Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 211

Én megismételném ! Champion 50 WP-t jobb szeretem lehet jobb az esőállósága !

Előzmény: xukac1 (209)
Imperator23 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 210

Tedd fel a kérdést a Növényvédelem topicban is.

Azt többen látogatják - gyorsabban kapsz választ.

Előzmény: xukac1 (209)
xukac1 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 209

Tegnap lemosóztam, aztán kb. 3-4 óra múlva kezdett esni az eső. Közben kicsit szeles volt az idő, úgyhogy meg tudott száradni a bordóilé. Szerintetek ismételjem majd meg szárazabb időben, vagy így is eredményes????

szines22 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 208

Sziasztok!

Elkészültem a  vegyépszer permetező felújítással, szerdán le is permeteztem a fákat.Tökéletesen működik,mindenhol jól tömít,messze lövi a permetlevet!

45  év szolgálat után,még nem engedem nyugdíjba! :)

 

 

      

Ali-bá Creative Commons License 2017.03.16 0 0 207

Addig jó is , amíg az akkumulátor bírja. Nekem 3 évig működött (igaz más tipusú), azóta a garázsban áll. Neked adom ingyen.

Előzmény: ..janos.. (206)
..janos.. Creative Commons License 2017.03.16 0 0 206

Konkretan az agrimotor 20e koruli, illetve fuxtec 25-ert kaphato gepere gondoltam. Hasznal vki ilyeneket?

Előzmény: Silvan (205)
Silvan Creative Commons License 2017.03.15 0 0 205

Típusa válogatja.A műszaki leírásában benne van,hogy mit tud.

Előzmény: ..janos.. (204)
..janos.. Creative Commons License 2017.03.15 0 0 204

Sziasztok. 

 

Egy akkumulatoros permetezo hozza azt teljesitmenyben, mint egy regi tipusu hagyomanyos permetezo? Konkretan arra gondolok, hogy tud-e olyan erosen permetezni mint a hagyomanyos?

szines22 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 203

Köszönöm szépen,és a segítséget is!Majd beszámolok róla milyen volt az első használat után!

 

 

Előzmény: Kapa bácsi (202)
Kapa bácsi Creative Commons License 2017.03.05 0 0 202

Még a múltszázad utolsó harmadában egy Vermorell gépre emlékeztem,és azt írtam le,a golyót elhiszem,ja felejt az ember....Jó munkát!

Előzmény: szines22 (201)
szines22 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 201

Elkezdtem a gép felújítását ,és azt kell mondjam ebben is van egy gumigolyó a nyomó oldalon a gumimembrán fölött,ez akadályozza meg,hogy a nyomás elszökjön a légüstből.A szívó oldalon volt az elzáró gumikarika teljesen elporladva,ezért lehetett,hogy a tartályba nyomta vissza a levegőt és nem a légüstbe.Mindent kitakarítottam,fém alkatrészeket lefestettem,csavarokat újra cseréltem.Egy gumimembrán kell hozzá,és a szívóoldali gumikarika,és lehet összerakni. (ha nem fémiparban dolgoznék,már a szétszedésnél megbuktam volna.Sok csavar berohadva,menet megsérülve)

Előzmény: Kapa bácsi (196)
szines22 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 200

igazából nem tudom! Majd kiderül!Szeretem a régi,masszív dolgokat és kihívásnak éreztem felújítani. :)

 

Előzmény: Flanell (193)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.03 0 0 199

Természetesen, meg áthordják a levéltetveket a legjobb helyekre, és gondozzák ,óvják ! Jutalmuk a mézharmat ! Meg kell nézni néhány természetfilmet ! Jön néhány a szomszédból ,vagy felszáll a fűből  ,vagy a hangya megleli a fűben és átviszi a fára ! Mert nem jön az a kis lepke szerű 5km-ről az is biztos !

Előzmény: juhosttt (198)
juhosttt Creative Commons License 2017.03.03 0 0 198

A levéltetvet nem a hangya hordja fel. A hangyák a mézharmat miatt mennek a levéltetvekhez.

