Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.30 0 0 113
Hát igen, kár volt Európa Butáira bízni az olimpia megrendezését. De legalább a gazdaságuk tönkre megy bele. Ez is egy kis öröm.
masters Creative Commons License 2004.08.30 0 0 112

Soha nem érzetem még ilyet olimpiával kapcsolatban, most örülök, hogy vége és túl vagyunk rajta. Ez a kedd óta eltelt néhány nap olyan volt, mint egy lidércnyomás.

Nem baj, tenisz kedvelőknek ma 5-től már indul a US OPEN.

mondial Creative Commons License 2004.08.30 0 0 111
Hétfőn délelőtt jön az "aranygép"
NSO, 2004-08-29 22:38

A Malév különjárata, amely a csapat még Athénban tartózkodó versenyzőit, szakvezetőit szállítja - többek között a kajak-kenu válogatottat, a vízilabda-, illetve a férfi és női kézilabda-együttest, az öttusázókat, Majoros István olimpiai bajnok birkózót és társait - hétfőn, athéni idő szerint 9 órakor indul és hazai idő szerint 10.05-kor érkezik Ferihegyre, majd a küldöttséget autóbuszok szállítják a Népstadion területén lévő SYMA-csarnokba, ahol ünnepélyes fogadtatásban lesz részük.
Előzmény: Kataca (110)
Kataca Creative Commons License 2004.08.29 0 0 110
naszoval, mikor is jonnek haza es hol lesz a fogadasuk?
sherx Creative Commons License 2004.08.29 0 0 109

Maradjunk a tényeknél:a  maratonit egy ír elmebeteg csóka zavarta meg,a verekedés meg az orosz és fehérorosz bírkózó szurkolói között történt. 

 

Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 108

Nem kell ennyire sarkítani, lehet nem volt pénzük profikra. Mindenesetre az látszott, hogy valahogy nem vették észre, hogy az egész világ nézni fogja őket, nem csak a görögök. A kultúrális különbség nem baj, és a saját kultúra megjelenítése sem, sőt, itt kifejezetten szerencsés, de ezt meg lehetett volna tenni sokkal szebben, látványosabban, másnak is befogadhatóbban. Ezzel nagyon komoly kontrasztban volt a kínai produkció, akik jöhettek volna teljesen tradicionális előadással, amiből nem értettünk volna semmit, de tudták, hogy ide nem ez kell, és bár vérbeli kínai jelenséget produkáltak, mégis befogadhatóan, ismerősen.

A görögök pedig elő se vették az ókori olimpiát, az ókori görögországot, pedig nagyon látványos műsort csinálhattak volna, minden lehetőségük megvolt rá, és mégsem. Sajnos.

 

Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 107
Nem tagadták meg magukat, a görögök balkáni nép, amelynek szokásait, folklórját, popzenéjét, ünneplését, trendezetlenségét a magyar szem, fül nem érti,nem érdekli. Piszkosságot, port, szervezetlenséget éreztem végig az olimpia alatt, és a mai események(a brazil maratoni futó inzultálása, a birkózó versenyen történt verekedés) csak megerősítették érzéseimet. Micsoda különbség az ókori görögök és a mai utódaik között. Sajnos ezeken nagyon meglátszik a közel öt évszázados törökuralom. Na mindegy, éljenek olimpiai érmeseinkés pontszerzőink.
Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 106

Szerintem a koncert a végén még rendben is volt, az ok, ha egy ország megmutatja, hogy náluk mi a helyzet zeneileg, ezzel semmi gáz, a gáz az, hogy az egész záróünnepély olyan volt, mint a koncert a végén, énekeltek görög énekesek, lent meg civilek szaladgáltak látszólag rendezetlenül, ugyanúgy, mint utána :)

Egyetlen jó pillanat az olimpiai ötkarika kirakása volt, de olyanokkal kellett volna telelegyen az egész. A szimbólumokat (már ami volt) meg ha nem mondja a kommentátor, hogy micsoda, sose jövök rá, de nem gáz, úgyis csak 2 volt, az is ugyanaz a forma (búzamező, galaxis :)).

Szerencsére jöttek a kínaiak, így nem éreztem úgy, hogy hiába űltem a tv előtt ennyit :)

 

Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 105

GAGYI OLIMPIA GYAGYI ZÁRÓVAL!!!

Igazi balkáni piaci hangulat a záróünnepélyen. A sportolók 90%-a otthagyta a görög popénekesek show-ját, meret nem értették,mert éhesek és szomjasak voltak és nem kaptak semmit, és mert gagyi volt az egész!!

