Keresés

Részletes keresés

Angbet: Creative Commons License 1 órája 0 0 37660

Zárójel: az alprazolam nem tudatmódosító szer. Amúgy meg önellentmondásba keveredsz, hiszen te magad írtál róla mostanában is, hogy esetenként használsz ilyesmit. Olyankor kerülsz elmondásod szerint kontrollvesztett és beszámíthatatlan állapotba, amikor túlköltekezel vagy kénytelen vagy bocsánatot kérni a viselkedésedért. Nos, én is szedtem sokáig, sőt minimál dózisban most is szedek Frontint (alvástámogatásra), de én ilyen tudatmódosulásokat meg kontrollvesztéseket sosem tapasztaltam. Kizárólag egy esetben: ha alkohollal öblítettem le.

De már értelek, az "esetenként", az "olykor" és a "csak ha feszült vagyok" stb. az nem számít használatnak. Ahogy az alkohol esetében sem, tiszta sor.

Előzmény: Kalkaster4 (37643)
Angbet: Creative Commons License 2 órája 0 0 37659

Szabi, te próbáltad esetleg a Nyírő kórház játékszenvedély-addiktológiáját? Vannak ott is hosszabb terápiák, ha jól tudom.

Előzmény: Egyszerencsetlenember (37648)
Burgi90 Creative Commons License 8 órája 0 2 37658

Én is emlékszem a decemberi vedeléseire meg hogy miket irkált ide.

Lazán veszi, felelőtlenül. 

S ez a kis borozgatás is csak véletlenül derült ki, szegény S0l0 kérdezett rá másik topikban hogy mit fogyasztott, nem az "erőszakos" Burgi.

Úgyhogy lehet nem is ez volt azóta az egyetlen ilyen.

Mert ha ő ezt nem tekinti problémának, lehet eddig is úgy érezte hogy minek írni ide róla hiszen ez nem probléma.

 

S volt már ilyen régebben is, amikor 22 végén 3 hónap után ittam, Kalka "véletlenül" pont akkor jelentette be hogy ő is ivott egy kevés bort.

De lehet csak szupervéletlen egybeesés volt.

 

 

Előzmény: Angbet: (37657)
Angbet: Creative Commons License 9 órája 0 2 37657

Hát nekem mindegy, csak ő írta még régebben, hogy ő annyira súlyos beteg, hogy ha még egyszer iszik, biztos belehal, meg végzést kért maga ellen arra az esetre, ha inna, ehhez képest megint nagyon lazán veszi ezeket a kis megcsúszásokat. 

Előzmény: Burgi90 (37656)
Burgi90 Creative Commons License 9 órája 0 0 37656

Megírta hogy minden oké.

Tehát miről beszélünk?

Lapozhatunk tovább. 

Miután engem folyamatosan sérteget mostanában (persze főleg más topikban), ti nyugodtan foglalkozzatok vele, én kevésbé fogok. 

 

 

Előzmény: Angbet: (37653)
Egyszerencsetlenember Creative Commons License 10 órája 0 3 37655

Köszönöm szépen Julio! Azért jó látni, hogy mennyire józanok vagytok Joe val és hogy segíteték a többieknek . Ha az ember elhagyja az egyik függőséget hajlamos rászokni a másikra ha van. Ezért sem akarok inni meg sok problémát okozott a pia attól függetlenül hogy kitoltottem az AA kérdéseit es azt hozta ki nincs bajom a piával de sok történet van amikor részeg voltam úgy vezettem stb stb . Szomorú ez. Sajnos aki gyógyszer függő nekik is nagyon nehéz, mert az drog. Vegyész vagyok úgyhogy tudom, hogy mennyire függővé tud válni az ember . Ezért kell tartózkodni a gyogyszertol is es figyelni nagyon.

Előzmény: julio66 (37650)
Egyszerencsetlenember Creative Commons License 10 órája 0 0 37654
Angbet: Creative Commons License 10 órája 0 1 37653

Igen, én sem tudok úgy inni, mint a normik, sőt a szívogatással is el tudok szállni, ezért találtam ki többek között a jógaoktatást mint hosszú távú stratégiát, mert az józanon+tisztán tart. De itt most nem rólam van szó.

