Keresés

Részletes keresés

pk1 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 20

"miafene az a "kutyaösvény"? Kizárt hogy ilyen valódi magyar szó létezne."

 

A Google ad értelmes találatokat erre, tehát ez a szó létezik, használják.

A kezdő dalban azonban nem szerepel ez a szó.

Ott "Kócos Kutya-ösvény" van.

 

Vackarádió nekem tetszik.

 

Nem értem, milyen CD reklámról van szó.

Előzmény: BéLóg (-)
BéLóg Creative Commons License 2009.09.10 0 0 19

Nem sok, ugyan, de azért mindenkinek köszönöm, aki véleményt nyilvánított.

 

Ezzel egyben még egyszer felhozom a témát, tán másnak is megakad a szeme rajta.

Dub Oddity Creative Commons License 2009.07.10 0 0 18
Hát nem csodálkozom, hogy az előző hozzászólásodat kimoderálták.
Előzmény: Kert-barát (16)
asztri Creative Commons License 2009.07.10 0 0 17
"Ez nem egy vacak... hanem a legvacakabb rádió" - mondá 6 éves gyermekem, és igazat adtam neki. A kezdetektől hallgattuk ezt a csodát, egyre kevesebb lelkesedéssel. Az elején még aranyosnak tűnt az "Óvakodva, minthalábát", de amikor egy adásban ötször(!) leadták, végképp kiábrándultunk belőle. (Olvasgattam Medwe blogján a hozzászólásokat. Ott írta valaki, hogy őt vallatni lehetne ezzel a számmal. Ugyanígy vagyok vele.) Maga a történet semmitmondó; mindegyik részben volt időjárás jelentés (minek? egyetlen gyereket sem ismerek, akit az érdekelt volna, hogy milyen idő lesz holnap a mesében), és tele volt nyakatekert kifejezésekkel, valamint idegen szavakkal (egy időben írtam is őket). A mélypont akkor jött el, amikor a színészek az általuk játszott szereplő hangján(?) mondták el nevüket az adás végén. A férfiak által játszott figurákat még csak-csak meg lehetett különböztetni egymástól, de az összes nő ugyanazt a tündibündi hanghordozást használta. Ekkor döntöttük el, hogy ennyi untig elég volt belőle, és inkább előkerestem a '80-as évekből való mesekazettáimat és -lemezeimet.
Kert-barát Creative Commons License 2009.07.10 0 0 16

Úgy látszik a cenzúra csak a vajdaságiakra vonatkozik, a modoros gyalázkodókra nem...

 

Tehát mégegyszer:

 

Az alábbiak közül szerinted ki a vajdasági?:

Főbb szerepekben: Andai Kati, Elek Ferenc, Fodor Tamás, Kárász Eszter, Tahi József, Ubrankovics Júlia
Zene: Rutkai Bori, Darvas Kristóf, Bujdosó János
Irodalmi forgatókönyv: Gaál Zsuzsa
Rendező: Varsányi Anikó
Dramaturgok: Palotás Ágnes, Turai Tamás, Varga Viktor
Felelős szerkesztő: Solténszky Tibor
Zenészek: Hébe Hóba Banda - Abbas Murad, Bujdosó János, Darvas Kristóf, Dudás Zsombor, Rutkai Bori, Szerető Dani

 

Szerinted a te írásod büszkélkedhet a modorosságával???

 

 

KB

Előzmény: Törölt nick (5)
Dub Oddity Creative Commons License 2009.07.02 0 0 14
Úgy látszik, mégis csak tetszik valakinek ez a Vacka, ugyanis a cédéjük ötödik volt a Mahasz listán, most meg hetedik.
siófoki35 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 13

Én ezt még nem hallottam ezt a rádió műsort de nekem iis az a véleményem hogy az én gyerekkorom óta (90 es évek) is romlott a mesék színvonala egyrészt mert akkor több régi jó mesét játszottak (Futrinka utca, Frakk, Varázsceruza, Popeye, Tom és Jerry, első sorozat Scooby Doo stb...) másrészt az újak sem voltak annyira gagyik, lásd Tüskeböki vagy a Pumukli nagyon zsííír kis sorozatok voltak. Tudom, akkor már betört a japán meg halivúdi rettenet (Dragon Ball, Sailormoon és tsai) de ezeket nem néztem. Mert akkor még ki lehetett ezeket kerülni. Ma meg már mindenhol csak az erőszakos és gagyi mesék... :-(((

 

Bocs az OFF-ért.

