Keresés

Részletes keresés

Sony Black Creative Commons License 2020.12.02 0 0 4866

Ellenőrizni kellene a tágtartály légoldalán a nyomást fesztelen rendszeren. A víz oldalon légteleníteni a radiátorokon, rendesen.

A nyomást 1,3 bárra nyomni hidegen. Ez új rendszer? A gázkiválás a vízből, több hét.

Előzmény: david_e (4864)
Sony Black Creative Commons License 2020.12.02 0 0 4865

Nyomva tartod a nyíl gombot, amíg el nem kezd villogni rajta a led. Utána egyesével nyomkodod, lépteted. Minél több led világít annál nagyobb a fokozat.

Előzmény: rgbcsabi (4863)
david_e Creative Commons License 2020.12.02 0 0 4864

Egy hónap után másodszor jelzi a kazán, hogy alacsony a víznyomás (F37). Pár másodpercig töltöm vízzel a rendszert és már helyre is jön. Miért alacsony a nyomás ilyen rövid idő után? 3 db radiátorom van, sehol sem folyik el a víz a rendszerből.

rgbcsabi Creative Commons License 2020.12.02 -1 0 4863

Sziasztok!

 

Le tudná valaki írni, hogyan kell a szivattyú fokozatokat állítani? (Mika 6eu) Maximális fokozaton van, de így elég hangos. Talán elég lenne eggyel lejjebb fokozat is, korábbi hozzászólóktól azt olvastam, hogy nincs nagy különbség, viszont halkabban üzemel a szivattyú.

 

Csabi!

Dávid Gila Creative Commons License 2020.11.25 0 0 4862

Szevasztok !

 

Jelenleg a víz nyomás mérőm 1.5 (hideg álló) 2.0 (meleg fűtő) és amikor bekapcsol a szivattyú akkor csak a közvetlen radiátorból jön csobogó hang. Ha után töltök és megemelem a nyomást 2.0 - 2.5 re (piros határig) akkor tökéletesen csobogás nélkül megy. Leírásban maximális 2-t írnak. Mehetek a piros vonalig? Vagy rizikós a 3.0 nullás biztonsági szelep miatt?? 

Pami09 Creative Commons License 2020.11.25 -1 0 4861

Sziasztok!Valaki tudna nekem segíteni mi lehet a gond? 60 nm és lakás 4 db radiátor (közepes) 1 töri szárító. Vízhofok 70 c re van állítva és nem fűt 50 c tol tovább. Valamit nem jól állítok be? Vagy hívjak szerelőt? Lassan melegszik a lakás. 

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.19 0 0 4860

Sikerült elindítanod a szivattyút, és gázt is kap (gondolom, kiengedted a gázt a szelep előtt!?), akkor nincs áramlás. Vagy az áramlás kapcsoló dugult el, vagy szarul szereltél valamit. Akkor pedig hiába cserélgeted a 203-ast, attól nem fog megjavulni. Szerintem nézesd át valami hozzá értővel, mielőtt nagyobb kárt csinálsz! ...én azt szoktam, ha valamihez ennyire hülye vagyok. ;)

Előzmény: Zolas22 (4859)
Zolas22 Creative Commons License 2020.11.19 0 1 4859

A szivattyú már keringet de újra letilt E05 koddal és nem gyujtja a lángot.

gerenda110 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 4858

Sziasztok. Jövőre tervezem, a futesem megcsinalni. Sajnos kicsi a házam és ez lenne az ideális. Sok rosszat, és kevesebb jót olvasok a rendszerről. 3 darab  helységet kellene felfutenem (ez egy nyaraló épület téglából, kB 45m2, 2,40mes belmagassága, 10 cm hungarocell szigeteléssel. Tudnátok tanácsot adni nekem, hogy melyik típust vegyem, és mire figyeljek oda? 

Zolas22 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 4857

Végre indult de elfelejtettem kinyitni a gázcsapot és gyujtott is volna utánna nem jutott el idáig?

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.18 0 0 4856

Csak ismételni tudom: a szivattyút nem nyomkodni kell, hanem ütni, és akkor elindul.

Előzmény: Zolas22 (4855)
Zolas22 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 4855

Sűrgős lenne a segítség magamnak raktam össze a rendszert meg 1 fatüzelésest is azzal nem volt gond. 2 kis gyerek van mióta levettem a konvektort csak kandallóval tudunk fűteni, ventilátorral probáljuk oszlatni a hőt. Lassan kidobnám a francba a mikát és átvariálnám azt is a fa tűzelésre. Ehez +ba kellene építenem 1 kazán házat. A fa fűtés csak a mellék épületben van kiépitve.

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.18 0 0 4854

Ha a piros ég, akkor letapadt a szivattyú. Csillag csavarhúzót bele, és ne simogasd, hanem basszál oda neki egy párat bátran! ;)

Előzmény: Zolas22 (4853)
Zolas22 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 4853

A szivattyúnál a csavar helyet is nyomkodtam letapadás ellenellen menet közben átvált a piros ledre a szivattyú.

