Keresés

Részletes keresés

oiuz Creative Commons License 2008.07.17 0 0 16
Szia!

A fagytűrő déli gyümölcsös topikban sok az okos tapasztalt fügés! Talán Ők tudnak segíteni!
Amúgy gratulálok, szerintem egy aszalt fügéből nyert magtól, ez nagyon szép teljesítmény. Jól néz ki az fix!

Üdv
oiuz
Előzmény: Dusi59 (15)
Dusi59 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 15
Itt van az aszaltfügemagból kikelt bokor, ami sajnos meddő. Legalábbis eddig még sosem termett. Kb. úgy 6-7 éves lehet, télen sosem takartam, (nem is gondoltam, hogy esetleg kellene ) és nem is fagyott még meg. Meg tudja nekem valaki mondani, hogy fog-e teremni?
oiuz Creative Commons License 2008.07.06 0 0 14
Helló!

A fügebokor újraéldni látszik.
Vas és kálcium oldattal tápozom... talán tényleg ez segít...

Drukkolok neki!

Üdv
oiuz
neo007 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 13

üdv.

 

én olyan önképző fügés vagyok , tehát csak a saját felyem , tapasztalatom után megyek . eddig bejött:-)

de a helyzet az hogy nekem nemigazán volt problémám a fügebokraimmal.  van közte huszonéves tő ami soha nemvolt takarva , tizenévei enyhe telekben roskadásig volt rajta mind a nyári , mind az őszi beérés. az elmult kemény teleken meg évekig lefagyott  , és csak az őszi beérésen volt néhány termés.

van olyan bokraim amiket a horvát tengerpartról hoztam , a tövét szószerint a tenger sós vize mosta , annyira a parton volt. mégis termett ( mármint az anyatő amiről leválasztottam). itthon is terem roskadásig.

meg amit a hegyóldalakról hoztam az is okés.

viszont hoztam egy kiscsi , valszeg magról kelt kis csemetét , ami marhára nől embernyi bokor immár , de termést mégcsak mutatóba sem hoz. semmit! mégcsak fügekezdemény sincsen rajta. mostanság készülök végleg végezni vele ( Glialka gyomirtó) .

 

de visszatérve a problémádhoz.

irtad hogy márciusban ültetted. a fotón ugynézem ezek szerint jó nagy növény volt mikor ültetted. nemtom mekkora gyökérzete lehetett akkor ,vagyis ha valahonnan felszedett tő lehetett akkor a gyökérzet valszeg igencsak meg lett stuccolva .

 

lehet hogy ez viselte meg , mármint hogy viszonylag felylett  termő növény lett átültetve , és a pihenő ( téli) időszak végén mikor felylődésnek indult  , még a tavalyi állapotára "emlékezvén "  indult meg a növényke ugy mintha misem történt volna , aztán persze rájött hogy gáz van ( kissebb gyökérzet ) ezért fogta vissza magát , termést ekldobja kapásból , meg a fölös levélzetet.

tehát lehet hogy nincs is semmi gondja. csak alkalmazkodik .

ez csak egy lehetséges magyarázat . lehet hogy más a gondja persze.

 

a másik fórumon amit belinkeltem is ottan kéne megkérdezni , ott vannak akik tényleg nagyon bele vannak merülve a témába . példul itt van ez az emberke , majd kétezer hozzászólása van és mind a déligyümőlcsös topikba.

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=741444&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9107936

 

 

 

 

Előzmény: oiuz (11)
énisegy Creative Commons License 2008.06.27 0 0 12

Sziasztok!

Nekünk már gyerekkorom óta van fügebokrunk, én ahogy látom,

déli fal mellett jól érzik magukat.

Ilyen most.

Viszonyításképp..:)-a kép bal alsó sarkánál van a fűnyírónk , a tolókarja átlag magasságú.

oiuz Creative Commons License 2008.06.27 0 0 11
Szia!
Akkor te hozzáértő lehetsz, ami nagy öröm, mert a topiknyitó is csak műkedvelő....::)O:):):):

Kérlek, hogy nézd meg az topiknyitót!
Tegnap bent voltam egy gazdaboltban, és vittem egy levelet, hogy mi baja a fügének! Azt mondták, hogy vashiány! vettem is ilyen trágyát és már tegnap belocsoltam! Majd meglátjuk.

Megpróbálok beszúrni egy képet, ami még a telejes lekopaszodás elött készült, hátha neked is van valami ötleted!

Előre is köszi!

oiuz

UI
Ja a kép:
Előzmény: neo007 (10)
neo007 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10

üdv.

én évek ota termesztek fügét , csongrád megyében.

gondoltam irok egykét okosságot , de látom hogy itt már elég jó ki lett tárgyalva a téma.

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?ar_start=0&ar_step=30&o=&aq_text=%2Bf%FCge&aq_cre=0&user_id=&topic_id=9107936&forum_id=17&aq_ext=1&aq_hnt=eJw9zVsOgjAUhOG9nBVUW1GmiyENYjxKL2kP4cGwd1qMvn6ZP+NwxqegA43R+xjIuq9cQEVcFrKMXtkDZvZ8gFZ2K7iBnhxkeKz3lpmWmZq9ObVRi66gNOVxCvKTkwJJFDcPOa6lqdG6eg96LT79tT5sO/vdMTw=

 

lényege nagyon röviden , télen le legyen huzatva a talajra , lombal betakarva legyen hogy a veszők ne faggyonak el  , mivel az első generációs termés ami mostanság kezd beérni mindég a tavalyi ágakon jelentkeznek . a második generációs érés , ha hosszú az ősz , viszont a friss hajtásokon , továbbhajtásokon lesz.

