Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 1817

"havonta 5-6"

Ja bocs !

Most látom, hogy havi 5-6 alkalom miatt

NA akkor/azért SE vegyél "vizeset" !

Előzmény: Blatt01 (1815)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 1816

"De még senki nem tudta megindokolni, vagy szakszerűen leírni, hogy miért"

 

Megpróbálom..

Ha jól értem, akkor a kondenzációs kazán belső szivattyúját használnád a kandallóhoz IS ..

DE lehet rosszul gondolom..

1 ok lehet az, hogy a modernebb kondenz kazánok szivattyúja "modulációs" ! Tehát a visszatérő víz hőfokától függően csökkenteni tudják/csökkentik a szivattyú fordulatszámát/teljesítményét..

No már csak ez az egy dolog SE biztos, hogy egészséges egy szilárd tüzelésű berendezésnél..

Ha a vízhőfok emelkedésével csökken a szállított vízmennyiség !

 

2 kandallóba visszatérő víz az üzemidő nagy részében hideg lenne (mert gondolom kondenz kazán miatt radiátorok túlméretezve), ami kazánban-kéményben kondezációhoz vezetne

 

Ha rosszul gondolom és külön szivattyú lenne mindkettőhöz, akkor néhány kérédés .

"A kandalló kilépő oldalán is lenne egy csőtermosztát, amely a ker.szivattyút vezérelné.

Melyiket ? Csak a kandallóét ?

A kond.kazánt pedig mint korábban a szobatermosztát vezérelné."

És ha már elég meleg van a szobában ? Akkor mi van ?

 

DE mivel kitétel volt az IS, hogy :

"nem legyen túlbonyolítva?"

meg "évi 5-6 alkalom miatt kell"

Már máshol is leírtam neked, maradjon a mostani légfűtéses !

Vagy vegyél egy kisebbet, ha túl meleget csinál !

Vagy egy jobban "szabályozhatót" ! (majd a szakik megmondják, hogy a "'folytonégők" azok-e....)

Előzmény: Blatt01 (1815)
Blatt01 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 1815

Csak 2 tapasztalatom van. Igaz nem sok, de elég. Egyszer panel hiba miatt 1 hétig g.kazán nélkül. Szerencsére volt vegyes.

Másodszor ventillátor csere. Helyszínen kicserélve Br. 30000 Huf. 

  Már nagyon sokan írták nekem, hogy nem lehet sorbakötni a kond. kazánt egy vízteres kandallóval.  Lassan beletörődöm és elhiszem/elfogadom és más lehetőséget keresek a gázkazán alternatívájára.

De még senki nem tudta megindokolni, vagy szakszerűen leírni, hogy miért. A válasz mindig az volt: MERT nem lehet.

Előzmény: gmkiev (1814)
gmkiev Creative Commons License 2016.04.24 0 0 1814

"az új kondenzációs kazánok pedig sorra hibásodnak meg"

No! Ez a fenenagy magabiztos kijelentés milyen személyes tapasztalatból meríttetik?????

Sorba valóba nem lehet kötni, csak párhuzamosan.

Nem is egy nagy durranás a dolog. Egyszerű rutin feladat.

Ötlet nincs, megvalósításhoz ajánlat elképzelhető.

Előzmény: Blatt01 (1813)
Blatt01 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 1813

Sziasztok,

 

