Keresés

Részletes keresés

karesz100 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 620

Én úgy tudom, hogy a C41 nem védett kulcsütéses nyitás ellen...

Jellemző különben a magyar viszonyokra, hogy te megirod C12-vel kéred, azt mondják oké, erre beleraknak egyet, merthát azt nem írtad hogy az összes azzal legyen. (más kérdés, ha bíróságra mennél vele előbb utóbb megnyernéd a dolgot, ha akarsz vele szarakodni)

 

Előzmény: lorimer71 (614)
angel_fire Creative Commons License 2012.03.03 0 0 619

nagon köszi, az itteni emailem (asszem) működik!

Előzmény: sanyaboj (617)
sanyaboj Creative Commons License 2012.03.02 0 0 618

A két MAUER betét MABISZ besorolása ugyanaz, nem ért semmi hátrány!

Előzmény: lorimer71 (614)
sanyaboj Creative Commons License 2012.03.02 0 0 617

Ha gondolod, meg tudom adni a fóliások elérhetőségét priviben, nem akarom, hogy reklámmal vádoljanak meg! :-) Nagyon korrektek voltak nálunk, az új ajtóra is raktak napfény ellen védő fóliát, azzal is őket bíztam meg.

Előzmény: angel_fire (613)
sanyaboj Creative Commons License 2012.03.02 0 0 616

Szia!

Nekem Llumar és Skyfol fólia volt a régi terasz ajtómon. (Szétcsavarozható, házgyári panel erkélyajtó, dupla üveges.) A csere után, kiváncsiságból betörtem mind a két üveget 2 kg-os kalapáccsal úgy, hogy át lehessen nyúlni az ajtón. Ehhez kb: 10-10 ütést kellett rávernem a fóliázott üvegekre, mire át lehetett nyúlni az ajtón, hogy a kilincset a kéz sérülése nélkül elérhessem. Szerintem az üveg többet is kibírt volna, ha az üvegszorító léc erősebb lett volna. Hamar megadta magát, a szoba felőli üveg szinte bedőlt.

Szerintem betörés késleltetésére jó, főleg rizikós nyílászáró esetén. (Könnyű rálátás, közeli szomszédok, forgalmas útszakaszra néző nyílászáró.) Ha szükséges, feltétlenül erősítsd meg a szorító léceket is.                                           

 

Előzmény: angel_fire (613)
UnitedParcelService Creative Commons License 2012.03.02 0 0 615

A két zárbetét szinte teljesen ugyanaz, csak a kulcsprofil között van hangyányi különbség, de ez a biztonság fokát egyáltalán nem befolyásolja, a felépítése teljesen ugyanaz. Nem vertek tehát át, lehet hogy épp kifogytak a C12-ből, ezért kaptál C41-et. 

Előzmény: lorimer71 (614)
lorimer71 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 614

Szeretnék pár sort megosztani másokkal. Rendelten a vídéken található lakásomba egy Nívó ajtót 3 db. mauer c12 zárbetéttel (ezt telefonon, illetve e-mailben tettem meg). Idővel be is szerelték és semmi roszat nem tudok mondani az ajtóra, vagy a beszerelésre. Azaz mégis. Este vettem észre, hogy csak 1 mauer c12 és 2 c41 zárbetétek raktak bele. Visszaküldtem a Nívónak, a tőlük kapott eredeti e-mailt, amiben teljesen egyértelmüen le volt írva, hogy 3 db. c12- s lesz benne (egyébbként ezt telefonon is lebeszéltük előtte, és ott ezt ajánlották a magasabb biztonsági fokozata miat, persze egy drágában). Ezekután fel is hívtam őket, de azt a választ kaptam, hogy ők nem igérték nekem, hogy 3 c12- s lesz benne. Ha nem lenne meg az én megrendelő e-mailem, illetve az erre kapott ajánlat tétel tőlük, akkor talán még el is hinném. De így!?

angel_fire Creative Commons License 2012.02.29 0 0 613

sziasztok,

 

latom, van/volt mar szo biztonsagi ablakrol.

Uj ablakaim vannak, de szeretnem oket meg biztonsagosabba tenni. Racsot nem szeretnek, mert a borton feelinget szeretnem elkerulni. Lattam, hogy vannak biztonsagi foliak ablakokra. Akinek mar volt ilyesmivel tapasztalata, esetleg ismer jo kivitelezo cegeket, es vannak ervei/ellenerve, az kerem, hogy ne tartsa magaba :)
Elore is koszi!

