Keresés

Részletes keresés

MiniLego Creative Commons License 2021.08.22 0 0 79

Sziasztok, jovore tervezunk venni egy fem vazas medence. Érdeklodnek, hogy ha lebetonozzuk az aljat, akkor le lehet ultetni a foldbe ezeket a tipusokat.? 

Kedii Creative Commons License 2019.06.27 0 0 78

Sziasztok!  

Hétvégén feltöltöttük  a 16 M3 fémvázas új medencénket. Volt benne egy 8 cm-és színtkülönbség, így a leengedés mellett döntöttünk. Aztán a gyerek kicsapta a balhét,  hogy túl mély neki,  így leengedés után elrakjuk jövőre. Idén lesz egy kisebb. 

 Lassan ment a leengedés, elutaztunk közben. Még van benne úgy 40 cm víz, mára elkezdett csúszóssá válni a bennelévő slag. Vegyszert nem tettünk egyáltalán bele a leengedés miatt. 

A kérdésem az lenne, hogy a végén benne maradó pár centi vízet hogy szedem ki a csúszós medence aljból?

 Ha ez meglesz valahogy akkor hogyan fertőtlenítem?  Valami tuti van benne,  mert csúszós bár átlátszó a víz. Hipos ronggyal áttörlöm és utána algaölővel befújkálom?

Aztán kiszárítom a napon és mondjuk pár hétig áll kiterítve a padláson aztán behintőporozom ( ezt írja a használati) és dobozolom? 

A homokszűrőbe is benne van a homok a szükséges vízzel feltöltve már 5 napja. Egyszer sem ment. Gondolom ebben is megindult az élet ebben a melegben.  Ezzel mi legyen mielőtt az új medencénél használnám? Átmosom, fertőtlenítem valahogy a homokot? 

bonsaifacska Creative Commons License 2018.12.05 0 0 77

Nem tudom, hogy aktív e még a csoport, de ha igen remélem, lesz akinek segítek. Szóval nekünk is van egy nagyobbacska kerti medencénk, így tudjuk, hogy egyáltalán nem könnyű tisztán tartani. Állandóan lehet vele foglalkozni. De úgy gondolom, hogy nekünk szerencsénk volt, mert akik építették kiegészítők, vegyszerek forgalmazásával is foglalkoznak, így az első pillanattól fogva van segítségünk. Mindig minden kérdésünkre készségesen felelnek, így nekünk viszonylag gördülékenyen megy a medence fenntartása. De mivel azt látom, hogy sokaknak elkélne egy-két jó tanács megosztom veletek a mi segítségünket.

 

Aqua Tech Fehérvár Kft

https://aquatechfehervar.hu/

 

Keressétek őket bátran, nekünk komolyan sokat segítettek.

Ali-bá Creative Commons License 2017.09.25 0 0 76

Itt is nézz szét, sok tapasztalt medencés van itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9097176

Előzmény: naprafrgo (71)
Adamka8686 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 75

Szia!
De, gond lehet. Mindenképp vidd melegre, de érdemes átmosatni baktérium ellen, mert elszennyezi a medencét.
Itt még olvashatsz a téliesítésről: https://polimedence.hu/blogs/tudaskozpont/medence-teliesites

Előzmény: naprafrgo (71)
felniszeged Creative Commons License 2017.08.28 0 0 74

Üdvözlöm!

 

Megvan még a berendezés?

 

 

Előzmény: 42tibcsi (66)
janome Creative Commons License 2017.07.12 0 0 73

Sziasztok.

Szeretném megtudni,hogyha le van takarva a medence,be lehet kapcsolva a vízforgató ?

Előzmény: Katacska8102 (58)
Lonesome Rider Creative Commons License 2017.07.01 0 0 72

Szevasztok!

 

Kérdésem lenne a tapasztaltabbakhoz.

Kicsit vasas tartalommal bíró vízhez ,a homokszűrős megoldás jó lenne e szerintetek?

Jelenleg a kicsi papirszűrős megoldás van,de persze elég gyenge teljesítményt ad a 90 magas és 4.6 átmérőhöz ami a medence.