A jelenlegi fűtési rendszer egyszerű, mint egy faék. Van egy nyílt égésterű álló g.kazán, szobatermosztát, csőtermosztát, szivattyú, egy nyomástartály (zárt rendszer), biztonsági szelep 2,5 bar-ra beállítva és persze  fűtőtestek.   A kazánt sajnos lekell cseréljem, mert nagyon kell  a hely. Ami nagyon bosszant, mert ezen kazánok (ETI_T25) megbízhatóak, kis hibarátával bírnak, de ha mégis javítani kell, akkor egyszerűen gyorsan és olcsón javíthatóak akár házilag is. Szülői háznál ez a kazán kb. 4-5 évente hibásodik meg és pedig az őrláng figyelő cekász. Na most 4-5 évente kerül a javítás 2800 HUF-ba. Az új kondenzációs kazánok pedig sorra hibásodnak meg, ilyen olyan  panel hibával, tele vannak a fórumok 20-30 ezres javítási költségekkel. Ha valaki kiszámolja, akkor amennyit az új kazán hatásfokának köszönhetően spórol, azt el is költi szervízre. És saját maga nem is tudja megjavítani a kazánját.  De ha már a  fűtés korszerűsítésbe belevágunk, akkor szeretnénk egy alternatív megoldást is. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet egy kondenzációs kazánt egy vízteres kályhával összekötni úgy, hogy az új fűtési rendszer nem legyen túlbonyolítva?
  Én arra gondoltam, hogy a vízteres kandallót mindenféle hőcserélő és puffer nélkül sorba kötném a kond.kazánnal. A kandalló kilépő oldalán is lenne egy csőtermosztát, amely a ker.szivattyút vezérelné. A kond.kazánt pedig mint korábban a szobatermosztát vezérelné. Ha a hétvégén begyújtanánk a kandallóba, akkor a kond.kazán nem működne. Amikor az esti órákban leég a tűz, kapcsol a szobatermosztát és elindul a kond.kazán.

Az esetek 90%-ban úgyis a kond.kazán működne. A kandallóba csak akkor lenne begyújtva, ha hétvégén otthon tartózkodunk. Tűzvédelmi okokból a kandallót soha nem hagyjuk egyedül magára, ha bevan gyújtva.
A nagy kérdés: Hogy lehet ezt a fűtési rendszert a lehető legegyszerűbben összehozni? Már több szakival beszéltem, mindenki a pufferral jött, meg a kényelemmel/komforttal, meg hogy nem lehet sorba kötni a két kazánt. 

A puffer tartály esetén értem én, hogy mi a lényeg, de pl. a szülői családi háznál sincs puffertartály (pedig ott szinte minden nap megy a vegyes tüzelésű kazán ott látnám értelmét egy puffernak) és mégis működik a vegyes tüzelésű kazán+gázkazán.   Igaz sűrűn rakjuk a kazánt, hogy ne legyen se túl hideg, se túl meleg. De ez csak a mindennapi használatnál zavaró egy kicsit. 

  Ha én havonta 5-6 alkalommal begyújtom a kandallóm, és csak napközben, akkor mi a fenének egy puffer?

 Jelen pillanatban van  egy légteres kandallónk (9kW), de az a baj vele, hogy az elhelyezéséből kifolyólag csak úgy tudunk kellemes meleget csinálni a hálószobákba, ha az előtérben (ahol a kandalló van) megsülünk. Ezért szeretnék mondjuk egy 18/5, azaz 18 kW víztér, 5 kW légtér kandallót, vagy kályhát beépíteni. Így talán a kandallós tüzelésnél jobban kiegyenlítődne ez a hőm.különbség. 

 

Valakinek valami ötlet?

 

köszönöm!

 

 

sur5al Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1812

Nincs gond ezzel a rajzzal. Én is ilyeneket szoktam skiccelni.:D

 

A fő cső a gerinc lenne? Arról vannak 5 rétegű leágazások? 2-3" kicsit soknak tűnik, de mindegy is.

 

Az én ötletem pontokba szedve:

1. Válassz ki egy zárt rendszerbe köthető vízteres kandallót (ha jól látom zárt a vízkör, ezért mást nem tehetsz bele, csak ahol a gyártó ezt felelősen vállalja).

2. A gerincre kösd rá a vízteres kandallódat a meglévő kazánnal párhuzamosan, az ajánlott biztonsági kiegészítőkkel együtt (tágulási tartály a kandalló víztere miatt, túlmelegedésre, túlnyomásra nyitó biztonsági szelepek, forró víz elvezetés, automata utántöltő, szünetmentes).

3. A jelenlegi kazán kimenetére és a beépített kandalló kimenetére is tegyél a csőméretnek megfelelő rugós visszacsapó szelepet (ez fogja megakadályozni, hogy a kazán fűtse a kandallót és viszont).

Előzmény: zoo84 (1808)
gmkiev Creative Commons License 2016.03.01 0 0 1811

Tudnátok ötleteket adni?

 

Igen.

Hívj legalább egy szakembert hogy készítsen ajánlatot és mérje fel a helyzetet.

