Keresés

Részletes keresés

noirp Creative Commons License 2006.03.27 0 0 88
Pedig--az az érzésem--még megkaphatjuk. Pláne a politikusokat. Lesz is itt sírvaröhögés. Gondoljátok meg, választási évben milyen tolongás lenne a katedrán????
úristen, ebbe belegondoltam és elsápadtam.
(Mondjuk a politikusok közt is van ttks/ műszaki végzettségű; más kérdés, h benyomásom szerint legtöbbjük erős kisz/hök vonalon nyomhatta végig az egyetemet s némely nyilatkozatokért én bizony a tulajdonosa sejhajnyílásába dugnám a diplomáját.)
És most offolok:
a népművelők, politikusok stb. felsorolásból pls ne hagyjuk ki a greenpeace aktivistákat sem! Ők majd a radioaktivitás, magfizika/magkémia és atommagtechnika, illetve (alsóbb osztályban) általában a munka, energia, teljesítmény,energianyerés, hatásfok témakörében tartanak órát. Szakközépben pedig vegyipari művelettanból. Mondjuk. ehehe
off off
n.
Előzmény: mégjobb (84)
mégjobb Creative Commons License 2006.03.23 0 0 87
Nem magamra értve feltétlenül a célzást, de tulzónak érzem a megjegyzésedet. A közoktatásban, főleg annak"mezei" részében nem az itteni topic-okban megvitatott kérdések jelentik a fő problémát. Azzal kell küszködni pl. hogy ne keverjék össze a diákok a sebességet a gyorsulással, vegyék észre a különbséget az egyenletes és a változó mozgás között, stb.
Előzmény: iszugyi (85)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.23 0 0 86
Ezen abszolút nem csodálkozom....
Előzmény: mégjobb (84)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.23 0 0 85
Nem tudok én sem választ adni, de nehogy azok álljanak a katedra mögé, akik itt tucatban megjelennek ...
Előzmény: teljesenmindegy75 (83)
mégjobb Creative Commons License 2006.03.23 0 0 84

Az lenne már a tragédia...

 

A fizika népszerűségére utaló adatok bányászhatók ki az OKÉV honlapján található

prezentáció-ból. Pl. a 404525 középszintű tantárgyi vizsgából 9188 volt a fizika 2,27%. 909-en vizsgáztak emelt szinten, ez 3,8 %-a a kb 24000 tényleges emelt szintű vizsgának. Ugyanez kedvezőbben tálalható, ha azt mutatjuk ki, hogy a 114986 érettségiző közel 9 %-a választotta a fizikát valamilyen szinten.
Előzmény: teljesenmindegy75 (83)
teljesenmindegy75 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 83
majd a politukusok, törteneszek es nepmuvelök beallnak a katedra möge fizikat tanitani :-)
Előzmény: mégjobb (82)
mégjobb Creative Commons License 2006.03.23 0 0 82
Ismerek néhány pályaelhagyó, eredetileg fizika szakos tanárt. Nem vágynak vissza, a megemelt fizetés ellenére sem. Ma még nem is válogathatnának annyira az üres helyek között. Még az is lehet, hogy átmenetileg iskolamegszüntetések, kötelező óraszám emelése miatt még néhány évig nem jelentkezik a hiány. Én arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy az egyetemek által évente kiképzett néhány tucatnyi fizikatanár nem biztosítja az utánpótlást kb 10 év múlva.
teljesenmindegy75 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 81
igy van ez. a piac eldönti. ergo, ha több lenne a love amit attolnak a fizika (es egyeb) tanarok szamlajara, akkor valoszinuleg nepszerubb lenne a tanarkepzes. ez csak egy resze, mert aztan az is kell, hogy olyan helyen tanitson a fazon, ami neki a legjobban fekszik ...
Előzmény: janohu (78)
teljesenmindegy75 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 80
rossz helyeken jartal es nem megfelelö emberekkel talalkoztal.
Előzmény: iszugyi (79)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.23 0 0 79
"kar sztereotipiakkal operalnod.."

Azt én is tudom, hogy sztereotipus, de más összefogó jellemzést nem tudok a tapasztalataimból levezetni.
Előzmény: teljesenmindegy75 (77)
janohu Creative Commons License 2006.03.22 0 0 78
Szóval.... honnan lesz fizikatanár?
Egyébként a legjobbak elmennek mérnöknek. Ami önmagában nem baj.
Amikor megemelték 4 éve a fizetésünket, volt olyan nyelvtanár, aki visszatért a pályára, pedig öt évig az idegenforgalomban dolgozott.
Nem tudom ebből következik-e valami. A családok most úgy vannak, menj közgazdásznak, jogásznak, .......... aztán ha oda nem vesznek föl menj el tanítani.
Előzmény: teljesenmindegy75 (77)
teljesenmindegy75 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 77
kar sztereotipiakkal operalnod, mert amit irsz, az lehet igaz nehanyra, de semmikeppen sem altalanos. nekem spec kimondottan jo tapasztalataim vannak az allamokbol es az altalad sorolt jelzök egyike sem all ...

