Keresés

Részletes keresés

GSanyi52 Creative Commons License 2021.06.10 0 1 14314

Igen, igazad van, de nem bíztam benne, hogy élni is fog, ezért a nagyon védett helyre ültettem. Remélem jól fog itt élni, növekedni és akkor a környékén lévő orgonafát és egyebeket eltüntetem.

Kicsi a kert, nálam ez a probléma.

Más dolog, de a hely méretéhez kapcsolódóan smena8m írta korábban, hogy nevel-e itt valaki kordonosan fügét?

Én most próbálkozom ezzel, sok vesztenivalóm nincs, a szőlőkordon közé ültetek, várok amíg megerősödjenek és azután viszlát szőlő, úgysem hoznak jó pár éve egyáltalán elfogadható termést.

Előzmény: evodia2010 (14309)
j007 Creative Commons License 2021.06.10 0 0 14313

a kert nagyon rendben van :)

Előzmény: The Dark Side of the Moon (14302)
55judit Creative Commons License 2021.06.10 0 0 14312

Légyszi mutasd meg a Peretta bokrodat.

Előzmény: Lactarius Curtis (14311)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2021.06.10 0 1 14311

Gratulálok! Több év tapasztalata alapján egyértelmű, hogy a Peretta egy nagyon jól sikerült fajta. Nálam is nagyon szép első terméseket nevel, a hideg tavasz meg sem kottyant neki, gyönyörű a - terjedelmes - bokor. Egy kedvezőtlenebb helyen lévő fügét pedig kiástam februárban (ez nem egyszerű dolog a füge gyökérzetét ismerve), most leveledzett ki és már jönnek a kis (másod)termések, azaz megúszta az átültetést. "Piaci" noname fajta, kíváncsi vagyok a termésére.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (14294)
Belohin Creative Commons License 2021.06.10 0 1 14310

A fügefa élni akar. Igen.

Anyukám az út mellől szedett fel egy kidobott fügefát. Megkapargatta, úgy látta, még van élet benne. Elültette, és kihajtott. Erről származik az első fügém. Nem tudom, milyen fajta. Zöldessárgára érik, belül rózsaszínes.

Előzmény: GSanyi52 (14308)
evodia2010 Creative Commons License 2021.06.09 0 0 14309

Mintha nem sok helye lenne....

Előzmény: GSanyi52 (14308)
GSanyi52 Creative Commons License 2021.06.09 0 1 14308

Sziasztok! Olvasom itt az új híreket, hát érdekességként én is szeretném megosztani idei tapasztalataimat, elsősorban azt, miszerint a fügefa élni akar!

Tavaly novemberben kaptam, vagy 6-7 cm átmérőjű, csonkolt, de bíztam benne és elültettem. Mostanában így néz ki (az első az ültetéskor, majd a második képen a mostani állapot).

A másik dolog: Itt márciusban -15 fok is volt, tehát nem bíztam, hogy a többi dugvány túl fogja élni, de 30-ból 29 megmaradt, igaz van amelyik dúsan hozza a hajtásokat, de van amelyiken még a rügy is csak most pattan. A matulázsem korún rengeteg termés, a kettőévesen csak egy darab termés van most. Hát azért még reménykedem.

PathosVerdesIII Creative Commons License 2021.06.09 0 0 14307

Korábban is írtam, de a tavaly ültetett fügéim közül tavaszra kiszáradt/megdöglött az RdB, Főkajári, Füvészkerti édes, épp tegnap ültettem a helyükre másokat. Ezen kívül döglődik / alig él a Brunswick, 1-2 füvészkerti, Pesti sárga és még talán másik 2. A kisebbek is alig élnek, szaporítványokkal kell pótolnom amit lehet. Azt hiszem a teljes gyűjteményt lassan lecsökkentem, mert nincs ennyi helyem és időm is kevés.

Előzmény: 55judit (14306)
55judit Creative Commons License 2021.06.09 0 0 14306

Túl vagyok az első szelektáláson. Néhány fajta kiszedésre került ilyen-olyan okból, helyükre újabbakat ültettem. Azt tapasztalom, hogy a barna fajták tartják meg még zordabb tavaszon is legjobban az első terméseket. Egyikre tettem is ma egy légbujtást. Hogy hova ültetem majd az rejtély, mert helyem az nincs. :) Ezzel szemben a mások által jó fagytűrése miatt egekig magasztalt Michurinska10 a barnákkal azonos körülmények között tartva, nem nevel egyetlen első termést sem. Sőt, az összes ág vége visszafagyott annak ellenére hogy be voltak érve, és enyhe volt a tél. Amint a Peretta el kezd teremni, ez lesz az első amit kiások. Persze másodtermése van mindig rengeteg, de ízre a többihez képest a leggyengébb fajta.

