Keresés

Részletes keresés

Gyula65 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 14489

Megkéstél a védekezéssel.

Korábban volt róla szó, á lá "Judit55"-től is.

Üdv!

Előzmény: beller1 (14487)
Gyula65 Creative Commons License 2021.07.28 0 1 14488

Sziasztok!

Érik a tahitótfalui sárga fügém! Finom sárgabélű!

Üdv!

beller1 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 14487

beller1 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 14486

Ez ellen van valamilyen ötletetek?

s189 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 14485

Köszönöm.

Már 55judittal megbeszéltem a Michurinska 10-et.

Néztem, 11 bulgár leva?  körül van az ára + posta  ami nem világos számomra, nogy 10 valahánytól 50 egységig (bulgár pénz) az ár. Ez most 184 , - ft. körül mozog, így horribilisnak tűnik.

Írod hogy a posta miatt esegleg többet kell venni. De amikod csak ez az egy kell akkor........ ja.

Ha elmegyek 55judithoz és viszek neki ajándékot + üzemanyag költség, akkor is jobban jövök ki, mert::

- ismerd meg Magyarországot jelige alatt egy jót kirándulok

- talán megmutatja a több féle fügéit

- nem utólsó sorban még beszélgetni is tudok vele (talán) a fügék neveléséről, tartásáról.

Köszönöm a válaszod.

A kép szerint tényleg szép, jól becsomagolt fügét kaptál.

 

Azért én maradok itt fórumon, eddig csak segítséget kértem (kaptam) , talán még valamikor majd én is rudok segíteni.

Egészség legyen, a többi az idő dolga.

Üdv

Előzmény: Fügés ember (14481)
Menta? Creative Commons License 2021.07.28 0 0 14484

Oltást módszert röviden leírnád?

Hely hiányában egy tőre több fajtát akarok.

Köszönöm.

Előzmény: Greg34 (14448)
55judit Creative Commons License 2021.07.28 0 1 14483

De ügyes vagy!

Én győzöm megenni az első termést, a másodikból lehet majd aszalni. Örülök hogy nem egyszerre érnek, így sokáig csemegézhetek. Van ami már leérett, a Szivart most eszem, de az is elhúzódik szerencsére. A barna fajtákon most kezdenek nőni és világosodni a szemek. Mire ezek is leérnek, a korábbi fajtákon már érik is a másodtermés. Erről ábrándoztam évekkel ez előtt mikor kezdtem ültetni a fügéket. :)  Szeretem ha folyamatosan érik, nem kell hogy rengeteg legyen. Nem is lesz sosem túl sok, mert alakítgatom a bokrokat.

Előzmény: pupákdézi (14482)
pupákdézi Creative Commons License 2021.07.28 0 1 14482

Ez már a harmadik adag aszalás.

Fügés ember Creative Commons License 2021.07.28 0 0 14481

palmi.bg

jó áron, szép, egészséges növényt küldenek. De mivel külföldi rendelés, jobban jössz ki a postaköltséggel, ha egyben több fajtát is rendelsz tőlük. Csak érdemes náluk figyelni, mert árulnak olyan fajtát is, ami beporzást igényel. Ezért csak úgy, "mert teccik" nem szabad mindent a kosárba dobálni. Én is tőlük rendeltem a Michurinska fügémet.

 

Előzmény: s189 (14471)
55judit Creative Commons License 2021.07.26 0 0 14480

Szívesen. Holnap készítek egy légbujtást neked. Ha ültethető állapotban lesz a kis csemete, jelzem. Örülök hogy el tudsz jönni.

Előzmény: s189 (14479)
s189 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 14479

Köszönöm mégegyszer!

Ha tudsz akkor légyszives gyökereztess a részemre, és amikor úgy gondolod ősszel hogy elvihető, akkor légyszíves írj egy email-t (publikus) és egy kirándulás keretében elmegyek érte.

 

Viszont ha nem gond neked, akkor még biztosan kérek tanácsokat a füge termesztéshez.

