Keresés

Részletes keresés

Kittid89 Creative Commons License 2023.07.06 0 0 20

Sziasztok!

Bátorkodom én is megosztani a tapasztalatom, hátha valakinek segít. 2 éve kezdődtek a hát- és derékfájásaim, miután abbahagytam a korábbi pincér munkám és irodába "kényszerültem". Kényelmes és jobban összeegyeztethető egy normális életvitellel, de a sok ülés tönkrevágta a hátam és a derekam. Próbálkoztam kemeny szivaccsal, masszőrrel és gyógyfürdővel de a csigolyákból ugyanúgy sugárzott a fájdalom esténként. Utánna ezt a hátnyújtót próbáltam ki és egy hét alatt enyhítette, 1 hónap után pedig elmulasztotta a fájást. Pofonegyszerű az elv, nem is értem eddig miért nem gondoltam hasonlóra. Olyasmi, mint amikor valaki segítségével diót törsz, de akár félórán keresztül. Nagyon príma kis eszköz.

Előzmény: Bitter Zemageth (19)
Bitter Zemageth Creative Commons License 2020.04.18 0 0 19

Segítséget szeretnék kérni!

Mostanában könnyen megfájdul a derekam. Rövid időre erős szúró fájdalom. Pl spárgától, nyuszi ugrástól, tehát egyszerű nyújtásoktól megfigyelésem szerint. Nem tudom, hogy a futástól romlana-e, nem próbáltam.
Kérhetnéd, hogy akkor ne nyújtsak többet, de egy idő után csökkenne a mozgástartományom. A combom túlzottan merev (és erős), ezért csináltam spárgát, de erre ez lett.
Mostanában plankkel próbálkozok. Ettől remélem a derekam erősödését. Talán mintha kevésbé fájna ettől. Egyáltalán próbálom tudomásul venni, hogy a nyújtáskor erősíteni is kell.

Viktor6464 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 17

Üdvözlet!

Szeretnék bemutatni én is egy módszert derékfájás, hátfájás otthoni kezelésére. Az eszköz sokat segített nekem, és családtagjaimnak is, ezért merem ajánlani. A neve Dr. Der-Med fájdalomterápiás segédeszköz, erről az oldalról rendeltem:

http://drdermed.hu

Kemény felületen lehet használni, a derék alátét részére rá kell feküdni, a hengert pedig a nyakunk alá helyezve napi 20 percet relaxálni az eszközön. Tapasztalatom az, hogy kinyújtja a fáradt derekat, a megfelelő helyen alátámasztja, és hatékonyan csökkenti a fájdalmat.

ilsi Creative Commons License 2015.10.29 0 0 16

GERINC-TORNAPAD 2.0 :TARAJT KAPOTT A SÜNI
Háttal ráfekszünk!

Fahulladékból összecsavarozható, a hajlat kövesse gerincünk hátrahajlását!
(Nem tatár-kivégzés gerinctöréssel!) Tehát ne legyen túl meredek. Jobb: háromszög-
profilú lécek, éle föl.Friss sérülésnél ne, csak pár nap teljes nyugalom után!
Takarjuk le sok takaróval, hogy a csigolyatüskék ne sérüljenek. Óvatosan kússzunk
föl hátra, közben föl-föl emelkedve, billegve, hogy az idegek helyezkedhessenek.
Semmi hirtelen mozdulat, mert ettől is kaphatunk idegzsábát!
Ellentett lazító torna: hasaljunk rá egy stabil asztalra,
lábunkkal „gyalogoljunk”, keresztbe járjunk.

youtube:Spine Exercises Against Back Pain

Spine Exercise Inversion Swing Sheet

ilsi Creative Commons License 2015.06.13 0 0 15

youtube: spine exercises inversion swing sheet

 

1.V-ÁGY: Hasra fekve homorítunk!

Homorító-ágy: matracokból, ládákból, párnákból építhető. Friss lumbágó esetén is,
2x10 perc naponta, de ne homorítsunk túlságosan, mert majd az okoz fájdalmat.
Fóka-járás: Nyújtott kézre támaszkodva evickélj!
Ne ülj! Ülés jobban nyomja a porckorongot. Állj vagy heverj!

2. GERINCTORNAPAD: Háttal ráfekszünk!

Fahulladékból összecsavarozható, a hajlat kövesse gerincünk hátrahajlását!
(Nem tatár-kivégzés gerinctöréssel!) Tehát ne legyen túl meredek. Jobb: háromszög-
profilú lécek, éle föl.Friss sérülésnél ne, csak pár nap teljes nyugalom után!
Takarjuk le sok takaróval, hogy a csigolyatüskék ne sérüljenek. Óvatosan kússzunk
föl hátra, közben föl-föl emelkedve, billegve, hogy az idegek helyezkedhessenek.
Semmi hirtelen mozdulat, mert ettől is kaphatunk idegzsábát!
Ellentett lazító torna: hasaljunk rá egy stabil asztalra,
lábunkkal „gyalogoljunk”, keresztbe járjunk.
Légy kitartó: hatás 2-3 hónap után!


