Keresés

Részletes keresés

Dockworker Creative Commons License 2021.02.20 0 0 4088

Szervusz!

A Terrán felületkezeléséről nem tudok nyilatkozni, de a BRAMAC-éról igen. 

Jelenleg 3 vonal van, a Merito Plus, a Protector és a Star. Ebben a sorrendben.

A Merito Plus a belépő szint. Ezen van két réteg festék az egyébként is színes alaptesten. Az egyik felkerül még képlékeny állapotában, a második meg szilárdabb állapotában. Ennél a felületkezelésnél idővel a szín fakulása előfordulhat (10-20 év). Felülete picit porózusabb mint a társaié. (Nem árulhatok el nagy titkot, de ez a vonal a közeljövőben változni fog.)

Ezután jön a Protector. Ez tulajdonképpen ugyanaz mint a Merito Plus, csak kap egy vastagabb lakk réteget ami sokkal simábbá és ellenállóbbá teszi a felületet. Emellett negatív töltésűvé teszi a cserepet ami ezáltal jobban taszítja majd a piszkot. 

A Star felületképzés pedig egy szendvics szerkezet jelent ami által az amúgy is erős cserép még masszívabbá válik. Ennek a felülete még simább és sokkal fényesebb mint az előzők. Ez a prémium kategória a BRAMAC családban. 

Emellett még mellékszálon jön például a Thermo Protector. Ami a sötétebb cserepeknél elérhető. Ez azért lényeges, mert a sötétebb cserepek a világosabb társaihoz képest ~20%-al jobban át tudnak forrósodni és ezzel nagy hőterhelésnek teszik ki maguk alatt a fóliát és a szigetelést is. Ez a Thermo Protector vonal azt tudja, hogy a cserép csak annyira hevüljön fel mint világosabb társai.

Nyilván méröki nyelven meg mikrobiológusként ebben jobban el lehet merülni, de nekem mint ácsnak és neked mint végfelhasználónak ennyi nagy valószínűséggel ennyi elég. 

Remélem tudtam segíteni és ha még kérdés merülne fel, állok szíves rendelkezésedre!

Előzmény: St.Iván (4086)
Denisznagypapa11 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 4087

Oldószeres lakkot összelehet keverni oldószeres festékkel?

St.Iván Creative Commons License 2021.02.05 0 0 4086

Sziasztok!

Szerintetek mennyit jelent, mikor egy tetőcserép márka és típus mellett fel van tűntetve egy extra képesség, mint pl resistor, protector, thermo protector?
Mindenképpen betoncserepet választok majd, elsősorban BRAMAC Római Protector és TERRÁN Synus resistor cserepekkel szemezem, de nem tudom, mennyit nyerek valójában azzal, ha mondjuk egy "sima" cserép helyett megfizetném az extra képességűt?

Ezek vajon x éven belül (>5 év) elveszítik tulajdonságaikat, vagy lehet, hogy tényleg 20 évre is biztosítják a leírtakat?

Ha valaki hozzáértőbb ezügyben, szívesen veszem a véleményét! :)

Köszönöm szépen előre is!

nyikj Creative Commons License 2020.12.30 0 0 4085

Attól többet is kibír, rugalmas.

Előzmény: Denisznagypapa11 (4084)
Denisznagypapa11 Creative Commons License 2020.12.19 0 0 4084

en is most vegeztem 15 ev az eleg jó! 10 m magas diófa alatt van kifogja birni eza bitumenes hullámlemez ha raesik 10m magasbol a dió?

Előzmény: nyikj (4083)
nyikj Creative Commons License 2020.12.13 0 0 4083

Én most cserélem. 15 évig bírta a naposabb oldalon. Az északi oldalon még maradhatna. Túl meleg neki a mi nyarunk.

