán, 3 nappal ezelőtt megmakacsolta magát és E05 hibat dob fel, volt a készülék alatt nemi víz tócsa, kiderült hogy az iszap leválasztó tömítése engedte a vizet, javítás helyett vettem bele egy újat, a víz szivárgás meg is szunt, de a hiba nem, azt mondtak hogy valószínű levegős a rendszer, aki telepítette nekem a Mikát átnézte tegnap az egesz rendszert, légtelenítette, megnézte a szurőt,a parapet kivezetést, gyakorlatilag mindent amit tudott, de a hiba nem tűnt el, azt mondta hogy itt már csak a piócás ember segíthet. E05 hibára több dolgot ír, Léghiány kapcsoló zárva tart, illetve ventilátor szabályzó hiba, ezeket ő nem tudta ellenőrizni, a panelre csatlakozó kábeleket megnéztük, kihúztuk, visszadugtuk, de semmi, jelenleg nincs fűtés a lakásban, 40ezer ft volt a művelet amit csinált, beszéltem egy Mikás emberrel aki 50ezer ft-ért 10 perc alatt megoldja állítása szerint, sok mikás emberrel beszéltem, de bicskanyitogató a hozzáállásuk,10ből 9 ki akarja cseréltetni velem a fél kazánt alkatrészben, gondolom kabátomat is leakasztanák rólam, de ezt akarom elkerülni ha lehet, ha nem lehet akkor nyilván nincs más választásom, de ha tud valaki tippet adni hogy mit nézzünk meg, azt meg köszönném, hátha más is jár, járt ebben a cipőben.. Köszönöm!

 

 

hgabika128 Creative Commons License 2024.01.29 -2 1 5782

Hello!

 

Ha csak és kizárólag padlófűtésed lesz, akkor el lehet gondolkozni a kondenzációs változatán a kazánnak, de ha HMV-t és/vagy radiátort is üzemeltetsz, akkor felesleges, mert ott úgyis magasabb üzemi hőfok szükséges.


Vegyes rendszernél a keverőszelep mindig csak annyi meleg vizet fog beleengedni a padlófűtés körökbe, amennyi kell. Itt viszont szükséges egy külön keringető szivattyú a padlófűtéshez, illetve a bypass szelep azért kell, hogy biztosítva legyen a szabad vízáramlás a kazántestben akkor is, ha a keverőszelep lezár. Ezt akkor is érdemes betenni, ha csak radiátoraid vannak, de termosztátos szelep van rajtuk.

 

A padlófűtéshez ezt merem ajánlani, talán a legköltséghatékonyabb a piacon, nekem bevált. https://caresweb.hu/epuletgepeszeti-rendszerelemek-381/padlofutes-osztok-modulok-1986/inox-padlofuto-oszto-gyujto-modulok-oldalkoteses

Mindenképpen csináljatok teljesítmény számítást, a 60 fokos radiátor + 40 fokos padlófűtés összteljesítménye nem lehet cirka 5.5 KW-nál nagyobb, ellenkező esetben nem fogod tudni elérni az üzemi hőfokot, és úgy fogsz járni mint az előző kolléga (Tibor Kalmár)

Előzmény: man-csos (5781)
man-csos Creative Commons License 2024.01.27 0 0 5781

Kedves hgabika128 fórumtárs !

A postodból az derült ki, hogy nem csak a kivitelezésében, hanem a rendszer elvi  működésében is otthon vagy !

Segítséget szeretnék kérni egy most készülő fűtési rendszerhez. Egy barátom fogja csinálni a szerelést, aki szintén nem épületgépész, de nagyon lelkiismeretes szerelő. 

A tervezett rendszer: Mika6Eu kazán , 6 os osztógyűjtő, 3 radiátor 3 kör padlófűtés, nagyobb tágulási tartály, Mika Omega+ iszapleválasztó (ezeket még nem vettem meg ).

Írtad, hogy keverős hőfokszabályzó +bypass szelepet kell használni. Kérdés, hogy csak a 3 padlófűtéses körre lehet-e ezt alkalmazni, vagy ez csak a tisztán padlófűtéses rendszerekben működhet ?

Egy ilyen rendszerhez esetleg jobb lenne a kondenzációs kazán  változat?

Előre is köszönöm a válaszodat !

Előzmény: hgabika128 (5778)
Tibor Kalmár Creative Commons License 2024.01.26 0 0 5780

Sziasztok! Nekem is Mika 6 -om van.Az én kazánom nem ír ki hibát, viszont nem tudom 46 fok fölé vinni a vízhőfokot,hiába állítom 65 fokra.Tudtok segíteni, mit csináljak vele? Előre is köszönöm a válaszokat.