Te mit tervezel az alkoholfüggőséged menedzselése érdekében tenni? 

Előzmény: Kalkaster4 (37652)
Kalkaster4 Creative Commons License 11 órája -4 0 37652

Mondja ezt egy marihuánafüggő.

 

Előzmény: Angbet: (37649)
Burgi90 Creative Commons License 12 órája 0 2 37651

Az a baj hogyha ezt egy frissen józanodó olvassa esetleg elhiszi hogy egy kis bor nem árthat a kommentje alapján. 

Fel kell hívni a figyelmet ilyenkor mindig arra hogy vagy iszunk vagy egyáltalán nem, nincs más út tartósan.

 

 

Előzmény: Angbet: (37649)
julio66 Creative Commons License 12 órája 0 2 37650

Köszönöm szépen a választ, és tiszta szívből kívánom hogy most sikerüljön. 

Előzmény: Egyszerencsetlenember (37648)
Angbet: Creative Commons License 12 órája 0 3 37649

Ezek szerint nincs itt semmi látnivaló, és a becsúszott bort is csak azért "kellett" beírni, mert Burgi erőszakos volt, értem. 

Már máskor is kiderült, hogy vannak ezek a kis becsúszások, de úgy látszik, szerinted ezzel nincsen gond. Hisz van háziorvos, pszichiáter. Úgy tűnik, hogy te még mindig nem érted a betegségedet, és a szőnyeg alá söpröd a történteket. Most lennie kellene valami szuper stratégiádnak, amivel kivéded, hogy a piálgatások rendszeresek legyenek, mégis úgy tűnik, te ennek nem érzed szükségét. Pedig annyiszor kiderült már, hogy nem tudsz úgy inni, mint a normik, mégis futod újra a köröket...

Előzmény: Kalkaster4 (37643)
Egyszerencsetlenember Creative Commons License 15 órája 0 1 37648

Kérdésedre a válaszom , hogy igen meg van még a családom. 2,5 év volt a leghosszabb absztinens időszakom, de nem jártam GA ba nem foglalkoztam magammal és a lépésírással sem úgyhogy törvényszerű volt a visszaesés . Ha nem járok GA ba nem tartom a kapcsolatot a sorstársakkal akkor visszarendeződön. Azt is beláttam hogy a pia is probléma mert nagyon sokszor vitt vissza a játékhoz . Úgyhogy inkább azzal is felhagytam így a legjobb! Ha a FE is segít ma akkor ma leszek 100 napos hogy nem játszom és 47 napos hogy nem iszom alkoholt. Az biztos hogy az eleje a legnehezebb de utána ahogy hallom sokkal könnyebb lesz és más fogja kitölteni az életem ahogy most újra el kezdtem az angol tanulást 

Előzmény: julio66 (37640)
Kalkaster4 Creative Commons License 19 órája 0 0 37647

Függőségből, az arra való hajlamból, kigyógyulni nem lehet. Az ember lehet tiszta, tehát, hogy nem használja a függőséget kiváltó szert.

 

Az viszont sokszor van, hogy valaki függőséget vált, tehát az alkoholból átvált benzóra (Xanax/Frontin/oxazepam/diazepam/Rivotril), vagy marihuána vagy egyéb függőségbe, vagy mint pl. hogy azt hiszi, hogy mindenkin segíteni tud, stb. Sajnos eközben magának árt a legtöbbet, és előfordul, hogy másokat is bevon ebbe, már aki beveszi az igéző szavakat, és az erdeti függő eközben meggondolatlan manipulatív cselekedeteket is csinál jószándékból, és eközben főleg saját maga anyagi és egzisztenciája romlik le. Volt ilyen példa itt a fórumban is. Más szóval kifejezve, az illető komoly pszichiátriai esetté vállhat. Nem feltétlenül az ő hibája. Sőt, gyermekori trauma a kiváltó eset gyakran (Látds DSM-5, The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, 5th edition).

