Keresés

Részletes keresés

580-Gábor Creative Commons License 2011.12.22 0 0 268

Egy kis nézegetni való:

http://www.ok1mjo.com/all/tetra/

 

Előzmény: schlumberger (267)
schlumberger Creative Commons License 2011.12.20 0 0 267

De, itt vagyok, januárig itt rontom a levegőt.

Szép rádiók...

Előzmény: 580-Gábor (266)
580-Gábor Creative Commons License 2011.12.20 0 0 266

Szia !

 

Csak nem itt vagy nálunk (501) ?

Éppen rádiókat méregetek csupa finomsággal:

Marconi 2955A, Kathrein FIT-70.

 

580

Előzmény: schlumberger (265)
schlumberger Creative Commons License 2011.12.20 0 0 265

Biztosan lementette néhány szemfüles, tőlük majd elkérheti, aki szeretné elsajátítani a tananyagot.

Előzmény: 580-Gábor (263)
580-Gábor Creative Commons License 2011.12.20 0 0 264
Előzmény: 580-Gábor (263)
580-Gábor Creative Commons License 2011.12.20 0 0 263

Kedves fórumozók, a jóindulatotoknak nincs határa, mint az emberi hülyeségnek sem, ha nektek ez így jó, hát legyen, ezt a levelet kaptam ma:

 

tárgy: Jogsértő tartalom

Ma: 08:31

Sajnálattal tudatjuk, hogy az alább közölt fájlt/fájlokat kénytelenek voltunk törölni rendszerünkből, mert hivatalos felszólítást kaptunk rá jogsértő tartalom címén. Ilyen esetekben sajnos kötelességünk törölni a fájlt, hiszen nem áll módunkban ellenőrizni, a jogsértés tényleges fennállását.



TETRA-TELJES-KEPZES.ZIP


A kellemetlenségért elnézésed kérjük!

Megértésed nagyon köszönjük!

 

Üdvözlettel: Data.hu
Fájlmegosztás korlátlanul

 

Információ helyett marad a sötétség !


580

Előzmény: 580-Gábor (262)
580-Gábor Creative Commons License 2011.12.19 0 0 262

Na akkor újra, amíg elérhető:

 

http://data.hu/get/4535328/TETRA-TELJES-KEPZES.ZIP

 

Jó 1100 oldal.

 

Előzmény: 580-Gábor (241)
Kawabiker Creative Commons License 2011.09.25 0 0 261

aha

Előzmény: schlumberger (260)
schlumberger Creative Commons License 2011.09.25 0 0 260

aha. Onnan is eltűnt?

Előzmény: Kawabiker (259)
Kawabiker Creative Commons License 2011.09.24 0 0 259

ami itt van.

Vagy bármi hasonló.

 

Előzmény: 580-Gábor (241)
schlumberger Creative Commons License 2011.09.23 0 0 258

mire gondolsz?

Előzmény: Kawabiker (257)
Kawabiker Creative Commons License 2011.09.23 0 0 257

mindenhonnan mindig törlik a tetrás doksit, nem küldené el valaki?

kawabiker7r@gmail.com

 

rev251 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 256

Részleges magyarázat azért van, ha nem is mentség.

 

1. A konkrét rendszer információit vivő áramkörökre a szolgáltató is TETRA néven hivatkozik, a projekt maga is TETRA néven futott "odabent".

Ez egy köznyelvi-tolvajnyelvi pongyolaság, de létező (mint az "URH-autó").

(Az viszont igaz, hogy a telefonszolgáltatót a nevén nevezzük, nem "GSM"-nek. de ez azért is lehet, mert telefonszolgáltatóból több van azonos területen.)

 

 

2. A rendszer "air-interface"-e GSM kódolást használ tudtommal (nem tudom, hogy bekapcsolták-e a titkosító opciót, de mindegy). A központtechnika (mármint a telefonkpt.) is felfogható a GSM áramkörkapcsolt (még nem IP-s) analógiával, fejlett és bonyolult hívócsoport-képzéssel.

A közember számára közelíthető a "GSM-szerű" kifejezéssel a dolog. Elég pontatlan, de segíti  megértést.

 

(A mobil bázisállomásnak is van analóg párja a két rendszerben, a készülékközi közvetlen kapcsolatnak nincs. De ez mind olyan finomság, ameddig a közember nem is fog eljutni.)

 

 

3.Titkosítás: az, hogy bonyolultabb hallgatni, mint a sima FM (nbFM) modulációt használó rendszereket, már maga zártabbá teszi a rendszert. A GSM-et is nehéz a levegőből hallgatni, ha nincs is bekapcsolva a titkosító algoritmus.