Előzmény: Denisznagypapa11 (4082)
Denisznagypapa11 Creative Commons License 2020.12.04 0 0 4082

Üdv! Bitumenes hullámlemez garázsoldalnak hosszútávon meddig birja? 

othiss Creative Commons License 2020.11.22 0 0 4081

Az én hódfarkú cseréptetőm 90 éves, és még egyben van. Persze kell néha karbantartás, az elfárdt, elpattant cserepet pótolni, (még van az eredetiből 200 db tartalék)  biztos, ami biztos a padlás felőli oldalt két éve bekentem gumiszerű szigetelő anyaggal(baromi nagy meló volt, de megérte) 

Látni olyan palatetőt a környékemen, melyet 30 évvel ezelőtt selejtes(de nagyon olcsó) palából készítettek.  Tíz év elég volt, hogy kiderüljön, át kell rakni az egészet. A tulaj nem akarja, állandóan javítja(már csak dacból is)

Előzmény: einohyl (4077)
Adamonero Creative Commons License 2020.11.19 0 0 4080

Nekem a Kéri Bádog csinálta a tetőmet nyáron garanciával. Így egy kicsit nyugodtabb vagyok, ha mégis történik valami, visszajövök és elmesélem. :D 

fec73 Creative Commons License 2020.10.25 0 0 4079

Tisztelt Hozzászólók!

Köszönöm szépen a kommenteket, válaszokat.

fec73

einohyl Creative Commons License 2020.10.24 0 0 4078

Ami katasztrófa lehet,   az a jégverés. Szerencsére a 88 év alatt megúsztuk.  Nálam kb. 1500 pala van a tetőn, ha a jég csak a harmadát szétveri a kár totál.

Tehát a pala fedés egy szükséges rossz !

Én  így örököltem.

Előzmény: einohyl (4077)
einohyl Creative Commons License 2020.10.24 0 0 4077

Az ajánlott linken semmi sincs a mellébeszélésen kívül.

A képek se érnek sokat.

Csacsog a vízcsendesítőről, habár azt is  rosszul mondja. A vízcsendesítő a víz gyors folyásának a csendesítésére szolgál, hogy í víz a csatorna helyett a falra follyon és áztassa a falat.

A festés és az előtte való mosás sokat nem ér.

Ami ér valamit az az újra fedés.

Lehet eltávolítással és lehet rá a használt palára - fémmel vagy  bitumenes lemezzel.

Na ekkor kell az előzetes tisztítás.

Magáról a pala fedésről.

Először is  műpala a helyes megnevezés.

Kb. 120 éves az elterjedése, nálunk inkább 100 év.

Kezdetekben kitűnő palát gyártottak, úgy   1940 -ig.

40 -től 48 -ig semmit, aztán 10 -15 évig szar selejtet. Az oka a rövid szálú azbeszt használata.  Úgy 65 -től újra jót.

tehát a  az 55 - 70 éves pala tetők a nagyon rosszak.

Pl. az enyém készült 1932 -ben - 88 éves és kitűnő. Azért kb. 100 db pala ott tartaléknak, javításra. De évente 1 - 1 db.- nál több nem kell.

Rosszak lehetnek még az 1930 előtt, tehát  legalább 90 éves tetők a mohásodás miatt.

Előzmény: fec73 (4074)
manya1 Creative Commons License 2020.10.24 0 0 4076

Nekünk beázás után kijött egy cég, és belülről lekenték a palát valami vízszigetelő ragasztóval sok pénzért. Na, a legközelebbi nagy esőnél ugyanúgy beázott.

manya1 Creative Commons License 2020.10.24 0 0 4075

Nyomoztam én is ezután, arra jutottam, hogy a tisztításkor a nagy víznyomástól a pala még jobban meggyengül, porózusabbá válik, kvázi a lukakat eltömő koszt szedik le róla, amit a festék nem pótol. Aztán látok mifelénk átfestett palatetőt, hát másfél évig szép volt, utána rémes. A mi 40 éves palatetőnkre rá a tetejére fém cserepeslemezt tervezek.

fec73 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 4074

Üdvözletem.

A házamat anno palával fedték, már közelít a 40 évhez.

Az lenne a kérdésem, hogy mi lenne a költséghatékony, ugyanakkor viszonylag tartós megoldás.

A teljes csere  lemezre, vagy tisztítani, átfesteni?