Gondolkozom a nagyobb ,homokos,szűrő beszerzésén.

Esetleges tapasztalataitok vannak e?

naprafrgo Creative Commons License 2017.01.03 0 0 71

Sziasztok. Használok egy 8 m3/órás homokszűrőt. Télre úgy, ahogy van (homok benne, 6 járatú szelep rajta) behoztam a pincébe (nem volt könnyű). Ki kell ilyenkor üríteni a szűrőt a használt homoktól, víztől? Ha benne marad, nem rohad bele és nem fogja jövőre - bakteriálisan - elszennyezni a tiszta vizet? Köszi.  

Vandalium Creative Commons License 2016.02.14 0 0 69

Most látom, hogy a kép valamiért nem jelenik meg -pedig feltöltöttem és alul látszott amikor írtam-. +próbálom újra.

OK. Most már látom mi volt a gond. Szóval erről lenne szó.

Vandalium Creative Commons License 2016.02.14 0 0 68

Sziasztok!

 

Nekem még nincs kerti medencém, most szeretnék venni egyet. A képen lévővel kacérkodom 478 x 124 méretben.  Azt szeretném kérdezni, hogy télére ezt is szét kell szerelni vagy áttelelhető megfelelő felkészítés után a helyén?

Nagyon macerásnak látszik a lebontása aztán az újbóli összerakása, meg félek is, hogy szereléskor megsérül. Persze a szűrőt meg létrát leszerelném, de ha nem muszály a többit nem bolygatnám.

Előre is köszönöm a választ! 

fuki70 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 67

Sziasztok! Medencéhez értő embert keresnék, rendszeres karbantartási munkára. Helyszín:  2. kerület, Margit krt-hoz közeli kertbe. Ha valaki tud ilyet és szólna vagy írna ide, azt is megköszönném. Fukász Viktor 06-70-418-2650.

42tibcsi Creative Commons License 2015.07.26 0 0 66

Eladnám használt de kifogástalan „Hayward Max Flo” homokos medence szűrőt kompletten.

Motor 870W /P1 13m3 / h 80m3 –ig. Irány ár 60 000.

 

  

 

Kívánságra ha megfelelően elő vannak készítve a bekötések, egyeztettetés után vállalom a beüzemelését.

sanci62 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 65

Üdv mindenkinek.

Segitsetek egy jó karbantartó ciméhez ill.telefonszámához.

Most vettünk kertben épitett medencés házat gépesitett de nem használták 3-4 éve, nem merem be inditani egyedül, szeretném leellenöriztetni.

 Fót közelében kénne a mester.

Köszönöm a segitségeteket.

Ali-bá Creative Commons License 2014.05.24 0 0 64

Itt kérdezd, itt sűrűn járnak a tapasztalt medencések:

 

     http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=30&t=9097176&na_order=

Előzmény: cecamarcsi (63)
cecamarcsi Creative Commons License 2014.05.23 0 0 63

Segítség!!! Kibontottuk a műanyag falú medencét, tiszta trutyi volt a víz benne (igaz nem tettünk bele téliesítő folyadékot) Ez még nem is lenne probléma, mert kiszivattyúztuk, de az oldalára rászáradt a zöld alga!! Nem tudom semmivel sem lesikálni!! Kérlek adjatok ötletet, hogy mivel tudom leszedni! Köszönöm! Köszönöm!

knorti Creative Commons License 2013.05.09 0 0 62

Sziasztok,

Egy kérdésem lenneHasználtan vettünk egy puhafalú medencét. Felállítottuk, (miután kb 15 lukat megragasztottam rajta, de ez mellékes) feltöltöttük vízzel, járatom a homokos szűrő berendezést, minden OK ezzel. Egy gondom van, nem tudom a szívó berendezést normálisan hozzá csatlakoztatni. Állandóan be-levegősödik és nem keringet. Ma kb fél órán keresztül próbálkoztam vele mire összejött, de biztos van valami egyszerű megoldás amire még nem jöttem rá. 

