Keresés

Részletes keresés

Czhufni Creative Commons License 3 órája 0 0 130056

Sziasztok!

 

Az egyik ismerős lakásában ezt mutatták nekem, az volna  a kérdés, hogy véleményetek szerint mi lehet? 

 

 

Azt látom hogy igen "igényesen" megoldották, de az nem világos számomra, hogy ott egy kigyenlítő tartály (cirkó fűtés van) vagy a fürdőszoba lefolyó csövei áznak épp. 
Nektek mi a véleményetek? Sajna nem tudok nekiállni kibontani, meg az a kis leengedős szelepet sem értem mi a falban. (álmegyezet van, oda késöbb be tudok nézni majd esetleg) 

Köszi, ha válaszoltok. 

lapar Creative Commons License 4 órája -1 0 130055

A ház biztosítás általában benne van a közös költségben, ki kell használni.

Előzmény: lapar (130054)
lapar Creative Commons License 4 órája -1 0 130054

"Csak az alattam lakó szomszédot sajnálom nagyon, "

 

Ez biztosítós ügy, be kell jekenteni. A szomszéd nem fog örülni, de a néhány tízezer, amit leperkálnak neki szemlélés nélkül, mégiscsak enyhíti a haragját.

Előzmény: Jenne60 (130051)
cucu Creative Commons License 2 napja 0 1 130053

Nem lett volna vízköves, ha még az elején jól szerelik össze. Mert a hollandi alá nem folyhat víz, ha jól van meghúzva. Ez nyilván nem volt.

 

https://search.yahoo.com/search;_ylt=AwrEoSdFyXpm5dIB6d5XNyoA;_ylu=Y29sbwNiZjEEcG9zAzUEdnRpZAMEc2VjA3JlbC1ib3Q-?type=E210HU91105G0&p=hollandi+csavar&fr2=p%3As%2Cv%3Aw%2Cm%3Ars-bottom%2Cct%3Aseaview&fr=mcafee_uninternational

Előzmény: Jenne60 (130051)
nixon70 Creative Commons License 2 napja -1 0 130052

Tanulságos volt, köszi, hogy megosztottad.

Előzmény: Jenne60 (130051)
Jenne60 Creative Commons License 2 napja 0 2 130051

Sziasztok!

 

Most ment el az előbb  szerelő, 35 percet volt itt. Nem úgy mint a tegnapi kettő, akik talán ha 4 percet itt voltak, de köszönni sem tudtak.

A mai szerelő egymaga volt, és nagyon normális. Lehetett vele beszélni.

Amikor szétszedte a mérőnél az alsó és a felső hollandert, finoman, de szentségelt egy nagyot. Miért? Megmutatta, hogy belül a hollanderek, mind a kettő, az vízköves ott ahol a tömítés felfeküdne. A vízóránál szintén, a bemenő és az elmenő menetes résznél a felület, ahová a tömítés felfeküdne, elég szépen vízköves volt. Ezt tegnap nem ellenőrizte az a két agyhalott a szerelő, ezért szentségelt, hogy miért nem ellenőrizték ezt le. A mérőn ezt a két felületet finomreszelővel és csiszolópapírral szépen finoman megreszelte/lesimította, egész szép kis dzsuva jött le végül. Szép és sima lett a felület. Megmutatta nekem is, én is megsimítottam az ujjammal. Kicserélte az elmenő oldalon a visszacsapó szelepet is, mert régi is volt meg már  nagyon látszott rajta az előző szivárgásból  vízkőlerakódás is. Még  egy új hollander toldatot is tett fel a visszacsapó szelepnél. Vélhetően az volt a hiba, és már két évvel ezelőtt is ez lehetett,  hogy az évek múlásával elvízkövesedtek azok a részek (a pécsi víz az egyik legkeményebb víz az országban) és ezért már nem tudta  megfelelően ellátni a feladatát, nem feküdt fel teljesen  a tömítés, hiába tettek be újat. Ezek a tartozékok, a  hollander, a visszacsapó szelep, ezek a 2006 szeptemberi kötelező mérőcsere alkalmával voltak újként feltéve. Azóta eltelt 18 év és a pécsi kemény víz hatása....

Még az a szerencse, hogy ez teljesen ingyenes történet, mert minden a Pécsi Távfűtő tulajdona.

Remélem most már nyugalom lesz végre itthon.

 

 

Csak az alattam lakó szomszédot sajnálom nagyon, és ez eléggé bosszant is, hogy akaratlanul, de kárt okoztam Neki a frissen, pár hónappal ezelőtt  felújított lakásában.

cucu Creative Commons License 2 napja 0 0 130050

Szerintem nincs síkban a hollandi felfekvő felülete a vízóra menetes felületével. Így félre nyomódik a tömítés, nem lesz egyforma a belapulása. 