 

 

UI: egyebkent nekem is NIVO ajtom van, teljesen meg vagyok vele elegedve. Az meg, hogy akadekoskodas/rombolas/folosleges duma nelkul kb. 45 perc alatt szakszeruen beszereltek, teljesen lenyugozott. (felujitok epp es libaboros vagyok mar attol, hogy minden szaki folott ott kell allni korbaccsal, es meg igy is elszurnak par dolgot, kozben vegighallgatom az elettortenetuket es, hogy hogyan fikaznak le mas szakikat.)

sanyaboj Creative Commons License 2012.02.26 0 0 612

Bocsi a bekerülési költségeket nem írtam. Kb: 40-50 %-kal drágább mint egy minőségi műanyag ablak, erkélyajtó (Pl: REHAU) és hasonló árú mint egy igényes fa nyílászáró. Az alumíniumnál meg olcsóbb. Nekem a nagy erkélyajtó és a két szoba, meg a konyha ablak került 460.000 Ft-ba

tokostól-vonóstól helyszíni felméréssel, kiszállítással, a régi nyílászárók kibontásával, új nyílászárók beépítésével, 10 év garival.

Előzmény: karesz100 (610)
sanyaboj Creative Commons License 2012.02.26 0 0 611

Szia!

Nekem a NÍVÓ legyártotta az erkélyajtómat és az ablakaimat is a fsz. panellakásomba, 60 x 40-es zártszelvény tokkal, 60 x 60-as zártszelvény kerettel, színrefújt fém üvegszorító lécekkel, és ragasztott biztonsági thermo üveggel + csak belűlről zárható NÍVÓ biztonsági zárszerkezettel. (Gyakorlatilag ugyanaz a design, mint a rendes bejárati NÍVÓ ajtóknál, csak az ajtólapot az üveg váltja ki.) Mabisz 5 perces kategória. (Szerintem az üveg miatt, de befeszíteni ugyanolyan embert próbáló lehet, mint a tömör bejárati ajtókat.)

Előzmény: karesz100 (610)
karesz100 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 610

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

 

Korábban itt a topikban szóbakerültek a biztonsági ablakok is, viszont ilyen céget a neten nem nagyon találtam (persze lehet rosszul kerestem). Tudtok esetleg javasolni párat, és mennyt kóstálnak az ilyen ablakok nagyságrendileg?

sanyaboj Creative Commons License 2012.02.26 0 0 609

Szerintem is tisztázni kellene a szitut! Kitűnő termékkel a háttérben nem szabad ilyen f@szsággal rontani a renomét!

Előzmény: merQree (607)
sanyaboj Creative Commons License 2012.02.26 0 0 608

Szia!

 

MerQree-hez csatlakozva megnyugtatlak én is, a hangon kívűl habarcs flexelésekor brutális por keletkezik, azonfelül kis flexxel a nívó ajtó 60-as zártszervényének közepén beheftelt 14-es négyzetvasat nem tudod átvágni, csak nagy flexxel. Ráadásul, ha a támadási irány felől tok és fal csatlakozásod sarok, - általában ez a jellemző - akkor csak az ajtó bal felénél tud flexelni a raboló, a jobb oldalához nem fér a gép teste miatt oda, csak ha fordítva fogja a gépet, ami nagy flex esetén a saját pofájának leamortizálását jelenti, ugyanis a forgásirány miatt az összes port, spént, a szemébe, orrába, szájába nyomja a korong. Ez a betörési forma nem életszerű, így nem jellemző.

 

Előzmény: karesz100 (605)
merQree Creative Commons License 2012.02.26 0 0 607

Meglepődve olvastam most vissza az utóbbi idők "offenzíváját", és meglepődtem rajta, nagyon. Nem gondolnám, hogy Nívó ilyen szintre süllyedne. Ellenben, egy tisztázó hozzászólás mindenképpen jó lenne, megmondom, miért.

Bárki bármikor bármilyen emailcímet megadhat utólag is...

merQree Creative Commons License 2012.02.26 0 0 606

"Passzentosan" azért nem csinálja egyik sem, mert ahhoz, hogy mm pontos legyen, akkor kellene megmérni a falnyílást, amikor nincs bent az ajtó.

Ahhoz, hogy az oldalankénti(!) 3 db d16mm-es köracél elvágják, ahhoz hang is párosul. Ha csak ezen aggódsz, felesleges. A szigetelést és réskitöltést nálam purhabbal oldották meg, ezek után pedig egy kőműves embert hívtam, aki 10e pénzért bevakolta a lépcsőház felöl az egészet.

Előzmény: karesz100 (605)
karesz100 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 605

Sziasztok!

Azon gondolkozom, hogy amennyire tudom, sok cég (köztük a Nívó is) úgy szereli be az ajtót, hogy a tok és a fal közt marad néhány centis rés. Ez nekem nem tűnik túl biztonságosnak, mert ha itt elflexelik azt a 3-3 darab 1centis köracélt (amivel a tok rögzítve van a falhoz) akkor az egész ajtó kiesik tokostul. Ez nem lehet probléma? Van olyan cég aki passzentosan rögzíti a falhoz?