Kataca Creative Commons License 2004.08.29 0 0 104
vége :(
Tom_the_Cat Creative Commons License 2004.08.29 0 0 103
Tényleg nagyon szuper volt a kínai blokk. Szerintem ki fognak tenni magukért! Záróünnepségben azért számomra Sydney még mindig verhetetlen. Az akkora buli volt, hogy hihetetlen!! A legjobban az maradt meg bennem amikor a tömeg tombolt a Men at Work "Down Under" c. számára. Szuper volt! Azóta az egyik kedvencem ez a szám :))
Előzmény: Törölt nick (101)
Tom_the_Cat Creative Commons License 2004.08.29 0 0 102
Semmi bajom a "filozófiai" eszmefuttásoddal, én el tudom fogadni azt, ha valaki másként gondolkodik. Az szerintem majdhogy nem ízlés (szimpátia) dolga, hogy ha nem a magyaroknak akkor kinek szurkol az ember. Tehát a szubjektivitás tartományában vagyunk, amiről vitatkozni nem érdemes. Te szurkolj az Európaiaknak én pedig annak akit szimpatikusnak találok - nemzetiségtől függetlenül (persze csak ha nem magyarokról van szó). Ennyi. :)
Előzmény: masters (92)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.29 0 0 101

Szerintem a kínaiak megmentették a záróünnepséget a szürke középszerűségtől (ha jóindulatú vagyok)...

Az nem záróünnepség, hogy egy rakat civil szaladgál össze-vissza, miközben a világon ismeretlen, bár a görögöknél híres énekesek énekelnek görög dalokat, nagyon görög zenével.

A kínaiak olyan zenével jöttek, amit teljesen képes befogadni az európai fül, és olyan látványelemekkel, hogy húha, pedig az ázsiai zene lehet nagyon furcsa is.

Szal le a kalappal Kína előtt, a görögökről pedig a záróünnepséggel kapcsolatban inkább ezenkívül nem mondok semmit.

 

Kataca Creative Commons License 2004.08.29 0 0 100
;-)
Előzmény: mondial (99)
mondial Creative Commons License 2004.08.29 0 0 99
most már én is aszondom:)
Előzmény: Kataca (98)
Kataca Creative Commons License 2004.08.29 0 0 98
a, visszaszivvva, megsem volt ez olyan sz.r olimpia :)
Stefferl Creative Commons License 2004.08.29 0 0 97

Nagyon durva dolog történt a férfi maratonnál!

 

Fut elől egy brazil kiscsákó, van egy kis előnye, 7 kilométer van hátra, legkeményebb szakasz, erre egy elmebeteg görög folklór szerkóban rárohan, megfogja, és bevágja a tömegbe!!

 

Úgy szedték le róla... szegény csávó fut tovább megtört lendülettel, döbbenten nézeget hátra...

 

Remélem, most már azért is megnyeri! :(

 

Rohadt görögök!

 

 

A birkozócsarnokban meg közös birkózás van, magyarul tömegverekedés: nézők, rendőrök, edzők, sportolók!!!

 

 

Eszméletlen a végére!

Plébános Creative Commons License 2004.08.29 0 0 96
valamit elszámoltál... nem 8 arany az a tíz?
Előzmény: FaberK (95)
FaberK Creative Commons License 2004.08.29 0 0 95

Szóval 10 arannyal, 5 ezüsttel és 4 bronzzal zártuk az olimpiát.

Illetve 11 arannyal, mert a kintlévő és mindent végigszurkoló magyar szurkolók legalább 1 újabb aranyat megérnének!

 

De be is fejezem, mert már nagyon off! :)

Előzmény: FaberK (83)
pzkpfwv Creative Commons License 2004.08.29 0 0 94

nekem az mtv kozveteitesevel van bajom

gyenge

egesz nap ugyanazt a harom negy esemenyt ismetelgetik

(pl noi vizilabda csoportmeccseket) legalabb napi otszor ami elkepesztoen unalmas foleg ahhoz kepest hogy mennyi esemeny kozul valaogathattak

a eurosport is nyobban nyomta, sokszor inkabb azt neztem

a noi kezisek osszeomlasa eleg gaz volt megint de nem tul meglepo

a doppingrol csak annyit hogy kb mindenki ugyis doppingol ami gaz

 

amugy nem volt rossz ez az olimpia foleg atlantahoz kepest

en a briteknek szurkolok es 9 arany plusz amir khan mindjart jon a 60kg dontoben

 

viszont kina lett az uj szovjetunio sportban

mar mindenben ott nyomulnak nagyon durvak

de meg mindig inkabb ok gyozzenek mint a gonosz amerikaiaknak(perszre maguk a sportolok nem de az ermeiket megiscsak az orszaguknak szamoljak)

SuperBazza Creative Commons License 2004.08.29 0 0 93

Igen valóban elképesztő ez a bíráskodás,mostmár három a dánoknak.

 

Amúgy összeomlott az index,azért nem lehet sok dologhoz hozzászólni.

