Keresés

Részletes keresés

Jani24d Creative Commons License 2024.02.09 0 0 665

Üdv.

Egy videóban összefoglalták, hogy mennyi energiával fűtenek egy épületet. Talán érdekes lesz valakinek:

 

https://www.youtube.com/watch?v=0N67ezZzSJM

 

https://www.youtube.com/watch?v=dFe2Z3lh77Y

 

 

 

btz1983 Creative Commons License 2022.09.21 0 0 664

AgroPro PTC3 légfűtés, Teljesítmény 3 kW, Kerámia, 3 lépés, Termosztát
Erről a légfűtőről mi a véleményetek?
https://www.emag.hu/agropro-ptc3-legfutes-teljesitmeny-3-kw-keramia-3-lepes-termosztat-10116048/pd/DX1DJ7MBM/

Törölt nick Creative Commons License 2022.03.31 0 0 663

Szia. Egyelőre nem kezdtem bele. Mika kazánon gondolkoztam de nagyon drága lenne a kiépítés (kb 2 milla lenne a vége) Ha találsz valami jó megoldást írd meg  : mathetibor@indamail.hu. Köszi. 

 

Egyszer  leveleztem egy manussal ő így fűt és azt írta gyönyörűen befűti az egész lakást. Sajnos elkevertem a címét és az elérhetőségét.   A ventilátor méretezéssel van gondom leginkább.Ne legyen zajos és túl gyors. 

 

Előzmény: vilcsa (662)
vilcsa Creative Commons License 2022.01.25 0 0 662

Úgy látom nem túl aktív a fórum!
Én is hasonlóban gondolkodom, mint amit leírtál.
Nálad sikerült megoldást találni?

 

Előzmény: Törölt nick (661)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.13 0 0 661

Sziasztok. 

Kellene egy kis segítség, tipp stb. Földszinti lakásról lenne szó. Konvektoros fűtés van, de csak a két szobában. A konyha i kéményest az előző tulaj megszüntette. Hiába vannak nyitva az ajtók télen, a konyhában nem fordul meg a levegő, elég hideg van. A szobákban 22 c a plafonnál meg 26-28 c fok. 

 

Megoldható az, hogy a nagyszobát a plafon közelében összenyitom a folyosóval és egy légcsatornával, ventilátorral a plafonnál megrekedt meleg levegőt nyomom át a konyhába illetve a folyosóra, hogy folyamatos levegő mozgás legyen a lakásban ?  

 

Milyen ventilátort szerezzek be hozzá, ha ez kivitelezhető(vagy ha van értelme).

Köszönöm.         

 

vondra Creative Commons License 2020.09.21 0 0 660

Esetleg nekem is megtudnád irni? Nagyjébol ugyanazek érdekelnének :)

Előzmény: NAND708 (659)
NAND708 Creative Commons License 2020.08.14 0 0 659

Helló,

írtam neked mailt.

Előzmény: kabino (658)
kabino Creative Commons License 2020.08.14 0 0 658

Tiszteletem!

Azok véleményére lennék kíváncsi, akiknél légcsatornás hűtés-fűtés működik a lakásában, házában.

- Megéri-e?

- Kényelmes-e?

- Mennyibe kerül és mekkora kényelmetlenséggel jár a kiépítése?

- Mennyibe kerül a fenntartása, karbantartása?

antpecs Creative Commons License 2019.01.14 0 0 657

Tudna-e valaki segíteni hogy kandallós fűtéshez milyen típusú ventilátor válhat be. Mi bírja ezt a magas hőfokot.

rolandi350 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 656

Köszönöm a válaszod.

A problémára meg is találtam a megoldást.

A kulcsszó a légrétegződés, erre keresve pontosan az én problémám jön ki és rá is megoldások.

Előzmény: NAND708 (655)
NAND708 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 655

Nem teljesen értem a leírásod, de a kezdő kérdésre reagálva... Qurvára!

Egy gyengus ventilátorral simán megcsináltam azt, hogy vízszintesen fújva még 3 méterre is lehetett érezni a fuvallatot, ugyanakkor fölfelé irányítva 1,3 méteres magasságban már hőmérővel se semmit. A padlón volt 19 fok, plafon alatt 28, kb ilyesmi körülmények között.

Előzmény: rolandi350 (654)
rolandi350 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 654

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem a szakikhoz.

Légfűtésnél mennyire számít bele a képletbe a meleg levegő felfele szál téma?