Előzmény: kavicsos64 (191)
Kapa bácsi Creative Commons License 2017.03.02 0 0 197

A kontakt szerek nem mind biók,az azért más kategória.

Előzmény: kavicsos64 (195)
Kapa bácsi Creative Commons License 2017.03.02 0 0 196

A nyomás nem szökik el,mert a légüstből csak a szóró felé tud távozni a nyomás.A konstrukcióból adódóan állandóan pumpálni kellett,és csak állandó pumpálással üzemelt,mint írtam az előállított nyomás kicsi,mint írtam.Valóban megérett a gép a cserére,de ha csak 8-10.darab szőlőt kel szórni arra még jó lehet talán.

Előzmény: Flanell (193)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 195

A flakonon általában rajta van mi ellen jó ! Kontakt szerek szinte biók és nem kerülnek a gyümölcs felületére ! Akár kétszer is lehet használni a tavasz folyamán !

Előzmény: Flanell (192)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 194

Olajjal kevert kén az, és a nyári gombákat irtod ki amik a fa redőkben áttelelnek, a levél jukacsosodást is az áttelelő képleteket irtja ,meg a lisztharmat is főleg az őszibarackot sújtaná ha nem permeteznél ellene ! A lényeg a lemosó permet az összes nyári permetezés alapja ha nem túl esős a nyár szinte nem kell gomba ellen permetezni ha a rezet és a ként ráviszed ilyentájt ,több éves tapasztalat van benne ! Volt egy időszak hogy lehagytam ezeket a permetezéseket és a levél jukacsosodás és a tafrinia ellen hetente permeteztem, és még is alig volt lomb a fáimon !

Előzmény: Flanell (192)
Flanell Creative Commons License 2017.03.02 0 0 193

Szerinted érdemes erre még költeni?

 

Én vettem a Tuskóban 3500-ért új kínait, mikor meguntam a vegyépszerest javítgatni. (Bármit követtem el vele, a nyomás elszökött, csak folyamatosan nyomva lehetett használni.)

Előzmény: szines22 (174)
Flanell Creative Commons License 2017.03.02 0 0 192

A kén barackban mi ellen jó? (Nyári lisztharmatot kivéve.)

Előzmény: kavicsos64 (191)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 191

Ha most ráviszel egy dupla dózisú champion 50wp-t ezzel jól lemosod ! A következőt nevikénnel vagy agrokénnel, akkor permetezed ha már a rügyek megpattantak akkor már a gombákkal nem sok bajod lesz ! Virágzásban viszont chorust javaslok, és akkor kell amikor a piros bimbók megjelennek , ha esik az eső a virágzás alatt meg kell ismételni az eső után ha már felszáradt a fa ! A szirom hulláskor nem árt még egy dózist rávinni , azért kell ennyiszer mert még igen kevés rajta azöld felület és a vegyszerből kevés szívódik fel ! Nyáron mospilan+dimilin keverékével a levél tetvek távol tarthatók ! Kb kétszer szoktam szórni ,ezt meg akkor kell, amikor még kevés a levéltetű a levélen ,ezt a hajtás csúcson szoktam nézni, ott ülnek, a hangya hordja őket oda ,a figyelmeztető jel amikor a fa törzsén megjelennek a fel le rohangáló hangyák ! Ki lehet cseszni a hangyával is egy kis egér ragasztót kell a törzsön körbe kenni 1cmnyi szélesen abba szépen beleragadnak és nem hordják a fára a levéltetveket ! Kb ennyi !

Előzmény: Imperator23 (188)
Imperator23 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 190

Van kajszi és sárga barack is, igen.

 

A probléma amiket már felsoroltam (monília, tafrina, tetvek).

 

De én pl. meg szeretném az ágelhalást előzni, amikor már megjelenik akkor gondolom késő, nem?

 

Topas vagy Chorus + Dithant gondoltam.

