Keresés

Részletes keresés

Angbet: Creative Commons License 4 órája 0 1 37365

Mondjuk azt is szívlapáttal ütném, aki egy alkoholistát ezekre ráállít.

Előzmény: Kalkaster4 (37362)
saifullah Creative Commons License 7 órája 0 0 37364

te úgy működsz, ahogy én voltam 2 évvel ezelőttig. 

Ha másnap meló volt, akkor tiszta voltam, de hétvégén, és ünnepnapok előtti este addig ittam elvonulva, amig bele nem ájultam az ágyba. Igy viszont a hétvégék nappal szörnyűek voltak, közös program a családdal nem volt, mert semmire sem voltam alkalmas. Hétközben persze eleget tettem a munkahelyi és nagyjából a családi kötelezettségeimnek. amimkor elkezdtem nem inni, akkor a hétvégi családdal való foglalkozást, a bevonodást a közös életbe is úgy fogtam fel, hogy ez is egy kötelesség, amihez józannak kell lennem. Így sikerült tisztán lehoznom a csomó hétvégét. Aztán  a melómat elvesztettem, de a feladat-tudat és az edzések segitettek felszinen maradni, legyőzni a sóvárgást egy ideig. 

Ezért kérdeztem tőled, hogy egyedül küzdesz-e? Szerintem nehéz helyzetben vagy.

Előzmény: AirTiger (37351)
Burgi90 Creative Commons License 8 órája 0 1 37363

Ő írta hogy a Xanaxot tudatosan kerüli amikor iszik. 

S írta azt is hogy max. a Xanaxot akarja lerakni, a másik két gyógyszerre szüksége van.

S lehet valóban az a helyzet hogy csak azokkal tud működni.

 

Az alkoholra viszont nincs szüksége, ez 100 %, mert olyan betegség nem létezik amit az alkohol gyógyít/kezel, ez biztos! 

 

 

Úgyhogy arra kéne koncentrálnia, ez a véleményem. Ezt ő is megerősítette, hogy azt érzi a legnagyobb gondnak.

Előzmény: Kalkaster4 (37362)
Kalkaster4 Creative Commons License 8 órája 0 0 37362

"A sok nyugtatótól valószínűleg Te nem érzed a helyzet komolyságát. Nálad ezek a gyógyszerek komplikáltabbá tesznek mindent."

 

Saját tapasztalatom alapján is itt van a kutya elásva. Mikor sok Xanax volt bennem, sokkal könnyebben elcsábultam káros dolgok felé, mint alkohol, meggondolatlan pénzkidobás. 

 

AirTiger, szerintem csak kontrollált/felügyelt megvonással csökkentheted le a nyugtatók mennyiségét. Főleg az Olanzapin elhagyása a rázos. 

Előzmény: julio66 (37354)
AirTiger Creative Commons License 11 órája 0 0 37361

Rendesek vagytok,ahogy próbáltok segíteni,tanácsokat adni.Köszönöm szépen.

Capricornus. Creative Commons License 12 órája 0 0 37360

....keress rá arra hogy mitöl égnek ki az emberek, van sok, és azokat

amik illenek rád tudatosan iktasd ki az életedböl.

 

Előzmény: Capricornus. (37359)
Capricornus. Creative Commons License 12 órája 0 0 37359

"Viszont van bennem egy olyan "szarok az egészre" érzés"

 

Ki vagy égve.

 

 

Nálunk a cégnél nagy a dőzs, bármit megtehetnek

a tagok ami pénz kérdése. A nyugdíjba vonulók közül szinte mindegyik a piától patkol el, és elég rövid időn belül, ...mert kiégtek, nincs már élet céljuk.

Előzmény: AirTiger (37351)
In Lak'ech Creative Commons License 13 órája 0 0 37358

És hamarosan elveszti azt a munkát, amit most annyira félt.

Előzmény: julio66 (37350)
In Lak'ech Creative Commons License 13 órája 0 0 37357

Viszont az nagyon jó, hogy tudja, hogy bajban van.

Előzmény: Don King 87 (37343)
AirTiger Creative Commons License 13 órája 0 0 37356

Igazatok van Mindkettőtöknek.

Valahogy próbálok erőt venni magamon,legyen 1 hét legalább józan.

Köszi a segitséget!

Burgi90 Creative Commons License 13 órája 0 0 37355

Érezte ő a helyzet komolyságát amikor hányta a vért.

Nem véletlenül tudott akkor nem inni vagy 3 hétig ha jól rémlik.

Csak megnyugodott az orvosi vizit után hogy húh, olyan nagy baj még nincs.

 

Meg ez a "szarok az egészre" érzés is, amiről ír.... így nehéz kijózanodni....

Előzmény: julio66 (37354)
julio66 Creative Commons License 14 órája 0 1 37354

Én csináltam olyat, hogy bejelentkeztem egy privát elvonóra 3 hónappal előtte. Eleve ott is limitált volt a helyek száma. Nem könnyű ám bekerülni, pedig fizetős volt. Foglalni kellett előre. 

