Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 109
Hány kg egy robogó? Hogy gondolod felrakni? A kerékpárnál adott a felső vázcső, annál fogva fel tudod akasztani. De a robogónál hogy?
Előzmény: Slampixxx (108)
Slampixxx Creative Commons License 2014.04.28 0 0 108

Sziasztok!

 

Én egy robogót szeretnék szállitani egy kombi Alfa 156-oson. Arra gondoltam hegeszteni kéne egyett, van valakinek képe esetleg erősebb vonóhorgos tartóról? Illetve lehet külön kapni olyan fejet, ami a horogra szorítódik?

NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 107

Én két széket is akarok rárakni és a gyerekeimet vinni vele.

Előzmény: kivi (106)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 106

Ezzel nem tudok vitába szállni, de nem is akarok, mert nem a meggyőzésed a célom. Csak beszélgetünk. A kerékpártartót csakis mint műszaki kérdést nézem: mennyire jól látja el a funkcióját, mennyire könnyű használni, van-e olyan hiányossága, amit úgy lehet pótolni, hogy közben az eddigi előnyeit nem veszíti el.

Előzmény: NeomatiK (105)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 105

Jó. Ettől függetlenül, nekem nem tetszik ez a konstrukció.

Előzmény: kivi (103)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 104

Ne haragudj, lehet hogy ezt a mondatodat félreértettem:

 

"Pl. az autó tetejére rögzített kerékpároktól rosszul vagyok, ha csak ránézek :) "Mikor fog az onnan lerepülni, vajon jól rögzítette, aki felszerelte?" kérdés türemkedik ki gondalataimból."

 

Ezt úgy értettem, hogy szerinted a tetős tartók eleve instabilak, ezért kell a bringát az autó mögé tenni.

Előzmény: NeomatiK (102)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 103

Hogy lehet stabilabb, ha egyszer már a mostaniak is atomstabilan állnak a horgon? Él benned egy téves képzet, miszerint a golyón nem lehet egy ilyen szerkezetet megbízhatóan rögzíteni, ezért az egész tartó instabil. De ez nem igaz. Olyan stabil, hogy még 3 bringával (mondjuk 3 x 14kg) plusz a tartó önsúlyával (legyen 8kg) összesen 50 kilós szerkezet is biztonságosan megáll a horgon. Ezt kérlek próbáld tényként kezelni, mert ez így van a valóságban is.

Előzmény: NeomatiK (101)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 102

Akkor legyetek szívesek beidézni, hogy hol írtam azt, amit rám akartok "kenni"!

Addig csak felesleges szájkarate és okoskodás ez a részéről/részetekről.

Előzmény: kivi (100)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 101

Vállalom, hogy macerásabb, de stabilabb is. De úgy is ki lehet alakítani, hogy még macerásabb sem lesz.

Előzmény: kivi (99)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 100

Vajk azt mondja, hogy a leesés mint veszélyforrás nem tartó, hanem emberfüggő. A te leendő klassz tartódra is fel lehet majd rakni rosszul a bringát, és ha az leesik, akkor az nem a tartó hibája lesz.

Ebből következik, hogy a tetőn szállított bringa esetén sem nagyobb a leesés esélye.

Előzmény: NeomatiK (98)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 99

De hát akkor ez nem hogy jobb lesz mint az eddigi megoldások, hanem pont hogy rosszabb, hisz macerásabb felszerelni, mert nem 1 hanem 3 rögízítési pont lesz.

Előzmény: NeomatiK (90)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 98

Jávoll, Óbersturmbánfűrer!

 

Te meg olvasd el és értelmezd, hogy én mit írtam. Mert csak hajtogatod a magadét, ami lényegében ugyanaz, mint amit én írtam. De úgy állítod be, mintha én mást és rosszat írtam volna.

Előzmény: halaloszto (97)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 97

ket lehetoseged van. vagy cafolod amit irtam, vagy elfogadod. 

 

Vajk

Előzmény: NeomatiK (95)
ToMy_ Creative Commons License 2014.04.10 0 0 96

Vonóhorogra szerelt kerékpárszállító esetén a bringák oldalra nem lógnak szélesebbre, mint pl. a visszapillantók. Kivéve, ha pl. Smart-od van. De arra meg ne rakj vonóhorgos szállítót.

Ergo ha parkolásnál az zavar, akkor a tükreid is zavarnak, és inkább csak teszkóparkolóban parkolj, a legtávolabbi sarokban :)

Előzmény: NeomatiK (87)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 95

Most írjam le én is mégegyszer, amit a 91. hsz-ben írtam?

Hányadik hsz-ig játsszuk ezt? Aki elér hamarabb a 200-ig az nyer? :)

Előzmény: halaloszto (94)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 94

megegyszer: a gyakorlat az mutatja, hogy a bringa nem szabadul el, csak ha elbaszta valaki a felrakast. elbaszni a felrakast viszont barmilyen kialakitasu tartonal el lehet. 

 

tehat az a problema hogy a bringa csak ugy eesik a tetotartorol, nem letezik csak azt hiszed. 