Előzmény: iszugyi (75)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 76
De hol is van az a szenvedélyes igazság keresés, amiért az emberek még a máglyára is képesek lennének menni? Hol van a világra való nyílt szemü rá csodálkozás? (Amit Simonyi Károly is kb. így megfogalmazott.)
Előzmény: iszugyi (75)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 75
"De kellene hozzá a belső motiváció is."

Ebben én adok Neked igazat.

Amerikával, meg van (távolról) a problémám, de ez nem azt jelenti hogy ellenségük vagyok.

Az amerikai tudós világgal sokkal kiélezettebb a tapasztalatom. Ezek a saját zsirjukban sülnek, felvágóak, intoleránsok és e mellett inpotensek. Nem is jutnak sokat elöbbre mint mások, csak a pénzszórásnál. A pénz hajta öket elsö sorban, és nem a belsö motiváció. A tudományos dijakat egymás, vagy benfekteseik között osztogatják. (Tisztelet a kevés kivételnek.)
Előzmény: janohu (74)
janohu Creative Commons License 2006.03.21 0 0 74
Ebben igazat adok.
Van egy hülye elméletem, miszerint az anyagilag lemaradt, de nem teljesen elmaradott országokban működik jól a természettudományos oktatás, és ez hozhat gyors fejlődést. Nézzétek meg Indiát, Afrika egyes országait, Kínát. Az ottani fiatalok ebben látnak lehetőséget a kitörésre, s ha ezt még államilag is stimulálják, az nem baj.
Én nem mondom, hogy jól élünk, de annyira nem élünk rosszul, hogy ez hajtóerő lenne. Pedig szerintem csak így lehetne fejlődni. De kellene hozzá a belső motiváció is. Na meg a külső is. A pénz nem helyettesíti, de lehet, hogy aktivizálja....
Előzmény: iszugyi (71)
teljesenmindegy75 Creative Commons License 2006.03.21 0 0 73

Mielött olyan nagyon lefikaznad az amerikai tudomanyt, tanuld mar meg leirni, hogy Nobel-díj. Amugy mindnen intuicio nelkul, szarazon, tenyszeruen ... :-)
Előzmény: laca137 (66)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 72
Ez elég rossz lenne!
Előzmény: mégjobb (67)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 71
De a 'több pénz' nem helyettesíti az 'agyat'.
Előzmény: laca137 (66)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 70
-> Ménföcsanakon!
Előzmény: iszugyi (68)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 69
Leejtem az elméletem cáfolóit!
Előzmény: mégjobb (63)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 68
Én 1956-ig a nádorvárosi Csokonai utcában laktam. Most Méföcsanakon.
Előzmény: varhun (64)
mégjobb Creative Commons License 2006.03.20 0 0 67
Mi legfeljebb a szomszédos országok magyar anyanyelvű; magyarul tudó tanárait tudnánk átcsábítani, ellehetetlenítve persze az ottani magyar nyelvű oktatást.
Előzmény: varhun (65)
laca137 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 66
tipikus amerikai válasz , még több pénz , több mérnök persze ahhoz idióták hogy felfogják a legtöbb pl nóbel dijjas európából odazuhant koponya művész is , a gondolkodást űzi művészi szinten és az meg attól van hogy ott van benne egy művészi mozzanat ami túl van a gondolkodáson mert intuitiv , azaz bensőséges viszonyban van a világegyetemmel ahhoz meg élő és gazgad és mély kultúra kell,,, élő alkotni képes intuitiv kapcsolat , nem a tárgyi tudással való kapcsolat szintje számit hanem a egyetemessel való kapcsolat intuitiv erőforrásai.




Előzmény: mégjobb (55)
varhun Creative Commons License 2006.03.20 0 0 65
Ausztria összes 10 évig állásra várakozó matek és fizika tanárát az USA szívta be a bögyébe pár éve. Most majdnem hiány van tanárból.
Előzmény: mégjobb (55)
varhun Creative Commons License 2006.03.20 0 0 64
1957/58-ban az Eszperanto utcában laktam.) 
Előzmény: iszugyi (60)
mégjobb Creative Commons License 2006.03.20 0 0 63

Ha valóban így is lenne - úgy látom még nem sok szimpatizánsa van az elméletednek - ez még nem hozna különösebb forradalmat a közoktatásban.

Előzmény: iszugyi (59)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.20 0 0 62
Ott is van sok homok, de nem olyan száraz mint a Szaharában!
Előzmény: iszugyi (61)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.20 0 0 61
Ami igaz az igaz, Te kisöpörheted az iskola udvarát.
Előzmény: NevemTeve (53)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.20 0 0 60
Na ne viccelj? Én meg ott végeztem, nagyon régen.
Előzmény: varhun (54)
iszugyi Creative Commons License 2006.03.20 0 0 59
Köszi szépen ezt a felfrissítést.

Amit ki akarok fejezni az ez:
A szabadesés sértésével kapcsolatban, ami ezreléknyi nagyságrendben van, elegendö lett volna a 20. században már 10^-4-10^-5 pontosságú ejtökísérletek a kimutatáshoz. Ezt elmulasztották a kísérletezö fizikusok. A 17. századbelieket, meg az elödjeiket, nem lehet felelössé tenni azért, hogy az UFF még ma is elfogadott elv. az egyetemeken.
Előzmény: mégjobb (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!