Valaki tud segíteni? (amit tettem, az az, hogy a szívó csövet (kb 3 méter) rácsatlakoztattam a szívó csonkra és próbáltam légteleníteni. El-el kapja a szívást, de mindig abba is hagyja.)

Üdv

knorti

Lennon1213 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 61

Sziasztok

 

Most állítottuk fel a felfújható medencénket, és a teteje nagyon koszos, sötét foltos. 

Próbáltam takarítani de nem nagyon jön le. Ti mivel takarítjátok az oldalát, tetejét? 

Esetleg valami speciális anyaggal? 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.06 0 0 60

sziasztok!

 

Ezen a héten lecserélésre került a papirszűrős vizforgató homokszűrősre,mivel a régivel kb 1 honap a tiszta viz.A homokszűrőssel 8óra alatt kristálytiszta lett a viz.Igaz ára 60000ft,de megéri beruházni.Nincs benne csak klortabletta.A kerti viz eléggé vasas,igy a barna vizböl az össszes vasat kiszivta.

 

lásd a fotot:

http://indafoto.hu/bobek7282

Lacibács Creative Commons License 2012.12.09 0 0 59

      Bestway 5,49x3,66x1,22 -es puhafalu medencénknek a felfujható pereme annyira megkeményedett, hogy szinte törik. Az lenne a kérésem, hogy ha valaki tud a javításával kapcsolatban iformációt vagy tapasztalatot, az segítsen.

Előre is köszönöm.

Katacska8102 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 58

Kedves Fórumozók!

 

Mi májusban vettünk egy 305-ös medencét. De a medence vásárlás nemcsak ennyiből áll. Egy normális helyre be kell menni, ahol árulnak kifejezetten ilyen szereket, adnak leírást is és segítenek.

Kellenek vegyszerek is. Mi vettünk tesztcsíkokat a klór és ph mérésére, ph pluszt, ph minuszt, mulit tablettát, klórgranulátumot és algastoppot. Az utóbbit még nem használtuk, lehet felesleges volt megvenni. Május végén feltöltöttük a medencénket, most július vége van és kristálytiszta a víz. Igaz, naponta min. 6 órát megy a vízforgató, 2-3 naponta mérjük a víz összetételét, van benne úszó vegyszeradagoló, amibe a tablettákat rakjuk. Sokan félreértésben vannak, hogy az otthoni medence csak a medencevásárlásból áll. Nagyon nem így van. 15000 Ft-ért vettük a medencét, most tartunk 60000 Ft-nál, amit csak a medencére költöttünk. Az aljára lépésálló hungarocellt tettünk, arra vastag alátétfóliát, mert ugye a betonon könnyen megsérülhet. Nem árt egy jobbfajta háló sem, amivel a vízből ki tudod halászni a véletlenül belekerült szemetet, mert a gyári vízszűrője erre nem alkalmas. Az csak vízforgató, nem igazi szűrő. A takarófólia is fontos, mert sokkal kevesebb szemét kerül bele, ha le van takarva.

Első olvasatra soknak tűnik, de ezek a szerek nemcsak idén nyárra fognak kitartani, hanem jövőre is, vagy még tovább.

Nekünk nem kell sokszor hozzányúlni a vízhez. Eddig max. 3-szor klóroztunk egyszer pedig a ph-t kellett beállítani. Semmi mást nem csináltunk a 2 hónap alatt. Nincs sokkoló klórozás, nincs semmi. Igaz én takarítom a medencét akkor is, ha nem használjuk. Nem sok idő, max. fél óra hetente. 
Véleményem: aki nem tudja legalább az alap dolgokat megvenni a medencéhez, az ne vegyen ilyen nagy medencét. Vegyen egy kis pancsolót, amiből 2 nap után kiönti a vizet. Mindennek megvan a rendszere.

Lehet csak csontból is babgulyást főzni, a vége ugyanaz, csak éppen mégsem igazi babgulyás.

Ali-bá Creative Commons License 2012.07.03 0 0 57

  Nézd meg itt http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9097176  és a beköszönő szöveg végén található htpp..... címre kattintva sok jó tanácsra lelsz.

Előzmény: cila1 (56)
cila1 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 56

Sziasztok!