 

másik , létezik olyan fügebokor amelyik sohasem hoz termést ! lehet a magról vetettekbe is előfordulhat ilyen " mutácio"

 

 

Zsuzsuci Creative Commons License 2008.06.26 0 0 9

Sziasztok!

Nem hittem volna, hogy az aszalt füga magja kikelhet.

Fügét szaporítani egyébként könnyű, csak le kell dugni egy ágdarabot.

A Fagytűrő déligyümölcsök topikban, itt az Indexen érdekes, szakszerű társalgás folyik a fügéről és társairól!Ajánlom!

 

oiuz Creative Commons License 2008.06.26 0 0 8
Szia!
Ahogy látom (legalább is magam) nem nagyon értünk a fügéhez, csak szeretjük!
Amúgy úgy tudom, hogy a füge nem hoz virágot!!!!!!!

Oltásról fogalmam sincs!

De az, hogy szárított fügéből bokor lett ez teljesen meglepett!!!!
Harcos növény ez!!!!!:):):):):):):)


üdv
oiuz
Előzmény: Dusi59 (7)
Dusi59 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 7
Sziasztok! Lenne egy kérdésem: az aszaltfügéből ültetett pici magból kikelt fügebokrot be kell-e oltani úgy, mint pl. a citromot ahhoz, hogy teremjen? Ugyanis vagy 6-7 éve a fügéből egy pár pici magocskát egy cserép földjébe nyomtam amik nemsokára ki is keltek. Nevelgettem egy darabig majd kiültettem a panelházunk előtt lévő kiskertbe. Már szép nagy vagy 2m-es hosszú vesszői vannak hatalmas levelekkel, de nem virágzik, így nincs is rajta gyümölcs:( ! Itt a fórumban láttam pici bokrocskákat gyümolcsökkel és nem értettem, hogy az enyémen miért nincs még gyümölcs, mikor olyan hatalmas nagy? Tehát a kérdésem az, hogy kell-e oltani vagy szemezni? Előre is köszönöm a segítő válaszokat!                                                                        Sziasztok!
oiuz Creative Commons License 2008.06.21 0 0 6
Látom, hogy te is szóltál!
Köszzzzzzzzz!
Előzmény: ribizli (4)
oiuz Creative Commons License 2008.06.21 0 0 5
OK
Áthelyeztetem!
Előzmény: ribizli (4)
ribizli Creative Commons License 2008.06.21 0 0 4
Nem értem, mit keres ez a topik a Konyhaasztalon, a Kertészetben talán lenne helye, de valószínűleg inkább keresned kellene más topikokban/weboldalakon információkat a fügéről. Még olyanok is vannak, ahol szaktanácsot is adnak!
Szerintem helyeztesd át legalább a Kertészetbe, ott több sikerre számíthatsz.
ribizli
oiuz Creative Commons License 2008.06.20 0 0 2
Szia!

A te növényed bokor, vagy fa?

Az enyém bokor! Én sem értek hozzá, de nagyon szeretem a gyümölcsét!
Reméelm, hogy rendbe jön hamar!

Előzmény: Törölt nick (1)
oiuz Creative Commons License 2008.06.20 0 0 0
Szia Megint!

Amúgy nagyon szeretem a fügét (gyümölcs).
Csak nem nagyon lehet kapni még érési időszakban sem Bp. piacain! Csak szárítottat, azt meg kevésbbé szeretem mint a frisset!

Üdv
oiuz
oiuz Creative Commons License 2008.06.20 0 0 topiknyitó
Szia Te aki idetévedsz!

Az a helyzet, hogy a fügebokrom amit március végén ültettem a szép indítás (rügy, levél, kisfügék) letérdelt!
Először szépn pompázott! Hozott leveleket, kis fügéket is. Majd a kis fügék nagy részét ledobta magáról! Gondoltam nincs ennek semmi baja, csak nem akar túl sok gyümölcsöt hozni!
Maradt 3 szem füge rajta amik szépen nőttek! Leveli továbbra is szépen álltak, és zöldelltek!
Majd 2-3 levél elkezdett sárgulni! Semmi extra gondoltam egy kis túlöntözés (hajlamos vagyok az ilyesmire). Majd abbahagytam az öntözést, és vártam....
lehet hogy hiba volt, mert mostanra minden levél csúnyán lóg, és valami kis barnás-feketés pontocskák vannak a leveleken!
A szomszéd (75 év mondjuk, gyönyörű kerttel) azt mondja valami gomba!

Nem tudom, de lehet!
Mivel permetezzem?
Permetezzem-e egyáltalán?

Van egy kutyám, aki megrághatja, tehát csak valami rendkívül óvatos szer jöhet szóba!

Tanácsaitotkat, tanácsaidat köszönettel veszem!

Üdv
oiuz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!