Keresés

Részletes keresés

580~Gábor Creative Commons License 2023.04.27 0 0 294

Ha a hálózat leáll akkor a GSM kuka. Itt meg rendelkezésre áll a közvetlen (DMO) üzemmód. Teljes hálózatleállásnál lehet DMO-repeatert használni, ma már a legtöbb képkocsiba épített rádió, diszpécser rádió alkalmas erre az üzemmódra, részleges rendszer kiesésnél, pedig mobil gatewayként használható mobil vagy bázis készülék nyújt segítséget. Ez tényleg nem menne GSM-mel.

(A csatolt fotón a beszédcsoport mappáját és a beszédcsoportot kitöröltem, mert nem publikus, a képen lévő készülék egy diszpécser állomás, éppen átjátszó üzemmódban.)

Előzmény: XNC (293)
XNC Creative Commons License 2023.03.12 0 0 293

"erre a GSM alkalmatlan"

 

Na de miért is?

Sok segélyhívás is onnan érkezik, akkor már az sem jó??

 

 

Előzmény: No!Kia? (-)
schlumberger Creative Commons License 2018.12.06 0 0 291
Előzmény: 580~Gábor (286)
580~Gábor Creative Commons License 2018.12.05 0 0 290

A 462-467MHz-es LTE-MIMO-ra gondolsz?

Jó lenne, tele... az 400MHz-es sávrészt, meg még ki tudja mit.

A Sziget fesztiválon nem kis gondot okozott + egy rakat toronyban szintén.

 

Előzmény: schlumberger (288)
580~Gábor Creative Commons License 2018.12.05 0 0 289

Ennek mi köze a Tetra-hoz?

Itt maximum a CRU-1-nek van létjogosultsága, remélem jön a Tech modi és törli.

Előzmény: SimkoJ (287)
schlumberger Creative Commons License 2018.12.02 0 0 288

És akkor most kikapcsolják, leszerelik az LTE-t, vagy tovább is zavar mindent?

Előzmény: 580~Gábor (286)
580~Gábor Creative Commons License 2018.11.30 0 0 286

Technológiaváltás előtt az EDR

 

A készenléti szervek kommunikációjában a szélessávú adatátvitel igényét eséllyel az 5G elégítheti ki.

Az LTE450-es hálózat nem váltotta be a hozzá fűződő reményeket - jelentette ki Hajzer Károly, a Belügyminiszter helyettes informatikai államtitkára a 11. Professzionális Távközlési Napon.

A november 15-én Budapesten tartott rendezvényen a szakmai előadásokból kiderült, hogy a készenléti szerveknél az országos lefedettségű LTE450-es hálózat a szélessávú adatátviteli igények kielégítésére nem elégséges, így a Tetra rendszer kiegészítésére nem a legjobb irány.

A Belügyminisztérium inkább a 2020-ban, jelenleg digitális műsorszórásra igénybe vett 700 MHz-es frekvencia, és az azon megvalósítható 5G felé kacsingat. E tekintetben a következő hónapokban kormányzati döntés születhet.

A katasztrófavédelem által is használt Egységes Digitális Rádiótávközlő Rendszernek (EDR) jelenleg 54 ezer felhasználója van. A 351 bázisállomás gyakorlatilag teljes lefedettséget biztosít IP alapú átviteli hálózaton. A most alkalmazott Tetra technológia a hangalapú egyéni és csoportkommunikációra alkalmas, ez önmagában a készenléti szervezeteknek már nem elegendő.

 

2018. november 16.

 

schlumberger Creative Commons License 2016.08.29 0 0 285

És itt vagy még?

Előzmény: Törölt nick (281)
Farkas41 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 284

Sziasztok.

Tetrás doksit, nem küldené el valaki?

Érdekelne.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.18 0 0 281

Manapság már újságírónak elég lenni, ha van egy blogod. Simán megadják rá a belépőt akár a kormányinfóra is.

