Keresés

Részletes keresés

Steve the Great Creative Commons License 2003.10.19 0 0 42
Próbálta már valaki a Decipher Online LOTR TCG-jét?
KingInk Creative Commons License 2003.10.17 0 0 41

jó! odanéztem az esseni balhéra. nagyonjódolgokvannak/lesznek ott. a kedvencem a tanulj meg játszani és adunk egy startert akció. az oversized lap egyébként az h nagyobb mint a rendes lapformátum, ezért csak a gyűjteményben szép?

szinte semmi közöm a játékhoz de annál jobban irigyellek. még szerencse h 29-én david bowie bécsben kárpótol. repülővel mész?

Előzmény: Holdwine The Real (40)
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.10.17 0 0 40
Az ellenfél onnan tudja, hogy nem angol lapokat csak akkor lehet használni, ha van ott egy angol nyelvű ugyanabból a lapból ( a collector infó ugyanaz kell legyen ugye)
Előzmény: KingInk (39)
KingInk Creative Commons License 2003.10.17 0 0 39

a hobbitjaimat az első LotR cserém, old bilbo's heir frodo+samu apukája irányítja, több hobbitom nincs csak egy uc samu. majd azért kell fellowship h legyenek. az elf ally rész galadriel, a könnyed lédi (lady of light) és arwen kiccsillag (undomiel) és alap legoland. őket védi a HD-s common gimli ami jobb mint a rare sztem.

a tengwarról tudtam h tünde-írás természetesen, csak azt nem értettem h ha a ügyes aragorn az új mindennéljobb képességekkel odaáll és tündeírással van az info h mit tud akkor az ellenfél aki se nem tünde se nem beszél/olvas tündéül honnan tudja h nem csapod be nagyon és mondod azt pl h "márpedig ez az ún. szörnydobó aragorn, és most mindenki meghal." ??

most megy böngészni. majd játsszunkmá.

Előzmény: Holdwine The Real (38)
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.10.17 0 0 38
Az Antológia 12e Ft.
Mondom, nekem is a fellowshipes starterek jöttek be leginkább.

Mit értesz hobbit+elfally paklin? Hobbit mi? Twilight denial? Hobbit discard? Bújócska? :-)

A DVD promó lapok a FotR díszdobozos kiadásában voltak, mondjuk a Magyarországon forgalmazottban nem ...

A tengwarok tünde rúnák. Gyakorlatilag a lap eredeti szövegel, csak nem latin betűkkel, hanem rúnákkal.

X-list: az a lista, amelyen azok a lapok vannak, amelyek nem használhatóak standard formátumú versenyen.

Essen=enni, valamint egy német város, ahol jövő csütörtöktől vasárnapig az egyik legnagyobb játékkiállítás és vásár lesz (a Spiel). Mivel a Decipher is ott lesz, megyek segíteni :-)

Ha átböngészed a www.decipher.com -ot, van róla info szépen.

Előzmény: KingInk (37)
KingInk Creative Commons License 2003.10.17 0 0 37

najó de egy efféle formátumú antológia jó marhadrága, a TT startert még lehet h kedvem támad beszerezni, de a fellowship sztem a legösszetettebb, még kívülállóként annak ragadott meg a játékmenete, kevésbé kívülállóként pedig hobbitpaklit+elf ally paklit kezdtem építeni.

a dvd promo az melyik dvd-ben van? vmi négylemezesváltozat FotR? ésmiaza tengwaros aragorn? miaza x-list? miaza?

essen=enni, ez biztos.

Előzmény: Holdwine The Real (36)
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.10.16 0 0 36
Én vennék egy antológiát, azért elméletileg kapsz 3 lapot, van benne egy starter, 6 booster (2-2-2 az első 3 setből) és két draft pack. Abból már lehet pakolgatni. És állítólag jó lapokat lehet húzni belőle.

Talán érdemes két tornyos startert is venni, mert abban legalább van egy fullos Tower block adventure path, és versenyeken még november 12-ig tower blockos helyszíneket lehet csak használni (legalábbis open és standard formátumban).