 

Ambrosia5 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 604

Sziasztok!

 

Szigorúan nem reklám, csak egy rendkívül elégedett bejárati ajtó tulajdonos vagyok.

Itthon a Zártechnika Kft. forgalmazza az olasz MasterDoor biztonsági ajtókat, tőlük rendeltem. Tényleg mondhatom, hogy nagyon jó. Egy párat megnéztünk (a kínaik kivételével) a piacon és emellett döntöttünk. Ami náluk alappból van az ajtón az máshol opció. Csak azért írtam, mert többen kértetek tippet.

 

Üdv: Sz. István

sanyaboj Creative Commons License 2012.02.22 0 0 603

Sziasztok!

 

Nagyon leült a topic!

Előzmény: Hun-medence (602)
Hun-medence Creative Commons License 2012.02.05 0 0 602

Szép volt, nem semmi bukó ma Nívónak a topic!

 

Ezek után inkább elmegyek az Andre's-hoz és náluk érdeklődök.

- Ami külön teltszik, hogy náluk már van króm vagy réz küszőbb is + 10 helyett 12 gari az ajtóra.

 

Üdv

 

Előzmény: istvándr. (597)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 601

Elhiszem, hogy jó, de a kulcsos zár már eső után köpönyeg...ha már az ablakzárral tököl, akkor bennt van :)

Viszont ez a W1 már hasznosnak tűnik.

Előzmény: sanyaboj (599)
atthany Creative Commons License 2012.02.03 0 0 600

SZÉP VOLT ISTVÁNdoki,

ez tényleg nem semmi, kutakodni én  is szoktam, de nem gondoltam volna, hogy egy fórumon megéri "reklámozni"...

különben gondolkodtam én is a NÍVÓBAN, de egy telefon után a hirdetett 99e pengő máris olyan 150e lett, szóval most éppen még nincs új ajtóm, várom az újabb 5leteket:)

 

Előzmény: istvándr. (597)
sanyaboj Creative Commons License 2012.02.01 0 0 599

Szia! Pedig elég masszívak az ABUS termékei, megbízhatsz bennük, nekünk a régi lakótelepi fa erkélyajtóra ilyeneket dobáltam fel.

Ami még szerintem nagyon jó, az a BURG WACHTER  "WIN SAFE" W1 zárja. Rakhatod zár, illetve zsanér oldalra is. Persze bármit ki lehet nyitni, feszíteni, csak idő és elszántság kérdése! Szerintem ha a már ismertetett ABUS zárakat, - ha karcsúnak találod - kritikus ablakoknál még kiegészíted  W1-el, (Az alsó vízszintes tokon, középen) már teljesen megnyugodhatsz!

Előzmény: Gyurco78 (596)
softis01 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 598

OFF:

 

Ez szép volt istvándr. !

A nivó részéröl meg egy ÒRIÀSI BUKTA !

 

ON

Előzmény: istvándr. (597)
istvándr. Creative Commons License 2012.01.31 0 0 597

Szia Closing doors ! Csak most nézem :) "István Tr. mint traktor" :)) add ki magadból. :)) Csúfolod a nick nevem? .....háááááát..... mint az óvodában...  de nincs ezzel semmi gond, hisz vállaltad igaz? ;)  ..... csak nem egy megszállott, hűséges nívó fan vagy???  Na neeeee...... :)  A hülye is látja hogy a cég embere(i) vagy(tok) . Bár nem rossz ahogy nyomjátok (több nick név, más témákban való hozzászólások a hitelesség látszata miatt pl. "Opel Vectra B") Ennyi ! ;)  Akkor lássuk, hol is van a bukta. Figyelj, ez tetszeni fog! ;) Nézzük meg Helioport publikus email címét :  helioport@gmail.com  ,ha pediglen eme email címet beírjuk abba az okos kis Google keresőbe, akkor bizony lehoz nekünk egy oldalt, amin hirdetés van feladva ugyanezzel az email címmel + név és telefonszámmal : http://www.lovak-lovasok.hu/elado-lovak/vemhes-lipicai-kancak-1036 , ami csodák csodájára egy és ugyanaz a nívó vezetőjének adataival. Hoppá ! ;)  ...íme itt megtalálhatod : http://www.biztonsagiajto.hu/elerhetosegek/index.php ,    jajj! ;)   ...csak nem ugyan az?   Bingó !   ...a fene vigye! ;DD  Na, ki az aki reklámoz?  Bocsi, csak nem szeretem mikor egy buta ember okoskodik ! Ja ! Majd elfelejtettem , a GSMaktív email címe is   helioport@gmail.com . ;D  2x Bingó :))))  Amatőr hiba..... ;) Ez a fórum a nívó által befolyásolt fórum sajnos! :(  Egyébként biztos nem rossz az ajtótok ;D

Húha, bár most már 5 hozzászólásom van, akkor még mindig a konkurencia embere vagyok?? Mennyit kell hozzászóljak még, hogy ne legyek a cég embere?? :)  ugyan mááááá.....:)

Látod milyen ostobaság volt beleszólni Cd ;)

A tisztelet mindenkinek jár, aki nem sérti meg a másikat, igaz?