 

Üdv

Előzmény: 55judit (14478)
55judit Creative Commons License 2021.07.26 0 1 14478

Hagyd rajta. Ha nem tudja beérlelni, majd ő ledobja. Néha előfordul egy jó teleltetésnél, hogy következő évben beérik a termés. Nálam egyszer ért be, de nem lett finom. :)

 

Michurinska10-et itthon nem árulnak, nekünk is akiknek van külföldről hozattuk, majd a szaporulatot csereberéltük, vagy  ajándékoztuk. Én nem kérek cserét, fizetség gyanánt pedig egy mosolygós köszönöm pont megfelel. Ha valamikor lesz valamid amit meg én keresek, majd segítesz te is. 

Előzmény: s189 (14477)
s189 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 14477

Köszönöm a segitséget. Nem ingyen kérem. Az itthoni (magyarországi) fügével is foglalkozó webáruházak egytől egyig vagy azt válaszolták hogy nem árusítanak ilyet, vagy nem is válaszolnak sem email-re, sem telefonra.

Sikerült Peretta, és Lila fügét vennem a (kiskert.com) szépen megjőtt.  Még 2 db. Van helyem. Így a no name nevüekkel együtt lenne 6 féle, amit tudnék tartani.

 

Kérdezni is szertnék.

A Perettát amit küldtek van 2 kis termés. Ezeket levágjam? Még fiatal (kb. 70 cm)

Az idén nem akarom kiültetni őket, most egy műanyag kannában vannak átültetve ebben fognak telelni, erősödni.

Előzmény: 55judit (14473)
gyurabá' Creative Commons License 2021.07.26 0 0 14476

Köszönöm szépen a választ, a kép szerinti ötletet mindjárt kipróbálom.

Előzmény: 55judit (14474)
pupákdézi Creative Commons License 2021.07.26 0 0 14475

Ez még nekem fél érett, akkor szeretem, mikor megráncosodik a héja.

Előzmény: GSanyi52 (14467)
55judit Creative Commons License 2021.07.26 0 0 14474

Én ajándékos tasakot teszek az érés kezdetén lévő szemekre addig amíg győzöm. (80-100 db.)Ezzel a módszerrel a legérettebb szemeket is könnyebben megtalálom. Amikor leveszem a tasakot, átteszem egy másikra. Nem kell kötözni, csak ráhúzod. Mivel az első termésem nem sok, így könnyen megvédek minden szemet. Másodtermésből van hogy jut a rigóknak is. :)

 

Másodtermés érésekor CD lemezeket cérnával hosszú nád hegyére akasztok. Szélcsendben is billeg, a csillogástól fél a rigó. Sok idő kell mire megszokják és közel merészkednek, de a másodtermés zöme megvédhető így is. Nálam a tasakozást egészíti ki.

 

Van aki itatót tesz a bokrok közelébe, gondolván ha nem szomjas a rigó, kevésbé keresi a lédús gyümölcsöt. Kipróbáltam tavaly. Sokkal több rigóm volt, odacsalták a környékről is az összeset fürdeni hajnalban és késő este is. Persze hogy éhesek is voltak, még jobban kellett védenem a fügét, mert már a félérettet is kikezdték.

Előzmény: gyurabá' (14472)
55judit Creative Commons License 2021.07.26 0 0 14473

Szia!

Láttam ám a 3 nappal ez előtti kérésedet is. Azért nem reagáltam, mert vártam hátha felajánlja segítségét neked az, aki közelebb lakik hozzád mint én, mert tudom kiknek van ilyen fügéje közöttünk. De még hátha szerencséd lesz vele. :) Ha nem, akkor én gyökereztetek neked, de el kell jönnöd érte szeptemberben Balatonvilágosra, mert én már nem postázok.  Lehetséges másik megoldás, hogy megbeszéled Diospyrossal, ha erre jár jöjjön be érte. Úgy tudom, ti nem laktok messze egymástól.

Ha ez nem lenne megoldható, írd be a keresőbe a füge nevét. Úgy hogy Michurinska10, úgy  is hogy Michurinska 10. Szóközzel. Mert ki  így írja, ki úgy. A találatokban olvasni fogod kiknek van a fórumon, és e-mailben meg tudod őket keresni. Feltéve ha nincs letiltva a mail címük.