 

És itt leírom mégegyszer: a magyar tetra a beszédtitkosító algoritmus alkalmazása miatt lehallgathatatlan. A forgalmazás követhető, látható, hallható de nem érthető :) 

Előzmény: schlumberger (279)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.07.18 0 0 280

Nem biztos. Nekem is van egy olyan fétisem, hogy szívesen hallgatom őket. Amikor bent vagyok, akkor általában szól a benti rádió (ha éppen nincs olyan bent, akinek herótja van tőle). Miért ne szólhatna itthon is? :-)

Lehet, hogy az olvtárs mentődolgozó és szívesen hallgatja a forgalmazást, és az, hogy a katvéd meg a rendőrség is bejön külön kérés nélkül, csak "bónusz". :-)

Előzmény: schlumberger (279)
schlumberger Creative Commons License 2016.07.17 0 0 279

E szerint te újságíró vagy! :-)

Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.05 0 0 278

Topikélesztés....

 

A Tetra Magyarországon titkosítva megy és igen is megvásárolták hozzá ezt az opciót.

 

Eljutottam odáig, hogy az összes tetra forgalmazást hallom, csak nem értem :D Sajnos a TEA titkosító algoritmus a magyar szolgálatoknak feltétlenül kellett. Ha ez nem lenne, csont nélkül lehetne hallgatni a tetrát, megvan rá az olcsó eszköz és az ingyenes szoftver. A Cseh szolgálatokat simán lehet hallani, náluk nincs titkosító algoritmus a rendszeren.

 

Szóval annyira azért nem bonyolult ez a Tetra. Láttam a hálózat azonosítót (212 országkód), (112 területi kód), kiírta a rendszer nevét EDR Hungary (Public private system), simán levettem a down és uplinket, az összes forgalmazás hallható volt, csak érthetetlen. Teljesen képes lekövetni az összes forgalmazást a szoftver. Ha nem lenne bekapcsolva a titkosító algoritmus, már nem nagyon lenne lehallgathatatlan ez az évi 9 milliárdba kerülő csodarendszer. Max nem hallgatod az utcán egy kis kézivel, hanem minimum egy laptop kéne hozzá, na de akkor is... Remélem mielőbb meghekkeli valaki ezt a titkosító algoritmust és megint előbb kint lehet az ujságíró a balesetnél, mint a rendőr :P Ha lenne kedvem meg időm, megfigyelném, hogy esetleg DMO módban használnak-e titkosító algoritmust, de ez már annyira nem érdekel.

 

Előzmény: HG4I (254)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.04.06 0 0 277

Nálunk nem kellettek társszervek, saját erőkkel meg lehetett oldani minden feladatot.

(Volt közben a megye másik sarkában egy II/K háztűz, ott biztos kellett, de nálunk semmi komoly nem volt.)

Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.03 0 0 276

És működött a rádiós együttműkődés a társszervekkel? Az, hogy a vonulókkal lehet rádiózni az nem egy csoda, valószínűleg a régi rendszerben is lehetett századannyi pénzért.

Előzmény: _Nyuszi (275)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.04.03 0 0 275

Nálunk rendben működött a Pajzs is, és a rádiók is. Legalábbis amennyire szükség volt rá. :)

Előzmény: Törölt nick (273)
smschamp Creative Commons License 2013.04.03 0 0 274

Kis érdekesség a témához:

A katasztrófavédelmi és a rendőrségi rádióforgalmazás

Ezen posztomban alapvetően a katasztrófavédelmi és a rendőrségi rádióforgalmazás különbségeit szeretném bemutatni, de nyugodtan fogalmazhatnék úgy is, hogy a katasztrófavédelmi és bármely egyéb rendvédelmi szerv rádióforgalmazásának különbségeit . Bár nem[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.17 0 0 273

Hogyan vizsgázott a TETRA a nagy hóhelyzetben ahol ideális lett volna a bizonyítási lehetőség? Szerintem megbukott.

KoGa Creative Commons License 2013.01.09 0 0 272

Aktualis... Esetleg tudja valaki, mi allhat a dolog hattereben?

