Keresés

Részletes keresés

zöldeskékek Creative Commons License 2023.12.20 0 0 4175

Lehet horgany, de inkább horganyzott acél lemez.

Előzmény: kormos* (4173)
kiggyo Creative Commons License 2023.12.19 0 0 4174

Ahogy elnézem alacsony költségvetésű projekt.

Előzmény: kormos* (4173)
kormos* Creative Commons License 2023.12.19 0 0 4173

Horganylemez lenne az éleken?

 

 

 

Zöldár Creative Commons License 2023.12.05 0 0 4172

 

"Ha precíz és kidolgozott munkát végez az adott szakember az oda illő anyagokkal akkor ez bőven rendben van."

 

 Így van.

 

 Viszont a megrendelőnek kell tudni,hogy milyen stádiumú munkát kér.

Ha valaki megajánl  egy 2 millát,  az lehet   1,9 ,de lehet 2,3 millió is.

 

Viszont az ajánlat után nem illik 3,5 millát kérni.

 A megrendelőnek is illik tudni hogy mi van egy  projektben. Ja ha nem ért hozzá akkor bizzon meg egy szakembert.....pl. egy tervezőt.

 

 

Más     

 

 

Aszomszéddal beszélgettünk erről a témáról.

Van egy kb. 30 nm -e garázs  -raktár szerű melléképülete. A tényleges felület olyan 40 nm.

 

Mondá csak a pala lerakási költsége  lenne olyan 500 eft..

 

Így a projekt egyenlőre elmarad.

 

 

A pala. Ráfogták, hogy veszélyes hulladék......így sokan sokat keresnek rajta.

 

Nekem van   pár házam. Az egyiknek a fedése palával van..  kb.180 nm

 

 

Meggondolandó egy tetőcsere.

 

  

 

Előzmény: Dockworker (4170)
Zöldár Creative Commons License 2023.12.05 0 0 4171

Lehet sokalni, de elfogadni nem kell.

 

 Ilyen  nagyságú munkára már illik adni tételes költségvetést.

 

 Elsőnek azt kell tisztázni, hogy az a felület  a vízszintes vetület vagy a tényleges  (ferde felület /felületek )mértéke.

 

Mivel  újra héjalásról van szó     van egy bontásimuka is,az is  legalább kettő  - három tétel.

 

Én pl. egy ilyent fogadnák el  :

 

 

 Meglévő tető újra héjalása:

 

 

1.héjanyag bontása .60nm,   ----                        xtf,

2 . bontott anyag  konténerba szállítása,              y ft,

 

 3 . bontási anyag  lerakóba való elhelyezése        z ft,

 

a bontott léc ebben nincs benne.

bontás összesen .......

  Új   tető szerkezeti rész  építése

 

Nemárt a  meglévő ácsszerkezet  megvizsgálás  és igény / szükség szerint  fertőtlenítő kezelése.

 

 aztán vagy  8  - 12 tétel,anyag mennyiség és minőség feltüntetéséével.

 

 léc  felépítés ,épületbádogos szerkezet ( vápák,  kibúvóablakok,szegélyek építés)

 

 

       Egy kalkulátoron jött ki ennyi,

  A kalkulátor sokféle árat kihozhat.

Lehet  tájékoztató  és lehet  konkrét kidolgozott.

 

Előzmény: ex-bus (4169)
Dockworker Creative Commons License 2023.12.04 0 0 4170

Szervusz!

 

Igen, lehet. Attól függ mi van benne. Ha precíz és kidolgozott munkát végez az adott szakember az oda illő anyagokkal akkor ez bőven rendben van.

 

 

Előzmény: ex-bus (4169)
ex-bus Creative Commons License 2023.12.04 0 0 4169

Sziasztok!

Létezhet hogy egy 60m2 teto ujrahejalasa 2 milla?? Egy kalkulátoron jött ki ennyi, én ezt nagyon sokallom... 

Dockworker Creative Commons License 2023.07.07 0 0 4168

Ezzel csak annyi a baj, hogy esőzéskor folyton a deszkán fog folyni a víz. 