Előzmény: Capricornus. (37644)
Burgi90 Creative Commons License 20 órája 0 4 37646

Nincs ilyesmi. Legfeljebb ideig óráig működik. Személyes tapasztalat... 

Ha én most  bedobnék egy feles pálinkát óriási kockázatot/felelőtlenséget követnék el.

Megsokszorozódna a visszaesés esélye, ami nem ivás nélkül is jelen van, bármilyen hosszú absztinencia után!

 

Ezért van az hogy írogatjuk ide hogy mióta nem ittunk. Ezért olvashatod az éveket, azoknál akik már előrébb járnak.

Mert ebből tényleg csak így lehet felépülni. 

 

A legelfogadottabb orvosi álláspont jelenleg az hogy gyógyíthatatlan. A tartós absztinenciával viszont teljes értékű életet élhet egy alkoholista. Ahogy egy skizofrént is tudnak általában kezelni ha megtalálják a megfelelő gyógyszerét. Nekünk a teljes alkoholmentesség a gyógyszerünk.

 

 

 

 

Előzmény: Capricornus. (37644)
julio66 Creative Commons License 21 órája 0 1 37645

Nincs, ez kb. 99.99%.

Előzmény: Capricornus. (37644)
Capricornus. Creative Commons License 21 órája 0 0 37644

Olyan nincs hogy kigyógyult a betegségből, és újra normális

a viszony az alkoholhoz?

 

Előzmény: Angbet: (37641)
Kalkaster4 Creative Commons License 22 órája -5 0 37643

Azért, számítanak a mínuszok. Most mi a baj? Valamit félreértettél, szerintem, Angbet. Talán, mint a számlaadást.

Nem iszom, dolgozom, jól megélek. Ezért nem értettem kérdésedet. Nem szippant be újból a pia.

Egyébként van háziorvosi segítség, ha kell, és pszichiátria. Én nem használok egyéb tudatmódosító szereket, mint marihuánát, sem alprazolamot.

Még egyszer, nem értem a kérdésed. Mindenesetre köszönöm, hogy aggódsz, az nem nehéz. Csak nem neked van bajod?

Előzmény: Kalkaster4 (37642)
Kalkaster4 Creative Commons License 26 órája -5 0 37642

Szia Angbet!

 

Nem tudom, hogy a válaszod a Merengőre adott válaszomra vonatkozik-e. Köszönöm kérdésed, velem minden OK, az egy pohár bort leszámítva is. Azt csak Burgi erőszakos kérésére jelentettem a fórumon.

Előzmény: Angbet: (37641)
Angbet: Creative Commons License 27 órája 0 3 37641

És te mit szeretnél kezdeni ezzel a helyzettel? Hogy látod magad benne? Mit érzel: félsz, vagy bizakodó vagy és erősnek érzed magad? Mit akarsz tenni annak érdekében, hogy ne szippantson be újra a pia? Mert tudod, mi nem tudunk tartósan így néha meginni egy pohár bort, ez a betegségünk lényege. 

Előzmény: Kalkaster4 (37632)
julio66 Creative Commons License 1 napja 0 2 37640

Ha szabad érdeklődni, a családod megvan még ? Mennyi volt a leghosszabb szerencsejáték mentes időszakod eddig? 

Előzmény: Egyszerencsetlenember (37626)
julio66 Creative Commons License 1 napja 0 2 37639

Szabi, te se ma kezdted. Reméljük hogy most végre sikerül fog! Kívánom a legjobbakat. 

Előzmény: Egyszerencsetlenember (37626)
Egyszerencsetlenember Creative Commons License 1 napja 0 2 37638

A legnagyobb megbocsátás és jóvátétel magad felé, hogy már “nem csinálod azt amit eddig csináltál” szerintem ez a lényeg és ha ezen el gondolkodsz akkor meg tudsz magadnak bocsátani !