Központ-áramkörök (amik az alaphálózatban mennek, illetve a trunk-áramkörök) hallgathatósága már más ügy, van amit lehet; de ahhoz közember nem fér hozzá, de ha be tudna menni, akkor sem tudna mihez nyúlni.

 

Tehát a közember számára ez "titkos". Elégségesen titkos.

Előzmény: HG4I (254)
HG4I Creative Commons License 2011.05.24 0 0 255

Néhány perc alatt válasz érkezett:

 

Köszönöm az észrevételeit, s elnézést, hogy a szakember szemével pontatlan információkat tartalmaz, és bár nem támogatom, hogy a közérthetőség a szakmaiság rovására menjen, de az olvasóval valahogy meg kell érteni, hogy miről van szó, így kerülhet a GSM hasonlat, viszonyítás.
Köszönöm ismételten a szakmai kritkáját
Üdvözlettel

Előzmény: HG4I (254)
HG4I Creative Commons License 2011.05.24 0 0 254

No, újabb újságírói gyöngyszem:

http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/ellepik_a_rendorok_budapestet.484126.html

 

Írtam neki:

A TETRA a készeléti szervezeteknek kifejlesztett titkosított rádiótávközlési rendszer,

a GSM mobilhálózatok nem polgári használatra kifejlesztett változata, amely az idén

öt éve váltotta fel Magyarországon a korábbi CB rádiókat a rendőrség, tőzoltóság és

mentők kommunikációjában.

 

Tisztelt uram!

 

Az idézett mondatban több tartalmi „szarvashiba” szerepel.

Kérem nézzen utána és javítsa. – Az olvasó megérdemelte volna az előzetes szakmai lektorálást….

 

1.       A TETRA NEM titkosított és NEM rádiótávközlési rendszer, hanem egy nyílt távközlési SZABVÁNY.

Maga a TETRA szabvány ugyanakkor megengedi (lehetővé teszi) az on-line titkosító eszközök beillesztését a

rendszerbe. /Megjegyzem: az EDR-hez ezt az opciót NEM vásárolták meg./ A rádiótávközlési rendszer az előbb

említett EDR = Egységes Digitális Rádiórendszer, amely a TETRA szabvány szerinti eszközöből épül fel és annak

protokollja szerint működik.

 

2.       Az EDR (az Ön téves szóhasználatában: TETRA) egyáltalán nem változata a GSM-nek. Az ugyanis egy másik szabvány alapján kiépített mobil rendszer.

 

3.       Az EDR nem CB rádiókat váltott fel (a CB = Citizen Band = szabad polgári sáv), hanem jól képített, országos

URH rádiótelefon rendszereket. (A rendőrautókat a 60-as évektől kezdve még a köznyelv is /!/ URH-nak nevezte…)

 

Úgyhogy „minden stimmel”…

 

Nem Moszkvában, hanem….

Nem osztogatnak, hanem…

 

Nincs kedvem gratulálni cikkéhez!

 

Üdvözlettel:

schlumberger Creative Commons License 2011.05.11 0 0 253

Metróban nem jó a készenléti rádiórendszer

A BKV szerint a metrósok vészhelyzetben nem tudnának kommunikálni a katasztrófaelhárítók miatt. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: HG4I (252)
HG4I Creative Commons License 2011.05.10 0 0 252

Az Index ismét félretájékoztat:

Egy levél megérhetett volna a BKV-nak félmilliárdot

Ingyen rádiózhatna a BKV a metróalagútban, a hálózatot kiépítették és működik, a közlekedési cég mégis saját rendszert épít. Egy kérvény kellett volna csatlakozáshoz. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Nem kevesebbet állít, mint azt, hogy az EDR használata ingyenes! :)))

Ezzel szemben a rendszerhasználatért készülékenként és havonta több tízezer Ft-ot kell fizetni. Igaz, a belépés ingyenes....

 

Továbbá hivatkozik "szakértőkre": "Szakértők szerint egyértelmű, hogy metrókatasztrófák esetén jelentősen megkönnyítené az együttműködést a BKV műszaki stábja és a mentést végző tűzoltók, mentők, rendőrök között, ha a közlekedési cég is csatlakozna a kommunikációs rendszerhez."

 

Az ilyen szakértők szavahihatősége kétséges. A zárt beszédcsoportokba szervezett rendszer VPN-jei közötti szabad átjárás nem engedélyezett: ennek nincs meg sem a jogi, sem több más praktikus (strukturális, irányítási, stb.) feltétele sem. (Műszaki-technikai akadálya nincsen.)