Előzmény: Jenne60 (130047)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2 napja 0 1 130049

Papírtörlő,stb... meglehet azt lesni mi ereszt.

 

Előzmény: Jenne60 (130047)
nixon70 Creative Commons License 2 napja 0 0 130048

Helló újra!☹️

Vízórával még rosszal nem találkoztam, viszont hajszálrepedéses csavarzattal igen.

Úgy látom a képen feszülni sem feszül, alul presszes cső van.

Majd számolj be, mit találtak ki 

Előzmény: Jenne60 (130047)
Jenne60 Creative Commons License 2 napja 0 0 130047

Sziasztok!

 

Újra...

Nem akarok untatni senkit sem a problémámmal, de a tegnapi hétfő délelőtti tömítés cserét követően, ma reggel már megint ereszt az a tömítés. Tegnap szinte óránként ránéztem, még este 10 órakor is. Addig nem volt szivárgás. Ma reggelre szépen eresztett, kábé 8-10 másodpercenként egy-egy csepp jött és cseppent le. Ma délután megint jönnek hibára, de azon gondolkodom, hogy nem lehet az hogy ez a vízóra a hibás valamiért? Talán picit rövidebb a menete és a hollander hiába van teljesen meghúzva, még kellene egy fél menetnyi magasság a teljes megszorításhoz? Ha ez van akkor a hollander már megszorul, nem lehet tovább húzni rajta de nem nyomja össze teljesen a tömítés. Vagy a másik lehetőség, hogy picit vékony ez a tömítés? 2 mm vastag.

Az ezt megelőző óráknál sosem volt ilyen hiba nálunk, tizen éven keresztül. De körbekérdeztem lakókat senkinél nincs ilyen hiba, óracserétől-óracseréig. A  visszacsapó szelep és a hozzá tartozó szerelvények azok nem változtak csak az órát cserélik mindig. Ebből gondolom, hogy lehet hogy ez az óra valahogy hibás lenne az elmenő meneténél? Mert azóta van ez amióta feltették. 2019 szeptemberben.

Alattam lakóval is beszéltem,  vasárnap kijavította az általam okozott leázást, lekaparta kiglettelte és újra festette. Hétfőn reggel elment vidékre dolgozni, abban a tudatban, hogy a PÉTÁVOS szakik kijavítják a hibát, minden rendben lesz, és csak pénteken jön haza. Most azon parázok, hogy ez az újabb szivárgás, ami láthatóan  elég szépen csöpöghetett az éjjel, ez megint leáztatta-e? Ha így lesz, akkor  gondolom nagyon fog örülni nekem.

Téli nap Creative Commons License 3 napja 0 0 130046

Köszönöm ehhez tatom magam.

Előzmény: nixon70 (130045)
nixon70 Creative Commons License 3 napja 0 0 130045

Hali!

Szedd ki a felsőrészt, cseréld ki, ha lehet még olyat kapni.

Ha nem, "heréld ki".(vágd le a szeleptányért)

Előzmény: Téli nap (130037)
cucu Creative Commons License 3 napja 0 0 130044

Nem akartam huhogni, de ez várható volt, hogy csak az általuk elfogadott tömítéssel szerelik össze.

Előzmény: Jenne60 (130040)
peterch Creative Commons License 3 napja 0 0 130043

Szia !

 

Csak nálad van ilyen gond az egész társasházban ? Ha több lakónak is , akkor hamarabb bizonyítható a cég által okozott hiba ( nem megfelelő tömítés használata ) .

Előzmény: Jenne60 (130042)
Jenne60 Creative Commons License 3 napja 0 0 130042

Ezt a leáztatást a társasházunk tömbbiztosítása fizeti a lakónak, de most azon agyalok, hogy mi van akkor, ha ezt a tömítéshiba miatti leáztatást - mivel már a második ilyen tömítés szivárgás volt amióta feltették az új órákat (2019 szeptemberben) - azaz 4,5 év alatt már másodszor, hogy a leáztatott lakó ezt a biztosítási pénzt, ezt átruházná a PÉTÁV felé, mert ez nem életszerű így, hogy 2 évente elszáll a tömítés.  Vajon ezt lehetne? Talán kicsit észre térnének? Jó lenne egy ismerős ügyvéd vagy jogász aki tanácsot adna, de nincs.  Nem is a biztosítás összege miatt, mert az nem annyira nagy összeg, maga az elvi hozzáállás meg egy kis felelősség érzet miatt.

 

De inkább csak hangosan gondolkodtam...