Előzmény: Jimmy 4ever (91)
masters Creative Commons License 2004.08.29 0 0 92

Kedves Tom the Cat

Az ember szubjektív módon természetesen annak szurkol, akit szimpatikusnak talál, a szimpátia elsődlegesen a nemzeti kötődések alapján alakul ki ezekben a helyzetekben. A kultúrális hovatartozás azonban szerintem (bár nem vagyok benne biztos, hogy igazam van) kicsit szélesebb kategória, mint a csupasz nemzeti hovatartozás. Azt gondolom, hogy Európa sok bajával együtt kultúrálisan (és távatilag politikailag is) jobban összetartozik egymással, mint a militáns és agresszív Usával, Kínával, Iszlám világgal stb. Ez utóbbiak egyébként önmagukon belül legalább olyan differenciáltak mint Európa.

Na bocs a túl sok "filozófiáért" és nem akartam ezzel provokatív lenni.    

Előzmény: Tom_the_Cat (90)
Jimmy 4ever Creative Commons License 2004.08.29 0 0 91
Tudja valaki, miért nem lehet hozzászólni a kézilabdás topichoz? Félelmetesen a dánoknak fújnak, egyszerűen elképesztő !!! A koreaiaktól félpercenént küldik le az embert, plusz kapják a dánok a hetest! Most már én is a koreaiaknak drukkolok, de ezzel a bírópárossal tuti a dán győzelem.
Tom_the_Cat Creative Commons License 2004.08.29 0 0 90
Na ez a koreai-dán kézimeccs tipikusan annak a példája, hogy nem érdekel, hogy a dánok az európaiak, hanem a koreaiaknak szurkolok. Sikerült a dánok ellen hangolnia a játékvezetőnek, akit úgy tűnik megbabonáztak a csinos szőke lányok és durván Korea ellen fúj. Remélem csakazértis ők nyernek!!
Előzmény: Tom_the_Cat (87)
FaberK Creative Commons License 2004.08.29 0 0 89

Nálam a hangulatszétkúró kommentárok közé tartoznak az itteni topikokban olvashatók is. Mint most a tied is.

Én még mindig nem fogadom el a látszólagos tények összerakásából kialakuló képet, mint 1000 %-os, elítélhető valóságot. Még van pár hónap türelmem, hogy elítéljek vagy megkönnyebbüljek.

De összességében még mindig nem szar ez az olimpia.

Előzmény: prokator (88)
prokator Creative Commons License 2004.08.29 0 0 88

egyreszt a Rogge-nak igaza van, hogy nem kell ennyi ugynevezett sport, illetve versenyszam ---- ami engem erdekelne abban az olimpia gyenge.

 

Most valahogy nem volt olyan magyar (a ferfi vizilabdazokat leszamitva) akinek igazan drukkolni tudtam volna ------- nem is tudom hogy hogy kellett volna drukkolnom pl. az igaly diananak---most huzz bele, dia vagy mit?---

 

de ami igazan szetkurta az egesz elmenyt az a magyarok szervezett doppingolasa, illetve ennek a hazai koritese --- belertem ebbe a sportvezetoket, a kommentatorokat, stb.

 

Tenyleg szar lett.

Tom_the_Cat Creative Commons License 2004.08.29 0 0 87
Én nem feltétlenül így látom és szerintem velem együtt sok európai sem. Ha nincs magyar egy versenyen, akkor én emberi szimpátia alapján szurkolok - s nem nemzetiség vagy kontinens alapján. Szerintem az EU-t sok benne élő ember nem tekinti olyan egységnek, mint amilyen az USA. Ez elsősorban egy gazdasági közösség, amelyben én nem látok akkora kohéziós erőt, mint az USA tagállamai között. Lehet, hogy a kaliforniainak, a texasinak meg a New York-inak nincs sok köze egymáshoz, de mégis büszkén a szívükre téve fogják hallgatni a himnuszukat egy-egy olimpiai sikerük kapcsán. Szerintem egy európaiban sosem fog ilyen érzelmeket kiváltani az EU himnusza és egy EU-s, de másik nemzetbeli olimpiai siker sem. Teljesen más tészta az EU az USA-hoz és Kínához képest - én nem úgy látom, hogy összemérhetőek.
Előzmény: masters (66)
mondial Creative Commons License 2004.08.28 0 0 86
eredményesség szempontjából abszolute pozitív olimpiát zártunk sztem is, elég ha csak azt említjük, h jobb lesz az eredmény, mint szidniben
Előzmény: FaberK (83)
gárgó Creative Commons License 2004.08.28 0 0 85

Ebben semmi kivethetőt nem lehet találni!

Teljes mértékben igazad van!

Az éremtáblázaton pedig így is benne lehetünk az első 10-be!

 

 

Gugugaga vagyok!

Előzmény: FaberK (83)
FaberK Creative Commons License 2004.08.28 0 0 84

előestélyén = előestéjén :)))

Megtréfáltam magam ezzel a magasztos hozzászólással, egyből estélyen éreztem magam. :)

Előzmény: FaberK (83)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!