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.18 0 0 4852

Szivattyúra, vagy az áramlás kapcsolóra is E05-öt ír.

Előzmény: Zolas22 (4851)
Zolas22 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 4851

Sziasztok. Segítség kellene új mika beépitése E05 hibakód. 203 panel cserélve ventilátor megy. 

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.11.12 0 1 4850

Mit bántod a  technorgázt   ! A nagy technológiai cégek egyikének érzi magát.

Előzmény: El Padre (4849)
El Padre Creative Commons License 2020.11.11 0 0 4849

én csináltam egy komód-szerű dolgot, amin lyukacsos a zárólap, emiatt pl látom, ha hiba van a kazánon, hogy aktív-e a fűtéskérés a computhermtől. és a saját súlya tartja ott, nincs rögzítve, így, amikor szerelni kellett (és kellett, sokszor), akkor csak el kell húzni az egészet.

 

amúgy megoldódott a kálváriám, de ehhez az kellett, hogy belengessem a technorgáznak a fogyasztóvédelmi eljárást. igaz, ki kellett cserélni a hőcserélőt -- állítólag előfordul a friss radiátorokból kijövő trutyi miatt, amik részlegesen eltömítik a keskeny részeket, emiatt lesz hangos --, az sokba fájt, de a hibát sikerült visszavezetni arra a KICSESZETT TURBO ÁRAMKÖRRE.

 

amiből a gyári szériahibás volt (tönkremenő kondi), a cseredarab szintén az volt, majd a frissen cserélt is beszart, amiről kiderült, hogy valójában javított, pedig úgy kapta meg a szerelő a technorgázból, hogy új. és ez rendszeresen előfordul állítólag. ez, kérem, a minősített fillérbaszás intézménye, ami ráadásul veszélyes is, mert spórol egységenként mondjuk 10E ft-ot, viszont a rendszeresen előforduló hibák miatt kurvára rossz híre lesz a terméknek.

 

pedig... mióta kapott egy TÉNYLEG új, nem szériahibás turbo vezérlőt, azóta, mily meglepő, tökéletesen üzemel a kazán.

Előzmény: Keriisu (4843)
Keriisu Creative Commons License 2020.11.11 0 0 4848

Köszönöm a válaszokat! 

Nem rögzített szekrény lenne. Komód szerűség lesz. Görögökkel az alján. Úgy, hogy szemből rá tudjam tolni a kazánra. Nyitható rész a kezelő panel résznél. 

Valami hangszigetelő anyagon gondolkozok, amivel kiburkolnám belülről. A tojástartó tálca lenne kézenfekvő, de az papír

Előzmény: Dunit2 (4847)
Dunit2 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 4847

  Mint ahogy a mesterek is írták, semmi akadálya. Se jogi se műszaki. Nagy valószínűséggel csendesebb lesz.

 

 Sőt egyes kazán gyártók azzal is büszkélkednek a termékeikkel, hogy azok akár egy szekrényben pl. konyha szekrényben is elférnek.

 

 

 Amúgy  majd minden készülékre így a  mika csoda kazánokra is van telepítési előírás .

 Általában biztonságtechnikai okokból, de inkább praktikus  szerelés  és karbantartást megkönnyítő okból.

 

 A szabályokat be kell tartani  vélné az egyszerű állampolgár.   Igen elsőre úgy tűnik, de kiderül hogy azért nem mindegyiket és nem mindenkinek.

 Anno régen   egy gázkazán telepítésnél adódott úgy hogy az előírt    jobb oldali   10 cm helyett csak  7 cm volt a távolság. Csak kilőttem  és mivel éppen egy  GOMBSz -alkotó munkatárssal voltam kapcsolatban csak rákérdeztem , hogy miért van ez az előírás. Mondá ne törödjek vele az csak a szivattyú  jobb hozzáférhetősége miatt van.

 

 Így  a szerelőket  megkíméltem az újra szeléstől.  Volt azóta több szivattyú javítás/csere, de olyan még nem akadt aki e miatt elhárította volna a javítást vagy akár másfélszeres árat kért volna.

Előzmény: Keriisu (4843)
Dunit2 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 4846

  Szabad árképzés van, de ha csak ezért   hogy min.   másfélszeres  a díjad,  hát nem fogadnálak fel újra.

Előzmény: Törölt nick (4844)
Sony Black Creative Commons License 2020.11.10 0 2 4845

igen, tökéletesen el lehet így burkolni...szekrénybe lehet rakni. Csak úgy kell megcsinálni, hogy egy mozdulattal eltávolítható legyen a szekrény, hogy a karbantartás, vagy javításnál ez ne okozzon problémát.

Előzmény: Keriisu (4843)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.10 0 0 4844

Tapasztalatból mondom, hogy ha be van építve szekrénybe a kazán, és ezért nem férek hozzá rendesen ha javítani kell, akkor min. másfélszer annyiba kerül a munka, mint ahol szabadon van... ;)

Előzmény: Keriisu (4843)
Keriisu Creative Commons License 2020.11.10 0 0 4843

Sziasztok, 

Takarta már el valaki a kazánt valamivel? 