Eraszt Petrovics Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12
Még több Vacka rádiót... :)))
La tulipe noire Creative Commons License 2009.06.23 0 0 11
Bocs hogy ismeretlenül szólok bele és nem vagyok igazán érintett, de nekem a beharangozó zenéje a Kossuthon nagyon tetszik. Szívesen le is tölteném akár az egész CD-t. A közeljövőben sem vagyok érintett, de ki tudja mikor ? Magát a műsort nem ismerem így nem tudok hozzászólni. Köszi...
leotile Creative Commons License 2009.06.23 0 0 10
Nem értem mi bajotok, Pumpusek bácsi rulez!
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.23 0 0 9
Rák tudja, hogy miért pont ők kapták ezt a műsoridőt. Meglehet, valami támogatásféle lehet ez feléjük, ami önmagában nem is volna baj, de túlságosan szabad kezet se kellett volna kapniuk. Az is lehet, hogy csak valaki valakinek a valakije...

Előzmény: Törölt nick (7)
Follow me in the truth Creative Commons License 2009.06.23 0 0 8

Be kell rakni valami dvd-s mesét!

Ha valami nem jó, le kell tojni. 

BéLóg Creative Commons License 2009.06.23 0 0 6

Ez, kérlekszépen oltári nagy baromság, már megbocsáss!

 

A Teletubbies azért rossz példa, mert nagyjából csecsemőknek szól. A Vackarádió pedig értelmes gyerekeknek.

Én bármely régi mesekönyvemet szívesen kézbe veszem ma is és nem érzem magamat hülyének vagy gyermetegnek.

 

A Vackarádió nem gyermekeknek szól, hanem egy gyermeteg műsor.

 

A gyerekekkel való saját kapcsolataimban hamar elfordultak tőlem, amikor ungyibungyi hülye felnőttként közelítettem hozzájuk. Erre szerencsére hamar rájöttem. Nekem úgy tűnik, a Vackarádió kitalálója megrekedt ezen szinten, überjópofizni akar, miközben a "mesének" nincs veleje, a hangbemondók (sic) ripacskodnak, néha tök fölöslegesen kiabálnak és egybevéve az egész teljesen értelmetlen.

 

Ne hidd, hogy a gyerekek ezt nem veszik észre.

 

Hosszú ideig Pöcs Zorkaként hallottam az ominózus Pötty Z. szereplőt, pedig nem vagyok nagyothalló. Ez is egy ostoba hiba, amit egy profi nem követett volna el.

 

Az éjjeli (bocs, túlzok) ismétlést meg szintén nem értem.

 

Ismerőseim, akik gyerekei este tátott szájjal ülnek az Esti Mese előtt, bőszen tekerik el az adót a Vacka szignálnál, mert a gyerekeik is fordulnak ki a szobából.

Előzmény: KTTech_ (4)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.23 0 0 5
Felnőttnek rohadt idegesítő, és a gyerekek se igazán szeretik. Ez van.