Igazából pedig nekem eddig a legjobban a FotR Gandalfos starter jött be, de ez nem jelent semmit :-)

Aragorn cserét megbeszéljük, amint visszajöttem Essenből, ráérek. Mondjuk én már láttam jobb Aragornt, pl. a DVD promo foilos és a tengwaros is király (mondjuk azt hiszem, más szempontból tekintjük ...) Sokmindent tud csinálni, de ez egy dolog. Az X-listen levő levonós Aragorn sem rossz, az eredeti meg alap def+1-es

Előzmény: KingInk (35)
KingInk Creative Commons License 2003.10.16 0 0 35

jó itt látni téged ezen a reggeli órán! az aragorn-cserét még átbeszéljük akkor, mert ennél jobb aragornt én még nem láttam, bár az meg nem jelent semmit. ha mégis fejest ugranék a promoba, mit érdemes venni szted? hallottam pl h a fellowship a legerősebb starteranyag, de énmár vettem egy helm's deepes alappaklit, ami kissé kiábrándítólag hatott. játszani kéne vele, hátha..
Előzmény: Holdwine The Real (34)
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.10.16 0 0 34
Ez sajnos egy ilyen promó ... És szerintem e Menedékben nem fut.

Ha meg Aragorn csak a képességéért kell, nekem van egy cserém.

Ha viszont Gimlit játszol, akkor a fejszéje és a sisakja nem rossz választás.

Szvsz érdemes a Rohant is kipróbálni, kis Gondorral keverve.

Előzmény: KingInk (33)
KingInk Creative Commons License 2003.10.15 0 0 33

ejj.. nemtudom a menedékben hogy megy de a camelot nem akar adni lapokat csak ha összegyűjtöttem a balrogtól kezdve mindet. nagyon bosszantó. ha nekem csak aragorn kell gyűjtsem le mind a 18 lapot rengetegpénzért?? a menedék hasonló taktikát alkalmaz?

rohant nem szívesen játszom. nálam az íjászok gimlivel a fő csapásirány ha lehet ilyenről beszélni egyáltalán..

Előzmény: Holdwine The Real (32)
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.10.15 0 0 32
Jól gondolod, nekem mindegyik lap egyforma értékkel bír. :-)

Aragorn nem rossz választás, és nem az az íja sem. A három rohani lap (Firefoot, Eowyn, Eomer) is jó. Gandalf botja? Hát, nagyot tud vele ütni, ha minden jól megy.

Előzmény: KingInk (31)
KingInk Creative Commons License 2003.10.15 0 0 31

ühm. ésszerinted mit érdemes begyűjteni a countdown collectionböl? gonnolom neked a balrog ostora is ugyanolyanértékes, én aragornra várok mert sztem az ott egy jó aragorn, most gandalf botja van. gandalf botja=?

(a witch king már van)

Előzmény: Holdwine The Real (30)
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.10.13 0 0 30
Camelot: Ferenc krt. 27.
Menedék: Batthyányi u. 67.

Nagy versenyre nem árt, ha van némi versenytapasztalat, tényleg elég más, mint otthon rakosgatni a kártyákat.

A spotnak az a lényege, hogy van olyan ami játékban van és aktív. Amikor te vagy az FP játékos, akkor csak a te FP lapjaid aktívak, ezért csak azokat tudod spotolni, az ellenfélét nem.

Nem feltételnül butaság. Vannak olyan paklik, amik arra épülnek, hogy több kultúra van bennük, illetve van benne pl: Gandalf, Legolas, Gimli, Aragorn és minimum Frodo (ez már öt). Bár mióta Gríma színrelépett, azóta ezek talán egy kicsit kevésbé népszerűek.

Előzmény: KingInk (29)
KingInk Creative Commons License 2003.10.13 0 0 29

ez hol van? kellene edzenem tekintve h semennyi igazi LotR meccset sem játszottam csak rakosgatom a kártyáimat otthon az ágyon. az gonnolom egy nagy versenyen nem elég. vagy de?

a spot 5 free people cultures az csak rám csak az ellenfélre v mindenkire vonatkozik? pl ha vmelyik southron sebezni akar mindenkit.. gondolom csak az ellenfélre. akkor ugye biztosan ott a megye+1 v 2 más. hogy jön ki az öt? ha az ellenfél buta??

menedék cím=?

Előzmény: Holdwine The Real (25)
Steve the Great Creative Commons License 2003.10.11 0 0 28
Köszi, ezt fogom tenni...
Előzmény: Holdwine The Real (27)
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.10.10 0 0 27
Persze hogy beszerezhetőek :)

Meg kellene nézni a magyar disztribútor honlapján, vagy elmenni a Camelotba.