Tervezem, hogy bútorlapból csinálok egy polcot/asztalt ami eltakarja a kazánt. Minden irányba hagynék neki 7-8 cm légteret + szellőző rostélyt is vágnék bele, hogy ne melegedjen. Esetleg a gyári lemez burkolatot ki is hagyom. Remélhetőleg tompítani fogja a hangját is. 

Van valakinek tapasztalata? 

Sony Black Creative Commons License 2020.11.07 0 0 4842

Valami nagyon el van cseszve nálad.

2 szivattyú egy rendszerben nem lehet csak hőcserélővel leválasztva, vagy ha hidraulikai váltó van berakva...

Egy mikához egyik sem szükséges :) Máskülönben meg semmilyen szivattyúnak nem szabad menni 0-24-be

Előzmény: Kartsy (4841)
Kartsy Creative Commons License 2020.11.07 0 0 4841

amúgy van egy másik keringető szivattyú is a fűtésrendszerben, lehet érdemes lenne átfutni, mit miért csináltak benne a szakik. Amaz a fűtési szezon alatt, éjjel nappal megy. Valami nem stimmel ebben a rendszerben, hiszen ekkora csak nem lehet a mika szivattyújának az ellenállása, hogy a másik szivattyú az őrláng által termelt hőt ne tudná rajta keresztül elkeringetni. Időzítőt ugye nem tettek a vezérlésbe, csak hőre kapcsol?

Előzmény: Kartsy (4840)
Kartsy Creative Commons License 2020.11.07 0 0 4840

aúúúúú, tényleg ez őrlángos!!!! - az is fűt.

a vízhőfokot tekertem feljebb, hogy később érje el őrlánggal azt a hőmérsékletet ahol bekapcsol - most elviselhető.

Köszi

Előzmény: Sony Black (4839)
Sony Black Creative Commons License 2020.11.06 0 1 4839

Engem sokkal inkább a másik hibád érdekel, hogy miért kapcsol be a mi kazánunk is negyedóránként 2 másodpercre?

 

Azért mert utókeringtet. Annyiszor amennyiszer az elektronika jónak látja.

 

Hol lehet állítani a vezérlésén, hogy ezt a tesztet 2 óránként tolja????

Ha nem sikerül megoldani, akkor a termosztáttal elveszem tőle a tápot oszt erőlködhet!!! :-)

 

Sehol nem lehet állítani. Az időtartamot lehet azt hiszem.

Utóbbit nem ajánlom, mert ha túlmelegszik a kazán a biztonsági szelepen kitolja a nyomás miatt a fűtővizet a szobába.

Előzmény: Kartsy (4838)
Kartsy Creative Commons License 2020.11.05 0 0 4838

Szia!
A csobogás az egyértelműen levegő a rendszerben, rázz meg egy teli ásványvizes palackot és egy félig levőt - az egyik néma. Ha a radiátor csappal van összefüggésben a hang, akkor próbáld meg kinyitni a radiátor hátsó felén lévő légtelenítőt, amíg a prüszkölés helyett spriccelni nem kezd a víz!

Ezek szerint nem ugyanaz a tipusú mikánk van, mert én a nyomást az előlapján levő nyomásmérő órán ellenőrizném... :-)

 

Engem sokkal inkább a másik hibád érdekel, hogy miért kapcsol be a mi kazánunk is negyedóránként 2 másodpercre?

 

Hol lehet állítani a vezérlésén, hogy ezt a tesztet 2 óránként tolja????

Ha nem sikerül megoldani, akkor a termosztáttal elveszem tőle a tápot oszt erőlködhet!!! :-)

Előzmény: Dávid Gila (4837)
Dávid Gila Creative Commons License 2020.11.05 0 0 4837

Köszönöm a villám gyors választ!

 

Szeretném hangsúlyozni, hogy a csobogás csak akkor hallgatszódik, ha a rendszer nem fűt és minden kb 15-30. Percben bekapcsol pár másodpercre  hogy le tekerje a vizet és akkor is csak 2 másodpercre (de elég hangosan).

 

Nem vagyok szakmabeli, de azért valamelyest érték hozzá, tudom egyedül ellenőrizni a nyomást vagy bármi mást annak érdekében, hogy meggyőződjek mi lehet a baj (Ha egyáltalán van)

 

EZ LEHET FONTOS LEHET 👇

 

A kazán melletti radiátor előtte teljesen nyitott állásban volt, most hogy kb 30% ra vissza vettem és így inkább zárt állapotban, már nincs csobogás hang egyáltalán.

 

Érdemes lehet játszani a közvetlen radiátor nyitottságaval vagy annak kötelezően maximumon kell lennie? (úgy csobog hangosan..) 

Előzmény: Sony Black (4836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!