Keresés

Részletes keresés

muszak01 Creative Commons License 2018.08.05 0 0 69

Anno a FÉG gyárban is az első cirkót a kéményes fürdőszobai nagy vízmelegítőből alakították ki.

Előzmény: nedüpal (66)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.01.19 0 0 68

Nekem is ilyen van és jól működik !!

nedüpal Creative Commons License 2018.01.17 0 0 67

Aki a rakéta elvét ismeri vagy csinált annak nem nagy kihívás átalakítani.... 

Előzmény: nedüpal (66)
nedüpal Creative Commons License 2018.01.16 0 0 66

Üdv mindenkinek!

Szerintem simán meg lehet oldani a fütést átfolyos vízmelegítővel hatékonyan.... /ha már ez a címe a fórumnak /

Ugyanis még kell nagyobbitani a hődobok, más hőcserélőt bele, s kész.... A váltó csapot kilétét váltani 4db egyszerű gömb csappal... Igaz h kézzel kell zárni nyitni de meg éri... Meg ki telik az időkből. 

tothxtamas Creative Commons License 2017.06.14 0 0 65

Nemigen van.

Előzmény: tothcsaba27 (63)
Alapi42 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 64

Nyáron talán igen amikor amúgy is jó a kellemesen hűsítő víz.  Viszont az a teljesítmény és liter /perc értéket  alaposabban meg kellene nézni. Szerintem inkább   30 fok hőfok emelkedésről van szó. Tehát télen a 15 fos vizet 30 fokkal emeli,  így lesz  45 fok.

 Miért ? 

 Nekem is van egy ilyen átfólyós a konyhai mosogatónál, ami 3 kW -tal szívja a hálózatot és nagyjából  1,2 liter / perc  55 fokos jön ki belőle. Az 50 fokos vizet meg az ember keze nem állja , így némi  hideg keverésével kitűnő kézi mosogatást tudok prezentálni. Pl.  40 -45 fokon  1,5 liter/ perc. ez pedig a mosogatáshoz bőven elég.

 

   5 percenként   7,5 liter víz miért ne lenne elég ?

 folyóvízben mosogatok.  És ezt a rendszert örököltem, nem passzióból van.

 

 Tehát a te esetedben  ... kis jóindulattal mint szükség megoldás elmegy.

 

 mert nézzél egy kicsit utána. Szerintem    2 - 2,5 lter vízzel   megkötésekkel is , de lehet tussolni.

 beállsz a tusolóba.  2 perc áztatás csak elzárva, 2 perc szappanozás majd  3 perc leöblítés, ez annyi mint 7 perc. a raboknál  3 perc az összes fürdési idő. ez nálad pont aduplája lesz. egy lépéssel a környezet védelemhez közelebb kerülsz.

 A víz takarékosságról nem csak papolni kell hanem lépni is irányába.

 

 

 Vagy lépsz a tárolósok irányába. A villanybojlert min. 60 éve használják  ... kis elektromos teljesítményekre.

Előzmény: Thunderhammer (61)
tothcsaba27 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 63

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy át lehet alakítani egy Ariston Genus premium evo 24 kombi átfolyós készüléket tárolósra? Ha igen, hogyan? A szervizes azt mondta, hogy nem, mert valami érzékelő nincs benne, ami a tartályt figyeli. Biztos van valami megoldás amivel megoldható, vagy nem?

Köszi a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.13 0 0 62

Nem igen, csak "macskamosdásra" elég  az a 2l/perc (télen inkább 1.5l). Kézmosásra még csak-csak, de én alá nem állnék.

Előzmény: Thunderhammer (61)
Thunderhammer Creative Commons License 2015.06.13 0 0 61

Sziasztok!

 

Itt főleg kéményes gázüzemű átfolyósok kerültek szóba, azonban van valakinek véleménye az elektromosról? Én egy Radecoban gondolkodom, ahhoz, hogy ne kelljen amperszám-emelést kérnem a lakásba, egy 4,4 kW-oson...A 2,1 l/perc teljesítménye van 30 foknál, porlasztós zuhanyfejjel árulják. Ez szerintetek elég egy kis zuhanyzóhoz, amit egyedül használok?

jetkarcsi Creative Commons License 2014.11.22 0 0 60

Üdvözlök Mindenkit!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek, hátha találkozott már valaki ezzel a jelenséggel. Egy Quantum Q7-es melegvíz tárolós vízmelegítőm van. Olyan probléma lépett fel, hogy amikor be kellene gyulladni a fűtőrózsának, akkor nem gyullad be a rózsa minden égője, hanem csak 1. De közben hallom , hogy engedi a gázt a fúvókán. kb 5-7 mp múlva robbanás szerűen kezd fűteni. Kitakarítottam a gázrózsa lukacskáit fogkefével. (mással nem fértem hozzá) és a fúvókát is szintén fogkefével. kivenni nem tudtam, erőltetni nem akartam. Ha esetleg lenne valakinek tanácsa , szivesen fogadom. Előre is köszönöm. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 59

Email címed nem publikus, így csak itt tudok jelezni, hogy engem érdekel!

