Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.01.31 0 0 157
gyorskeresés00 Creative Commons License 2021.09.02 0 0 156

A köztársaság közeledett a végéhez amikor Actiumnál Octavianus (valójában Agrippa) legyőzte Antoniust, akinek a vesztét Kleopátra csata közbeni távozása okozta, meg az árulások...

 

http://www.kazivilaga.com/blog/2021/09/02/8708/

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.30 0 0 155

Bocsass meg kerlek hogy eddig nem jelentkeztem, de most beleneztem a linkedbe, valoban sok es valoban nagyon jo kepek vannak ott is Töled.

 

A topik elejebe bele is olvastam, ha az idöd engedi es kedved is van, lenne par eszrevetelem a 89-ben irottakhoz (pannon ösöknek a romai polgari jog megadasa), de ha Neked is megfelelne, akkor inkabb a lenti linkben levö topikban tennem meg az eszreveteleimet, ott lehet kedved -valamint a szokasos topiklakok kedve-  szerint is temazni erröl, szabadon.

 

Ha ez Neked megfelelne, irj oda legyszives egy rövid üzenetet, es akkor beszelgetünk a fönnt emlitettekröl (jo tarsasag van ott :-).

 

Ha nem talalkoznank holnap, akkor BUEK, termeszetesen minden itteni topiklakonak is, es elnezest a rövid offolasert: (Mrs)Bromhold

 

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9032338

Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 0 0 154

Köszi, és itt láthacc pár ezret belőlük. :)

 

itt élve ez viszonylag könnyű: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9239971&la=156823183

Előzmény: Mrs.Bromhold (153)
Mrs.Bromhold Creative Commons License 2020.12.17 -1 0 153

Ja (valaki nemet egett itt alaposan) :-)

 

PS.: a fotoid egyebkent nagyon jok, mar mashol is lattam öket a forumon.

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 0 0 152

ezt fontos tudni, akkor a németek égnek.

Előzmény: Mrs.Bromhold (151)
Mrs.Bromhold Creative Commons License 2020.12.17 0 0 151

Ez nem magyar "graffiti", hanem valoszinüleg nemet >

 

- a Veronika nev a nemetben egy gyakori nemet keresztnev;

 

- a datum forditva van irva, elter a szokasos magyar > evszam, honap, nap-  sorrendtöl (a kepen a datum > 08.07.2004, ami tipikus irasmod a nemetben a nemet nyelvtannak megfelelöen).

Előzmény: Törölt nick (137)
vörösvári Creative Commons License 2020.11.21 0 0 150

Azért el kell ismerni, hogy Hannibál volt a rómaiak legtehetségesebb ellenfele, csak a rómaiak nagyobb erőforrásokkal rendelkeztek a háborúhoz.

Előzmény: gyorskeresés00 (149)
gyorskeresés00 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 149

A köztársaság növekedésének katalizátora Zama volt, a punok legyőzése, amelynek ma van az évfordulója

 

http://www.kazivilaga.com/blog/2020/10/19/588/

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.25 0 0 148

Ugy értem a Luperkália :) meg a Saturnália meg a Floralia....

Előzmény: Afrikaans8 (147)
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 147
Caesar politikai körültekintésére jellemző, hogy mielőtt egyeduralmát nyíltan, formális külsőségekben is kifejezésre juttatta volna, bevetett egy ilyen trükkös módszert a közhangulat feltérképezésére. Ezek közismert tények, bárhol szabadon idézhetők Plutarkhosztól.
Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.25 0 0 146

engedelmeddel ezt átvinné, az olasz kulturtörténetbe... ott most épp ez megy....

Előzmény: Afrikaans8 (144)
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 145

Állítólag elhangzottak olyan vélemények is, miszerint csak egy király győzheti le a parthusokat.

Parthia meghódítása, melybe már Crassusnak is beletörött a bicskája, nemcsak hatalmas területi nyereségekkel - és kimeríthetetlen gazdagságával - kecsegtetett, de a nép szemében nagyon fontos volt a légiójelvények visszaszerzése is, ezt elvárták minden útnak induló seregtől, hogy azokat szerezze vissza. Feltehetően Caesar hívei terjesztették azt a hiedelmet, miszerint a Szibülla-könyvekben szerepelne a parthusok meghódítására vonatkozó szövegrész (Plutarkhosz i.h. 60).

Előzmény: Afrikaans8 (144)
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 144

Halála előtt egy hónappal (Kr.e. 44. febr. 15.) Caesar kis híján formálisan is felszámolta a köztársaságot, mint Plutarkhosz részletesen elbeszéli (Caesar 61). Eképpen tesztelte a közvéleményt:

 

"Sértődésekre adott okot az is, ahogyan Caesar a néptribunusokkal viselkedett. Történetesen ebben az időben tartották meg a Lupercalia ünnepét, mely több író szerint a régi időben a pásztorok ünnepe volt, és az arkadiai Lükeia ünnepekhez hasonlatos. Ilyenkor előkelő családokból való ifjak és több magas rangú tisztviselő, kezükben szíjkorbáccsal, mezítelenül futnak végig a város utcáin, és vidám tréfálkozás közben rávernek a szembejövőkre. Előkelő hölgyek gyakran szántszándékkal útjukat állják és várják, hogy rájuk üssenek, és kinyújtják mindkét tenyerüket, hogy miként gyermekeket a tanítók, megvesszőzzék őket. Azt tartják ugyanis, hogy így könnyebben szülik meg gyermeküket, ha terhesek, vagy könnyebben esnek teherbe, ha eddig gyermektelenek voltak.