 

A tetvek ellen Karate/ Mospilan.

 

Ez menne 2 vagy  3 körben. Virágzás előtt, majd virágzás közben. 

Előzmény: Ali-bá (189)
Ali-bá Creative Commons License 2017.02.28 0 0 189

Gondolom őszibarackról van szó, mert tafrinát is említesz. A permetezés attól függ, hogy milyen fajta, milyen környezetben van, milyen 'gonoszok' támadják.

 

A mikor-ra az a válasz, hogy a károsító (esetleg várható) megjelenésétől függ.

A mivel-re pedig - attól függm hogy mi ellen akarod használni.

Előzmény: Imperator23 (188)
Imperator23 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 188

Segítségeteket szeretném kérni.

Van néhány kisebb barackfám, amiket eddig nem permeteztem és nem is teremtek.

Tavaly érte őket fagykár, illetve monília és a tafrina is megtámadta őket + tetvek.

 

Lehetőleg minél kevesebbszer szeretném őket permetezni..

 

Mivel, mikor és hányszor lenne érdemes a lemosózáson kívül permetezni őket?

kavicsos64 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 187

A GES-nél a dobozos mindenhez ért arra van kitenyésztve ((::!!  A tszben a traktoros mindenhez ért volt a jelszó ! Valamelyik nap a fiskars ágvágóját kellett összerakni, elszakadt benne a madzag ,már megjárta a husi szervízt is vele ,nem tudták megoldani nem csukta össze a vágóját csak félig !

Előzmény: Kapa bácsi (186)
Kapa bácsi Creative Commons License 2017.02.28 0 0 186

Hogy Neked milyen jó!Tök tájékozott vagy mindenben.amiben meg nem az nem is fontos!

Előzmény: kavicsos64 (185)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 185

Szerintem eldugult és ész nélkül nyomta tovább és a műanyag légüst meg gondolt egyet és nem bírta tovább és a beöntő tetejét leütve kirepült a csatlakozók letörtek ,pedig az újat alig bírtam visszatenni ! A bilincs az nem lett meg újat kellett venni rá ,vagy már utána arra is gondoltam ,elrohadt és elveszett a bilincs róla és azért tudott kirepülni ! Sajnos senki nem érti felénk ezt az egyszerű permetezőt ,szinte körülöttem senki nem tud vele permetezni ,mindig jönnek hogy már megint nem jó ,természetesen tele vegyszerrel !!

Előzmény: Kapa bácsi (184)
Kapa bácsi Creative Commons License 2017.02.28 0 0 184

Ezek a Magyar permetezők nem új darabok,hát lehet velük probléma.bár a légüst alján két csatlakozó is van,ezért nem értem,hogy repült ki!A golyó meg néha nem is gömbölyű szinte kockára kopik néha.

Előzmény: kavicsos64 (183)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 183

Tudom, legutóbb a csavar ami rögzíti a helyén az elmálott a felfekvő felülete meg ilyen felválásos volt mint a rozsda amikor lapokban lepattan! Nem is tudtam mit kezdeni vele ! Persze az újabbaknak is van nyűge ,legutóbb a sajátomon kellett pumpahengert cserélni ,mert az alján lévő golyós szelep csavarja beleszakadt ! A fejjel lefelé való tárolásnak ez a -ja nem mozgatod a csavart és belerohad ,de a kerámia golyó is elkopik egy idő múlva csak a csavar időközben belerohad ,és beletörik ! Olyat is láttam egyszer a légüst kirobbant a tartály tetején !!! ,Egy másikon meg széthasadt !!

Előzmény: Kapa bácsi (182)
Kapa bácsi Creative Commons License 2017.02.27 0 0 182

Ezeken a membrános permetezőkön nincs szelepülés,egy luk,és egy gumilap ebből állnak.Nem maródhatnak fel,mert nincs benne mozgó alkatrész,csak a gumilap mozog.

Előzmény: kavicsos64 (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!