Hallott már valaki valamit erről a vállalkozásról?:

http://www.palatetobeazas.hu/

Köszönöm a segítséget.

fec73

Móncsa Creative Commons License 2020.09.05 0 0 4073

https://www.bauhaus.hu/soudal-colozinc-ragaszto-tomito-tetolemezhez-szurke-290ml.html

Ilyent használt már valaki vagy ismeri valaki ezt a terméket?

mx999 Creative Commons License 2020.09.05 0 0 4072

Megköszönném ha rákérdeznél ha beszélsz vele, nem tervezem egyelőre beépíteni, talán majd 10 év múlva, és ezzel a módszerrel ha esetleg működőképes, akkor magam is meg tudnám csinálni és nem kéne visszabontani a cserepezést

Más:

Fa szerkezetre hogyan érdemes lapostetőt/teraszt csinálni? Mérete 1,5x5m-es (a rövidebb oldala lejt) jelenleg annyira van kész,hogy 80 centinként vannak 7,5x15cm-es födémgerendék  5,8%-os lejtésben.

Erre menne OSB lap,rá bitumenes kellősítő után öntapadós bitumenes alátétlemez, erre öntapadós palaörleményes zárólemez (Mapei Elastoflex SA P, és Elastoflex SA P MINERAL).

Mennyire szakszerű ez így, vajon mennyire lenne tartós, mi a véleményetek? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok

Később szeretném megcsinálni terasznak, tehát hogy járható legyen, ezt hogy lenne érdemes, beton járólap, WPC teraszburkolat?

Előzmény: Dockworker (4053)
tamáspapa Creative Commons License 2020.09.02 0 0 4071

lehet, hogy a súllyal kicsit túl  lőttem. Egy alvásra használandó galériáról van szó, max 2 felnőttel.

Előzmény: tamáspapa (4070)
tamáspapa Creative Commons License 2020.09.02 0 0 4070

sziasztok!

Nem egészen idevaló, de itt ácsok is vannak, akik tudnak méretezni.

Egy kör alakú helyiség 1/4-ét akarom galériával beépíteni. A legnagyobb áthidalandó távolság kb. 3 m.

Milyen méretű pallót rakjak élére tartónak és milyen osztásban, hogy összességében kb, 200 kg/m2 legyen a biztos teherbírása?

Dockworker Creative Commons License 2020.08.29 0 0 4069

Fűző csavar?

De ha ez egyáltalán felmerülhet, ott már nagy a baj...

Előzmény: loire (4068)
loire Creative Commons License 2020.08.29 0 0 4068

Sziasztok! Az a helyzet állt elő, hogy a felújítási munkák alatt a terasz cserepes lemeze behorpadt. Most hagyjuk azt, hogy a szaki miért nem tudta hová kell lépni. Szerencsére vissza lehetett nagyjából nyomni a helyére. Viszont egy-két helyen jó lenne vhogy összefogatni, hogy viharos esőben ne ázzon a kis résen a terasz. Cserélni nem akarom mert már be van építve a vége a szigeteléssel. Mit tudnátok ajánlani? Van valami spéci anyás csavar ehhez mondjuk gumi tömítéssel? Sziló?  És persze hogyan? Mert már a majsztróra nem bíznám. Köszi.

Móncsa Creative Commons License 2020.08.27 0 0 4067

Ma voltam Pécsett pár voltam és megkérdeztem pár szakembert is.

Azt mondták nem teljesen hülyeség amiről beszélek ,mert volt aki találkozott már olyan esettel bontáskor, hogy bizony el volt rohadva a léc a csavar alatt . Inkább a csavar feje és az alátét fém részénél ott ahol fém a fémmel találkozik nagyobb az esélye a beszivárgásnak beázásnak mint a gumi és a fém találkozásánál.

Ezeket ajánlották.

Sikaflex 11FC+

Tekaflex PU 40

TYTAN bádogos tömítő ezüst 310ML

vagy marad a neutrális szilikon

Házas Ember Creative Commons License 2020.08.27 0 0 4066

Az 5-8 évet azért írtam, mert az adott körülmények között az már egy jó érték. Nem ismerek olyan technikát, vagy módszert, amivel 40 évre meg lehetne oldani a trapézlemezbe fúrt lyukak vízszigetelését.

Előzmény: Varek1 (4065)
Varek1 Creative Commons License 2020.08.27 0 0 4065

Az kevés !! 

A bádogos szerkezetek átlag élettartalma 40 év. A kötésnek is ennyinek kell lenni !!