Caesar a Rostrum felett ült aranyozott trónszéken, bíborköntösében, melyet diadalmeneteken szokott viselni, és nézte a szertartásokat; a szent futásban részt vett Antonius is, aki abban az évben consul volt. Mikor futva jött a forum felől, a tömeg utat engedett neki. Kezében babérágakból font diadémát tartott, és odanyújtotta Caesarnak. Erőltetett taps hangzott, majd midőn Caesar eltolta magától a diadémát, a tömeg hangosan megtapsolta. Antonius másodszor is odanyújtotta a diadémát, erre megint csak kevesen tapsoltak, de amikor Caesar másodszor is eltolta magától, újra felzúgott a taps. Caesar, látva, hogy ez a kísérlet nem járt sikerrel, felkelt székéből, és úgy rendelkezett, hogy vigyék a koszorút a Capitoliumra.

Közben szobrait a Capitoliumon mind feldíszítették királyi diadémákkal, de a két néptribunus, Flavius és Marullus, felment a dombra és mindegyikről letépte a királyi koszorút. Majd felkutatták, hogy kik üdvözölték Caesart első ízben királyként, és börtönbe záratták őket. A nép hangos helyesléssel járt a két tribunus nyomában, és Brutusoknak szólította őket; Brutus volt ugyanis, aki elűzte a királyokat Rómából, s a senatus és a nép kezébe adta a hatalmat, melyet addig egy ember birtokolt. Caesar feldühödött; Marullust és tribunustársát megfosztotta hivatalától, és mikor vádat emelt ellenük, megsértette a népet is, mert ismételten Brutusoknak és cumaeiaknak nevezte őket."

vörösvári Creative Commons License 2018.11.09 0 0 143
vörösvári Creative Commons License 2018.10.18 0 0 142

fantasztikusan szépek, jól konzerválta őket a hamu 

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 141

Pompei mozaikok és feskók. Ezek már nem az eredeti helyükön vannak, hanem leválasztva besorolták Nápolyban a Farnese gyűjteménybe.

 

foto panthera

 

Előzmény: vörösvári (140)
vörösvári Creative Commons License 2018.10.17 0 0 140

Tényleg jól néznek ki, az utolsó előtti tetszik a legjobban.

Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 139

Néhány jobb állapotu fresko.

  

Ezek elszorva láthatok Pompeiben, de valamennyi eredeti helyén. Van köztük olyan is több, amelyik Pompi nyilvános házában, azokat nyilván felismered. 

 

Majd mutatom azokat is amiket levettek és bevittek a muzeumba (Nápoly, Farnese gyújtemény) és majd a mozaikokat is ezek messze a legszebbek.

 

 

foto panthera

 

Előzmény: vörösvári (138)
vörösvári Creative Commons License 2018.10.17 0 0 138

:))

Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 137

Az hogy irná át a történelmet ha magyar grafittit találnának Pompei falain!!?

 

  

Én találtam is. Ime!

  

foto panthera

  

 

Előzmény: vörösvári (136)
vörösvári Creative Commons License 2018.10.17 0 0 136

Módosult Pompeji pusztulásának dátuma, szép ez a freskó a képen.

 

https://mult-kor.hu/ujonnan-elokerult-antik-graffiti-irhatja-at-a-pompeji-katasztrofa-trtenetet-20181017

vörösvári Creative Commons License 2018.10.16 0 1 135

Nagyon szépek ezek a freskók, milyen szép lehetett ez a ház, amikor még új volt.

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 1 134

Erről jut eszembe freskok, vannak amiket nem vittek el Nápolyban, és ezt a házat eredeti freskóival és eredeti helyén lehet pompeiben megtekinteni.

 

foto panthera

 

Előzmény: vörösvári (126)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 1 133

Ismerem, meg olvasom iis. Ráadásul ez még a kegyesebb halál, mert viszonylag gyorsan végzett az emberrel. Volt ennél egy sokkal szörnyúbb. Ezt azok szenvedték el, akik a vulkáni hamut belélegezték. Az apró túszrú kristályok szörnyű fájdalmak és vérzések közben roncsolták szét a tüdő szövetét. Ha nem lélegzik be megfulladnak, amikor belélegezték millionyi apro szilánk végzett a tüdövel. 

 

 

Előzmény: vörösvári (132)
vörösvári Creative Commons License 2018.10.13 0 1 132
Előzmény: Törölt nick (127)
vörösvári Creative Commons License 2018.10.09 0 0 131

Szerencsés vagy, hogy élőben láttad ezt a fantasztikus mozaikot.

Előzmény: Törölt nick (127)
vörösvári Creative Commons License 2018.10.09 0 0 130

Egyszer majd igen. Pont most olvastam ezt a cikket, lehet hogy te már régen ismered ezt a sztorit, nekem nagyon tetszett.

 

https://mult-kor.hu/hihetetlen-kincsekre-lelt-a-veceje-alatt-20181009

Előzmény: Törölt nick (127)
vörösvári Creative Commons License 2018.10.09 0 0 129

Én is néztem annak idején a sorozatot, meg a testvérsorozatát a Herkulest, ami nem lett olyan sikeres.

Előzmény: Törölt nick (128)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.09 0 0 128

OFF:

 

Ja és milyen jó sorozat volt, imádtam nézni.

De azért Lucy Lawless - Xenától nem szerettem volna egy jól irányzott pofont kapni, atletikus testfelépítésű, harcias egy menyecske volt. :-)

Előzmény: Törölt nick (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!