 

az a problema, hogy a szarul rogzitett bringa leesik, az letezik, viszont nem oldja meg semmilyen ujszeru tarto. egyetlen megoldasa van, a bringat bent a kocsiban szallitani vagy otthonhagyni.

 

Vajk

Előzmény: NeomatiK (93)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 93

Én is ezt írtam.

És ha már elszabadul a bringa, akkor lehetőleg ne fentről essen rá az autóra. Mondjuk nem lehet előre megmondani, hogy pl egy hátul szállított bringa hogyan bukfencezik az úton, az is okozhat akkora kárt.

Előzmény: halaloszto (92)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 92

azert ezt jo lenne levetkozni. a kerekpartarto-vonohorog egy muszaki kerdes. nem jo erzelmeket belevinni, nem vezet sehova. ugyanigy muszaki donteseket hozni erzelmek es hiedelmek alapjan nem tul jovoallo dolog. ha van egy erzes/hiedelem, akkor meg kell vizsgalni, es tenyszeruen igazolni vagy elvetni, aztan lehet tovabbmenni.

 

pl hallani sztorikat hogy leesett utkozben bringa kocsi tetejerol. de mindig azert, mert rosszul volt rogzitve, vagy mert nem fert at valami alatt.

 

Vajk

Előzmény: NeomatiK (91)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 91

Pl. az autó tetejére rögzített kerékpároktól rosszul vagyok, ha csak ránézek :) "Mikor fog az onnan lerepülni, vajon jól rögzítette, aki felszerelte?" kérdés türemkedik ki gondalataimból.

NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 90

Ha nem tudom a lökhárító 2 oldalsó bekötéshez is rögzíteni, akkor nem fogok vele foglalkozni.

Előzmény: kivi (88)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 89

igazad van. ha meg tudod fogalmazni hogy mi a baj a regi megoldassal, akkor lehet nekiallni ujat csinalni, ami kikuszoboli azt a problemat de nem hoz be ujat.

 

Vajk

Előzmény: NeomatiK (87)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 88

Ez jogos, de alkotni olyat érdemes (szerintem) ami vagy nincs a piacon, vagy ha van is, az nem felel meg az igényeknek. A bringatartó esetén szerintem messze nem ez a helyzet.

Előzmény: NeomatiK (87)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 87

Akkor tudod te is a választ :) Mégpedig egyrészt az alkotás öröme, másrészt egy új dolog is válhat beválttá. Hiszen minden ami mára elfogadott, bejáratott, az valamikor újdonság volt. (egyébként nem a véletlen műve, hogy a nicknevem mire utal). Harmadrészt meg olcsóbban is ki lehet hozni. Nekem kombi autóm van, adja magát az opció, hogy felállítva legyen rögzítve mögötte a brinyó és ne keresztben. Ha nem sikerül, akkor még mindig lehet rajta módosítani, vagy elfogadni, hogy nem jó ez az újítás. Természetesen még nem terveztem a konstrukciót, csak ötlet szintjén van meg ez az elrendezés. De az ötlet szerintem jó! :)

 

Az oldalra kilógó bringa parkoláskor nagyon kellemetlen tud lenni, de még haladáskor is. Szerintem.

Előzmény: kivi (86)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 86

Semmi, csak nem értem, hogy a jól bevált, sokak által kipróbált módszerek helyett miért próbálkozol egy egyedi, de finoman szólva is bizonytalan kimenetelű új megoldással.

 

Ne érts félre, én nem vagyok a fejlődés meg a saját tervezésű dolgok ellen, én is fúrok, faragok, hegesztek. De ezeket a bringatartókat már elég jól kitalálták, sok újítást (ami jobbá tehetné őket) nehéz lenne kitalálni, és főleg nem sk megvalósítani.

Előzmény: NeomatiK (85)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 85

Na mi sül ki ebből? :) Persze!

Előzmény: kivi (84)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 84

Kérdezhetek?

Előzmény: NeomatiK (83)
NeomatiK Creative Commons License 2014.04.10 0 0 83

Azon agyalok, hogy talán érdemesebb lenne állítva rakni (menetirány szerint, mintha a hátsó kerékre felállítanám) a bringát, így nem lóg ki oldalra. Így viszont hátrafelé több helyet foglal, pont a bringa magasságányit. Az kb 90-100cm. Amíg ha oldalt van rakva a megszokott módon, akkor 50-60 cm-be be lehet passzintani 1 bringát. Viszont 2 bringa esetén már kb annyira nyúlik hátra, mint a függőleges megoldással. 3-nál meg mégtöbb :) Na mindegy, levédetem ezt az elrendezést, nehogy más ellopja az ötletemet.

ToMy_ Creative Commons License 2014.04.10 0 0 82

ToMy_ Creative Commons License 2014.04.10 0 0 81

Ilyen jellegűt viszonylag egyszerűen el lehet készíttetni vasipari szakmunkával, ismerőseim körében is volt, aki így oldotta meg.

Rendszámtartóról és világításról viszont ne feledkezz el.

Előzmény: NeomatiK (79)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 80

A gömbön rögzülős megoldás atom stabil, ha rendesen meg van tervezve a szerkezet, és megfelelő a kivitelezés.

 

Előzmény: NeomatiK (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!