Ha adott egy 9*9*3m-es szoba amin van egy 30cm-es cső a plafonon ami tolja be a levegőt 1m/s-el de 3m magasból.. egy reggel 20 fokos szobába a beáramló pl 35 fokos levegő mennyire jön le a plafonról és keveredik össze a benti levegővel?

Azt tapasztaltam, hogy ha csak 24 fokot tolok be hamarabb megemelkedik bent a hőmérséklet mint ha 35 fokot.

Csak arra tudok gyanakodni, hogy fent marad a hő a plafonnál. A befúvó terelői kb 45 fokban oldalra irányítja a levegőt.

Egy a befúvó alá szerelt nagy ventilátor segíthet?

Van erre valami számítás vagy bármi?

Egyáltalán helyes a gondolatom?

Köszönöm.

 

mynames Creative Commons License 2017.10.23 0 0 653

Szia!

 

Tudom egy majd 4 éves posztra reagálok, de pont ilyet keresek!

Írj kérlek, hogy ha készítetek még ilyet!

 

Köszönöm!

Előzmény: inverterbolt (627)
Abrash Creative Commons License 2017.08.30 0 0 652

Urak,  próbálok ismerkedni a témával, egy használt, kb 20 éves könnyűszerkezetes ház kapcsán.

 

Van benne egy angol Lennox G12QS-165-1 légfűtő kazán (bocs a rossz a szóhasználat) 38kW

 

Valaki tudna helyszini szakvélenényt adni, próbaüzemelni esetleg? BP északi agglomeráció. Természetesen fizetem.

O lajos Creative Commons License 2017.07.21 0 0 651

Sziasztok.

Tudom ez nem ide tartozik, de hátha tudtok segíteni.

 Uvegházam van 4x5 méteres és 2,5 magas. Télen a kinti hőmérséklet néha - 22 fok és ezt szeretném fellmelegiteni kb. -13 fokra. Arra gondoltam, hogy ások  3 méter mély és 60 cm széles lyukat a földbe és innen a föld hőjét(kb12 fok) felhasználva keringetném a levegőt.

Szerintetek működhetne?

nitacs Creative Commons License 2016.07.05 0 0 650

Elkészült a klímás rendszer? Megkérdezhetem milyen lett?

Előzmény: spuri27 (644)
gobe l Creative Commons License 2016.02.28 0 0 649

Ez egy fatuzelesu kalyha  lerbe beszerkesztettem egy lemezt alulrol befuja szoba levegojet es felul kifuja a meleg levegot. egy 3x5  konyha es 5x5 szoba itt van egy csempekalyha ahova este szoktam begyujtani evel a ventilatoros futesel tartom melegen a helyseget. 

Előzmény: spuri27 (648)
spuri27 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 648

Hú, basszus. Lehet nekem kevés a fantáziám, de nem tom értelmezni a képet. :) Azt értem, hogy megfordult. Azt orvosoltam. De miben van ez benne? Mivel fűtesz? Honnan szedi a meleg levegőt? Hová fújja? 

Előzmény: gobe l (647)
gobe l Creative Commons License 2016.02.28 0 0 647

Ha mar legfutes ime a telen ezt a kis legfutest mukodtetem igaz a kep oldalra fordult. De nagyon jol mukodott igaz hogy tobszor kelett takaritani. A venti egy 5,7w es egy 1A adapterol mukodik.

spuri27 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 646

:) Ezt én is olvastam annak idején, Magyar Zoltánt. A mi házunk elrendezése is alkalmas az egy légtérből való fűtésre. Az első évben úgy volt és úgy is "tökéletes volt". Annyi volt benne a hiba, hogy középen már-már nagyon meleg volt a szobában pedig még csak pont jó. Ezért készült a csövezés, hogy elossza a meleget. Így viszont már tényleg hibátlan és tökéletes. Azt tom én is csak mondani hibának ebben a rendszerben amit te is mondasz, hogy ilyen átmeneti időben túl fűt. Most is egy órája gyújtottam be és már 26 fok van mindenhol. Nekünk is középen van a nappali és abban van a kandalló. Onnan nyílik az előszoba-gardróbbal, az 1-1 szoba, a konyha és a fürdő. Szóval én a kandalló felett ahogy megy a füst cső azt dobozoltam be tűzálló gipszkartonnal és hogy szebben nézzen ki azt beborítottam még ezzel a vágott kővel. Ez teljesen a plafonig van és ott van átfúrva a plafon és van fent a venti ami így a dobozban összegyűlt meleg levegőt szívja fel. Van még rajta egy termosz ami be van állítva 30 fokra és annak a hőgombája vissza le van vezetve és mikor begyújtok és lesz 30 fok, akkor bekapcsol. A venti után meg ugye 3 fele van ágasztatva és a a helyiségek légbeömlöin lehet manuálisan állítani, hogy jobban vagy kevésbé mennyen a levegő. Remélem érthetően írtam le. Annak idején nagyon sokat olvastam én is fórumokat és mindent és arra jutottam az olvasottak alapján hogy az ilyen tömeg kályhák nem igazán felelnek meg erre a célra. Mivel, igaz hogy sokáig meg tartja a meleget, de nem ad le akkora hőt ami a csöveken átszállítva még értékelhető legyen a másik végén. Így erre a célra sokkal jobb ez a fajta. Legalább is én erre jutottam, és nem csalódtam benne. Amúgy nálunk kis gyerek van így minden nap fűtünk és nekünk olyan 30q megy el egy szezon alatt. Bár a pad még nincs leszigetelve az még a régi saras, azt még le szeretném szigetelni.

