Keresés

Részletes keresés

Topikcím:Azonos objektív ÖSSZEHASONLÍTÁSA!!!
Topikleírás: [b] Ö T L E T ! ! ! Kellene egy-két céggel megállapodni, hogy egy populáris L-es obit mondjuk, vagy bármi mást az összes érkezett példányt kipróbálni eladás előtt, és statisztikát csinálni... zárt szoba, fix fény, és úgy... Bár valószinűleg egy cég ugyanonnan rendel, és lehet ugyanazt a központi raktárkészletből kapja a termékeket... Úgy lenne érdekes, hogy mondjuk 17-40-es obikat összegyűjteni, és 1 vázon lefotózni az összes próbaképet... és kijönne, hogy "Zoli" 17-40-ese sokkal élesebb mint a "Józsié", pedig Zoli 2 éve vette, Józsi pedig 2 hete, új állapotban... :-) Ha gondoljátok, segítek ezt a tesztet levezetni, irányítani. Sajnos nekem nincs még DSLR-em, de lesz hamarosan! :) Amit tudok adni hozzá, mint támogatás: - korlátlan, stabil webhely - képgaléria/portál rendszer, meg az oldalt frissítgetni Ami kellene: - engem pártoló emberek, akik látnak értelmét ennek! ;-) Pompi?! :-) - sok ugyanolyan obi, meg ráérő, segíteni akaró tulajok, a közös célért... - egy olyan fotós, aki mindig oda tudná adni a DSLR gép vázát, esetleg több azonos vázú tulaj. Mi legyen az "egység" ? Szerintem 20D vagy 350D kellene lennie az alapnak. - ami a legfontosabb lenne, ugyanolyan helyszín, lehetőleg pld Budapesten. Van valakinek tippje, hol lehetne ezt megcsinálni? Esetleg egy nagylelkű fotós, akinek van valami műterme, és hetente/havonta lehetne csinálni ott fotózást? Tud valaki olyan helyszínt, ami műfényes, és alig változik, és lehetne használni erre a célra? Persze ez az egész non-profit lenne... gondolom nem csak engem érdekel az obik minősége... :-) Aki lát ebben fantáziát, vagy a saját tesztjeit amit készített már oda tudja adni felhasználásra, persze minden szerzői jog feltüntetésével, az is írhat, email címem az adatlapomon van. Továbbá olyan embereket is keresek, akinek van ideje, ambíciója ilyen fotós dolgokat kezelni, mint egy portál, persze az egész non-profit szinten, azaz fizetést nem tudok neki ezért adni, csak lehetőséget, felületet a publikáláshoz. [/b] Üdvözlettel: DooMi
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:hobbi/fotovideo/obik
Kép: [nincs]
Létrehozó:DooMi
Létrehozás dátuma:2005.06.15 16:50
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!