Előzmény: zoo84 (1808)
gmkiev Creative Commons License 2016.03.01 0 0 1810

Tudnátok ötleteket adni?

 

Igen.

Hívj legalább egy szakembert hogy készítsen ajánlatot és mérje fel a helyzetet.

Előzmény: zoo84 (1808)
kandallókazános Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1809

Egy termék ára nagyon sok tényezőből áll össze.

Előzmény: Pogesz (1805)
zoo84 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 1808

Sziasztok,

 

Előre is bocsi a csúnya rajzért, de a lényeg látható.

Ez a családi házam fűtése.  Szeretnék hozzá egy vízteres kandallót illeszteni. A legegyszerűbb megoldás érdekelne.

 

a fűtésrendszer a következőkből áll:

6 lemezradiátor

1 törölközőszárító

fő csőrendszer 2-3" (nem tudom pontosan)

5 rétegű cső.

 

Tudnátok ötleteket adni?

 

Köszönöm!

 

gmkiev Creative Commons License 2016.02.02 0 0 1807

Nagyon sokan gyártanak vízteres kandalló betéteket, kandallókat.

Ebből az EDILKAMIN az egyik. Akinek prémium kategóriás kell az ezt veszi, akinek vízteres kell az választ mást.

A felvetett kérdés nagyon érdekes, gyakorlatilag váalszra nem fogsz lelni.

Előzmény: Pogesz (1805)
Pogesz Creative Commons License 2016.02.02 0 1 1806

Bár úgy sejtem, te épp az Edillamin egyik forgalmazóját próbálod rávenni, hogy mást is ajánljon. 😃

Előzmény: Poc2 (1804)
Pogesz Creative Commons License 2016.02.01 0 0 1805

Ez a kérdés engem is érdekelne. Pl a Prometheus kandallókazánok valamivel olcsóbbnak tűnnek, mint az Edelkamin. Ez minőségbeli eltérést is takar, vagy csak a márka?

Előzmény: Poc2 (1804)
Poc2 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 1804

Erre voltam kíváncsi!Nem szeretnék 2-3 évente kandallót cserélni.És mivel tapasztalt vagy,ezért kérdeztem van-e más gyártó akinek ugyanilyen megbízható a terméke.Na meg kik a kerülendők.

Előzmény: gmkiev (1803)
gmkiev Creative Commons License 2016.01.24 0 0 1803

Az igazság az, hogy az ilyen felvetést nem is értem.

Milyen infóra gondolsz?

Ha azt írom neked itt, hogy 207-től foglalkozom ezzel a kandalló családdal, ami mellesleg 16 éve honosodott itt meg, ugyan Milánói a cég, de ezek a termékek Sárváron készülnek.

Végelgyengülés miatt még nem cserélte ezekből egyet sem.

 

Van még kérdés?

Előzmény: Poc2 (1801)
Poc2 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 1802

Bocs,elkeveredtem az infókban.Ez mind edilkamin!Van más gyártó is akinek a kandallói és tűzterei nem zsákbamacskák? 

Előzmény: Poc2 (1801)
Poc2 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 1801

Ezek a tipusok ajánlottak is?Pont ezeket nézegettem egy órája,de nem találtam infót hogy mennyire beváltak illetve megbízhatóak ezek.

Előzmény: gmkiev (1800)
gmkiev Creative Commons License 2016.01.23 0 0 1800

H2Oceano 15, IDRO 50, vagy ha nem körül építhető érdekel akkor WARM.

Előzmény: gabesz8600 (1799)
gabesz8600 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 1799

Köszönöm a válaszokat.

Csak most költöztünk egy kertes házba ami 105 nm-es

És 300-320 légköbmétert kellene befütenünk

A lapradiátorokkal nem is lenne baj,csak a kandallóval.

Mert utàna néztem hogy 13,7 kw-os de vízldalon csak

3.7 kw-ot tud a levegő oldali meg 10 kw. De a házban van 1db 800x600 1db 1200x600 és két db 1400x600-as lapradiátor. Hány kw-os kandallo kellene ehez a légköbméterhez?

 

nixon70 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 1798

7%.

Előzmény: joevagyok68 (1797)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 1797

Az ossz vizmennyiseg 5%-a.