 

Egyébként csak ennyire gondoltam:

Kérlek, nézd el a rajz minőségét :) 

Előzmény: szicsu1007 (4167)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.07.04 0 0 4167

Hm. Így képzeltük - merőleges szarufalevágás esetén.

Nem értem az alámenő vízfalc aláfordítását, függőleges szarufa-levágásnál:-(((

 

Előzmény: Dockworker (4166)
Dockworker Creative Commons License 2023.07.04 0 0 4166

Azt javaslom, hogy  a szarufa függőbe vágódjon felül. A bádogon lehet annyit nyitni a vízszintes és állórész közt, hogy jó legyen. 

 

Plusz egy picit az alámenős vízfalcot vissza kell fordítani alá és rendben is lesz.

 

Nyilván lehet ezt túltolni is mindenféle akasztó lemezekkel és társaival, de a szavaidból azt veszem ki, hogy nem ez a cél :)

Előzmény: szicsu1007 (4165)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.07.04 0 0 4165

Ez jó ötlet! Így lesz!

A magas oldalon hogyan vágjuk el a szarufát? Függőlegesen, vagy önmagára merőlegesen? Mert ugye a rászegezett deszka is úgy fog állni, ahogy a szarufa végződik.

Ilyen oromszegély lemezeket vettem, akkor elől felül is ezt raknám fel. De ilyen lemezhez talán jobban illeszkedne a merőlegesen levágott szarufa - illetve a rászegelt deszka (ami persze nem függőleges, de merőleges a tetősíkra). Ennél a megoldásnál a szarufa alsó sarkát kissé veri az eső - esetleg csapjunk le belőle? Vagy maradhat?

 

 

https://epitoanyag.hu/zsindely-oromszegely-aluminium-20x200-cm-pQ0YxNTU1MjAtU1ogIEU_eq1?gclid=EAIaIQobChMIoYS089P0_wIV0ojVCh2W5wYCEAQYASABEgL7a_D_BwE

 

 

Előzmény: Dockworker (4164)
Dockworker Creative Commons License 2023.07.04 0 0 4164

Szervusz!

 

A helyedben az oromdeszkát azonos magassággal átfordítanám a magas oldalra is. Onnantól meg már egyszerű a képlet. Műhelyben (szinte) bármilyen profilt lehajtunk/lehajtanak amit csak szeretnél :)  

Előzmény: szicsu1007 (4161)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 4163

Mondjuk azt nem értettem meg, hogy a homlokdeszkán túlnyúló tetősík esetén miként illik ide a falszegély-bádog. De mivel nem fog túlnyúlni a tetősík a deszkán(!), ez most nem is érdekes - jöhet az L alakú lemez. (Akár a belinkelt példány:-))

Köszönöm.

 

Előzmény: rotring05 (4162)
rotring05 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 4162

Ha az elejére homlokdeszkát is tervezel, akkor arra szinte bármelyik L alakú profil jó, feltéve, ha a tető síkja nem lóg túl a deszkán, mert akkor falszegély-bádog kell.

 

Előzmény: szicsu1007 (4161)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 4161

"Tákolunk" egy féltetőt, tetején zsindely lesz. A csatorna felett ereszszegély lemez lesz, két oldalt oromszegély.

A nyíllal jelölt részre hogy illesszünk valami lezárást?? Hogy ne csapjon az eső pl. az alátétlemez alá(?)

Esetleg ilyesmi? És ez ráborulna a zsindelyre... Vagy van ennél "profibb" megoldás?

https://lemezshop.hu/Oromszegely-Ral-7016-fenyes-antracit-szurke-2-mete?gclid=EAIaIQobChMIhq7cyLnv_wIVZIyDBx2Kogr-EAQYBSABEgIwpvD_BwE

 

Dockworker Creative Commons License 2023.06.09 0 0 4160

"sepregetsz? megőrültél? belehalsz az azbesztporba!"

 

Azért tedd hozzá, hogy ezen a ponton azért többszörösen is csúsztatva van a történet és egy linket is tegyünk mellé ami ide vezet -> (=

 

Szegény kérdezőt halálra rémítitek. Mint a minden buszmegálló és utcasarok árnyékából könyörtelenül támadó telített zsírsavak és egyéb koleszterinnel dúsított gyilkosok :)

 

Nyilván, az azbesztes pala nem játék. De nem is kell ennyire túlgondolni. A helyén kell kezelni és ennyi. 

