Keresés

Részletes keresés

Murder Incorporated Creative Commons License 2011.06.21 0 0 439

Akkor biztos nem olvastad még: ez itt nem a PoliDili és a fórum sem a (nagyon-nagyon kicsi és alig látogatott, kevés kattot hozó, viszont állandóan problémás) PD.A fórum nagy és értelmes, általában.

Tehát: vagy visszamész szépen oda, vagy kivezetlek a teremből.

Előzmény: Törölt nick (438)
Murder Incorporated Creative Commons License 2011.06.20 0 0 436

Ezzel a problémáddal pedig (amint 6 éve mondjuk) megkeresheted a fenntartót, a fejlesztőt, aki hülyeséget írt a tájékoztatóba.

A tiltásokról pedig van közlemény.

Előzmény: paithana (434)
Murder Incorporated Creative Commons License 2011.06.20 0 0 435

Még mindig nem érted? Semmi közünk* az indexhez és viszont.

 

*:leszámítva, hogy azonos a tulaj, de mi egészen más cégcsoportjában vagyunk

Előzmény: paithana (433)
paithana Creative Commons License 2011.06.20 0 0 434

Az sema Polidilibe való, hogy a saját alapszabályaikat nem tartják be, lásd értesítések a törlésekről.

MAi napig ezt írja ki a robot, ha egy olyan topicot akarnék megnyitni, amit töröltek.

 

Kitiltásokról sincs értesítés, sem határidőről, sem indokról, semmiről.

Mai napig nem tudom, miért voltam kitiltva, aztán egyszer,pár hónap múlva már nem voltam kitiltva.

 

Mint egy hisztis, elkényeztetett április.

 

Előzmény: Murder Incorporated (432)
paithana Creative Commons License 2011.06.20 0 0 433

Na most, hogy ne legyek egysíkú:index is és forum is, külön-külön.

 

MIvel ez a topic itt nyílt és nem a Polidiliben, ezért írtam ide. 

Mert igazából ez is a szerkesztőknek szól, nem pedig a törzsközönségnek, hiszen ők ezért tudják ezelet...

A szerkesztők pedig mintha nem tudnák, de revidiálnom kell az elképzelésemet, mert valószínűleg tudják.

De csak ennyi van megengedve nekik, gondolom ....

Előzmény: Murder Incorporated (432)
Murder Incorporated Creative Commons License 2011.06.20 0 0 432

Látod, már megint.... index vagy fórum? Az Állásfoglalásokat olvastad-e? Pl. Ésmég: már ez a beírásod sem ide, hanem a PoliDilibe való... mert ez itt nem az. Itt kéretik fog- és szájmosni.

Előzmény: paithana (431)
paithana Creative Commons License 2011.06.20 0 0 431

Amiket egyből törölnek:

smittpairól szóló negatív írások, goj motorosok említése, szalaiancsika ténykedése,CBA-val szembeni kritika, bohócforradalom továbbgondolása, stb.... és ezek csak az én ügyeim.

Egyikben sem volt trágárság, csupán kritikai megfogalmazás.

 

Fidesznyalonc lett az Index, ezért lanyhul a látogatottsága

 

 

Előzmény: Törölt nick (429)
Murder Incorporated Creative Commons License 2011.06.16 0 0 427
Előzmény: paithana (426)
paithana Creative Commons License 2011.06.16 0 0 426

az index fórumáról. 

Előzmény: Murder Incorporated (425)
Murder Incorporated Creative Commons License 2011.06.16 0 0 425

Tisztázzuk: te most az index-ről, vagy a fórumról írsz?

Előzmény: paithana (424)
paithana Creative Commons License 2011.06.16 0 0 424

azóta lanyhul:)

 

Én most szembesültem ezzel.

 

VAjon ha elkergetik obánékat, az index is rendbejön?:)

Előzmény: Murder Incorporated (423)
Murder Incorporated Creative Commons License 2011.06.16 0 0 423

6 (vagy már 7?) éve nincs közlemény a topiktörlésről.

Előzmény: paithana (422)
paithana Creative Commons License 2011.06.16 0 0 422

Az előbb is minden értesítés nélkül töröltek egy topikomat, amelyik a jelenlegi politikai helyzetet lett volna hivatva elemezni, tüntetőstől, rendőrök várható magatartásáról, stb.

Nem érte meg a fél órát sem. És nem is írtak egy szót se erről törlésről a Közleményekben sem.

 

Na ezért lanyhul az index.

 

Előzmény: dilis polizó (419)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 420

Lassan ez is megoldódni látszik. Divatok jönnek-mennek, már nem annyira trendi szájattépni indexen vagy akárhol. Minden elfészbukkosodik.

 

A munka kevcesebb lesz de a látogató is.