3. LEPEDŐ-HINTA: Csüngj fejjel lefelé!

Minden lakásban, ajtótokban fölszerelhető. Kell: kötél, heveder, lepedő.
A magasságot testméretünkhöz állítsuk be (kiforduláskor fejünk pár cm-re
legyen a küszöbtől). Mindig ellenőrizzük a kötéseket, fejre esni nem kellemes!
Vastagon fölöltözve (csípő körül pulóver), a lepedőt széthúzva a hintába
beleülünk és kifordulunk. LEGHATÉKONYABB GERINCSZÉTHÚZÁS!
A csigolyák visszaszívják a kinyúlt porckorongota helyére, újjáépülés gyorsul.
Csak azoknak, akiknek testük ezt megengedi!!! Sérülésveszély!
(Egyszerűbb: lábakat merőlegesen föltenni.)
Ha hozzá szoktunk, akár 5-10 percet is csünghetünk fejjel lefelé, mint a denevér.

4. TENS-Idegstimulátor:

Egy igazán high-tech-csúcstechnika! Annyit tud, mint a rendelők fizikoterápiája!
Friss sérülésnél, izomgörcsnél - egészségeseknek is! 40 EUR,12eFt ne többet!  
(Pl. SANITAS SEM 40.)  
Gerincsérvnél ne várjunk tőle csodát.


 

Életünket gázban - levegőben - éljük le, pedig van víz is!
Tele az ország folyókkal, termálvizekkel, esővízzel - aranynál többet ér, mégsem használjuk eléggé!

Galgahévíz csak a nevében az, szemem előtt folyt el millió liter termálvíz, miután a tsz fölbomlott és ott hagyták a fürdőt ebek harmincadjára. Pedig, ha a falu összefog és a medencét megmenti, de jó volna most a reumáikat, sérveiket, öreg csontjaikat ott kúrálni a gyógyvízben! A zöldségesek a Galga-völgyben elszívták a rétegvizeket, a kitűnő ivóvizeskutak kiszáradtak, amiket aztán szennyvízbevezetésre, sittlerakásra használtak. Az újgazdagok csicsás, emeletes házak építésében versenyeztek, ezek most ott állnak üresen, mert a gyerekek elköltöztek. Nemcsak vízkultúra hiánya ez!
 
Tele vagyunk úszóbajnokokkal, "vizes" bajnokságokat adunk - csak épp a pórnép marad szárazon.

Több tucat a lefojtott termálkút az országban - senki nem akar helyi termálfürdőt, uszodát?
(Kaptak 5 ezer forint-belépős "élményfürdőt" - a kivételezettek).

Pedig a test nagyon megköszöni a vízben tartózkodást: egy uszodából mindig egészségesebben jövünk ki, mint ahogy bementünk.

Vízben teljesen más világba jutunk:

-testsúlyunk csökken (mint a Holdon),
-teljesen más izmok működnek (mind), mint egy "száraz" sportnál,
-"Ausgleich"-t, egyensúlyt érünk el a terhelésben,
-termálban ellazulunk, a stresszt kiűzzük, a vérkeringést normalizáljuk,
-beszélgetünk, megnyugszunk, fölüdülünk,
-tisztábbak leszünk.

(Mindez persze nem vonatkozik a nyári tömegnyomor-strandokra, ahová csak autóval mehetünk,
ahol leégünk, ételmérgezést/bőrgombát kapunk és a tetejébe meg is lopnak.)

BabaAni Creative Commons License 2015.02.27 0 0 13

Nekem gyakran nagyon fáj a nyakam és most megtaláltam egy nagyon egyszerű gyógytornát, ami segített: http://www.ketodex.hu/gyt_nyakfajos.html

szívből javaslom mindenkinek, még illusztráció is van hozzá :)

 

 

woohay Creative Commons License 2012.12.20 0 0 11

Próbálta esetleg valaki a thermacare hőterápiás derékövét? Nekem bevált a midnenféle szögeságy, meg kenceficék helyett!!

patella2000 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 10

Kérdés: hol fáj pontosan? Hogyan fáj? Sugárzik-e? Mikor kezdődik, mikor múlik el?...stb.

http://hatfajas.network.hu/blog/tegyunk-a-hatfajas-ellen-klub-hirei/a-gerinc-fajdalma-belso-szervi-betegsegre-utalhat

Mindenképpen menj el ortopéd orvoshoz. Pontosan meg fog vizsgálni, és pontosan meg tudja állapítani, mi a bajod. Nem biztos, hogy a matracon való fekvés miatt van. Az, hogy magzati pózban nem fáj, esetleg jelezheti, hogy a gerinccsigolyáid nyomják a porckorongot, akár háton, akár hason fekszel - a matracba való "benyomódás" rossz szöge miatt. De csak ESETLEG. Ezt interneten nem lehet gyógyítani, menj el a szakorvoshoz.