Előzmény: Steve the Great (26)
Steve the Great Creative Commons License 2003.10.10 0 0 26
Megszakítanám egy kissé a pihenőt... ;) A Decipher honlapján olvashatunk a Countdown Collection-ról. Ennek lapjai hozzáférhetők (lesznek) vhogy Mo-on, vagy csak külső kapcsolatok útján lehet beszerezni?
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.10.10 0 0 25
Nincs vége természetesen, csak pihen. Felfutás várható novemberben. Addig is versenyek a Menedékben. :-)
Előzmény: KingInk (24)
KingInk Creative Commons License 2003.10.10 0 0 24

ennek itten vége trufa úr?

(nem a versenynek, annak gondolomhogynem, a topiknak=?)

Előzmény: Holdwine The Real (23)
Holdwine The Real Creative Commons License 2002.12.27 0 0 23
Tolkien 111. születésnapi rendezvényének keretében

BONTATLAN PAKLIS
THE LORD OF THE RINGS
KÁRTYAVERSENY A Corvin Budapest Filmapalotában!

A verseny típusa:
- Svájci rendszerű, 4 fordulós, Fellowship of the Ring és Mines of Moria bontatlan paklis (sealed deck) verseny.
- A nevezési díjért minden induló 1 alapcsomagot (startert) és 2 kiegészítő csomagot (boostert) kap és ezekből kell összeállítania a pakliját.

Időpont:
2003. január 3., péntek - 11:00 óra

Helyszín:
Corvin Budapest Filmpalota
1081 - Budapest, Corvin köz 1.

Nevezés:
9:30-tól - Nevezési díj: 1500 !!! Ft
A nevezési díjért cserébe minden induló 1 startert és 2 boostert kap.

Díjazás:
- Egy foilos rare lap a Deciphertől az első helyezettnek,
- Egy foilos uncommon lap a Deciphertől a második helyezettnek,
- Vigaszdíjként egy foilos common lap a Deciphertől az utolsó helyezettnek,
- Boosterek a versenyzők számától függően

Ha kérdésetek van, nyugodtan forduljatok hozzám emilben:

procham@freemail.hu

vagy telefonon:

(70) 295-6693

Holdwine The Real Creative Commons License 2002.11.28 0 0 22
Itt meg egy másik, trackeres:

„Trust in the Trackers – Bízz a Nyomolvasókban

A Két Torony megjelenésével a közelharcok megnyerése hirtelen sokkal fontosabbá vált a Szabad Népek játékos számára. A Dúnföldiek fegyvereket dobathatnak el és hordát (swarm) alakíthatnak ki, az Urukok pedig helyszínek uralásával – aminek a kulcsa a győzelem a közelharcokban – hatalmas, majdnem legyőzhetetlen kegyenceket játszhatnak ki. Ezeknek a kiépülés előtti megállítására általános lesz egy olyan Gandalfra épülő pakli, amely sok erős útitárssal és néhány Trust Me as You Once Did-del játszik.

Ennek a paklinak a fő harcosai Gimli és Legolas. Mivel mindkettőnek Gandalf pecsétje van, csakúgy, mint Frodónak, már az elejétől teljesen kihasználhatod a Trust Me-t. Négy Gandalf (akinek szintén Gandalf pecsétje van) és egy A Wizard is Never Late segítségével Gandalfot is gyorsan ki tudod játszani. Amint megvan és működik a Final Count és a My Axe is Notched, Gimli és Legolas is 11-es erejű lehet anélkül, hogy használnád a szövegüket vagy a Trust Me-t.
A pakliban levő többi útitárs is összehozhat pár ütést a harcban. Egy Sword of Gondor és egy Last Alliance of Elves and Men Faramiron (Son of Denethor) gyakorlatilag hentelőgép :-) Aragorn Armorral szintén belekóstolhat mint bárki, és kevés sebbel megússza.

A pakli hasznosít néhány anti-Uruk segítőt is az egyik legelterjedtebb Árny kultúra ellen, valamint néhány Secret Sentinels-szel segít megszabadulni a nemkívánatos körülményektől is. Eomer is bent van a pakliban, hogy elkerüld a saját 7-es helyszíneden a sebződést – mivel a másik 7-es helyszín több bajt okoz, mint ez. Soha senki nem mondta hogy könnyű végigcsinálni ...