Előzmény: Kilroy (400)
dilis polizó Creative Commons License 2011.05.09 0 0 419

A II.világháboru után lanyhult a ..... gondolati-fórum.

Éljen Rákosi!

Aki nem éljnezte, annak jó esetben kuss volt a neve , rosszabb esetben  arccal lefelé temették el.

 

Nincs új a nap alatt.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 418

Oszt azokat mé tartják? :DD

Előzmény: Murder Incorporated (416)
Kilroy Creative Commons License 2011.04.13 0 0 417

:-)

Előzmény: Murder Incorporated (416)
Murder Incorporated Creative Commons License 2011.04.13 0 0 416

És hány 0 hozzászólásos modinick van... hehe.

Előzmény: Kilroy (415)
Kilroy Creative Commons License 2011.04.13 0 0 415

Jellemző a moderátorok kevés hozzászólásával való példálózás. A hiba, illetve tévedés/alulinformáltság csak az, hogy annak, aki ezt teszi, az sosem jut eszébe, hogy a moderátoroknak sem csak a modinickjük van, hanem simán lehet (valszeg leginkább mindegyiküknek van is) mindennap használatos, akár sokezer hozzászólásos nickjük is (csak nem tudjuk, hogy az övék ugye :-D). Azaz nagyon is lehet tapasztalatuk a fórum dolgait illetően. Különben is elég méltatlan feltételezés, hogy hozzá nem értőket kérnének fel modinak (tudom, hogy erről megoszlanak a vélemények [főleg akit szerinte jogtalanul moderálnak/moderáltak...], de ebbe most ne menjünk bele vagy legalábbis ne ebben a topikban).

Előzmény: sakknagymester (414)
sakknagymester Creative Commons License 2011.04.10 0 0 414

Én is úgy vélem, hogy egy cikkért nem érheti retorzió. Bár ahogy mostanában menenka dolgok a Fórumon.. :o( Kérdzte a nyitó, hogy mi lehet a baj?

Igen, én is úgy látom:

gond van a moderálás menete, elvei és végrehajtása körül. Hiszen bárkit bármikor kitehetnek úgy, hogy nem is tud róla ill. nem tudja megvédeni magát-inkorrekt az eljárás.

Sajátságos, hogy többezres hozzászólással rendelkező nickeket néhány száz hsz-szel rendelkező moderátorok utasíthatnak, ill. törölhetenek. Ugyan mi az , amit ők tudnak,néhány száz beírással a hátuk mögött, amit tapasztaltabb fórumozók nem? Miért nincs nevük, arcuk ezeknek az embereknek? Miért nincs felelősségük?

Próbálja "védeni" a Fórumot -nem is tudom mitől - a moderatúra, miközben a valós világban emberek megalázása folyik, dojcstomik szennyezik szellemi környezetünket büntetlenül.  Nem tudom, az Index vezetői és a moderátorok mit szólnának, ha hasonló módon zajlalnának az igazságszolgáltatás eljárásai. Van egy bíró- csak úgy (tárgyalás és bizonyítás nélkül) kivonná őket a forgalomból? Nem hiszem , hogy szeretnék.  Mi sems zeretjük ezt a mentalitást a Fórumon. Teljesen megváltozott és nem scak a hangnem miatt, hanem a moderatúra viselkedés, eljárása és hangneme miatt.

 

Remélem, lesz, aki a hszt-t elolvassa és nem a bántást, hanem pont a féltést, a jobbító szándékot olvassa ki belőle.

Előzmény: Kilroy (410)
Kilroy Creative Commons License 2011.03.24 0 0 410

Ugyan miért... csak nem :-) A hozzászólást esetleg törölhetik a modik, ha zavarja őket...

Előzmény: Törölt nick (409)
Kilroy Creative Commons License 2011.03.24 0 0 408
Előzmény: Törölt nick (407)
Kilroy Creative Commons License 2011.03.09 0 0 403

A beépített keresőre gondoltam, amúgy néha fejlesztgetik, de ezzel együtt is nehéz használni és ebben azért a topikok nagy száma is közrejátszik. De szerintem ettől függetlenül jó a kategorizálás (de hát keresőzni is egyszerűbb egy kategórián belül).

Előzmény: napsutott (402)
napsutott Creative Commons License 2011.03.09 0 0 402

A keresésre ott vannak a keresők, amikkel sokkal hatékonyabban meg lehet találni dolgokat, ezért nem a kategorizálásra kell a hangsúly helyezni, hanem a kereső fejlesztésére.

 

Ha a kereső elég jó, akkor a kategóriák lényegtelenek.