 

smena8m Creative Commons License 2021.06.08 0 0 14305

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy nevel-e valaki kordonosan fügét. A telkemen sok támfal van, szeretnék elé fügéket telepíteni, részben el is kezdtem. Eddig 15féle fügém van, keresnék még ígéretes fajtákat, az alábbiak közül tud valaki segíteni a beszerzésben? 

San Pietro
Madeleine
Violette de Bordeaux
Hirta
Ronde de Bordeaux
TENA
VALLEIRY
Perretta
Twotimer
Longue d’août
DOTTATO
San Biagio
FIORONE

üdv

BJ

55judit Creative Commons License 2021.06.08 0 0 14304

A 2 leveles Perettát átültettem cserépbe. Meglepetésemre gyökere a pohár aljáig ért. :)

Előzmény: 55judit (14303)
55judit Creative Commons License 2021.06.08 0 0 14303

Szeretem nézegetni a fügéidet, nagyon szépek.

 

Nálam nem érdemes fát varázsolni a fügéből, mert akkor csak a rigó éri el a termést, én nem. Ráadásul belőlem csak egy van, belőlük meg sok. :) A régebbi fügéimet is terebélyesítem. Úgy intézem hogy  a fűnyírót éppen alájuk lehessen tolni, de inkább oldalra haladjanak ne felfelé. A tősarjakból is azért hagyok meg, hogy a legrégebbi, legmagasabb ágakat lecserélhessem.

 

A tőled kapott Peretta alsó, föld közeli részéről levettem egy pici hajtást kiültetéskor. Egy kis pohárba leszúrtam, és már van 2 levele. A "nagynak" 2 szép kis ága van.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (14302)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.06.07 0 1 14302

Többi fügém szintén május végi állapotban.

 

Ismeretlen dalmát fajta 3 db, nyitott serlegnyílás, nagyon édes, nagyon bőtermő, de romlékony a rovarok miatt. Ha érésben van, naponta kell szedni:

 

 

 

Babits füge, két éve ültettem alig 40 cm-es volt, ez is közelíti a 3 méter. Nő mint a gomba. Most csak egy szem nyári termés maradt rajta, tavaly már volt őszi kóstoló. Remélem idén ősszel "bemutatkozik"!:

 

 

Black Royal, két éves szerzemény, még nem termett.... Idén sem lesz rajta nyári termés, ha ősszel sem, akkor elköszönök tőle.

 

 

"Pécsi" füge. Ez volt ráírva... vásárolt példány. Egyidős a Black Royal-lal, de már tavaly termett 15-20 szemet. Tettem már képet fel a terméséről.

 

 

Végül egy növendék Peretta szaporítás. Tavaly már termett pár szemet, idén rámetszettem, hogy sűrűsödjön egy kicsit.

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (14301)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.06.07 0 0 14301

Itt van egy május végi kép a fáról, amin jobban látszik. A kerítés teteje kb 1,90 m.

Ahogy írtam már korábban, a fák egy része lesüllyesztett kútgyűrűbe van ültetve, így könnyebb kordában és karban tartani, aztán körbe van ültetve mindenféle virággal, ez alatt speciel tulipán, levbendula, meg még "valami" van. Külön-külön virágoznak.

 

 

Egyébként látni alatta a két kis gyökérhajtást is... amelyek már elkeltek... :-)

 

Előzmény: 55judit (14297)
Gyula65 Creative Commons License 2021.06.07 0 0 14300

Ez igen!

Gratulálok!

Üdv!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (14294)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.06.07 0 0 14299

Mar csak fara metszem a fuget, mert konnyebb a kornyeket karban tartani es kevesebb helyet foglal.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (14298)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.06.07 0 0 14298

Igen es a tetejet fenykepeztem alulrol.

