Keresés

Részletes keresés

Guinness-Gives-Strength Creative Commons License 2010.09.30 0 0 28
Itt senkinek nem kell ígérgetni, a te hasznodra válik, ha előbb olvasol és utána kérdezel.
Előzmény: Norex01 (27)
Norex01 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 27
Köxi szépen és elfogom olvasni ígérem...A kritika mindig építhető lehet :)
Előzmény: Guinness-Gives-Strength (25)
NJani Creative Commons License 2010.09.28 0 0 26

1. Nem derül ki mennyit szánsz a dologra ... attól pedig sok minden függ.

2. A felsorolásodban nem látok makroobjektívet.

3. A nagyátfogású, főleg nagylátóval induló (18....200) zoomok erős kompromisszumot igényelnek.

4. Tamront hagyjuk. Összesen ha 2-3 használható obija van. Pl. 180-as makró.

5. Tele zoomok szintén erős kompromisszum. A felsorolásodból egyedül a 100-400-at merném megvenni.

 

A 7D APS-C méretű, 18 Mpixeles szenzorát csak jó objektívvel tudod kiszolgálni. Ellenkező esetben csak 10-12 mpixel hasznos infód keletkezik a lapkán. :-(

 

Előzmény: Norex01 (24)
Guinness-Gives-Strength Creative Commons License 2010.09.28 0 0 25
Amíg macro szinten ezekben az obikban gondolkodsz, addig szerintem inkább a pénzedet könyvre, az idődet meg olvasgatásra szánd. Nem tűnt fel, hogy csak fixeket ajánlottak?
Nézegess pl tesztoldalakat:

http://www.photozone.de/

http://www.photozone.de/

http://lenstip.com/lenses_reviews.html

http://www.juzaphoto.com/eng/articles.htm

csak úgy kezdésnek...
Előzmény: Norex01 (24)
Norex01 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 24
Üdv,van sok igazság abban,amit írtál. Mondjuk,ahogy számoltam olyan 1,4 misi lenne a jobb. Az olcsóbb meg olyan 600 körül. Azóta olvasgattam,mert nem fillérekről van szó és a következő összeállításra jutottam.

A drágább:
Tele:Canon EF 100-400 1/4 5-5.6L IS USM+Még egy Canon EF 70-200mm f/2,8L IS USM
Macro:Sigma Canon 70-300/4-5.6 DG Macro objektív 38 Ft.
Nagylátó:Sigma EX10-20 /F4-5,6 DC HSM
Utazó:Canon 18-200/F3.5-5.6 EF-S IS

Az olcsóbb:
Tele:Sigma 120-400 mm/ F4.5-5.6 DG OS APO HSM
Macro:Tamron Canon 55-200/4-5.6 AF Di-II LD Macro
Nagylátó:Tamron SP AF 10-24 mm F/3.5-4.5 Di II LD Asph. (IF)
Utazó:Tamron Canon 18-270/F3.5-6.3 AF Di-II VC LD ASP (IF)

...Tudom,hogy Utazó zoom,amit ajánlottál "Canon EF 24-105mm/f4L IS USM" nagyon jó,de nem túl kis tartományt fog be?Mivel,hogy van egy Canon 28-135 IS,tudom,hogy van különbség,de meg ér ennyit?Akkor inkább egy Canon 18-200 IS.
Előzmény: NJani (23)
NJani Creative Commons License 2010.09.28 0 0 23

Utazó zoom:

Canon EF 24-105mm/f4L IS USM

 

Nagylátó:

Canon EF-S 10-22mm/f3.5-4.5 USM

 

Macro:

Canon EF 180mm/f3.5 USM

 

Tele:

Canon EF 400mm/f5.6 USM vagy

Canon EF 300mm/f4 IS USM + 1.4 TC

 

********************************************

avagy költséghatékonyabban, de jó minőségben:

 

Utazó + nagylátó:

Canon EF-S 18-200mm/f3.5-5.6 IS USM

 

Macro:

Sigma 150mm/f2.8 EX HSM

 

Tele:

Sigma 50-500mm/f4.5-6.3 EX OS HSM

 

(az általad felsorolt objektívek nagy részéhez kár volt 7D-t venni (egy-két kivétellel))