 

XVI. kerületben volt egy felmérésem ahol a család, gyerekekkel együtt tördelte le a melléképület paláit és taposták egy beton alapba. Na, ott azért bennem is eltört valami, de ez már tényleg az a tipikus két szeggel konnektorba nyalós eset... 

Előzmény: trebront (4155)
kalapacsolok Creative Commons License 2023.06.05 0 0 4159

Még az merült fel bennem, hogy krizotil típusú azbesztet mutattak ki a porban. Semmilyen szigetelés nincs a házon. Létezik, hogy az födémben, betonban van azbeszt, és nem csak a palában?

Előzmény: kalapacsolok (4158)
kalapacsolok Creative Commons License 2023.05.31 0 0 4158

Köszi mindenkinek! Hívok szakembert az átalakítására.

kiggyo Creative Commons License 2023.05.30 0 0 4157

Én sem piszkálnám ha fenn van a tetőn és nem mállik. Túl van hypolva a kérdés szerintem.

Előzmény: Varek1 (4156)
Varek1 Creative Commons License 2023.05.30 0 0 4156

 Mind a kettő  azbesztpala.

 

 De semmi pánik.

 

 Tény hogy az azbesztszál ha bekerül a tüdőbe,ha sok ,  előbb utóbb tüdőrákot okoz.  Ez a veszély amúgy első sorban a velük foglakozókat érinti, az azbeszt bányászokat, az azbeszt feldogozókat,stb.

Jellemző, hogy  Bp. a  Rákóczi  -Kerepesi  úton a házak fedése kb. 20%- ban még mindig azbesztpala fedésű ( egyszer kb 45 házig számoltam majd ráuntam.

  A két bemutatott pala jellemzően a leggyengébb, főleg az a szürke szabványpala.

 

 Az embert több száz  veszély fenyegeti... egy ebből a pala.

Előzmény: kalapacsolok (4154)
trebront Creative Commons License 2023.05.30 0 0 4155

képet nem néztem, de 99%, hogy azbesztos. mert az azbeszt nélkülinek az ára többszöröse az azbesztosénak és akkor már a cserép olcsóbb lett volna amikor építették. és talán hullámos azbesztmenteset nem is gyártottak (de ebben nem vagyok biztos).

sepregetsz? megőrültél? belehalsz az azbesztporba! speciális egész alakos, egyszer használatos védőruhában szokták bontani a profik, de a minimum az arcmaszk és az azonnali hajmosásos zuhany és ruhakidobás, ha magadnak csinálod.. ne dobáld, ne törd, ne porolj!

ha már porlik, akkor annak már annyi. csak rosszabb lesz. óvatosan maszkban szedd le az egészet és befogadja a területi vesz.hulladék lerakó. valamelyik cserépgyártó korábban akciózott is, h ad védőzsákot, ha nála veszel cserepet.

nem játék.. szomszédokat, kertet is elfertőzheted az azbeszttel.

Előzmény: kalapacsolok (4154)
kalapacsolok Creative Commons License 2023.05.30 0 0 4154

Sziasztok!

 

Régi házban lakok, szerintetek a fotón látható hullámpala biztos, hogy azbesztes, vagy nem? 

 

hullámtető

 

Ugyanis sokat mozgok ebben a helyiségben, és olvastam kutatásokat, hogy az azbeszt bizony porlad és baromi káros. Csináltam egy söprést a földről, ebből a helyiségből, illetve egy másikból is, ami tuti azbeszt pala, az ez a négyzet alakú. Elküldtem vizsgálatra a két helyiségből összesepert port, krizotil típusú azbesztet tartalmazott. Azbeszt szigetelésem nincs, szóval a palából kellett kiporladjon a több évtized alatt. Csak abba vagyok bizonytalan, hogy hátha csak a négyzet palából hullott ki, és a hullámtető nem azbesztes. 

 

Mit gondltok?

Meski Creative Commons License 2023.05.29 0 0 4153

Sziasztok. Cserepeslemezt tennék a konty tetős házamra, de nem találok hozzá konty elosztó elemet... létezik hogy nincs belőle??

