Keresés

Részletes keresés

benceolah Creative Commons License 2024.01.16 0 0 2189

Családi házba keresnék bejárati ajtót és megbízható kivitelezőt. 

 

Főbb szempontok:
* magán az ajtón jöjjön át fény, mellette/felette sajnos nincsen hely

* jó hőszigetelésű legyen (nagyon jól szigetelt a ház)

* legyen tartós

* biztonsági szempontok nem elsődlegesek

 

Merre nézelődjek? Köszönöm előre!

Péterbp Creative Commons License 2024.01.06 0 0 2188

Biztonsági ajtók és zárak MABISZ minősítése.

 

http://pluto.hu/

zöldpáncélos Creative Commons License 2024.01.04 0 0 2187

Igazából ott van az első mondatomban. :)

Használ ilyet valaki, mennyire elégedett vele, mik a tapasztalatai? 

Előzmény: warr (2186)
warr Creative Commons License 2024.01.04 0 0 2186

"honlapjukról semmi érdemi információt (pl. szabvány, minősítés, ajtó súlya, stb.) nem tudtam meg, csak marketing szöveggel van tele. Régebben e-mailben kértem tőlük árajánlatot, de válaszra sem méltattak..."

 

Akkor igazából mi a kérdés? :-)

Előzmény: zöldpáncélos (2185)
zöldpáncélos Creative Commons License 2024.01.04 0 0 2185

Mega biztonsági ajtókról van bárkinek tapasztalata? Néhány éve érdeklődött itt valaki erről, de aztán továbbra is csak a hi-sec és nívó maradt főszerepben. A miskolci panelek dugig vannak ilyenekkel; azoktól pedig, akinek ilyen van és érdeklődtem róla, kb. annyit tudtam meg, hogy valamire le kellett cserélni a régi ajtót és pont. A honlapjukról semmi érdemi információt (pl. szabvány, minősítés, ajtó súlya, stb.) nem tudtam meg, csak marketing szöveggel van tele. Régebben e-mailben kértem tőlük árajánlatot, de válaszra sem méltattak...   

Zsolt8503 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 2184

DTP ajtóról van valamilyen tapasztalat? 

Trezor záras, hiper-szupernek hirdetik, de tapasztalatokra is kivancsi lennek.

rob19 Creative Commons License 2023.12.13 0 0 2183

vettem használtan egy Nívó biztonsági ajtót, ránézésre vagy 30 éves, egy panelből bontották ki

mikor levittük a másodikról, azt hittem sérvet kapok

mi volt ezekben az ajtókban, beton? gondolom hőszigetelés az nuku?

kerti faházat építettem, annak lesz ajtaja, szóval kb mindegy is mit tud, csak kíváncsi vagyok mi adja a súlyt :D

Gyurco78 Creative Commons License 2023.12.09 0 0 2182

Szerintem ne akarj 3 zárat 3 különbőző kulccsal, mert lehet, hogy a betőrő sokára jut be, de te is, mire kinyitod az összeset.

Előzmény: kog81 (2178)
warr Creative Commons License 2023.12.08 0 0 2181

No, megszületett a döntés?

 

Hozzánk bedobtak valami nyílászárós szórólapot, kiváló akció keretén belül beépítéssel 256 ezerért ajánlgatják a Hi-Sec ajtót :-DDD 

 

 

Előzmény: kog81 (2180)
kog81 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 2180

Köszi! Lehet, hogy az egyik zárbetétet kicserélve már jó is lenne.

Előzmény: warr (2179)
warr Creative Commons License 2023.11.25 0 0 2179

Ahh, oké.

 

De, valszeg jobb a kétféle kulcsos. Nekem mondjuk az egykulcsos Nívó van, meg muteromnak is (mindketten így vettük a kéglit, adott volt), nincs vele gond.

Előzmény: kog81 (2178)
kog81 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 2178

A Nívó következő szintje 110-zel drágább, az már sok.

A Nívó Standard és a PRS Simple 3 beépítve lényegében fillérre ugyanannyi. A három zár, ami ugyanazzal a kulccsal nyitható, nem biztonsági kockázat? Úgy tudom, hogy minél többféle zár van, pl egyik sima, másik tollas, annál jobb.

Előzmény: warr (2177)
warr Creative Commons License 2023.11.24 0 0 2177

Majdhogynem mindegy szerintem, amelyik szimpatikusabb.