Medence tisztítással kapcsolatosan lenne 1-2 kérdésem.Jópár éve medencézek és mindig csak klor tablettát és algaölőt teszek bele de a napokban olvastam egy forumon,hogy van aki hypot és tengeri sót tesz bele és kristály tiszta lesz a víz 1-2 nap alatt.Szerintetek van értelme megcsinálni vagy csak kárt teszek vele. 

Karger Creative Commons License 2012.07.03 0 0 55

Ja bocs nem hipo, hanem hypo.  :)

Karger Creative Commons License 2012.07.03 0 0 54

Mondjuk az algásodásgátlóval már próbálkoztál? Ki van zárva hogy ne hasson!, és a klór sokk utána, és legalább 8 órát forgasd a vizet ha beleraktad a vegyszert. Ha letisztúlt, akkor a szűrőt ki kell mosni, és nem árt fertőtleníteni. " erősen hipós víz, vagy trisós oldat, ami bontja a zsírokat, ezáltal a szerves anyagokat is.

Előzmény: Smíró (52)
Karger Creative Commons License 2012.07.03 0 0 53

Szia !

 

Egy nyarat bőven ki kéne bírnia a medence vizének, ha megfelelően van kezelve.

Szerintem érdemes lenne megnézi a víz ph -értékét, és a klórt, meg az összlugosságot.

Nem vagyok egy nagy szakértő, de ha nem megfelelően van kezelve a víz akkor bizonyos dolgok kicsapódhatnak. Én hetente 1 szer sokkoló klórozást is csinálok, plussz algaölőzőm, és ilyen melegben 3 napontan mérem a víz összetevőinek értékét. Sajnos a meleg és az úv igen gyorsan bontja le a klórt.

Így belegondolva valószínüleg a ph esett alacsonyra, és a vízből valamilyen tartalom kivált, lehet hogy sok ph -  került a vízbe.

Előzmény: ungianyu (51)
Smíró Creative Commons License 2012.07.01 0 0 52

SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI!

 

6. éve használom az INTEX 22 m3-es medencét. Tavaly sajnos idő előtt le kellett engednem, a sok eső odavert a víznek, lealgásodott rendesen. Most állítottam fel, mára tele is lett, de sajnos megint zöld a víz:-((((( A PH érték rendben van, hiszen épp hogy teleengedtem. Mi lehet a megoldás?

 

Másik kérdés: gondolkozom egy homokszűrő beszerzésén, mert amit adtak a medencéhez, az csak a felszínt tisztítja. O-ban 70 ezerért van Speed Clean 50 típus, P-ben Intex Cruystal Clean típus. 

 

Ránézésre nagyobb a vízforgató motor, mint ez a KVdaráló, amit adtak hozzá. Megéri-e beruházni, jobban tudom-e ezek valamelyikével - és melyikkel? - tisztán tartani a medencét?

 

Aki tud, dobjon már egy választ, mert mindkét helyen 1 db ilyen cucc van. Ha megéri hétfő reggel meg is venném. Ha valaki alternatív megoldást tud, azt is köszönettel várom!

ungianyu Creative Commons License 2012.06.30 0 0 51

Sziasztok!feltöltöttük csapvízzel!a medencét,algaölő,klórtabi,minden,ami kell.egy hete van benne a víz,és ma reggelre megbarnult.nem értem,miért.ha valaki tud okosat mondani,megköszönném.5 éve medencézünk,volt olyan,hogy egész nyáron egy vízzel megúsztuk,ugyanezekkel a szerekkel.most miért nem?a segítségeket előre is köszönöm.

james007hun Creative Commons License 2012.06.22 0 0 50

Sziasztok most vettünk egy medencét de elvesztem ebben a sok fertőtlenítő szerben.

Valóban szükséges ennyi féle vegyszerre?

...vagy vegyek egy ilyen kombi tablettát és dobjak bele hetente 1- et és ne bonyolítsam.

 

 

Votom Creative Commons License 2012.06.19 0 0 49

De befolyásolja a vas tartalma miatt. De majd itt a szakértők jobban megmondják.

Előzmény: zezoltan (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!