A pakli Árny oldala kihasználja az új Uruk Nyomolvasó (Tracker) szubkultúra előnyeit. A Fellowship blokk Urukjainak többségével ellentétben a nyomolvasóknak nincs sebzés bónuszuk, de ehelyett ádázak. Ez csak hajszálnyi különbség – mindkettő lehetővé teszi a kegyenceknek, hogy 2 sebet osszanak ki egy körben, de a nyomolvasók ádáz képessége ad nekik egy kis egyedi árnyalatot. Először is jónéhány ezekből a kegyencekből + erőt és még sebzés bónuszt is kap az ádáz közelharcban. Azért, hogy a kis kegyencek, mint az Uruk Plains Runner és az Uruk Foot Soldier túléljenek az ádáz közelharcig, ahol erősebbek, a pakli Mauhurt használja, hogy sebeket akadályozzon meg, és erős erőnövelő lapokat, mint a Vengeance. A Weary az ellenfeled nagy útitársain elgondolkodtatja őt, hogy kijelölje-e őket közelharcra, míg a Worry megbünteti az összes elveszített közelharcért. És ha már egyszer kénytelen volt terheket adni a Worry-vel, jöhet Enquëa, és sokat fog sebezni.

Gyűrűhordozó

Frodo, Tired Traveler
The One Ring, Isildur’s Bane

Kaland pakli

[1] Western Emyn Muil
[2] Eastfold
[3] Barrows of Edoras
[4] Ered Nimrais
[5] Deep of Helm
[6] Hornburg Armory
[7] Kings Room
[8] Wizard’s Vale
[9] Orthanc Library

Szabad Népek (36)

Gimli, Unbidden Guest (kezdő)
Legolas, Elven Comrade (kezdő)
Gandalf, The White Wizard x4
Aragorn, Heir to Elendil x2
Faramir, Son of Denethor
Éomer, Third Marshal of Riddermark
Albert Dreary, Entertainer From Bree
Elrond, Lord of Rivendell
Saelbeth, Elven Councilor
Orophin, Lorien Bowman
Bow of the Galadrim
Long-Knives of Legolas
Gimli’s Battle Axe
Gimli’s Helm
Narya
Shadowfax
Armor x2
Sword of Gondor x2
Sting
Trust Me As You Once Did x2
Final Count
My Axe Is Notched
Last Alliance of Men and Elves
Servant of the Secret Fire x3
Secret Sentinals x2

Árny (36)

Ugluk, Servant to Saruman x2
Mauhur, Patrol Leader x2
Uruk Hunter x2
Uruk Follower x2
Uruk Chaser x3
Uruk Runner x3
Uruk Seeker x3
Uruk Plains Runner x3
Uruk Foot Soldier x2
Ulaire Enquea x2
Many Riddles x2
Weary x2
Worry x2
Vengeance x3
Kill Them Now x2
Abandoning Reason for Madness”

Matthew Clemans
mattclemans@insightbb.com

http://www.dgma.com/content/default.asp?id=200

Holdwine The Real Creative Commons License 2002.11.27 0 0 21
Itt egy a Két Torony kiadásra épülő pakliötlet Joe Lewis tollából:

No Dawn for Men – Egy Két Torony blokk pakli

„Amikor először olvastam a Gyűrűk Ura trilógiát, mindegyik részben találtam legalább egy olyan hősies jelenetet, ami mély benyomást tett rám. A Gyűrű Szövetségében Frodó elkeseredett menekülése a Gázlóhoz, hogy megmeneküljön a fenyegető Gyűrűlidércektől arra késztetett, hogy még intenzívebben forgassam a lapokat. Tolkien látomásához híven a Szövetség blokk formátum mind a Szabad Népek, mind az Árny játékos számára felkínálta a lehetőséget, hogy megtapasztalja a keskeny határt a halál és a megmenekülés között, amit a Brúinen Gázlója jelentett a Gyűrűhordozónak.

Most, hogy előrehaladtunk a történetben, új veszély leselkedik Vasudvard birodalmából. Rohan lakói kiürítik Edorast és visszavonulnak történelmi menedékhelyükre, míg Szarumán, a Szabad Népek mézes-mázas szavú árulója felkészíti erőit egy halálos erejű támadásra. A Két Torony kiadásban te vezeted a Helm-szurdok elleni támadást.

A pakli Árny oldala erősen a helyszínek uralására törekszik. A központi lapok az Attack on Helm’s Deep és a Down to the Last Child, amik mindketten helyszínek uralására adnak módot az Árny játékosnak. A stratégia egy kicsit lassan épül ki, de ha egyszer kiépült, a Szabad Népek játékos egy kevés Alkony költségből felállított masszív Uruk hadsereggel találja magát szemben. A kártyák, amelyekkel ezt elérjük az Uruk-hai Mob és az Uruk-hai Marauder, amelyek eggyel kevesebbe kerülnek minden általad uralt helyszínért. Másodsorban, az új kedvenc Uruk-haim az Uruk Regular, ami eggyel csökkenti minden Uruk-hai költségét minden másik Uruk-haiért, akit meg tudsz mutatni. Mit jelent ez a Szabad Népek játékos számára? Sok-sok kegyencet, avagy „Nincs hajnal az ember számára”.