Előzmény: Capt.IQ229 (130041)
Capt.IQ229 Creative Commons License 3 napja 0 0 130041

Remélhetőleg a két ősember - a balhé után meghúzták rendesen.

Szerintem plombálva is rá lehet arra húzni. Nem kell félkörökre gomdolni.

Azbeszt meg már évek óta tiltott, nem is árulják, mert tiltott.

Hülyék.

Előzmény: Jenne60 (130040)
Jenne60 Creative Commons License 3 napja 0 0 130040

Én is így gondoltam, de nem rakták be, csak a saját tömítésükkel dolgoznak. Az egy krémszínű és gumi tömítés.

Mindegy is, így marad most már. Egy újabb, másik fajta  plombát raktak fel, egy kis 7 x 5 cm-es táblával, így ha akarnám sem tudnék most  már ráhúzni a hollanderre. Nem lehet hozzáférni... A képen a vízkő nyomok, azok főleg az ezt megelőző 2 évvel ezelőtti szivárgásból megmaradtak.

Előzmény: nixon70 (130039)
nixon70 Creative Commons License 3 napja 0 0 130039

Teljesen jó ez a tömítés.

Előzmény: Jenne60 (130038)
Jenne60 Creative Commons License 3 napja 0 0 130038

Én vettem tegnap az OBI-ban elvileg ez klingerit lenne. Ha tiltott termék, akkor mért lehet még vásárolni?

Mivel melegvizes történet és  PÉTÁV-é az óra is, ellentétben a hidedvizes órákkal ahol saját  tulajdonban vannak a mérők, nincs hagyományos garancia,  1 év vagy ilyesmi, azt mondták ha megint szivárog, szóljak be a PÉTÁV hibabejelentőnek és jönnek megint cserélni. Ingyen van, nem kerül pénzbe.  Na igen. Én meg 2 évente leáztatom az alattam lakót...

Egyébként eléggé barátságtalan volt ez a két szerelő. Normálisan beszélni sem lehetett velük. Kopgtak az ajtón, nyitom és köszönök ahogy illedelmesen kell, nyomulnak befelé, hol a kérdéses hiba...?- kérdezik...de köszönni azt persze elfelejtettek.

Beteszek képeket a tömítésről, amit vettem. Szerintem ez klingerites és hőálló is.

Előzmény: nixon70 (130036)
Téli nap Creative Commons License 3 napja -1 0 130037

Sziasztok!

 

Van egy régi csempeszelep, kb.35 éve beépítve. Már alig engedi át a vizet. Ráadásul a csavarója  az a szögletes szár vég is elmaródott.

Milyen lehetőségek vannak a javításra?

 Talán egy  erős svéd fogó  ( csőfogó) és egy erős kézzel nyitható még.?

 

 A másik megoldás hogy a szelepfelsőrészt kicsavarjuk,és a helyére egy új,vagy a dugó helyére,vagy a teljes szelep csere Ez utóbbinál kb. 50 cm hosszú vésés kell a falba.

 

 

 Természetesen vízszerelő....már ha vállalják

nixon70 Creative Commons License 3 napja 0 0 130036

Hol élt az elmúlt 20 évben az a két agyhalott?

2003 óta teljes körű tiltás van az azbeszttartalmú dolgok forgalomba hozatalára.

Lófasz olvadt bele, nem a tömítés.

A jótállás gondolom a szerelésre továbbra is 1 év.....

Előzmény: Jenne60 (130035)
Jenne60 Creative Commons License 3 napja 0 0 130035

Most mentek a PÉTÁV szerelők. 5 percet sem voltak itt.

Klingerites tömítőgyűrűt, ami vettem azt  nem tettek be, mert azt mondták mivel azbeszt tartalmú tiltólistán van egy ideje már. Különben is, amíg lehetett használni régen, a tapasztalat az volt, hogy  a folyamatos meleg hatására bele olvad a hollanderbe, nagyon nehezen lehetett kipiszkálni ha új tömítés csere volt. Én úgy tudtam hogy a klingerites tömítések kábé 90-100 fokig hőállóak.

Két tömítőgyűrű egymás fölé meg nem fért bele, mert az óra be- és elmenő csatlakozásánál szűrős alátát van már és azon is van gumi tömítés.

Maradt megint a klasszikus  gumi tömítés és a para, hogy mikor fogom újra leáztatni az alattam lakót.

 

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget és tanácsokat.