Adtam magamnak előtte egy hónapot, gondoltam ha az alatt nem piálok, akkor lemondom az elvonót. Végülis lemodtam, mert már nem volt rá szükség, de végig ott volt biztosításként. 

Nagyon szégyeltem volna ha elvonóra kell mennem, és ez engem akkor nagyon motivált. Közben viszont jártam az AA gyűlésekre ami úgy szintén sokat segített. 

A sok nyugtatótól valószínűleg Te nem érzed a helyzet komolyságát. Nálad ezek a gyógyszerek komplikáltabbá tesznek mindent.

 

Előzmény: AirTiger (37351)
Burgi90 Creative Commons License 14 órája 0 0 37353

Gondolom az ünnepnapon nem volt meló és már azért ivott be csütörtökön is.

Írta múltkor hogy amíg otthonról tudott dolgozni mindennap ivott. A meló tartja valamennyire féken.

 

 

Előzmény: julio66 (37350)
AirTiger Creative Commons License 14 órája 0 0 37352

Pénteken nem volt dolgom,így csúszott be a csütörtök..

Előzmény: julio66 (37350)
AirTiger Creative Commons License 14 órája 0 0 37351

Jellemzően igen,pl. most is 0.

Néha elcsábulok, de mivel vezetek, nem ihatok.

De ha másnap nincs fontos dolgom,akkor jön a pia..

És jól látod,az a baj, hogy nem félek eléggé,nagyon nehéz nekem azt az érzelmet megélni, a szertralin+olanzapin+ a saját idióta természetem miatt .

Viszont van bennem egy olyan "szarok az egészre" érzés, az élet jobbik fele már mögöttem van..

Na,már így is túl sokat írtam magamról:)

@Julio66:Lehet az is megoldás,hogy kitűzök egy határidőt.

Előzmény: Burgi90 (37349)
julio66 Creative Commons License 14 órája 0 0 37350

Most már a csütörtököt is megemlítette, eddig csak a péntek volt. Ez is tipikus, a következő már szerda is lesz, majd a mindennap. Ilyen az alkohol, szép lassan de biztosan teret nyer magának. 

 

 

 

Előzmény: Burgi90 (37349)
Burgi90 Creative Commons License 14 órája 0 2 37349

Amúgy hétköznap tényleg 0 alkohol van benned?

Mert akkor van akaraterőd nem inni, csak ezt tovább kéne vinni. 

A baj az hogy jön a hétvége, várod hogy ihass és iszol.  Azért mert inni akarsz.

 

Ne legyen igazam, de tipikusan annak tűnsz aki addig fog inni amíg tényleg lesz valami nagyon súlyos baja, sajnos. S az esetleg fejbe ver.

Egyszerűen ez látszik kívülről, persze nem hordjuk a cipődet és nem vagyunk mindentudóak.

 

De ennél sokkal jobban kell akarni nem inni, ha fel akarsz épülni. Ez viszont biztos.

 

Előzmény: AirTiger (37345)
julio66 Creative Commons License 14 órája 0 1 37348

A legrövidebb elvonó amiről hallottam az 1 hónapos volt, de a 3-6 hónap az ideális. 2 hét maximum a fizikai elvonási tünetek megszüntetésére elég  kórházban. És ez csak az alkohol. 

Előzmény: Don King 87 (37346)
julio66 Creative Commons License 15 órája 0 2 37347

Nincs időd kezeltetni magad, mert félsz hogy elveszted a munkád. Tudom miről beszélsz, ezt én is átéltem. Nekem is nagyon fontos volt a munkám. 

De ha egyedül nem vagy képes leállni, akkor az életed fogod előbb utóbb elveszteni. 

Jelölj meg egy céldátumot, és ha addig nem tudod letenni, akkor megpróbálod egy elvonón. Próbáld meg, talán motivál valamennyire. 

 

Józanul biztosan fogsz munkát találni. 

 

Most halmozottan veszélyeztetett vagy, magas vérnyomás, túlsúlyos, beteg májjal, + xanax + kitudja még mit szedsz gyógyszer. Nem olyan rég még vért hánytál, stb...

És erre piálsz még.

 

Beteg vagy, kezeltesd magad amíg nem késő. 

 

 

Előzmény: AirTiger (37344)
Don King 87 Creative Commons License 15 órája 0 2 37346

2 hétre? 6 lesz az...

 

Ha tovább iszol, meghalsz.

Ha nem iszol, de magas májfunkcióra beszeded az Antaethylt, meghalsz.

 

Ha elveszíted a munkádat, akkor 2 hónap múlva keresel egy másikat és élhetsz tovább.

Előzmény: AirTiger (37344)
AirTiger Creative Commons License 15 órája 0 0 37345

"Túl vagy azon a lépcsőfokon, ahonnan egyedül ki lehet ebből a körből szállni."

Ez viszont nagyon igaz,sajnos:(

Előzmény: Don King 87 (37343)
AirTiger Creative Commons License 15 órája 0 0 37344

Szia. A pszichiáter hölgy legutóbb azt mondta,h ha még egyszer iszok, menjek be a Nyírőbe, ő nem tud mit tenni.