 

schlumberger Creative Commons License 2011.04.08 0 0 251
Stalki Creative Commons License 2011.03.31 0 0 250

Javitcsatok ki ha rosszúl értelmezem.

Állam spórolni, plusz bevételt szeretne: 1. telekommonikációs cégek különadójával  2. EDR éves 10 millárdos dijjának lefaragásával  3. bevonni az EDR-be minél több céget.

Erre a mobilcég megpróbálja "elcsábitani" a bevonni kivánt cégeket, hogy inkább GSM-et használjanak, ezzel kompenzálva a bevételkiesést.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 249

Fű alatt még a 27 milliárdos válságadót is megfejelték

A kormány tőzsdei cégnek járó "tapintattal" hallgatott arról, hogy jelentősen lealkudta a készenléti mobilhálózat díját a Magyar Telekomnál. Tovább »

forrás: Index.hu

sawed Creative Commons License 2011.03.14 0 0 248

Biztos nem működött nekik Líbiában...

Előzmény: HG4I (246)
580-Gábor Creative Commons License 2011.03.14 0 0 247

 

Lehet, hogy nem csak a Tetra - EDR dokumentumokat törlik, hanem a Tetra-t is.

Legalábbis 1-2 helyen.

 

Előzmény: HG4I (246)
HG4I Creative Commons License 2011.03.13 0 0 246

A TEK bejelentette, hogy céljaiknak nem felel meg az EDR szolgáltatása, ezért más rádióberendezéseket kívánnak vásárolni. Erre (is?) a kormányzat kiutalt 800 milló Ft-ot, egyben - külön eljárásban - felmentést kaptak a közb. pályáztatás alól is.

 

Hm....

 

rev251 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 245

fél-OFF

Erről egy sztori jut az eszembe, majdnem fegyelmit kaptam érte.

 

Történt, hogy a vállalati belső hálózaton rajta voltak belső (tehát zárt körben publikus) anyagok itt-ott, s kolléga küldte át mindenkinek, hogy hol van fent.

Ezt én lemásoltam magamnak (szintén a vállalati belső hálón tárolva), hogy néha olvasgassam; mondván, a linket úgyis elfelejtem.

 

Kb 1-2 év múlva törlési kampány volt ("kevés a hely"), s így ez is feltűnt a főnöknek. Aki a törléssel együtt figyelmeztett, hogy ez a belső biztonsági szabályok megsértése (és miféle ember vagyok, stb.).

 

Persze még magyarázkodni sem volt módom (mert épp pár nap szabadságon voltam), utólag meg nem hiteles és fölösleges is

 

Előzmény: schlumberger (243)
homerx Creative Commons License 2011.03.10 0 0 244

de van, aki lementette :)

Előzmény: lacoka4 (242)
schlumberger Creative Commons License 2011.03.09 0 0 243

Hát ez mondjuk várható volt.

Előzmény: lacoka4 (242)
lacoka4 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 242

Sajnos mind a két linkről már törölték :-( .

Előzmény: 580-Gábor (241)
580-Gábor Creative Commons License 2011.03.07 0 0 241

Hogy ne csak filozofáljunk, hanem tanuljunk is a TETRA-ról, ime 1330 oldal magyar nyelvű tananyag 22 fejezetre bontva.

 

Előszó:

Ez az oktatási segédanyag a Pro-M Zrt. megbízásából és közrem

űködésével készült.

A segédanyag tartalma törvényi védelem alatt álló szellemi termék és üzleti titok.

Tilos a segédanyagot a Pro-M Zrt. el

őzetes hozzájárulása nélkül másolni, többszörözni,

a nyilvánosság számára bármely módon hozzáférhet

ővé tenni, továbbá az EDR rendeltetésétől eltérő célra felhasználni.

Az oktatási segédanyag gyártása sorszámozott példányokkal történt, az annak birtoklására jogosult személy köteles a fenti szabályokat betartani.

 

Akkor, miért hozzáférhető a nyilvánosság számára?

Úgy látszik már idejétmúlt az előszó.

Én legalább is lementettem, remélem még élnek a linkek:

http://data.hu/get/3586269/EDR_TANANYAG.ZIP

vagy:

http://rapidshare.com/files/451374921/EDR_TANANYAG.ZIP

 

 

schlumberger Creative Commons License 2011.02.14 0 0 240

Köszönöm a segítséget. Nem tudom, nekem miért nem sikerült.

Előzmény: Tibi2105 (239)
Tibi2105 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 239
Előzmény: schlumberger (238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!