Másnak a házat megnéztem, de ocsmány módon lett megcsinálva.

Dockworker Creative Commons License 2023.05.18 0 0 4152

Szervusz!

 

Legolcsóbban egy helyesen megválasztott keresztmetszetű gerendákból álló félnyereg tetővel jönnél ki.

 

De egy pici befektetéssel azért ebből lehet szépet is kihozni :) 

 

Ha teszel pár fotót a környezetéről akkor szívesen összedobok pár vázlatot az esetleges ötleteimről. Hátha másokat is inspirálna.

 

Üdv.: D.W. 

Előzmény: _istvan_ (4151)
_istvan_ Creative Commons License 2023.05.08 0 0 4151

Sziasztok!

 

Egy 6.5x10m alapterületű beton placc fölé szeretnék tetőt csináltatni, cserepeslemez fedéssel, beton tartólábakkal. A terület 6.5x7m-es része kocsibeállóként is lenne használva, ide ha lehet, nem tennék tartóoszlopot a külső "falak" síkján kívül.

Milyen tetőkialakításban érdemes gondolkodnom, ha minél olcsóbban szeretném megoldani a dolgot? Gondolom a féltető, a 7m hosszú gerendák miatt nem lenne túl ideális. Talán egy asszimetrikus nyeregtető lenne megoldás?

Az alap külső széle 40cm széles vasalt sávalapot kapott és van egy 50x50-es vasalt beton "tuskó" is az egyik széltől 7m-re, kb. így:

 

Szerintetek ezekre a lehetséges alátámasztási pontokra illeszthető egy asszimetrikus nyeregtető, 10m-es I gerenda, meg ilyen olcsóságok nélkül?

 

 

 

Téli nap Creative Commons License 2023.04.14 0 0 4150

  A képből ítélve ez egy nem frekventált helyen lévő  házikó,kissé elhanyagolt a hátsó fertály.

Ha itt, ennek a fedésébe belepofázik a helyi hatalom, az már régen rossz !

Előzmény: ex-bus (4145)
Téli nap Creative Commons License 2023.04.14 0 0 4149

  Ez az a kérdés ami innen nem mondható meg.

Csak egyhelyi vállalkozó tudná (ha akarná )megmondani, hogy ő akkor  mennyiért vállalja.

 A legnagyobb tétel alighanem maga a pala megsemmisítése lenne.

 

 

" induljunk ki abból hogy a tetőszerkezet jó."  

Ha ez igaz,    egy talpra esett   fiatalembernek akár saját  hétvégi gyakorlat is lehet.

 

 Több hétvégi néha egy kis segítséggel !

Előzmény: ex-bus (4145)
trebront Creative Commons License 2023.04.12 0 0 4148

igen, a cserepeslemez nem terheli jobban, mint a meglévő pala. a cserép (kerámia/beton) viszont nehezebb.

hullámpala nem szokott beázni, de lehet h az már egy második fedés, és korábban cserép alatt már elázott. ezt csak bentről látod.

az hogy mit használsz, részben vallás kérdése.. és hogy a helyi előírás mit enged. a mostanitól minden szebb lesz. nekem a legautentikusabb bontott cseréppel lenne (próbálj kétfülest szerezni, ne egyfülest).. de nem az én házam

Előzmény: ex-bus (4147)
ex-bus Creative Commons License 2023.04.12 0 0 4147

Ja, pécs körül. ez saccra 21m2 az egy tetőoldal. Elvileg ugye cserepeslemez lenne jó, mert azt biztos elbírja a szerkezet. De a cserép mintha olcsóbb lenne valamivel m2-re. Szal ha mégis cserélni kéne a szarufákat is, akkor már inkább cserép mi?

Előzmény: trebront (4146)
trebront Creative Commons License 2023.04.12 0 0 4146

ha már leszeded a lécet: fólia, ellenléc, léc..

ez azbesztpala.. erre figyelj bontáskor! (ne engedd törni/fúrni/flexelni)

árakról kérdezd a helyi tüzépet.. ill. a helyi vállalkozókat (úgyis ők csinálják). ide még megyét sem írtál.

Előzmény: ex-bus (4145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!