 

Húszmilliárdba került a meghibásodott rendszer

Az állam spórolni akart a készenléti mobilhálózat működtetésén, felvásárolta a céget. Tovább »

forrás: Index.hu

rev251 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 271

Aki tudja, írjon ötleteket, hogy mi került át az államhoz. A T-nél levő, általam megkérdezett szakmeberek nem tudják, és én sem. Elképzelni sem.

 

A torony kis darabja, amin a 400MHz-s sugárzó van?

 

Az átviteli út (mikró, optika, SDH-PDH cross-connect hálózat) adott portjai, madzagdarabjai?

 

A betáp, akkumulátor egy kis része?

 

A közös konténer egy darabja, vagy átköltöztetik a TETRA keretet másik konténerbe (nincs TETRA kültéri kivitelű rádió tudtommal, legalábbis a magyar rendszerben?

(Na, ez nem elvileg lehetetlen, csak baromság: pl. újrahúzni a 7/8-os antennakábeleket.)

 

A felügyeleti software-ok?

(A T-nél üzemelő PNM egy testreszabott változatát látja a Pro-M, beléptetővel, webkamerákkal, berendezésfelügyelettel, stb.)

 

A TETRA központokat persze át lehet adni (ha utána húzzák a drótokat...). A diszpécserek meg mindig a zsaruknál voltak. A csoportképzés (kvázi, a központosok a terminálok előtt) sem a T-nél volt, amennyire tudom.

A TETRA mobil is parkolhat ezentúl a rendőrautók között.

Előzmény: Stalki (270)
Stalki Creative Commons License 2012.08.31 0 0 270
schlumberger Creative Commons License 2011.12.23 0 0 269

Méghogy egy kis...

Kösz a linket, nemcsak a tetra-könyvtár érdekes, van ott sok más is!

Előzmény: 580-Gábor (268)
580-Gábor Creative Commons License 2011.12.22 0 0 268

Egy kis nézegetni való:

http://www.ok1mjo.com/all/tetra/

 

Előzmény: schlumberger (267)
schlumberger Creative Commons License 2011.12.20 0 0 267

De, itt vagyok, januárig itt rontom a levegőt.

Szép rádiók...

Előzmény: 580-Gábor (266)
580-Gábor Creative Commons License 2011.12.20 0 0 266

Szia !

 

Csak nem itt vagy nálunk (501) ?

Éppen rádiókat méregetek csupa finomsággal:

Marconi 2955A, Kathrein FIT-70.

 

580

Előzmény: schlumberger (265)
schlumberger Creative Commons License 2011.12.20 0 0 265

Biztosan lementette néhány szemfüles, tőlük majd elkérheti, aki szeretné elsajátítani a tananyagot.

Előzmény: 580-Gábor (263)
580-Gábor Creative Commons License 2011.12.20 0 0 264
Előzmény: 580-Gábor (263)
580-Gábor Creative Commons License 2011.12.20 0 0 263

Kedves fórumozók, a jóindulatotoknak nincs határa, mint az emberi hülyeségnek sem, ha nektek ez így jó, hát legyen, ezt a levelet kaptam ma:

 

tárgy: Jogsértő tartalom

Ma: 08:31

Sajnálattal tudatjuk, hogy az alább közölt fájlt/fájlokat kénytelenek voltunk törölni rendszerünkből, mert hivatalos felszólítást kaptunk rá jogsértő tartalom címén. Ilyen esetekben sajnos kötelességünk törölni a fájlt, hiszen nem áll módunkban ellenőrizni, a jogsértés tényleges fennállását.



TETRA-TELJES-KEPZES.ZIP


A kellemetlenségért elnézésed kérjük!

Megértésed nagyon köszönjük!

 

Üdvözlettel: Data.hu
Fájlmegosztás korlátlanul

 

Információ helyett marad a sötétség !


580

Előzmény: 580-Gábor (262)
580-Gábor Creative Commons License 2011.12.19 0 0 262

Na akkor újra, amíg elérhető:

 

http://data.hu/get/4535328/TETRA-TELJES-KEPZES.ZIP

 

Jó 1100 oldal.

 

Előzmény: 580-Gábor (241)
Kawabiker Creative Commons License 2011.09.25 0 0 261

aha

Előzmény: schlumberger (260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!