Előzmény: Norex01 (18)
Norex01 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 22
Bocs,akkor megnevezésért :)...Akkor jó fotósok!...Hát igen sokat írtam..
Előzmény: seeman (19)
topoly Creative Commons License 2010.09.28 0 0 21
A 7D kihasználná és megérdemelné a legjobb (L-es) üvegeket, de még Sigmából sem írtál igazán jókat. Én még olvasgatnék a helyedben (1-2 hónapot), és keveset, de nagyon jót vennék. Ha ezzel nem értesz egyet, akkor tényleg tök mindegy, hogy mit veszel.
Előzmény: Norex01 (18)
seeman Creative Commons License 2010.09.28 0 0 20

Nem egészen tiszta előttem, hogy miért a profikat szólítottad meg?

 

1. A fórumba profik nemigen járnak be.

2. Profi fotósok általában profi objektívet használnak. Az általad felsorolt 34 típusból egy se az. Talán 2-3 típus súrolja alulról a profi szintet.

 

Egy biztos: fényképezni midegyik, általad említett üveggel lehet.

Így aztán tök mindegy, hogy melyiket választod!

 

Üdv!

Előzmény: Norex01 (18)
seeman Creative Commons License 2010.09.28 0 0 19
Írhattál volna még vagy 20-30 típust! Így túlságosan könnyű dolguk lesz a profiknak, hogy kiválasszák neked az ideálisakat.
Előzmény: Norex01 (18)
Norex01 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 18
Kedves Fórumozók,profi fotósok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Több mint egy éve vagyok komolyabb viszonyban a digitális fényképészettel. Már egy jó kis felszerelés összejött,de szeretném bővíteni,de nem tudok dönteni és ebben kérném a ti segítségeteket.
Felszerelésem:
Váz:Canon 7D
Obik:Rokinon 600-1300+2xconverter,Canon 75-300 4.0-5.6,Canon 28-135 IS 3.5-5.6,Bower 8mm 3.5,Canon 18-55 sima nem IS,Canon 50mm 1.8.
Általános célok:Utazás,Szabad Portré,Stúdió,Sport,Természet,Tájkép,Bulik :)!
Amiben a döntés kell:

Utazó zoom:
Sigma Canon 18-125/3.8-5.6 DC OS HSM objektív
Tamron Canon 18-270/F3.5-6.3 AF Di-II VC LD ASP (IF) Macro objektív
Tamron Canon 28-300/F3.5-6.3 AF XR Di VC LD ASP (IF) objektív
Sigma Canon 18-250/3.5-6.3 DC OS HSM objektív
Tamron Canon 18-200/F3.5-6.3 AF XR Di-II LD ASP (IF) Macro objektív
Sigma Canon 18-200/3.5-6.3 DC OS objektív
Canon 18-200/F3.5-5.6 EF-S IS objektív
Sigma Canon 18-200/3.5-6.3 DC objektív

Nagylátószög:
Sigma Canon 10-20/4.0-5.6 EX DC HSM objektív
Canon 18-55/F3.5-5.6 EF-S IS objektív
Canon 17-85/F4.0-5.6 USM EF-S IS objektív

Macro:
Sigma Canon 70-300/4-5.6 APO DG Macro objektív
Canon 55-250/F4-5.6 EF-S IS objektív
Tamron Canon 55-200/4-5.6 AF Di-II LD Macro objektív
Tamron Canon 70-300/F4-5.6 AF LD Di Macro 1:2 objektív
Sigma Canon 70-300/4-5.6 DG Macro objektív

Tele obi:
Sigma Canon 120-400/4.5-5.6 APO DG OS HSM objektív
Sigma Canon 70-200/2.8 II EX DG APO Macro HSM objektív
Sigma Canon 150-500/5-6 begin_of_the_skype_highlighting              150-500/5-6      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting 150-500/5-6 end_of_the_skype_highlighting.3 APO DG OS HSM objektív
Canon 100-300/F4.5-5.6 USM EF objektív
Canon 70-200/F4 USM EF-L objektív