A Szabad Népek oldal a nem Gyűrű-sorsú hobbit témára épül, egy próbálkozás, hogy félrevezesd és frusztráld az ellenfeled. A paklival nem csak hogy többféle módon dobhatod el hobbitjaidat, de Szilszakáll (Treebeard), Gandalf és a Knocked on the Head segítségével többféle módon kaphatod vissza is őket! Tulajdonképpen Pippin és Trufa (Merry) gyakori verzióját javaslom ehhez a stratégiához, mivel el lehet dobni őket, hogy megszüntess egy közelharcot, amiben részt vesznek bármely Árny kultúra ellen, ami jobb, mint ha megszüntethetnél egy közelharcot pusztán Szauron orkok és Uruk-hai ellen. Amíg a hobbitokat eldobod a nagy szörnyek elől, a Vadász stratégia felépül, és nem lesz probléma kétszer mozogni!
Ezektől a csibész félszerzetektől az Árny játékos biztos görcsöt kap.

Gyűrűhordozó:

Frodo, Courteous Halfling
The One Ring, Answer to All Riddles

Kaland-pakli:

[1] Eastemnet Gullies
[2] Derndingle
[3] Golden Hall
[4] White Rocks
[5] Deep of Helm
[6] Caves of Aglarond
[7] Hornburg Causeway
[8] Ring of Isengard
[9] Fortress of Orthanc

Szabad Népek (32)

Gimli, Lockbearer (kezdő)
Merry, Learned Guide (kezdő)
Pippin, Wooly-footed Rascal (kezdő)
Axe of Erebor
Elven Sword
Ranger’s Sword, Blade of Aragorn
Shadowfax
Legolas, Dauntless Hunter x2
Stump and Bramble x2
Task Was Not Done x2
Aragorn, Wingfoot x2
Gandalf, Greyhame x2
Treebeard, Earthborn x2
Grown Suddenly Tall x2
Elven Brooch x2
Quick As May Be x3
Knocked on the Head x3
Warmed Up a Bit x3

Árny (32)

Down to the Last Child x2
Attack on Helm’s Deep x3
Uruk-hai Band x3
Uruk-hai Mob x4
Uruk-hai Horde x4
Uruk-hai Marauder x4
Uruk-hai Trooper x4
Uruk Regular x4
Ferocity x4”

Joe Lewis

mjlewi0@uky.edu

http://www.dgma.com/content/default.asp?id=196

Holdwine The Real Creative Commons License 2002.11.06 0 0 20
Elméletileg ma, gyakorlatilag a vámtól függ ...
Előzmény: Steve the Great (19)
Steve the Great Creative Commons License 2002.11.06 0 0 19
Ismét meglátogatom eme sebesen pörgő topicot ;-)

Nem tudja vki (aki ebben az esetben is gondolom Holdwine lesz), hogy Magyarországra mikor érkezik meg a TTT-kártya?

Holdwine The Real Creative Commons License 2002.10.24 0 0 18
Akkor neked tényleg érdekesek a foilok.
Előzmény: Steve the Great (17)
Steve the Great Creative Commons License 2002.10.24 0 0 17
Nem én. Ezidáig a dolognak inkább a gyűjtői oldalát ragadtam meg :-)
Előzmény: Holdwine The Real (16)
Holdwine The Real Creative Commons License 2002.10.24 0 0 16
Szépek :-) Gyűjtői értékük van. Nem jársz versenyre?
Előzmény: Steve the Great (15)
Steve the Great Creative Commons License 2002.10.17 0 0 15
Lenne egy láma kérdésem a foil-lapokkal kapcsolatban (ha jól tippelem, ezek a hologram-szerű színeket is tartakmazó lapok). Tehát a kérdés: Miért is jó, hogy vannak ilyenek?
Steve the Great Creative Commons License 2002.10.02 0 0 14
Ööö... természetesen nem gratülálok, hanem gratulálok
Előzmény: Steve the Great (13)
Steve the Great Creative Commons License 2002.10.02 0 0 13
Jó a fordítás, gratülálok :-) Egyébként ez a promo-dolog közben bennem is felötlött.
Előzmény: Holdwine The Real (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!