Én szegedi vagyok, így van rálátásom a vajdasági humoros gyermekműsorokra, ezért engem nem sokkolt annyira ez a szar. A Vackarádió titka ugyanis ez: vajdaságiak csinálják, ezért olyan, amilyen. Rosszabb volt, amikor minden szereplő maga mondta be a végén a nevét, de abban nagyon jól ki lehetett érezni a bácskai dialektust és -modorosságot.
Előzmény: BéLóg (-)
KTTech_ Creative Commons License 2009.06.23 0 0 4
Nem felnőtteknek szóló műsort értelmetlen felnőtt fejjel értékelni. A Teletubbies ugyanilyen feldolgozhatatlan élmény. Valószínűleg szakemberek meg tudják magyarázni, hogy miért jó ez így szemben a felnőtteknek érthető klasszikus mesékkel.
Előzmény: BéLóg (-)
BéLóg Creative Commons License 2009.06.23 0 0 3

Már keztem magam szégyellni, holott topiknyitás előtt végigkerestettem a Fórumot a "Vackarádió" szóra mint topikcím.

Szóval ilyen nem volt.

Az hogy itt vagy ott így vagy úgy már szóba került, nem igazán hányható a szememre és gondolom nem várod el hogy az összes topik összes hozzászólásában kutakodjak...

 

Ez egy külön topik, külön céllal. Nem emeregy, hanem Vacka (=vacak???) Rádió.

 

(A 7-est pedig a topikcímben már kértem, javítsák "=" jelre...)

Előzmény: Magdi60 (2)
Magdi60 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 2

Hell0!

Tavaly már kitárgyaltuk amikor ment délben,

itt
Előzmény: BéLóg (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1
Vacka radi00000... nem szeressem, de ennyire még csak utálni sem tudom, mert nem hallgatom, amióta volt szerencsém hozzá :-)))
BéLóg Creative Commons License 2009.06.23 0 0 topiknyitó

Helló!
Már olyan régen közreadtam volna lesújtó véleményemet erről a Vackarádióról. Egy blogban (Vatkaráció és rutkaibor) lehetőségem volt rá. Ugyanakkor több beíró is megjegyezte, hogy a kritikusoknak nincs igazuk, mert a szülők/gyerekek szeretik ezt.

 

Hát ezt az én magán közvéleménykutatások abszolút nem támasztja alá!

 

Éppen ezért leírom ide az én véleményem és várom a tietekét.

Tehát:
Életemben még ilyen szar műsort mint ez, nem hallottam a Kossuthon, azoknak adok igazat, akik szerint itt ripacskodó hangbemondók (sic) túlbonyolított és értelmetlen szarral etetik a mai gyerekeket.
Nekem csak mesekönyvből (1980 előtt kiadottak) több mint 150 van otthon, ezért senki ne is áltassa magát, hogy beadja, ez egy "mesejáték" vagy "mese" gyerekeknek!
Ez egy nagy darab lószar!

Ha meghallom a szignált az egyébként rendszeresen hallgatott Kossuthon, órákra képes vagyok kikapcsolni a rádiót.
Azon meg a mai napig csodálkozom, este fél kilenckor (!) ki a ......nak ismétlik meg az aznapi adást?

Egyébként megvan a véleményem a dalokról is. Én valamiért mindig így hallom a kezdősort:
Óvatossssan mindHALÁLIG bántaná a kösssssszvény (sic).

Egyébként miafene az a "kutyaösvény"? Kizárt hogy ilyen valódi magyar szó létezne. Talán emiatt a "kutyaösvény" helyett állandóan "libatöcsmény"-t akarok mondani, de ezt ne kérdezzétek miért, valószínűleg tehetelen dühömben, merthogy a töcsmény egyértelműen az én találmányom. Remélem egyszer viszontlátom a szlengblog szótárában. :-)

 

Ezen felül a valószínűleg ingyen, floodolva nyomott CD reklám is idegesítő, komolyan mondom, most már ott tartanak, hogy két hír között is képesek lesznek bejátszani a Krónika közepén...
Gondolom apuci vagy a menedzserci vagy akárkici fejesnek nagyon érdeke, hogy ebbe lépten-nyomon beleütközzünk, ezt is csak azért, hogy a talán közpénzen kinyomott 100 CD végre elkeljen ott a Rádió Boltjában...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!