Igen, nekem is hasonló klimás megoldást ajánlott nekem is a szaki. De Én pont az általad leírtak miatt meg a két db már majdnem annyi mint ez a légcsöves és a két darabbal nem tudtuk volna lefedni a fürdőt, így elvetettem ezt a megoldást. Ú ez jó bonyolult mondatnak sikerült.    

Előzmény: NAND708 (645)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 645

100nm nettó, 8 centi grafitos afalon. A kályha nem vízteres, egy mezei SWT 8kW-os Kamino, nincs csövezés. A ház alaprajza ideális az egyhelyiségből való fűtéshez. Jobbára csak 0 fok alatt megy a kályha, felette túlfűt, mivel nem szeretek szakaszosan fűteni, begyújtogatni. Így fogy 12-15q fa.

Villany

2db 07Leca, alacsony ventin kicsi a teljesítményük, eggyel magasabb fokozaton zajosak. Valamint a magas oldalfali elhelyezés se optimális a fűtéshez. Van még egy duál kínai de nagyon ritkán van használva. 3000kWh/szezon a fogyi a 23forintos villanyból. Ma már légcsatornásat csinálnék, 1000 meg egy okból.

 

A te kályhád hogy van becsövezve? azt hittem h egy kandallóbetéted van, valahogy így megoldva: https://tuzimado.hu/legfuteses-kandallo-epitese-magyar-zoltan/

Előzmény: spuri27 (644)
spuri27 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 644

Hali

 

Már várom, hogy jelentkezzen a szaki hogy mit talált ki és milyen gépet nézet nekem. Nem akarom sürgetni mert elég sok melója van meg ismerős is és nem akarom baszogatni. Végül is úgy beszéltük meg hogy nyára legyen kész  mire jön a meleg. Nem tudok és még nem is akarok ebbe a légáramlatba bele bonyolódni. Én nagyon bízok benne hogy elég lesz a csövezés. Ha véletlen nem akkor kihúzunk még egy ágat és akkor már 4*160 lesz. Az már közelít a számokhoz. Nem tudom meg mondani milyen ventilátorunk van most mert az is be van burkolva és nem látszik, emlékezni meg már nem emlékszem. Amúgy én is gondoltam hogy betekerem még 5cm gyapottal. Amúgy a házon 8cm van, mégpedig 3cm papucsokon van 5cm.  Kandallónk pedig ilyen:

A Te kályhád az vízteres vagy Te is a levegővel fűtesz? Ha levegővel akkor hol vannak a csövek és azokon mekkora szigetelés van? Van klimád is? Ha igen milyen-mekkora-hogyan teljesít? Nálad mekkora szigetelés van a házon?

Előzmény: NAND708 (643)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 643

Viszonylag egyszerű kiszámolni, hogy mekkora teljesítmény átadáshoz mekkora térfogatáram kell. 100m3/h 10 fokos emelése 330W-ot közvetít. Tehát 5kW a korábban említett 50 fokos korlát miatt számoljunk 20 fokos delta T-vel. 5000/660  -> 757m3/h. Ugyanígy 7000/660 --> 1060m3/h. Ezen lehet segíteni, ha nem a mennyezet alól szív levegőt, mert akkor könnyedén lehet h nincs meg a 20 fokos delta T, hanem a padló környékéről, ott akár a 30 fokos deltaT-t is el lehet érni, és akkor tényleg kevesebb levegő is elég neki.