Áthidalók(hogy akkor 1 obit ami mind a 3-ra jó):
Tamron Canon 18-270/F3.5-6.3 AF Di-II VC LD ASP (IF) Macro objektív
Tamron Canon 28-300/F3.5-6.3 AF XR Di VC LD ASP (IF) objektív
Sigma Canon 18-250/3.5-6.3 DC OS HSM objektív
Sigma Canon 18-200/3.5-6.3 DC OS objektív
Canon 18-200/F3.5-5.6 EF-S IS objektív

Köxi előre a válaszokat!
pitman Creative Commons License 2005.06.17 0 0 17
Igazad van, de ha valamit egyszer kibontanak és használnak, akkor annak mindenképpen nyoma marad.
Sajnos tényleg a bizalomra kellene épüljön minden, csak ez nálunk még nem divat.
Én személy szerint nem vennék olyan terméket, melyet nem én bontok fel. Így is lehet rossz, de legalább nem attól, hogy előttem valaki valamit mahinált vele. Sajnos a szállítás is egy sarlkalatos pont. Lehet, hogy sok esetben ez is benne van a front-back fókusz dologban, mert ezek precíziós dolgok, elég, ha a szállításnál a raklapot jól odaverik valamihez, ha nagy az ütés, akkor a csomagolás sem védi meg az obit. Illetve azt sem tartom elképzelhetőnek, hogy egy gyárból egy széria minőségellenőrzés nélkül kerül ki, tehát az út elején még jónak kellene lennie.
Az más kérdés, hogyha megveszem és kiderül, hogy valami nem jó, akkor ne nekem kelljen bizonygatnom az igazamat, hanem mondjuk egy tesztkép kíséretében vegyék vissza és adjanak egy újat (a visszavittet meg ne adják el másnak!!!), vagy a szerződött szervízpartnerük mondjuk egynapos határidővel kalibrálja be (esetleg előzetes megbeszélés esetén azonnal). Nem hinném, hogy ezek több napos munkák lennének (bár nem értek az obik lelkivilágához).
Előzmény: Ahmet (16)
Ahmet Creative Commons License 2005.06.16 0 0 16

Semmi nem garantálja, hogy más nem tesztelgette, de azt is végig kell gondolni, hogy hogyan vannak az objektívek csomagolva. Bármit vissza lehet csomagolni, csak akarni kell. Innentől ha visszaviszek egy backfókuszos obit, tuti, hogy a következőnek eladják. : ( És így se tudhatod biztosan, hogy hányan "tesztelték", és azt sem, hogy a szállító hogy rakodott. Itt szeretném megjegyezni, hogy ismertem egy szállítót, aki szállított annak idején a Studioline-nak. Hát, hmm törékeny...

Szóval egy alapvető bizalom muszály, hogy legyen, vagy csiszolhatod magadnak a lencséket.

 

Előzmény: pitman (13)
optikus Creative Commons License 2005.06.16 0 0 15

En ha veszek valamit akkor ugy vagyok vele hogy legyen 1 db ami tesztelheto/megfogdoshato a boltban. De amit megveszek az legyen gyari bontatlan csomagban.

Mi van ha a profi tesztelo csapat egy kicsit megsem annyira profi? Mert felek a legtobbjuk nem az. Hozza a dobozt kibontva kicsit osszetaperolva az egyik valovilag toltelek szagember, hogy ez igazabol vadi uj, csak egy kicsit tesztelgettuk... Persze mindezt a maga erdekeben... Na az kene meg csak.

Viszont ha telleg hibas a (bontatlan)cucc akkor kemenyen vissza kell vinni es a garancias cseret kovetelni vagy a zsozsot visssza. Az nem hiszem, hogy szabalyszeru eljaras, hogy veszek egy obit amirol otthon kiderul, hogy backfocuszos es akkor en vigyem el bekalibraltatni x ftert...

Egyebkent mi erdeke fuzodne egy kereskedonek ilyen teszthez? Igyis-ugyis eladja, max. te visszahozod a masik 100 meg nem. Majd azoknak eladja. Igy meg rizikozzon a cuccal hatha az alkalmazott a nagy tesztelesben odacsapja...

Meg gondolom a magyar kereskedok legtobbjenel nem all hegyekben a tobb szazezres obikollekcio...