 

Én elérhető vagyok az itteni címemen, készüléket ismerem, kell is, szerintem is megegyezünk ;)

Előzmény: Zoltán Guba (57)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 58

Nem kell ahhoz piszkálni az elektronikát, ha a keringető szivattyú (amit termosztát vezérel) bekapcsol, a vízmelegítő érzékeli az áramlást, és begyújt. Ha meg HMV-re van szükség, akkor a melegvíz-vezetékbe kötött áramlásérzékelő átvált egy váltószelepet, ami a fűtés helyett egy HMV hőcserélőbe tereli a vizet, és szintén elindítja a szivattyút. Máris kész a drága, és szar hatásfokú kombicirko! :)

 

Előzmény: NeomatiK (50)
Zoltán Guba Creative Commons License 2014.05.09 0 0 57

Szia mindenki!

 

Olyan kérdésem lenne,hogy érdekelne-e valakin Stiebel Eltron dhe 24 típusú átfolyós vízmelegítő?? Ha valakit érdekelne E-mailben írjon legyen szíves biztosan meg egyezünk!

köszönöm!

NeomatiK Creative Commons License 2014.01.26 0 0 56

Üdv!

Ehhez a kérdésedhez az alábbi topikot javaslom. Oda írjad be.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9054448

Víz-, gáz-, fűtésszerelés

 

Előzmény: harmat13 (55)
harmat13 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 55

 

Üdv mindennek.

Van egy olyan problémám hogy a átfolyós melegítőm valami oknál fogva nem melegíti fel vizet csak egy pillanatra míg megnyitom majd már hideg a víz. Esetleg tud valaki segíteni?

Típusa: NORD Gáz..    Magát a vízmelegítő bordákat ki lehet e cserélni?

Email:kolas@lajt.hu

peterch Creative Commons License 2013.03.10 0 0 54

  Szia !

 

  Szerintem a kilepo agba kell egy keringetoszivattyu magasabb fokozaton uzemeltetve es a belepobe meg kell egy kis szukitest betenni. Igy bekapcsolaskor a szukitesen nem tud annyi viz atfolyni, mint amit a szivattyu tudna nyomni, igy csokken az atfolyos melegitoben a nyomas, ezaltal ugy erzekeli, mintha megnyitottad volna a csapot. termeszetesen a rendszernek nyomas alatt kell lennie az eloirt ertekre allitva! Szerintem.

 

   Udv , Peter.

Előzmény: NeomatiK (50)
peterch Creative Commons License 2013.03.10 0 0 53

   Szia !

 

   Van friss levego utanpotlas? Mert amennyiben nincs, akkor esetleg jol zaro nyilaszarok is okozhatjak, hogy nincs rendes kemenyhuzat. Amikor lezar a melegito, nem szellozik ki az egester es igy nincs eleg oxigendus gazkeverek ami az egeshez kell.  A  szikra viszont hiaba van, ha nincs egesnek megfelelo keverek. Ezen kell javitani szerintem.

 

    Udv , Peter.

Előzmény: Matt-new2 (52)
Matt-new2 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 52

Kedves szakértők!

 

Talán tudnak segíteni!

Bosch Therm 4000 O kéményes vízmelegítőt szereltettem fel, de a berendezés üzeme bizonytalan.Több órás "pihenés" után nem gyújt be. Adja a szikrát, hallatszik a pattogás, de nem lobban be. Ha sokadig próbálkozás után mégis, utána már működik az újbóli gyújtás is.

 

Ami eddig történt:

- a góliát elemek kapocsfeszültsége 1,6V, szerintem ez gyári állapot

- szakember ellenőrizte, hogy a szikra tényleg megérkezik

- szakember ellenőrizte, hogy gyufával begyújtható

- ami viszont megoldja a problémát: szikráztatás köznem egy kis többletlevegő. Pl: a berendeséz alá egy törölközővel odalegyintek, vagy tüdővel befújok, ekkor a begyújtás azonnal megtörténik (akár elsőre próbára is).

 

Mit tanácsolnak, hol lehet a hiba?

NeomatiK Creative Commons License 2012.03.27 0 0 50

Szia!

 

Még nem jutottam semmire.

Az bizonyos, hogy egy átfolyós vízmelegítő is alkalmas fűtésre.

Létezik turbós (azaz zárt égésterű) kivitel is 70ezer Ft-tól. Ismerni kéne az elektronikáját, hogy fűtési igény közben azt érzékelje a szerkezet, mintha meg lenne nyitva a csap és melegvízre van igény.

Előzmény: zzzzolee (49)
zzzzolee Creative Commons License 2012.03.17 0 0 49

Szia!

 

Bár ez a topik eléggé behalt, de Te a hozzászólásaidat nézve elég aktív vagy, így remélem, hogy egy kicsit tudsz segíteni.