Kb ezt támasztja alá a katalógus is

 

Csőszigetelés: ma az ajánlott homlokzati szigetelés vastagság 12-14 cm, pedig 40foknál nagyobb delta T nem nagyon van a beltér és környezet között. Te, ha bedurrantasz a kandallóba simán megközelíti a 70-90 fokot a fűtő levegő hőmérséklete, tehát a környezethez képest elérheti a deltaT a 100 fokot.  Ezt érdemes figyelembe venni a cső szigetelésekor.  Nálam van egy gázboyler a padláson. Havazáskor kell egy fél nap mire enyhe időben a cserépről leolvasztja a havat, pedig egy deka szigetelés sincs az égéstermék útjában, csak fólia és maga cserép.

 

"nekem 18 oldalt mutat összesen így nem tudtam megnézni a 77. oldalt."  A pdf-be beégetett oldalszámra hivatkoztam, az alapján meg tudod találni.

 

Milyen kandallóventid van?

Mennyi szigetelés van a házon?

Milyen kandallód van?

 

 

Előzmény: spuri27 (642)
spuri27 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 642

Hali

 

Fogok mindenre reagálni, de csak szép sorban. Ahogy meg lesznek a válaszaim. :) Amire most tudok válaszolni az az, hogy igen olyan csőre gondoltam. Mikor kész lett annak idején akkor mondta a szaki de nem hittem el neki éppen ezért ki is próbáltam. Szóval alig - fokban szórtam rá havat és pár óra után is ugyan olyan volt. Meg se olvadt. 

A ház igen szigetelt és a nyílászárók is ki vannak cserélve.

Néztem a linket amit küldtél, de lehet csak én vagyok analfabéta, de nekem 18 oldalt mutat összesen így nem tudtam megnézni a 77. oldalt.

A leírtadban egy pici hiba biztos van mert amit írtál a 800-1000m3/h az a 7kw-osnak felel meg és nem az 5nek. Ezt több helyen is megnéztem és kb ennyit írtak mindenhol.

Igen tisztában vagyok vele hogy csökken a teljesítménye, de nem is állandóan akarok ezzel fűteni. Csak mégis legyen vmi a kandalló mellé. Nem adnám a kandalló melegét semmiért.

Megmértem a kiáramló levegő hőmérsékletét, a közepes csőhossznál. Vagy is csak akartam. :) 55 fokig mér a hőmérő és 2 perc után elpukkant. Lehet nem így kellett volna. Ha nem akkor nem tudom hogy gondoltad.  Majd írj ha lesz időd és nem felejtesz el. Kíváncsian várom a meglátásaid és a tanácsaid. Jó vkivel beszélni.

 

Előzmény: NAND708 (641)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 641

Bocs, hogy nem jelentkeztem, elfelejtkeztem róla.

- 5+3cm szigetelés nagyon kevés, rengeteg hő szökik  a csöveken. Olcsón és jól hőszigetelhető tekercses gyapottal

- 3X160 cső (sonoflex csőre gondolok itt, olyan van?) kevés egy klímának 7kW-nak mindenképp, sztem 5kW-nak is. 5kW (800-1000m3/h a névleges térfogatáram) mellé én 5X160-at számoltam.

http://www.fujitsu-general.com/global/data/ctlg/ctlg_3ef013-1506e_split.pdf

77. oldalon láthatod, hogy egy 5kW-os klímának 168X650 a be-kilépő keresztmetszete.

Kérdezheted, hogyha jó a kandallónak, akkor miért nem jó  a klímának. Azért, mert a klíma nem szeret/tud kb 50foknál melegebb levegőt  leadni, az is már a vége (Drasztikus COP és teljesítmény csökkenés a jutalma a kevés levegőnek). Ezért kell neki a sok párhuzamos cső. (A teljesítmény egyenlő a hőmérséklet különbség szorozva a térfogatárammal)

Mérd csak meg, hogy milyen hőmérsékletű levegőt nyom kandallód beáramlási ponton.

 

- Remélem a klímásod (és te is) tisztában van vele, hogy a klíma teljesítménye feleződik (60-65%) -10 -15 fok környékére, tehát ekkor már egy 5kW-os klíma már jó, ha csak 3kW-ot tud. Ez amúgy nem baj, a tél 90% -ban le vagy fedve, és ott a kandallód. Én nem vagyok híve a 100% hőszivattyús lefedettségnek. 

 

- Nem írod, hogy a ház hőszigetelt-e. Gyanítom, hogy igen, mert én is egy 8kW-os kandallóval, inkább kályhával fűtök  nagy hidegben hasonlóan 100nm-t, ha nem lenne hőszigetelve  a ház, akkor kevés lenne. (Vagy igazából nem 8kW-tal tüzeltek, hanem többel, mert többet raktok rá, kihozható abból jóval több is) Ezt csak azért hozom fel, hogy számíthass arra, hogy nagyjából milyen hőmérséklet alatt lesz szükséged a kandallóra.