 

Ahogy én látom, a PRS picit drágább, de abban kétkulcsos rendszer van, míg az alap Nívónál három zár van ugyan (általában valami Mauer), de ugyanazzal a kulccsal nyitod.

 

Én megnézném az eggyel nagyobb Nívót (talán Plus?), ha árban oké, akkor azt venném, egyébként talán egy hajszállal inkább a PRS (futtában ránézve amiket írtál most a Nívó 200 nettó, a PRS 230).

Előzmény: kog81 (2175)
kog81 Creative Commons License 2023.11.24 0 0 2176

Még mindig érdekelne, mert meg kéne rendelnem.

Előzmény: kog81 (2175)
kog81 Creative Commons License 2023.11.22 0 0 2175

Laikusként kérdezem: panelházba szeretnék egy biztonsági ajtót. Két ajánlatom van, ami belefér az árba és szimpatikus:

Nívó Standard 5 és PRS Simple 3.

A Nívó nem tudom, milyen zárbetétekkel szerelt, a PRS egy Securemme 2500 és egy Securemme 2020-szal. A kérdés egyszerű, mivel az áruk igen hasonló: melyiket válasszam és miért?

Gyurco78 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 2174

Nívó

Előzmény: hape60 (2173)
hape60 Creative Commons License 2023.02.14 0 0 2173

szia, ez milyen ajtó?

Előzmény: Gyurco78 (2171)
hape60 Creative Commons License 2023.02.14 0 0 2172

Amit én néztem -Terrasec, Hisec- fóliázott kívülről. Újonnan szép, de nem tudom, mennyire bírja a napot.  Nem déli oldal, de délelőtt keményen süti a nap, a jelenlegi fa ajtó is forró kívülről.. Nem is a biztonság miatt kérdezem, tudom, hogy vannak gyenge pontok a házon. A fa ajtóhoz képest  melyik a jobb választás?

Előzmény: windproof (2170)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.02.13 0 0 2171

Nekem ez az ajtó:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=94193780&t=9192162

dél felé nézett.

1,5 éve adtam el a lakást, amiben volt, még nem volt baja.

Előzmény: hape60 (2169)
windproof Creative Commons License 2023.02.12 0 0 2170

Családi háznál rendszemben érdemes gondolkozni. Hiába teszel fel atom biztos bejárati ajtót, ha utána egy tucat védtelen ablak, hátsó teraszajtó és hasonló várja az “érdeklődőkét”. 

A fém ajtóval kapcsolatban szerintem nem jelent gondot, ezeknek az ajtóknak a külső es belső burkolata nem fém szokott lenni, hanem valamilyen fa/műanyag burkolat, igy nincs gond azzal, ha süti a nap (legalábbis azok, amiket én láttam) 

Előzmény: hape60 (2169)
hape60 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 2169

Szevasztok,

 

tanácstalan vagyok. Családi ház bejárati ajtaját kellene kicserélni Pécsen. Nem egy betörős környék -szerencsére-, de ez a 30 éves fa ajtó már szétesik. Mit javasoltok? A műanyag ajtó nem kell, az acél ajtóknál meg a számításba jövő a Terrasec (erre adtak árajánlatot), vagy érdemes a Gerdát megcélozni? 

Egy kérdés a fém ajtókkal kapcsolatban: délelőtt  telibe kapja a napot (védett helyen van, eső nem nagyon éri). Nem gond ez,

nemethsza1 Creative Commons License 2023.01.24 0 0 2168

Szia,

végül meg voltál/vagy elégedve az Andalffal? ÉS a céggel, aki beépítette?

Előzmény: aartoo (2150)
zsadnok1 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 2167

Sziasztok!

Panelba a Kömmerling AD76 FUTUR típusú ajtó két zárral megfelelő lehet-e? Mennyire masszívak ezek az ajtók? Az eredeti panel ajtóhoz képest jobbnak érzem, persze azon van hevederzár.

Márton1 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 2166

Szép dolgokat látok itt.  Csak ámulok és bámulok. Addig valóban szép, amig ülsz a gép előtt és kattintgatsz. Új fogalom: "Az első kattintásig". És mi van, ha ferdén építik be az elektronikus (áramot idukáló??:)) kulcsos ajtót.