Előzmény: axxxa (37634)
Egyszerencsetlenember Creative Commons License 1 napja 0 1 37637

Én Pomázon laktam gyerekkoromtól kezdve egészen addig amíg meg nem nősültem. Azt tudom , hogy a parókián vannak AA gyűlések . Remélem neki is sikerül letenni a függőségét 

Előzmény: Angbet: (37631)
Burgi90 Creative Commons License 1 napja 0 1 37636

Isten hozott! Sok sikert! 

Előzmény: Kira Arany (37633)
julio66 Creative Commons License 1 napja 0 1 37635

Üdvözöllek és kívánom hogy sikerüljön !

Előzmény: Kira Arany (37633)
axxxa Creative Commons License 1 napja 0 3 37634

Nagyon sokáig nem tudtam kezelni a sikert és az elismerést, most is elkezdtem írni, hogy miért nem olyan nagy durranás, amit az elmúlt majdnem 7 évben végig vittem, de azért egy objektív listát készítve és áttekintve, azért tényleg akad egy-két dolog. Még úgy is, hogy 2021-2023 közötti időszakra a stagnálás és a vergődés volt a jellemző, de végre volt bátorságom elmenni pszichológushoz és nem túl meglepő módon sokat segített, hogy tovább tudjak lendülni. Még nem telt el az év első fele, de már most több dolgot tettem magamért (olyan dolgokat, amelyek előre mutatnak, a hasznomra vannak /fejlődési lehetőséget biztosítanak), mint az előző 3 évben.

 

Mai napig nem tudtam megbocsátani magamnak, hogy a kisebbik húgom esküvőjén tört rám egy komolyabb piás-depressziós őrjöngés. Ő már réges-régen megbocsátotta, a legtöbb vendég - szerencsére - észre sem vette, mert addigra már a többségben is volt rendesen, de nekem nem megy, rettenetesen szégyellem és utálom magam érte.
Azért jó, hogy már nagyon el kell merengenem, hogy felidézzem a beállás fokozatait, a kezdeti kellemes zsibbadástól - amiért ittam - az egyre idegesebb rátöltögetésen keresztül (amikor próbálom fenntartani ezt a kellemes állapotot, de persze nem sikerül, mert mindig túllövök a célon) egészen a nagy világfájdalomig, amikor már rettenetesen sajnálom magam, és mindenki szarik rám/csak bánt és szemétkedik velem, senki sem szeret, stb. 

Előzmény: Kalkaster4 (37622)
Kira Arany Creative Commons License 1 napja 0 6 37633

Sziasztok! Kezdő küzdő vagyok. Decemberben határoztam el magam az AA útmutatása szerinti józanodásra. Azóta többször visszaittam. A legtöbb napom 62 volt. Most a 22. napon vagyok. 54 éves vagyok, gépszíjas hétvégi ivó. 3,5, időnként 5 dl-es Jéger volt az adagom kólával öblítve. Utóbbi években már inkább kétszer egy héten, ha nem is az egész üveg, de valamennyi befigyelt. Gyűlésekbe járok hetente 4-5 alkalommal. Csinálom a programot, van szponzorom. Szeretnék bekapcsolódni a társaságba.

 

Kalkaster4 Creative Commons License 1 napja 0 1 37632

Hú. Ez nagyon jó hír!

Nem akar a topicban írni magáról? Talán még túl korai lenne.

Nagyon kedves, érzékeny fiatal hölgynek ismertem meg.

Én is a legjobbakat kívánom neki!

Előzmény: Angbet: (37631)
Angbet: Creative Commons License 2 napja 0 4 37631

Merengő nagyon ügyesen csinálja a dolgait mostanában. Elment rehabra Pomázra, és már két hónapja ott gyógyul. A rehab nagyon jó, mindenféle műhelyek és foglalkozások vannak, továbbá filmterápia, pszichoedukáció, ökoterápia és taicsi. A Xanaxot csökkentik.

Jó lenne, ha ez a terápia segítene magára találni, elindulni tiszta lappal. Én nagyon drukkolok neki, még pont időben van, hogy új életet kezdjen. Végre elkezdte! 

Előzmény: Kalkaster4 (37609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!