Előzmény: s189 (14471)
gyurabá' Creative Commons License 2021.07.26 0 0 14472

Egy hete érik a füge nálunk, minden napra jutna egy-két darab. De mind gusztustalan, félig kicsipkedett, ajándékozni nem alkalmas. Tavaly rajtakaptam a rigót, és mivel túlszaporodtak nálunk, védekeznék ellenük. Van valakinek ötlete?

s189 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 14471

Michurinska 10 fügét honnét tudnék venni? Esetleg ha valaki rendelt akkor írna tapasztalatot?

Köszönöm.

Berényi József Creative Commons License 2021.07.25 -3 2 14470

Kedves GSanyi köszönöm szavaidat! Nem az  idegesség beszél belőlem,  de még nem is a csalódottság!

 

Egyszerűen elegem lett néhány ember okoskodásából, az önjelölt "szakértők" önfényezéséből!

 

Egy biztos! Rengeteg jóérzésű ember volt-van itt a fórumon, aki megérdemli a segítséget, segítettem is tudásom legjava szerint, de van néhány, aki miatt egy betűt sem vagyok hajlandó leírni, ami esetleg segítené a munkáját!

 

És végül! Vannak helyzetek, amikor szükség van az igazságra! Ki kell mondani, még ha egyeseknek fáj is, vagy nem leszünk népszerűek általa! Sokan szeméremből, vagy csak kényelemből nem teszik meg, pedig sok mindent helyre rakhat néhány őszinte szó!

Előzmény: GSanyi52 (14469)
GSanyi52 Creative Commons License 2021.07.25 0 3 14469

Hát Neked is csak azt tudom mondani, hogy nem kell idegeskedni! Ha visszalapozok a korábbi hozzászólásaidra, igenis  korábban sok jót és tanácsot adtál, ezúton is köszönöm!
Ha más fórumon találod meg a véleményeid elfogadását, hát úgy legyen és sikerüljön!
Azért néha jó lenne, ha e fórumra is néha betérnél.
(Más dolog: Judit bármilyen tanácsát én azért kritika nélkül fogadom, mert csak jó dolgot kaptam tőle. Sőt többször is írta, hogy várjuk meg Berényi József véleményét. Régi bejegyzések ezek, de azokat is becsülni kell.)



Előzmény: Berényi József (14468)
Berényi József Creative Commons License 2021.07.25 -5 1 14468

Kiscsillag Nem a büszkeségért tettem, hanem hogy fényt gyújtsak néhány sötét fejben!

 

Egyet viszont sajnálok, hogy nem fogadtam meg Jézus tanácsát:

 

"Ne vessetek gyöngyöket a disznók elé, és ne adjatok rózsát a szamaraknak, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket"

Előzmény: Krizsanyik (14456)
GSanyi52 Creative Commons License 2021.07.25 0 1 14467

Szia! A régebbi kérdésedre csatolom a képeket, úgy naponta 2 - 4 szem érik, nem sok, összesen vagy 20 -25 szem lesz az első termésből, a másodtermésből most még több van, rengeteg, talán abból is beérik néhány őszig. Mézédes, nem túl nagy méretű, inkább 3 - 4 cm-es. A fontos, hogy végre van érett termésem!

Előzmény: dragobert (14223)
55judit Creative Commons License 2021.07.25 -1 0 14466

Nincs azzal semmi baj ha nem egyezik a véleményünk valamiben. :)

Még nem jutott eszembe leszedni az egérragasztót a füge tövéről. Nem csak hogy nem gusztustalan, de alig látszik a füge tövén, jóformán csak az látja aki direkt figyeli. 1 használat kibír egy szezont. Költséghatékony és 100%-os védelmet ad. Régebben én is hangyaporral kezdtem, de nem vált be. Ettől függetlenül nagyon jó hogy te is adtál ötletet fórumtársainknak.

Előzmény: Fügés ember (14464)
Fügés ember Creative Commons License 2021.07.25 0 1 14465

Több féle hangyairtó por is létezik, amelyek hatása késleltetett. A leggazdaságosabb a Bros hangyairtó por. 1kg kb 2ezer fotint. Ki kell szórni a fa köré. A hangyák behordják a bolyba, megetetik vele a királynőt, és a bolynak annyi. Amúgy ha valakinek (mint nekem is) túlszaporodtak a kertben a hangyák, akkor éedemes ezzel a porral a magtalált hangyabolyokba is szórni egy keveset, majd őssze és tavsszal újra talajfertőtlenítést végezni, amire kiváló szer a Force. Ha valaki bio módszerekre vágyik, akkor a szörnyűséges egérragasztós vacakolás helyett kipróbálhatja a Biokal-t, ami sokkal barátságosabb a vegyszereknél és a ragasztónál is. Egyben kártevőriasztó, lombtrágya és talajjavító. Én ezeket ajánlanám.