 

hgabika128 Creative Commons License 2024.01.21 -1 1 5779

Bocsánat, úgy látom, hogy szerkeszteni nem lehet, pedig máris eszembe jutott még valami.


Az F23 hibáról mindenfélét lehet olvasni, nálam csak és kizárólag akkor jött elő, amikor a szobatermosztát több, mint 24 óráig folyamatosan külde a hőigényt. Én úgy gondolom, ez valamiféle szoftver hibára vezethető vissza, legegyszerűbb, ha a termosztátot úgy állítjuk be, hogy a 24 órából legaláb 1x kapcsoljon le. Hiba megoldva, nem kell szerelő.

hgabika128 Creative Commons License 2024.01.21 -1 3 5778

Sziasztok!

 

Jó ideje olvasgatom a fórumot, illetve cirka 1 éve büszke Mika 6EU tulaj is vagyok. Szeretném leírni a saját tapasztalataimat, mivel sok nagyon rossz véleményt olvastam, és ezt szeretném szertném kicsit ellensúlyozni.

A kazánomat, mely turbós, váltószelepes, használtan vásároltam, én magam üzemeltem be és építettem hozzá padlófütést illetve HMV tárolós rendszert. Átlag embernek ezt persze nem ajánlom, hacsak nem nagyon komolyan benne vagy a barkácsolásban és nem ez az első ilyen projekted. Én nem vagyok épületgépész, hanem villamosmérnök, de jópár év szerelési tapasztalatom van.

 

  • Sokan írják a víznyomásos problémát. Nos az első dolgom az volt, hogy a picike gyári tágulási tartályt kidobtam, és a szívó ágra raktam egy nagyobbat. A víznyomással ezután nem volt probléma, évente 1x elég feltölteni.
  • A padlófűtést csak hőcserélővel, vagy keverős hőfokszabályzóval +  bypass szeleppel szabad üzemeltetni, mivel a kazán üzemi hőfoka 60 foknál nem lehet alacsonyabb (Kondenzáció elkerülése!)
  • Ez utóbbi ok miatt a radiátor rendszert (ha van), úgy kell megtervezni, hogy a készülék belátható időn belül el tudja érni a 60 fokos üzemi vízhőfokot, ellenkező esetben kondenzálódás miatt nagyon hamar tönkre fog menni a benne a kazántest! Tehát a túl sok radiátor nem jó ötlet.
  • A parapetrács elejét ki kell vágni, mert turbós kazán esetén gátolja a füstgáz kiáramlását. Vagy MIKA parapetrácsot kell használni!
  • A szivattyút be kell állítani az optimális vízáramlásra, a legalacsonyabb fokozat nem elég, ilyenkor a kazán elkezd sisteregni max teljesítményen. Hacsak nem elegendő a kisebb teljesítmény, ezt a max. szelep lépésszámmal meg lehet oldani.
  • Ehhez kapcsolódóan nem árt tudni, hogy a gyári maximum lépésszám, ami 33, nagy valószínűséggel jóval a névleges 6KW tüzeléstechnikai teljesítmény alatt van (helyi gáznyomástól illetve készülékadottságoktól függhet!). Nálam 5.1 KW-ra jött ki; ez könnyen lemérhető a gázórát figyelve, stopperrel, és egy kis matekolással. Persze ez nem baj, a leszabályozás a készülék élettartamát növeli; ha nincs feltétlen igény a max. teljesítményre.
  • Az optimális turbó ventillátor fordulatszámot érdemes beállítani a kis potméterrel a ventillátor panelen, a lángképet figyelve. Így halkabb lesz a kazán, és nem fog annyi meleget kifújni feleslegesen az utcára.
  • Automata légtelenítőből nem elég, ami a kazánon van!
  • Mágneses iszapleválasztó telepítése, illetve átmosás Fernox-al erősen ajánlott.

 

Ezek betartásával nekem 1 év üzem után semmilyen problémám nem volt a készülékkel.

Ha még eszembe jut valami leírom, de nyugodtan kérdezzetek is!

További jó Mikázást!

r-misi Creative Commons License 2024.01.16 0 1 5777

Szia!

 

Nekem így néz ki az áramláskapcsolója:

https://langor.hu/users/provishop/langor/images/products/large/8000/18629.jpg

 

Az én Mikámban sárga vezetékek mennek rá, kék és fekete szigetelt saruval.