 

Előzmény: Ahmet (12)
Majdnem Creative Commons License 2005.06.16 0 0 14
a kicsi piac mindent megöl  ...  külön rosszindulat nélkül is
Előzmény: Ahmet (12)
pitman Creative Commons License 2005.06.16 0 0 13
Ez igaz, csak mi garantája azt, hogy a teszt után a már bontott obit nem fogja más is tesztelgetni, vagy használni egy kicsit, mielőtt eladásra kerül.
Az utolsó mondatod viszont nagyon jól vázolja a helyzetet.
Előzmény: Ahmet (12)
Ahmet Creative Commons License 2005.06.16 0 0 12

Senki nem akar bontott csomagot venni, de mindenki ki akarja próbálni vásárlás előtt. Ha a tesztelést összekötnék a sorozatszámok nyilvántartásával, az megoldaná a problámát:

A vásárló ugyan bontott dobozt kap, de annak tudatában, hogy egy profi csapat letesztelte az objektívet (egyszer, és nem pedig minden hüye összetapizta), mintegy plusz, független minőségellenőrzést végzett rajta, valamint a készült tesztképek visszakereshetők a sorozatszám alatt. Ha neadjisten egy obi rosszul produkák a teszten, akkor még eladás, és vita meg hiszti előtt visszaküldheti a kereskedő a beszállítójának, hogy ez szar, kérek másikat.

Szóval az ötlet jó, de valószínűleg a kicsi piac és a magyar kereskedők mentalitása meg fogja gátolni a dolgot. : (

Előzmény: pitman (11)
pitman Creative Commons License 2005.06.16 0 0 11
Ez egy igen jó ötlet. Én ezt csak úgy tudnám elképzelni, hogy minden egyes obi pontosan ugyanolyan körülmények közett lenne tesztelve: műterem, ugyanolyan megvilágítás, téma, beállítás, ugyanaz a váz minden esetben!!, mivel azon is múlhat az eredmény. Persze ez így már sokkal nehezebben kivitelezhető, ráadásul minden bajonett-típushoz kellene egy adott váz is. Szóval kicsit bonyolult lenne az obik összeszedéséről nem is beszélve, hiszen szerintem a kereskedők nem mennének bele ilyemibe, mivel ha már látszik az obin, hogy használták, a vevő lehet, hogy nem venné meg és cifra dolgok tudnának kikerekedni a dologból.
Néhány éve valahol volt egy oldal a neten, ahol a gépeket mindig stúdióban tesztelték, ott nagyon jól össze lehetett hasonlítani őket tudásban, csak az a baj, hogy nem emlékszem mi volt a neve.
Előzmény: DooMi (10)
DooMi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 10
Hát, szerintem jó "referencia" lenne, hogy jó obikat hoznak... én inkább fizetnék többet egy garantált minőségű obiért, mint egy nem annyira jóért...
Előzmény: _eszpe (9)
_eszpe Creative Commons License 2005.06.15 0 0 9

1-2 céggel megállapodni. :) :)

Elképzelem, hogy az itthoni cégek hozzásegítenek bennünket ahhoz, hogy a gyári csomagjaikat kibontva végigteszteljük a náluk kapható obikat, majd elinduljunk bérelt busszal németország felé vásárolni 2/3-ad áron. :)

optikus Creative Commons License 2005.06.15 0 0 8

>Tehát nem csak Canon, hanem bármi más. Remélem így már tiszta, direkt figyeltem

>erre

Akkor sorry, ebbol a mondatbol nem ez jott ki nekem (hanem, hogy canon l meg nem l).

De mindegy ugyis l vita lesz itt nemsoka...

Előzmény: DooMi (3)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.06.15 0 0 7

Ez mán megint L-es topic lesz.

 

:)))

Előzmény: optikus (2)
tren Creative Commons License 2005.06.15 0 0 6
DooMi:

Most mar publikus.
Icqm is van, 71328300.
Előzmény: DooMi (5)
DooMi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 5
Érdekelne engem, szerintem másokat is!