Előzmény: Deni96 (14454)
Fügés ember Creative Commons License 2021.07.25 -1 1 14464

Soha nem tennék a fa törzsére egérragasztót, mert az valami undorító dolog, leszedni egy művészet a kéreg megsértése nélkül, és úgyis hamar teleszórja a szél porral. Kapható kb két ezer forintért 1 kg kiszerelésben a Bros hangyaírtó por. Azt ki kell szórni a fa köré. A hangyák behordják a bolyba, és a bolynak annyi. Ha ez nem mőködne, ott a bórax-porcuko 1-1 arányú keveréke. Ugyanúgy kell használni. De rágcsáló ragasztót kenni a fa törzsére kb olyan számomra, mintha úgy védekeznénk a szúnyogok ellen, hogy a testünket bekenjük rágcsáló ragasztóval. Én sosem ajánlanám ezt a módszert senkinek sem.

Előzmény: 55judit (14460)
Fügés ember Creative Commons License 2021.07.25 -1 0 14463

Pár éve ez igaz lehetett még, de ma már nem. Minden csoportban van kereső. Én eddig mindig megtaláltam a választ a kérdéseimre. Akkor is, ha fel sem tettem a csoportban, mert a kereső kidobta.

Előzmény: Veszpremi (14461)
Fügés ember Creative Commons License 2021.07.25 0 1 14462

Ezzel teljesen egyetértek. Több, mint 14 évig vezettem egy internetes portált, amit anno, az internet kőkorában (2002-ben) magam indítottam el. Egy nagyon jó közösség volt ott, majd ahogy változott és gyorsult fel, nyílt ki az internetes világ, úgy lett egyre kevésbé jelentősége egy tematikus portálnak. Aztán jöttek a közösségi holdalak: iwiw, myvip, facebook, és ezek javarészt teljesen el is szipkázták az embereket az ilyen jellegű oldalakról. Ma sokkal kevesebben blogolnak, mint 15 éve. Az emberek mindent felhánynak fészre, mert ott határtalan a tér. Jönnek a "de cuki vagy" kommentek, meg a lájkok ezerrel. Ugyanakkor a sok silány tartalom mellett hatalmas embertömeg van facén, és így hatalmas szakmai tudás van ott felhalmozva. Jómagam már csak azért vagyok facén, mert lassan ott több mindenre találok választ, mint a googléban. És ez csak enyhe túlzás, mert sajnos kb majdnem tényleg ez a helyzet. Az valóban rossz, hogy a tudást zárt csoportokba zárják, de ennek is van oka. Sok ember nem szívesen csatlakozik nyílt csoporthoz. Pont azért, mert ott látható mindenkinek a tevékenysége. Én azért blogolok (több blogom is van), hogy a tudás továbbra is kereshető legyen a google-ben, és nyilvánosan, regisztráció nélkül hozzáférhető legyen mindenkinek. Szóval sok rossz dolgot hozott magával a világba a face, de sok jót is. Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a face rossz. A sebesség pedig növény témában is lehet fontos valakinek. Ezt nem a téma szabja meg, hanem a helyzet maga.

Előzmény: CBNora (14459)
Veszpremi Creative Commons License 2021.07.25 0 1 14461

Nekem is ez a véleményem a FB dolgokról, igen nehezen ereshető, követhető A fórumosdi nekem is jobb.

Előzmény: CBNora (14459)
55judit Creative Commons License 2021.07.25 0 0 14460

Nekem az egér ragasztó vált be. A föld felszín felett nem sokkal körbe húzom a ragasztót. Nem nyomva, mert jön  ki magától ahogy  tapad a törzsre. Ez könnyen kivitelezhető, ha a bokornak csak 2-3 főága van. Ha sokat hagyunk, nem lehet könnyen hozzájuk férni.

Előzmény: Deni96 (14454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!