Amikor összegömbölyödsz, akkor kinyílnak a csigolyák közti rések, nincs nyomás alatt a porckorong, ez lehet az oka, hogy úgy nem fáj. Amikor fölkelsz, akkor meg a még meglévő helyes tartásod miatt, szintén a helyükre kerülnek az ágyban, puha/kemény/kicsit süppedős/ de éppen rossz szögben /stb. elcsúszott csigolyák. Mondjuk, ez IS LEHETNE a háttérben.

Próbáltál-e keményen, földön, vagy esetleg puhán, párnával a feneked alatt alaudni, pihenni? Úgy milyen? Van sok gerinctorna-gyakorlat, a neten is, a McKenzie-t pl. nagyon javaslom, rajtam is az segített... DE: először menj utána, hogy ez-e a bajod.

originalqszi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 9

Orvost azért ajánlok, csak mondjon valami diagnózist!!!!!!:)))))

No most, lehet, hogy a matrac rossz!!!!! Vigyáztam!!!! Nekem 10 éve az egyik legdrágább matract kellett kidobnom, mert zsibbadt:DDDDD No jó ez a szabó és a balos nadrág viccből való:DDDDDDDD
De most haláli komoly!!!!! Tényleg ki kellett dobnom, mert túl kemény volt:(((((( Majd megdöglöttem rajta:(((((

Prósza ki, 2 vastag pokróc rá, aztán a lepedő!!!!! Vagy másik ágy!!!!!:)))))

Előzmény: zsloti (8)
zsloti Creative Commons License 2011.01.30 0 0 8

Köszi

A lábamba nem sugárzik

Dokinál nem voltam:)

Az ágy? hát dormeo orthopedic matracunk van direkt emiatt vettük hogy ne legyen gond

Zs

onobody Creative Commons License 2011.01.30 0 0 7

Csak ha nincs ott a felesége... ha ottvan akkor könnyen sérülés lesz a vége.

 

Ja... és a helyes ágyválasztás nagyon fontos!

 

 

 

Előzmény: Híd (6)
Híd Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6

Nem árt reggel egy (két, három stb.) egzotikus szépség által kivitelezett szakszerű hátmasszázzsal masszázzsal kezdeni az ilyen megerőltető programot, az sem baj, ha kissé erotikusra sikerül a vége. 

Előzmény: onobody (5)
onobody Creative Commons License 2011.01.30 0 0 5

Elutazol a Maldiv-szigetekre,  délelőttönként döglesz a forró homokban (esetleg egy kevés ovatos úszás), délutánonként szunyókálás az árnyékban, estefele könnyü golf a klubban (csak ovatosan nehogy megrántsd a derekadat),  esténként hideg martinik a bárban. Három hét alatt rendbejön a derekad  garantálom.

Előzmény: zsloti (-)
originalqszi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 4

Hexenschussod volt????? Lábad oldalában nem sugárzik ki???? Vesék rendben vannak????

Javaslok estére  egy istopirint:DDD azaz BayerAspirint:) Persze az orvos se árt!!!!!:DDDDDD

Előzmény: zsloti (-)
B.GY Creative Commons License 2011.01.30 0 0 3

Szia! Nekem is fáj a derekam reggelente.Az ágyba már raktam egy osb lapot,így valamivel jobb.Nekem a mottó tapasz segít,meg a cosmodisc.Esetleg ki kell próbálni a denevérpadot.Állítólag az is jó.

Előzmény: zsloti (-)
tomi46 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 2

Szia!

Holnap vegyél a gyógyszertárban 2o dkg zsurló füvet.

2 liter forrásban lévő vizbe párpercig hagy benne.

Szürd le,öntsd a kádba amibe előzőleg félig engedtél meleg vizet.

Kérj meg Valakit,hogy 5 perc után öntsön forró vizet kb 2 litert ,mert bizony 2O percig bent kell maradnod.

Az idő letelte után vegyél föl törölközés nélkül egy fürdőköpenyt.

Előre megágyazol,lefekszel nyakadig felhuzod a paplant,magyarul hermetikusan betakarod Magad.

1 órát kell igy feküdnöd.

Amennyiben nem tudsz ezek után sem fájdalom mentesen lenni,másnap ugyan igy csináld ezt meg.

 

Jobbulást Neked!

Előzmény: PETYUS (1)
PETYUS Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1
Előzmény: zsloti (-)
wastegate Creative Commons License 2011.01.30 0 0 0

Gerincsérv ... ???

 

w

Előzmény: zsloti (-)
zsloti Creative Commons License 2011.01.30 0 0 topiknyitó

Üdv

Éjszaka,reggelente nagyon fáj  derekam ha a hátamon akár oldalt vagy hason fekszem ,egyedüli olyan pozitúraamikor nem fáj az a magzati póz de akkor meg a hasamat nyomom,de mikor felkelek szinte azonnal megszűnik és egész nap elő se jön

Dormeo orthopedic matracunk van

A feleségem nagyon jól alszik

Valami megoldás,lassan már alig alszom?

Köszi

zs

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!