Téma lezárva ! .....nem haragszom ;)   

üdv,

A Traktoros

Előzmény: Törölt nick (580)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 596

Sajnos a kulcsos zár önmagában nem sokat ér, középen attól még gond nélkül felfeszítik. Ahogy nézem, ettől a kiemelésgátló sem véd meg :(

 

Előzmény: sanyaboj (593)
Hajni0417 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 595

Nagyon szépen köszönöm a gyors és hosszú választ! :) Már csak valakit kell keresnem aki ezt megcsinálja nekem :)

Előzmény: saabee (594)
saabee Creative Commons License 2012.01.30 0 0 594

A legegyszerűbb, és a legolcsóbb megoldás a következő:

 

Veszel egy Classique típusú lemez borítású ajtót (szerkezetét tekintve ez egy papírlapból készül, kívül pár millis fával borított ajtó). Ez kapható teli ill. félig üvegezhető verzióban. Nagyságrendileg 10.000-20.000 közötti áron, gyakorlatilag bármilyen barkácsáruházban (pl.: http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=228293&m=t).

A meglevő ajtót kiszeded tokostul, mindenestül, hogy csak az ajtó káva maradjon. Ennek a tokját (ami fenyőlécből készül) belerakod ebbe a kávába (purhab, panel csavar). Majd a végén a "hézagot", ami a betonkáva és az új ajtó tokja között van hungarocell "felragasztásával" eltünteted ill. a hungarocelt a meglevő fallal összegletteled, az éleit pedig élvédőzöd.

Igény esetén persze ez a hézag rátakarásos fa tokozottal is eltüntehető, de az nem lesz olcsó, mert kemény asztalosmunka, gyakorlatilag egy vaktokot kell építeni.

Fontos persze, hogy az eredetileg beépített ajtók helyett a betonkáva miatt (amit nem nagyon lehet eltávolítani praktikusan egy panelben) egyel kisebb ajtót lehet betenni. Tehát egy 100-as helyre 90-est pl. (értelemszerűen ugye akkorá, amekkora befér a nyílásba :) ).

 

Nem kell megijedni attól, hogy papírból van az ajtó. Meglehetősen masszív hatású, ill., mivel a lemezborítás rajta van nem sérülékény, és ami a legfőbb nem vetemedik (éppen ezért nem szabad pl. ennek az ajtónak azt a változatát megvenni, ami kis fa betétekkel van "összetákolva").

Hátránya, hogy leginkább csak szamárhátíves variációban kapható.

Ja, és az ajtó lemezt azt vagy lekened lazúrral, vagy egészen egyszerűen lefested, mert alaphelyzetben ez ilyen "félkész" natur felület (tehát mindenképpen valamilyen kezelést igényel).

 

Mindennel együtt így mondjuk egy 75-ös ajtó kihozható 15eFt-ból.

 

Ezen megoldáson kívül a másik járható (jó) megoldás a tömör fa ajtó, de azt 100eFt alatt jó minőségben nem fogsz kapni. Mindenféle bóvlikat, amik ideig-óráig szépek, persze igen.

 

 

Előzmény: Hajni0417 (591)
sanyaboj Creative Commons License 2012.01.30 0 0 593

Rejtett vasalat esetén, ha nincs látható diópántod, a következő megerősítést tudnám elképzelni a fa ablakodra:

 

1. ABUS FO 400, vagy FO 500 ablakkilincs zár

2. ABUS FAS 101 zsanér oldali zár. (Nyíló és bukó esetén is használható. "Kezelni" buktatáskor kell.)

3. Biztonsági fólia

Előzmény: Gyurco78 (592)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 592

Ez nem rossz, csak nekem rejtett vasalatos az ablakom, nincs diópánt, na azzal mit lehet tenni...

 

Előzmény: sanyaboj (590)
Hajni0417 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 591

Sziasztok!

 

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hátha tud valaki segíteni, hogy panel beltéri ajtót szeretnék cserélni, egy teljesen egyszerű fehéret tokkal együtt. Mivel ugye a panel beltéri ajtó nem szabvány (vagyis nálam nem) ezért nem nagyon tudok készen venni, vagy legalábbis még nem találtam. Több helyen érdeklődtem, ahol a meglévőt felújítanák de brutál összegeket mondtak, ilyen 50-60ezret.. Szóval az kizárt.

Tudna esetleg nekem valaki ötletet mondani, hogy hol van lehetőség olcsóbban kicserélni a meglévő ajtót?

 

Nagyon Köszönöm. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!