Éppen ma gondolkoztam el azon, hogy a kis lakásunkban a már meglévő átfolyós - nyitott égésterű - gázmelegítőnket átállítsam

cirkó kazán üzemmódra. Ennek a legfőbb oka az lenne, hogy ne kelljen új kazánt betennem új engedélyeztetéssel, és sok-sok költséggel.

 

Mivel Te is ilyesmin törted a fejed, kíváncsi lennék, hogy mire jutottál.

 

Üdv, Zoli    

Előzmény: NeomatiK (48)
NeomatiK Creative Commons License 2011.02.06 0 0 48

Szia!

 

Gondolom, hogy szerelt kéményre céloztál. Annak az ára függ a hosszúságtól és a különböző idomoktól.

Ha oldalfali kivezetést gondoltál, akkor az olcsóbbra jöhet ki, ha közelebb van a homlokzati falhoz. Kérdés, hogy lehet-e ott oldalfalon kivezetni a füstgázt.

Egyébként úgy kb 45-50ezer ft körül van egy ilyen szerelt kémény, de mint írtam, a hosszúságtól is függ. Ha a Bosch cucchoz Bosch kéményt keresel, az valószínűleg drága mulatság lesz. A neten találni szerelt kéményekről árakat és méreteket.

 

Amúgy pontosabb, naprakész infókat kapnál a Víz, gáz, fűtésszerelés topikban.

Ennek a topiknak eredetileg más a célja, de nem feledkeztem meg róla, folytatása következik.

Előzmény: tomi_245 (47)
tomi_245 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 47

Sziasztok szeretném beköttetni a gázt és szeretnék átfolyós gáz vízmelegítőt vásárolni csak annyi lenne a kérdésem hogy mennnyibe?? kerül hozzá körülbelül a kémény +a csövek egyéb kellékek ?és mennyiért csinálja meg egy szerelő ? azt tudom hogy a gáz rácsatlakozási díja 60 valahányezer forint (pontos összegre nem emléksze) az 1. nyomáspróba ingyenes és egy 52 000 forintos BOSCH WR 11-2B miniMAXX vízmelegítőt néztem ki szerintem az megfelel nekem

NeomatiK Creative Commons License 2008.12.05 0 0 46

Akkor ugorjunk neki...

 

A kiinduló adatok, ami van ill. amire szükség van :

 

- átfolyós vízmelegítő, használati melegvízhez dt= 30°C esetén 12 l/perc vízhozammal. Ez ugye ha a bejövő 12°C-os hidegvizet nézzük, akkor t=42°C

- padlófűtés igény, 8kW

- HMV igény

 

 

A tulajdonképpeni feladat adja magát: hogyan tudjuk ezt a két igényt a vízmelegítővel összehozni :)

 

Ami biztos, hogy kell minimum 1, de lehet hogy 2db hőcserélő, attól függően, hogy rá lesz-e kötve direkt valamelyik körre a vízmelegítő.

NeomatiK Creative Commons License 2008.12.05 0 0 45

Ráadásul őszi, tavaszi szezonban meg ha pl 3-4kW az igény, akkor még inkább távol esik a gyári kazán tudásától. Így szerintem csak nagy hiszterézissel tudna működni, vagy állandóan ki-be kapcsolna. Hiszen a kazán minimum értékeként szereplő 12kW helyett folyamatos 4 kW-ra van szükség. Ha ritkán kapcsol be, akkor nagy a hiszterézis (= nem egyenletes a hőmérséklet, nem komfortos), ha kicsi a hiszterézis, akkor meg gyakran kapcsol ki-be.

Előzmény: NeomatiK (42)
DMA Creative Commons License 2008.12.05 0 0 44
Hőfokra, nem teljesítményre, természetesen, sorry...
Előzmény: DMA (43)
DMA Creative Commons License 2008.12.05 0 0 43
Semmi, felfűti a vizet a beállított teljesítményre, majd kikapcsol.
Előzmény: NeomatiK (42)
NeomatiK Creative Commons License 2008.12.05 0 0 42

Kifelejtettem a kapható termékek sarkalatos hátrányaként:

 

3) A kombikazánok minimális hőteljesítménye több az igényhez képest, átlagban gyártótól függően 11-12 kW körül van. És ez egy jól szigetelt háznál sok, nálam 8kW lesz a ház hőigénye. Ha ráküldöm a csutkára levett, de még így is 1,5-szer nagyobb teljesítményű kazánt, nem tudom mi lesz az eredmény.

Előzmény: NeomatiK (27)
NeomatiK Creative Commons License 2008.12.05 0 0 41

Amennyire ismerem, irreálisan többe kerül egy beépített tárolós berendezés.

Előzmény: Ati356 (28)
zordonC3 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 40
külső hőszig jövőre, minimum 10 centi cell, de lehet 15, végül is mit várok jelenleg, nagyjából tömör tégla 30-as falak, rajtuk 5 centi hungarocelles nemesvakolat (terranova), két rétegű sofa ablakok (nem gáztöltetű).
zordonC3 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 39
rosszul fogalmaztam, nem bojlerben kell hőt tartani.
Előzmény: DMA (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!