 

 

Semmi kupak nincs rajta, sem piros alkatrész!

 

Javaslom szakemberrel elvégeztetni, mert jelentős kárt lehet okozni, és kell megfelelő felszereltség a kötések szivárgásmentes helyreállításához.

 

Az áramláskapcsolóhoz a radiátoros kört ki kell zárni a kazánból a vízet le kell engedni.

Figyelni kell rá, hogy amikor a fűtési kör megbontása történik, az az alatta lévő gázszelepet (ennek van piros része és fekete kupakja, és jó sok vezeték megy rá) ne áztassa , mert tönkre mehet.

 

Ezt követően az áramlásérzékelő vezetékei kell lehúzni az érzékelőről, majd az érzékelőre menő kötéseket kell oldani (csavaros)

 

Így az áramlásérzékelő kiszerelhető. 

A gyorsszorítót kihúzva az úszó kivehető.

A kb 8mm átmérőjű kupakon kb 7-9db lyuknak kell lennie.

Ha eltömődött óvatosan ki lehet tisztítani ( vigyázni kell mert műanyag és eltörhet!)

Ha megvan a tisztítás akkor multiméterrel kell ellenőrizni, hogy felső állásban ad e zárt kontaktust az érzékelő, alsó állásban bontja e a kontaktust.

 

Visszaszerelés fordított sorrendben történik.

 

Figyelni kell rá, hogy nehogy túlhúzd, az idomokat mert a műanyag ház eltörhet!

A tömítéseket cserélni kell.

 

Ha nem csináltál még ilyen szerelést ne ezzel kezdj, hívj inkább hozzáértő jártas szakembert!

Előzmény: K n a l i r e t (5775)
Ödön# Creative Commons License 2024.01.16 0 0 5776

Sziasztok,

54 m2 lakás, földszinti, nincs szigetelve. Műanyag nyílászárók vannak.

Nekem 18 fokra van beállítva a termosztát, éves gázfelhasználás 1000 m3.

Ez sok vagy keveé?

K n a l i r e t Creative Commons License 2024.01.12 0 0 5775

Szia!

Az úszót hogy lehet kiszedni?

Fekete kupak le?

Piros gyűrű lecsavar?

 

Köszi.

Előzmény: r-misi (5699)
Feri2oF8cT7SWQ+jCT8f Creative Commons License 2023.12.25 0 0 5774

Sziasztok! 

 

Az alábbi problémával szembesültem. Van egy MIKA6 kazánunk és egy Computherm Q7RF Vezeték nélküli termosztátunk, teljesen jól működött azonba egyszer csak tegnap: 

Elindult a kazán amikor a beállított hőfok alá esett a hőmérséklet a termosztát jelzésére. 

Elrtük a termosztát bállított hőmérsékletét, a termsztátról eltűnt a "fűtés" ikon, azonban  kazán nem állt le tovább fűtött. 

Próbálkoztam a termosztát kibe kapcsolásával, a kazán újra indításával, és a kazán áramtalanításával is. 

 

Valaki találkozott hasonló problémával? mi lehet a megoldás ? 

 

Előre is köszi! 

VVVVPPPO Creative Commons License 2023.12.24 0 0 5773

Nyilván nem lehet rossz a gázszelep, aurora, elektróda és kábel, TB205 és szivattyú sem ha melegvízre működik. 

Marad a váltószelep, váltószelep motor...

Előzmény: Zalasa17 (5772)
Zalasa17 Creative Commons License 2023.12.24 0 0 5772

Köszi a választ még az lenne a kérdésem ha a határoló termosztát rövidre zárására elindul a meleg víz készítése akkor nem lehet gyújtó kábel és az gyújtó elektróda akkor valószínű, hogy a gázszelep ?

Azt olvastam akkor is van E01, ha az aurora panel nem kommunikál a gázszeleppel, akkor ez gázszelep hiba lehet ?

Köszi. és Kellemes Ünnepeket.  

 

VVVVPPPO Creative Commons License 2023.12.23 0 0 5771

A kazánnál nincs feltöltési lehetőség a kép alapján. Keress egy nyomásmérőt valahol a fűtésen és azt fotózd le!

Előzmény: cs.kuci (5769)
nixon70 Creative Commons License 2023.12.23 0 0 5770

A fűtési csővezeték és a hidegvíz vezeték között keress csapot.

Előzmény: cs.kuci (5769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!