 

" és a 7kw-os klimának is ez a mérete." A fent linkelt anyagban látható a 79. oldalon, hogy egy 8kW-os klímának  4X200-as cső a mérete. Legalábbis a Fujinál.

 

Előzmény: spuri27 (640)
spuri27 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 640

Hali

 

Na, ma volt itt a szaki. Átbeszéltük. A jelenlegi csövezés az rendes szigetelt légfűtőcső+van rajta még 5cm gyapot. 3 ága van, a legrövidebb kb 3m, a leghosszabb pedig kb 6-7m. Jelenleg a kandallóra van rá kötve és tökéletesen működik (csak az a gondom, hogy mikor nem vagyunk itthon akkor nincs aki tüzeljen. Most így viszont meg lesz oldva a hűtés-fűtés minden. ) Most mikor a klima rá lesz kötve csak egy kis "kiugrót" kell csinálni hogy a meglévő ventilátort kikerülje. Amúgy marad minden ugyanúgy. A kandallónk az 8kw-os, és ez teljesen elég, sőt majdnem sok is egy kicsit. Amúgy a ház egy 100m2-es, aminek a kamra kivételével minden részét fűtjük és 23-25 fokban vagyunk. Abban egyetértettünk a szakival hogy klimából egy 7kw-os fog majd kelleni, bár Ő azt mondta nem tartja kizártnak a 5kw-os klimát se. De inkább 7es lesz az szerintem. Amúgy a jelenlegi csövezés mérete 160as, és a 7kw-os klimának is ez a mérte.  Milyen fajta lesz a klima? Azt még nem tudom. Azt mondta megnézi őket én pedig teljesen rábíztam. Elméletileg a klima 400 körül a telepítés pedig 50 lesz kb.

Előzmény: NAND708 (639)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 639

Szia,

Meglévő csövezéssel lehet hogy gondban lesztek a gép kiválasztásakor.

Kérdezhetek párat?

Mekkora hőigényű a ház?

Milyen csövezés van jelenleg? Hossz, típus, átmérők.

Fordított bekötésű lesz  klíma? (alul elszív, felül befúj)

 

Beszámolsz majd róla, hogy milyen gép lesz a befutó?

Előzmény: spuri27 (638)
spuri27 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 638

Szia. Én is pont most gondolkodom rajta. Vagy is azon már egy picit túl is vagyok. Elméletileg a héten jön hozzám a szaki és beszéljük át, hogyan is lehetne/kellene. Bár Én már annyival előrébb vagyok, hogy nekem a légcsatorna már készen van, mert jelenleg is azzal fűtök csak most a kandalló van bele kötve. Most csak a klimát kell majd belekötni. Cserélhetnénk gondolatokat hátha tudunk egymásnak segíteni és van olyan amire a másikunk nem gondolt.

Előzmény: molti (635)
dejódió Creative Commons License 2015.02.24 0 0 637

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9144206&la=133451278

 

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9144218&la=133928175

 

 

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9101605&la=133897663

 

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9115542&la=133926232

 

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9055259&la=133929098

 

 

 

Kérdés az ezt fő fűtésnek szánod? Az AE ház lényege pont az olcsóbb legyen a gépészet.

 

Szellőztetni kell valamivel, ha légtömör a ház. Abba esetleg bele lehet integrálni a hűtést-fűtést hacsak nincs felületfűtésed.

Ha meg az van akkor hőszivattyú és ahhoz egy direktelpáros légkezelő esetleg.

 

Maga a légcsatornás rendszer a szabályozhatóság kiépítésének költségével (zónaszabályzás)növekedhet . Tisztántartása nem mindíg egyszerű hacsak nem finomszűrős a beszívása. Kiépítési költsége nem kevés, megfontolandó a multi vagy mono klíma is.

 

Ilyesmi kombóra gondoltam bár a samukért nem rajongok.:

 

RHF050KHEA  ez ez ERV plus +....MVO-VA050100+.............

http://www.climamarket.bg/wp-content/uploads/32885-1-E.pdf

 

http://www.samsung.com/global/business/business-images/product/system-air-conditioner/2012/MH026FSEA/MH026FSEA-3558220-0.pdf

 

De ez csak egy verzió a nagyon sok közül.

 

 

Előzmény: molti (635)
NAND708 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 636

Üdv,

inkább a szaktopic: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018927

bár lehet h sok köszönet nem lesz benne.

Küldhetnél egy mail címet.

Előzmény: molti (635)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!