Van ICQ-d vagy ilyesmid? Dobsz 1 emailt? Mert neked nem publikus.
Előzmény: tren (4)
tren Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4
Ha erdekel valakit, feltolthetek egy 17-40 vs 17-40 tesztet.
DooMi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 3
Szia optikus,

Ezt írtam:

"ogy egy populáris L-es obit mondjuk, vagy bármi mást az összes érkezett példányt kipróbálni"

Tehát nem csak Canon, hanem bármi más. Remélem így már tiszta, direkt figyeltem erre.

Ha te tudsz más obikat is tesztelni, és bescannelni a képeket, akkor "üdv a csapatban" :) Vagy más digi vázon, bárhogy!
Én nyitott vagyok minden irányba, a Canon egy populáris példa volt.

Várom válaszod!
Előzmény: optikus (2)
optikus Creative Commons License 2005.06.15 0 0 2
Vazze a Canonosokban fel sem merul, hogy ez egy olyan forum ahol valakinek mas gepe van?
farkzoli Creative Commons License 2005.06.15 0 0 1
Na, ez jó ötlet.
Tehát ebből még az is kiderülhet, hogy egyébként jó minőségű, legendás obik között is van szórás, tehát mégse olyan megbízható a gyártás.
De az is kiderülhet, hogy egyenletes a minőség.
Ha az elsőre is van esély, megnézném az a kereskedőt, aki odaadná a szállítmányt, hogy leteszteld.
Háztartási szinten nem volna rossz, persze épeszű szervezéssel és ötletekkel. Az a múltkori Vár-beli összeröffenés sajnos 20 fillért nem ért.

(a szép emlékű HIFI Magazin élete vége felé már a kapitalizmusban néhány német termékről világosan megírta, hogy gyenge. Erre a kereskedő perbe fogta...)
Előzmény: DooMi (-)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.06.15 0 0 0
nulláz0k
DooMi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 topiknyitó
Ö T L E T ! ! !

Kellene egy-két céggel megállapodni, hogy egy populáris L-es obit mondjuk, vagy bármi mást az összes érkezett példányt kipróbálni eladás előtt, és statisztikát csinálni... zárt szoba, fix fény, és úgy... Bár valószinűleg egy cég ugyanonnan rendel, és lehet ugyanazt a központi raktárkészletből kapja a termékeket... Úgy lenne érdekes, hogy mondjuk 17-40-es obikat összegyűjteni, és 1 vázon lefotózni az összes próbaképet... és kijönne, hogy "Zoli" 17-40-ese sokkal élesebb mint a "Józsié", pedig Zoli 2 éve vette, Józsi pedig 2 hete, új állapotban... :-)


Ha gondoljátok, segítek ezt a tesztet levezetni, irányítani. Sajnos nekem nincs még DSLR-em, de lesz hamarosan! :)

Amit tudok adni hozzá, mint támogatás:
- korlátlan, stabil webhely
- képgaléria/portál rendszer, meg az oldalt frissítgetni

Ami kellene:
- engem pártoló emberek, akik látnak értelmét ennek! ;-) Pompi?! :-)
- sok ugyanolyan obi, meg ráérő, segíteni akaró tulajok, a közös célért...
- egy olyan fotós, aki mindig oda tudná adni a DSLR gép vázát, esetleg több azonos vázú tulaj. Mi legyen az "egység" ? Szerintem 20D vagy 350D kellene lennie az alapnak.
- ami a legfontosabb lenne, ugyanolyan helyszín, lehetőleg pld Budapesten. Van valakinek tippje, hol lehetne ezt megcsinálni? Esetleg egy nagylelkű fotós, akinek van valami műterme, és hetente/havonta lehetne csinálni ott fotózást? Tud valaki olyan helyszínt, ami műfényes, és alig változik, és lehetne használni erre a célra?

Persze ez az egész non-profit lenne... gondolom nem csak engem érdekel az obik minősége... :-)

Aki lát ebben fantáziát, vagy a saját tesztjeit amit készített már oda tudja adni felhasználásra, persze minden szerzői jog feltüntetésével, az is írhat, email címem az adatlapomon van.

Továbbá olyan embereket is keresek, akinek van ideje, ambíciója ilyen fotós dolgokat kezelni, mint egy portál, persze az egész non-profit szinten, azaz fizetést nem tudok neki ezért adni, csak lehetőséget, felületet a publikáláshoz.



Üdvözlettel:
DooMi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!