Előzmény: 55judit (14297)
55judit Creative Commons License 2021.06.07 0 0 14297

A kerítésnél jóval magasabb ez a fa. Megvan 3m?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (14295)
55judit Creative Commons License 2021.06.07 0 0 14296

De gyönyörű! Szeretném ha érésben is megmutatnád. Láttam régebbi csodaszép fotóidat, de mindig jó gyönyörködni az újban. :)

Annyira sajnálom hogy az enyémre hideg jött kiültetés után. Már én is kóstolhattam volna. Nagyon szépen növekszik, reménykedek hátha lesz másodtermés kóstolóm.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (14295)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.06.07 0 0 14295

Előzmény: The Dark Side of the Moon (14294)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.06.07 0 1 14294

Múlt héten még nem töltöttem fel, a Peretta így áll. Rekord méret ígérkezik. Sok csapadék kedvezett neki nyilván, lesznek tán 200 gr-osak is!

 

Karger Creative Commons License 2021.06.06 0 0 14293

klikk a Beálítások menüre, bal oldalt van.

E-mail publikus:  ez mellett van egy kis kocka , azt kell kipiálni, rákattintással.

Szerintem ez nem egy nagy dolog.

55judit Creative Commons License 2021.06.06 0 4 14292

Sanyikám ne legyél már ennyire naiv. Ha ki tudta kapcsolni, akkor be is tudja. Másrészt ha annyira tudott kreatív lenni hogy felkutassa azt a személyt aki ismeri az elérhetőségeimet és egy szavára ki is adja neki, akkor itt is fel tudta volna tenni azt a kérdést hogy hogy kell bekapcsolni az e-mail címet.

Na de erről nem szeretnék többet beszélni. Elmúlt. :)

Volt olyan társunk is, itt a fórumban kérdezte meg, hogy ki tudná neki megadni XY e-mail címét. (Ki volt kapcsolva.) Lehet hogy akadt volna olyan aki ide kiírja, mert többször láttam már hogy kiírják a sajátjukat is.

De az adatlapon azért úgy elérhető egy e-mail cím ahogyan, hogy biztonságban legyen. Ne kelljen egy nyílt fórumba kiírni. 

Arra meg miért nem gondolunk, hogy aki letiltja az elérhetőségét annak oka van? Persze meg lehet szerezni mástól is, de szigorúan az érintett beleegyezésével. Szerintem.

Én nem szeretnék erről többet beszélni.

Előzmény: GSanyi52 (14291)
GSanyi52 Creative Commons License 2021.06.06 0 0 14291

Kedves Judit! Te mindig türelmes és nagyon segítőkész voltál, most sem légy ideges, Ő csak nem tudja, hogyan tegye láthatóvá, illetve nyilvánossá a saját e-mail címét. Szerintem csak ennyi a probléma.

Előzmény: 55judit (14290)
55judit Creative Commons License 2021.06.06 0 2 14290

Nem szimpatikus a viselkedésed. Az pedig hogy nekem ( a saját érdekedben)  nem teszed láthatóvá az e-mail címedet de engem megkerülve mástól megszerzed a telefonszámomat és ki tudja még milyen elérhetőségemet amit normális esetben én döntök el kinek adom meg, pláne nem tetszik. Ezért a fügecsemetét másnak adom.

 

Akiknek megvannak az elérhetőségeim, kérem hogy az én megkérdezésem nélkül ne adja tovább.

Előzmény: Krizsanyik (14288)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.06.05 0 1 14289

Nem o a tettes.

A xar idojaras tehet rola. Amikor jott a hortelen hideg, az eppen indulo levelek karosodtak. Nalam is minden fugen lathato az elso leveleken. Azota rendben van.

A szelektalodas is termeszetes dolog. Az erzekenyebb fajtaim minden nyari termest eldobtak. Amelyik vedettebb helyen van, az kevesbe vagy egyaltalan nem.

De irtam mar korabban.

Előzmény: nyuggerfarhat88 (14281)
Krizsanyik Creative Commons License 2021.06.05 -1 0 14288

Köszönöm a "meleg" fogadtatást. Elnézést, ha megbántottalak.

Előzmény: 55judit (14287)
55judit Creative Commons License 2021.06.05 0 1 14287

Itt minden feltételezésedre "nem" a válasz. Ezt a magánbeszélgetést nem itt kell lefolytatni.

Előzmény: Krizsanyik (14286)
Krizsanyik Creative Commons License 2021.06.05 -1 0 14286

A 70-esen megyek, a körforgó  után Siófok felé, az első út jobbra szerintem, ha megkérdezem

Téged mindenki ismer, biztosan, hogy megtalállak.

Előzmény: 55judit (14285)
55judit Creative Commons License 2021.06.05 0 0 14285

Az előzőben akartam megmutatni, csak lemaradt. :)

Előzmény: 55judit (14284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!