Gyanakodnék. Biztos, hogy ez nem reklám??

Arról szeretnék olvasni, hogy szépen beépítettek, pontosan érkeztek, minden funkció működik. Eltakarítottak maguk után.

 A valóságban az OK DOORS megígérte, hogy egy héten belül pótolja az oda arra a helyre specifikált = nem szabványos kis csavarkát. Ez augusztusban volt. Az óta a levelemre sem válaszolnak. Aki nem hiszi, próbálja ki: 
a.pinter@radex.com  Nem a kattintgatást, a korrekt kiszolgálást. Amíg ígérni kell, minden rendben megy.

És mi a megoldás? Nem élhetünk hónapokig bejárati ajtó nélkül Budapesten!

 

Márton.

 

Márton1 Creative Commons License 2022.10.14 0 0 2165

Szia,

Nálam is "igazítani " kellet az ajtó zárásán, a Tiédhez hasonlóan. Minden hasonló, mint Nálad! Plusz annyira megnőtt a rés, hogy van része az ajtónak, ahol a gumitömítő egyáltalán nem éri a vasat. Nincs értelme hőszigetelésről, hőellenállásról beszélni.  Tovább megyek: kár volt belerakni az ajtóba a szigetelőanyagot.

Hogyan folytatódik a történet? Használjátok az ajtót így, ahogy van?  Én kikészítettem egy ötezrest borravalónak, de végül nem adtam oda...

Márton1

Előzmény: Soha-NÍVÓT (2154)
Márton1 Creative Commons License 2022.10.14 0 0 2164

Hello mindenki!

Nektek mi a tapasztalatok az OK DOORS bejárati ajtókkal?  Én még nyáron vettem egy ERIS nevűt a Praktikerben. Több hibája is van. Ezen a címen levelezek, vagyis csak leveleznék a gyártó Magyarországi képviselőjével:

 

"Andrea Pinter (RADEX Hungary)" <a.pinter@radex.com>

 

Még augusztusban megígérte, hogy egy héten belül küld egy kis csavart, amelyik a zsanér rögzítéséhez kell, de valahogy kiesett. 

Nem küldte el! 

Havonta írogatok neki, már a harmadikra nem válaszol.

Tudtok-e jótanáccsal, ötlettel szolgálni?

 Én azt tudnám javasolni, hogy még a beszerelés előtt, a csomagolásból való kibontáskor alaposan nézzétek, meg. Kétszer is próbáljátok ki minden funkciójának működését! Nézzétek meg a mellékelt csomag tartalmát.  Nekem a beszereléshez szükséges három imbusz kulcsból csak egy volt benne. Volt helyette halszemoptikás kukucskáló, aminek nincs helye az ajtóban és a promócióban sem szerepel. A kilincs és a sildléc furata nem volt előfúrva az ajtó lapjában. 

Az ajtó rosszul illeszkedik a keretbe, csukása nehézkes.

Az egész munka nem volt "gondosan előkészítvé". Engem a Dácsia autóra emlékeztet, ha valaki emlékszik még rá.

Márton1

windproof Creative Commons License 2022.09.12 0 0 2163

Sziasztok!

Biztonsági fóliás topicot nem találok, így itt kérdezem, van valakinek Bp-en tapasztalata megbízható céggel kapcsolatban? Milyen márkát érdemes keresni?

Mindenképpen olyan kell, amit a biztosító is elfogad, gondolom itt is van valami típusbizonyítvány, mint az ajtóknál.

Bosanac Creative Commons License 2022.09.04 0 0 2162

Köszi, valamikor megpróbálom.

Előzmény: trebront (2161)
trebront Creative Commons License 2022.09.04 0 0 2161

belső oldalon a felső csavar kereszthornyos. az és ugyanaz alul tartja össze a rendszert. (a kilincs és a palást gyárilag van egybeművelve, oldalanként külön-külön).. legalábbis szerintem. végső megoldás a flex, de akkor is ezeket kellene elvágni vagy kifúrni valahogy

Előzmény: Bosanac (2160)
Bosanac Creative Commons License 2022.09.03 0 0 2160

Egy kicsit off topic, de hátha valaki tud segíteni: 

 

Ezt a kilincset hogyan/mivel kellene le/kiszedni az ajtóból?


Semmi csapszeget, csavart nem látok, kézzel feszegettem, de meg se moccant.




Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!