A legmagasabb ponton...értelemszerűen.Ugye van az a közlekedőedényes hülyeség...

Szerepe - keress ra a neten a bekotesre - ha jol van bekötve, akkor megforras eseten gőz ott "lekondenzalhat" es/vagy tartalekviz van benne a rendszer szamara...

Ha jol gondolom

Előzmény: gabesz8600 (1796)
gabesz8600 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 1796

Üdv.

Az lenne a kérdésem, hogy mekkora méretünek kell lenni a nyitott tágulási tartálynak ,és hol lenne célszerü elhelyezni. Vagy van valami szerepe a rendszerbe azon kívül , hogy oda tágul a víz ha melegszik?

Vernichter Creative Commons License 2016.01.15 0 0 1795

 Nagyjából elég, de sokat kell majd fűteni !

Előzmény: gábor 78 (1794)
gábor 78 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 1794

Üdv Mindenki!

 

65 nm-es parasztház 50es falak,radiátor csövek betonban. Radiátorok: szoba 12nm 1000x600, szoba 11nm 1000x600,előtér 15nm 1200x600,konyha 16nm ott maga a kandalló fűtene,fürdő 6nm 800x600. Ezekhez a radiátorokhoz elég lehet egy olyan kandaló amely levegő fele 3,5 Kw,viztér fele 7,5Kw?

swin Creative Commons License 2016.01.03 0 0 1793

Sziasztok!

 

Mindenkinek köszi a tanácsot, bár egy kicsit szontyi lettem, reméltem, kapok majd valami frankó ötletet az itteni mesterektől.

Egyenlőre meggyőztetek (rontani nem akarok rajta, nem akarok a kátránnyal stb küzdeni, s feleslegesen sem szeretnék pénzt szórni), bár még nem adtam fel teljesen.

 

Köszi

Üdv Sw.

 

gmkiev Creative Commons License 2016.01.03 0 0 1792

Ez a kandalló betét az EDILKAMIN első áras (olcsó) nem nagy teljesítményű betétje.

Ne tégy rá semmit!!

 Vegyél egy gyári vízteres betétet és cseréld ki!

 

Aztán ha van kidobni való pénzed, vegyél egy ilyet.

Ezt már kitessékeltük!

Előzmény: swin (1791)
swin Creative Commons License 2015.12.30 0 0 1791

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Rendelkezem egy Edilkamin Easybox kandallóval, amelyet nagyon szeretek, de sajnos rá kellett ébrednem, hogy a lakást ( kb 230-240 lég/m3) csak nehezen fűti fel.

Arra gondoltam csinálnék neki egy vízteret, hisz úgy gondolom a közelébe megtermelt meleg levegőt is lehet hasznosítani.Tudnátok abban segíteni, hogy  kell méretezni/ mekkora víztartályt kell építeni, milyen anyagból célszerű stb?

 

válaszokat előre is köszönöm

Sw.

gmkiev Creative Commons License 2015.12.06 0 0 1790

Ehhez a kandallóhoz ne vegyen puffert. Soha nem fog mennyiséget felmelegíteni, nagyobbacska hidrováltó meg minek!

Előzmény: hzxx (1789)
hzxx Creative Commons License 2015.12.06 0 0 1789

Sziasztok,

 

Pilis vízteres kandallóm van 750 literes pufferrel, 140 nm-es házat fűtenék, de alig tárol valamit a puffer hőcseráélő nélkül, hamar lehűl, ha ráengedem a radiátorokra. A puffer egy szobában, beépített szekrényben van, ahová érdemben nagyobb henger nem fér be, téglalap alapú hasáb beférhet. A kandallót a házzal vettem, ez a második szezonja, szép, de a tárolás hatásfoka kicsi, kidobni, cserépkályhára cserélni nem akarom.

 

Kérlek, írjatok rá, hogy 

 

1. 10 kw-s kandallóbetéthez mekkora a max puffer, amivel még elbír?

2. Létezik-e nem henger, hanem hasáb alapú puffer? Lehet értelme?

 

Köszönöm!

 

HZ

gmkiev Creative Commons License 2015.11.16 0 0 1788

 

Azért, illetve ezért, meg kellet kűzden!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!