Előzmény: Kilroy (395)
Kilroy Creative Commons License 2011.03.09 0 0 400

Félre ne értsd, de a balhés nickek, akiket ezért sokszor büntetnek, sokallni szokták a moderátorokat :-)

Komolyabbra fordítva a szót: én néha inkább pont az ellenkezőjét érzem, azt, hogy nincs elég moderátor. Mert gyakran olyanok maradnak benn, nem ritkán hosszabb ideig, amiket inkább azonnal ki kéne vágni (akár az elkövető nickkel együtt).

De akárhogy is: mocsok sok topik van és ahhoz képes azért nem olyan sok modi. Ez is egy oka szerintem annak, hogy korlátozni próbálják a topiknyitást (és hogy összevonnak néha).

Mert aztán olyan is van, hogy azért megy a rinya, hogy a moderátor nem reagál elég gyorsan és benn marad valami, ami a rinyáló usert sérti...

Ugyan nem ismerem annyira a PoliDilit, de azért egy kicsit igen, így mégis megkockáztatom: ott még az átlagnál erősebb moderáció mellett is bennmarad egy csomó szar (már bocsánat), mert annyi sok és olyan erősen pörgő topikot egyszerűen nem tudnak eléggé kontrollálni a modik*.

Bele se merek gondolni, mi lenne ott (de azért más fórumrészben is), ha nem lenne topiknyitási korlát. Így is sokszor tévedek (és nem annyira a PoliDiliben) mindenféle topikokba és adott esetben simán törölhetőnek vélem ezeket...

Arról nem is beszélve, hogy a sok topikon túl az is nehezíti az adott témájú topikok keresését, hogy a kereső sem igazán nevezhető acélosnak...

 

* Nem is irigylem a modikat, főleg a PoliDilin, de máshol se... nem csoda, ha próbálják maguknak racionalizálni a munkájukat...

Előzmény: Törölt nick (399)
Kilroy Creative Commons License 2011.03.09 0 0 398

Remélem, hogy nincs, mert nagyon nem etikus. De amúgy a modik nem is modinicken vitáznak nyilván, kvázi a vitában ők is csak sima userek.

Előzmény: Törölt nick (394)
Kilroy Creative Commons License 2011.03.09 0 0 397

A párhuzam szerintem azért sánta, mert nem csak az indexen, hanem más fórumon is vannak kategóriák (nota bene, ott sem az userek döntése alapján). A kérdés max. az lehet, hogy ezeket mennyire veszik komolyan a modik. Ha nem akarnak túl nagy káoszt, akkor azért odafigyelnek erre. Mert erről van szó, nem puszta öncélúskodásról. És az azért nekünk, usereknek se rossz, ha kisebb a káosz, szerintem.

Előzmény: napsutott (393)
Kilroy Creative Commons License 2011.03.09 0 0 396

Persze, nyilván a nagy gyűjtőtopik se feltétlenül áttekinthetőbb, mint az ezer hasonló topik. Adott esetben életben is maradhat akár egy újabb topik, de be is olvaszthatják a nagyba.

 

Az élénkség elég szubjektív. Kétségtelenül a PoliDili a legpörgősebb itt, de én azért máshol is láttam pörgős topikokat. És aki akart, az itt is, akármelyik topikrészben megbeszélhette a dolgait másokkal, ha akarta.

 

A kategorizálás nehezen lehet nem erőltetett (főleg hogy nem az userek döntik el szavazással vagy hogy [mert úgy nehézkes is lenne], hanem a modik), persze a fokozaton lehet vitázni. Én fenntartom, hogy ha van akarat beszélni egymással, az meg is oldható. Hogy nem pörög nagyon? Ez se feltétlenül gond, mellesleg szintén szubjektum...

Előzmény: napsutott (392)
Kilroy Creative Commons License 2011.03.09 0 0 395

Nem "szemrontó", hanem nehezíti az áttekintést, ha valaki valamit keres. Forgalomtól ez ilyen értelemben nem függ, illetve ehhez elég nagy a forgalom itt is, ott is.

 

Láthatod, hogy nekem is itt elég régi nickem van. Bár találkoztam modival, de nem sokszor. Igaz, nem is PoliDilizek nagyon :-)

Előzmény: Törölt nick (391)
napsutott Creative Commons License 2011.03.09 0 0 393

Hasonlat lehet erre az internet működése. Az index fórum most olyan, mintha egy olyan internet lenne, ahol szabályozva van, hogy minden kutyával kapcsolatos oldal a kutya.hu alatt működjön, senki nem csinálhat hasonló oldalt, mint amilyen már van, stb.

 

Ehhez képest a gyakorlatban látjuk, hogy sokkal dinamikusabb működést és fejlődést  jelent az, hogy az interneten minimális a szabályozás, és ezek az előnyök jóval nagyobb súllyal esnek a latba, mint az, hogy van egy csomó oldal, ami ugyanazt csinálja, nincs minden szépen kategóriákba sorolva, stb.

Előzmény: napsutott (392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!