De nem tudok befeküdni,mert elvesztem a munkám,ha 2 hétre befekszem.

Antaethylt nem írta fel a magas májenzimek miatt.Én azonban beszereztem körzetitől,ő felírta,de nem szedtem be.

 

Előzmény: Don King 87 (37343)
Don King 87 Creative Commons License 15 órája 0 0 37343

mindig jön a kísértés,és gyenge vagyok fejben.

 

Nem gyenge vagy fejben, hanem beteg. Mint itt mindannyiunk. Túl vagy azon a lépcsőfokon, ahonnan egyedül ki lehet ebből a körből szállni.

Menj el pszichiátriára és kérj segítséget.

Előzmény: AirTiger (37341)
AirTiger Creative Commons License 16 órája 0 0 37342

Pedig az utóbbi 3 hétben sok fizikai munkát végeztem,javult az erőnlétem,lassult az alappulzusom 70 re a 90 ről,általában is jobban érzem magam.

De jön a péntek,főleg ha egész héten nem ittam,jó erőben vagyok,simán leküldök 10 sört.Vagy,mint legutóbb, 12 sört.

Délig már rosszul vagyok ennyitől,aztán jobb lesz ,főleg mert beveszek xanaxot,meg olanzapint.Délután már jól vagyok..

Ördögi kör ez...

Előzmény: AirTiger (37341)
AirTiger Creative Commons License 17 órája 0 0 37341

Szia! A péntek bukás volt megint.A csütörtök is. Nem bírom megállni,hogy ne igyak,mindig jön a kísértés,és gyenge vagyok fejben.

Anyagilag nem tehetem meg,hogy befeküdjek egy elvonóra,dolgoznom kell.

Nem tudom, hogyan lehetne ezt az alkoholt elhagyni.

Előzmény: Burgi90 (37331)
Burgi90 Creative Commons License 1 napja 0 2 37340

Volt már linkelve ide anno, de talán a kedvenc Zacher videóm alkoholizmus témában úgyhogy megint, mert biztos hogy nem látta mindenki itt se :

 

https://www.youtube.com/watch?v=5wyI6Q4pCnM

 

13:00-tól különösen ajánlanám azoknak akik most kezdik el. 

Mondjuk az egészet érdemes megnézni, főleg ha most kezdesz józanodni.

 

 

Angbet: Creative Commons License 2 napja 0 1 37339

Szia, Kalkaster!

Köszönöm az érdeklődésed, jól vagyok, a vállam és a derekam is helyrejött. Nagyjából már ráéreztem, hogyan tudom kímélni magam jógázás közben, úgyhogy hál'istennek megszűntek a fájdalmaim. De köszönöm az ajánlott oldalakat, mindenképp meg fogom nézni.

Alapvetően a saját óráim fedezik a mozgásigényem, de azt mondták, hogy a saját gyakorlást se hanyagoljuk el, ezért elmegyek néha más jógaórákra is, illetve mindenhová biciklivel járok. Néha úszom egyet, és kirándulni is szoktam. 

Neked hogy van a derekad? Említetted, hogy neked is fájt nemrég. 

A jógaoktatást egyre jobban élvezem, megtanultam az osztott figyelmet, magabiztos vagyok, tudok bánni a hangommal, és már alig keverem a balt a jobbal. :)

Előzmény: Kalkaster4 (37338)
Kalkaster4 Creative Commons License 2 napja 0 0 37338

Szia Angbet!

 

Hogy vagy derekilag/vállilag? Ma is tartottál órát; gondolom, mint eddig is, jól sikerült.

 

Nem tudom, hogy te emellett mennyit és mit sportolsz.

 

Te elég jól tudsz angolul, ha jól tudom.

 

Megadnék két youtube-on működő fizioterapistát, a fiatalabbik 50 éven felettiekre szakosodott, az idősebbnek, aki személyi edző is, is vannak nagyon jó tanácsai és az anatómiai tanácsaik is jól érthetőek. Érdemes belenézni, ha van időd, hátha profitálsz belőle valamit. Pl. amiért én azonnal abbahagytam a lótuszülés gyakorlását, pedig laza a csípőm, de van esélyem, hogy hosszútávon mégis szétb@szom a térdem. Vagy a csípőhajlító izom erősítése, a lumbális gerincfájdalom kiküszöbölésére. 

 

HT Physio

és

 

ATHLEAN-X™

 

További sikeres jógaórákat kívánok.

Capricornus. Creative Commons License 2 napja 0 0 37337

Mindig is izgalmas volt mióta ember az ember.

Ami zajlik az lényegében az emberi gondolkodás evolúciója.

 

Amit régen készpénznek vettek az most mítosz.

Pl. Nászadíja szúktam

Előzmény: Angbet: (37333)
In Lak'ech Creative Commons License 2 napja 0 1 37336

Burgi, egy év már nagyon hosszú idő. Két hónap után "nem olyan fájdalmas" visszaesni, mint egy év után. Egy év munkáját engedni a levesbe   .....no  az már fájdalmas lenne. Ne tedd.

Előzmény: Burgi90 (37335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!