Viszont itt a tömítést  feszegette valaki. Ok. hogy  - 50 és   + 50 fok is előfordul. De a tömítési funkció az nagyjából  nulla és    + 20  fok körül kell.

A gumi jól tömít ebben a hőmérséklet tartományba. Tehát nem kell aggódni !!

Házas Ember Creative Commons License 2020.08.26 0 0 4064

Használj ilyen anyagot. Ezt eleve bádog lemezek ragasztásához találták ki, sem hidegben, sem melegben nem válik el a bádogtól legalább 5-8 évig.

Előzmény: Móncsa (4060)
kiggyo Creative Commons License 2020.08.26 0 0 4063

A sziló se tömít a bádogoknál, erre is van bőven tapasztalat.

Ha a megfelelő anyagot keresed a gumi helyett az a butyl szalag, az bírja a hideget meleget. Viszont gyári megoldásban nem láttam még csavar alá, csak szalagban.

Előzmény: Móncsa (4062)
Móncsa Creative Commons License 2020.08.26 0 0 4062

Kb meddig nem fog átereszteni 3évig  5 évig 15 évig , van erről tapasztalata már valakinek vagy csak a gyártó azt mondta?  Sorozat gyártás előtt tesztelték kitették 10 évig napra esőbe hóba fagyba , mert itt lehet a lemezen +60fok télen meg  -25 fok is én azért egy kicsit szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban hogy ez a gumitömítés tömít  +60 fokban is és tömít -25 fokban is 20 éven keresztül.Az űrrepülőgép is egy gumitömítés miatt roppant fel mert utólag kiderült hogy melegben jól tömített csak hidegben elkeményedett és szivárgott .

Előzmény: Dockworker (4061)
Dockworker Creative Commons License 2020.08.26 0 0 4061

Ha nagyon szilózni kell akkor neutrális.

De a szilikon maga 100x elöbb fog elöregedni mint a gumi az alátéten. 

Szakmailag amire készülsz semmi értelme. Beszórhatnád szűz macskák levedlett bundájával is akár. Csak magad megnyugtatására jó.

Sajnos.

Előzmény: Móncsa (4060)
Móncsa Creative Commons License 2020.08.26 0 0 4060

Köszönöm.

Kb meddig nem fog átereszteni 3évig  5 évig 15 évig , van erről tapasztalata már valakinek vagy csak a gyártó azt mondta?  Sorozat gyártás előtt tesztelték kitették 10 évig napra esőbe hóba fagyba , mert itt lehet a lemezen +60fok télen meg  -25 fok is én azért egy kicsit szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban hogy ez a gumitömítés tömít  +60 fokban is és tömít -25 fokban is 20 éven keresztül.

Több száz alátét között biztos van gyártási selejt is és biztosan van olyan amelyik nem teljesen merőleges és vagy túl lett húzva vagy nem lett megfelelően meghúzva ezek a hibák mindenkinél  előfordulhatnak. Láttam sok olyan videót ahol a csavar által kihajtott fémlemez reszelékre simán ráhúzták a gumi alátétet .

1 doboz  2000ft-os sziloplaszt és fél napos munka nem a világ de akkor nyugodtabban alszom.

Azt olvastam ,hogy ecetsavas sziloplasztot ne használjak mert az megmarja idővel a trapézlemezt .

Te melyik fajta sziliplasztot használnád ?

Előzmény: Dockworker (4059)
Dockworker Creative Commons License 2020.08.25 0 0 4059

Ja éértem :)) 

A gumialátétes csavart nem kell már tömíteni, ha az anyagra merőlegesen, a megfelelő nyomatékkal van lehúzva, az biza nem fog átereszteni :)

Ettől ne félj. 

Az ilyen duplikált héjazatok kérdése már más tészta. Majd a jövő eldönti, hogy volt-e létjogosultságuk. 

Én minden esetben bontom minimum szarufáig a tetőt, hogy onnan alakíthassak ki egy normális rétegrendet. 

Ettől függetlenül tiszta szívvel bízom abban, hogy neked ez jó hosszú életű lesz.

Üdv.: 

D.W.

Előzmény: Móncsa (4058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!