Előzmény: Jenne60 (130034)
Jenne60 Creative Commons License 3 napja 0 0 130034

Várom a szerelőt, délelőttre ígérték. Azon molyolok, hogy esetleg lehetne az, hogy kettő tömítést is elbírna vízóránál a a hollander? Azért kérdezem, mert az ez előtti óránál (6 évet volt fent) sosem volt ilyen szivárgásos hiba, ennél meg 2 évente előjön. Tegnap megkérdeztem néhány lakót, náluk is van ilyen hiba? Sehol nem volt, tehát ez egyedi probléma. Nem annyira vastagok ezek a tömítések, talán kettő egymáson jobban tömít? Alul egy gumi és felette a klingerit? Majd rákérdezek a szerelőnél és ha lehet akkor így csináljuk.

Fürdőszobában a gégecsőnél a zuhanyfej csatlakozásnál is így tettem, kettő tömítés van, mert egy nem volt elég. Zuhanyfejet cseréltem nemrégen és az az előttinél elég volt csak egy gumi tömítés, de most kellett egy gumi és rá egy klingerit is, mert hiába húztam meg teljesen a gégecső hollandit, picit szivárgott mégis. Ebből gondolva talán itt a vízóránál is majd megoldás lehet ez.

Atis57 Creative Commons License 4 napja -1 0 130033

Szia!

" a visszarakása a macerásabb, főleg ha egyedül próbálom, mert három kéz kell hozzá. "

 

Ekkor kell "illesztő csapot " behajtani 2db csavar helyet, feltolod rá a lemezt s a maradék 4db-al rögzited.

 

Az ellenőrzés -másképpen;  újságpapir , hogy lásd hol csepeg. A meglazitott a lap mögé meg mobiltelefonnal videózol egy keveset?

Előzmény: Jenne60 (130031)
nixon70 Creative Commons License 4 napja 0 0 130032

Az is 8 év.

Előzmény: Jenne60 (130031)
Jenne60 Creative Commons License 4 napja 0 0 130031

Oké, akkor nem lesz tömítőpaszta.

Azért gondoltam valamilyen tömítőpasztára (is), hogy ha újra előjönne esetleg, hogy picit ereszt vagy szivárog a hollander tömítésénél, akkor talán megfogja és nem engedi ki a vizet és nem áztatom le újra az alattam lakót.

Sajnos ezekben a panel épületekben, nálunk legalább is igen,  elég balfék módon oldották meg ezt a vizes blokkot, mert ha időnként ellenőrizni szeretném azt, hogy van-e szivárgás vagy ereszt-e kicsit, akkor időben észrevenném és nem áztatnám le az alattam lakót. 2 év alatt már második alkalommal. De ehhez minden ilyen ellenőrzés alkalmával le kellene bontani a fürdőszoba külső falán az előszobában lévő  egy 2.1 m magas és 55 cm széles fémlapot, ami a vizesblokkot takarja. Alapból nem nagy meló, de 6 csavar tartja és a visszarakása a macerásabb, főleg ha egyedül próbálom, mert három kéz kell hozzá.  Ráadásul tapétázva is van és sérül a tapéta is ilyenkor.

 

 

Azt meg tudja valaki még mondani, hogy a melegvízmérőket mennyi évenként cserélik? Azokat is 8 évenként?

Hidedvíz mérőknél ott  tudom, hogy 8 év mert addig tart a mérő hitelessége és ezért kell 8 évente cserélni újra.

nixon70 Creative Commons License 4 napja 0 1 130030

Ragaszkodj hozzá.

Nem kell oda semmi kencefice.

Előzmény: Jenne60 (130027)
Capt.IQ229 Creative Commons License 4 napja 0 1 130029

Nem kell rá FBS

Előzmény: Jenne60 (130028)
Jenne60 Creative Commons License 4 napja -1 0 130028

Közben eszembe jutott, hogy van itthon egy megkezdett tubus F.BS  szilikon tömítő és ragasztóm. Tavasszal vettem egy másik itthoni barkács munkához.

Ilyen: https://szilikon-webaruhaz.hu/id/00002-FBS-szilikon-tomito-es-ragaszto-70-ml-

Ha engedi a szerelő akkor rábeszélem, hogy tegyünk ebből egy keveset a hollander belső menetére. Mert egyébként nem használnak semmilyen tömítőpasztát, csak natur rátekerik és meghúzzák a hollandert. Már az előző tömítés cserénél is kérdeztem, de azt mondták nem kell. (akkor még nem volt nekem itthon ez az  FBS pasztám)

Előzmény: nixon70 (130026)
Jenne60 Creative Commons License 4 napja 0 0 130027

Ha megint gumitömítésre cserélnék, mert holnap délelőtt jönnek ki hibára, akkor adom a szerelőnek ezt a klingerites tömítést, hogy ezt tegye be inkább.

Előzmény: cucu (130025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!