Keresés

Részletes keresés

jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 252
Van benne valami, a Bahn-nak egy nagy hátránya, hogy vagy egyenesen tud menni vagy 45° ban, igazán nem kötözködésből...:) de a hülye elhelyezkedésével együtt szerintem az egyeneshez jobban hasonlít, mint két 45 fokos ívhez. Aztán... lehet ha kész lesz sokkal jobb lesz mint az enyém, majd ha kész mind a kettő eldöntöm:)
Előzmény: DJ at3sz (251)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.21 0 0 251
Rákóczi sose lesz nyíl egyenes, mert alapvetően hülye az elhelyezkedése.
Előzmény: jóképességű (248)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 250
Lehet, hogy nekem nem esik le már sokadszor, akkor bocsi, de nem azt mondtad hogy minden indítás előtt át kell írnod valamit? Mert nekem nem, csak le ok-zni a hibát. De nem fogom Rád erőltetni...:P
--------------
Olyat lehet a váltó beállításainál, hogy mindenkori gyökről érkező irányhoz képest a másik irányba tereljen? Körüljárásnál megkímélne egy egész hétre beírt időkorlátos rejtvénytől, ami vagy összejön vagy nem (pl nem kapcsolná össze magát két vonat kocsija és indulnának el egyben a két mozdonyt otthagyva, stb...)
Másik: Lehet-e olyat, hogy jelzőtől függő váltó, de kocsiszínbeálló mindenképp szabad egyenes/kitérő jelzést vár és arra megy? Határ úton 42/52 es végállomását nem tudom még hogy fogom enélkül megoldani. Szerintem már rájöttem volna ha lehet véletlen, de azért egy kérdést megért...
Előzmény: toto92 (249)
toto92 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 249
Akkor ugyan az a módszerünk, nekem is 3.84 és nekem is hibaüzenettel indít :)
Előzmény: jóképességű (239)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 248
Igen Pest (és környéke akar lenni) Szentendrétől Ráckevéig illetve Budafoktól Gödöllőig, kb. egyenlőre:) nem annyira részletes mint a Tiéd, de majd lesz remélem, egyenlőre a nagy része csak vázlatszerű és pont ezért vannak olyanok amik jobban jöttek ki mint Nálad, pl nálam a Gellért tértől Újpalotáig nyíl egyenes a Rákóczi (illetve a Thököly) út nálad van benne egy s kanyar...:P és ha tovább építed félő hogy néhány arány nagyon nem jól fog kijönni, én ezért előbb építem meg vázlatosan az egészet, aztán majd csinosítgatom. Az a Sikló nagyon bejön, remélem az is letölthető lesz... :)
várom:)
Előzmény: DJ at3sz (244)
toto92 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 247
Remek, thx!

Akkor nekiállok valami komolyabb alkotásnak is :)
Előzmény: DJ at3sz (245)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.21 0 0 246
Viszont a Széna teret sehogyan se tudom kivitelezni :( Betolatós, halszálkás buszpu.
Előzmény: DJ at3sz (244)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.21 0 0 245
Én úgy szoktam, hogy a gyakran használt értékeket bemásolom egy txt fileba és utána csak copy paste. Egyszer írod be.

A zöld-sárga-Pirosra én is nehezne jöttem rá. Egyfajta lámpa csinálja csak.

A lámpa menüjében válassz a lámpák közt és az egyiknél a bekaríkázott részen lesz egy olyan, hogy: Light signal whit intermediate yellow phase. Ekkor "váltáskor" felvillantja a sárgát.

Elvileg lehet egyedi lámpápat israjzolgatni, de arra még nem jöttem rá, mely progival (ezt csak a 3.85-nél már). Viszont kellene, mert hülyén mutat az Andráskeresztes sorompó a várban :)))
Előzmény: toto92 (243)
toto92 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 243
Nnnnno, akkor már csak két láma kérdés, és egyelőre midnen magvan, amire kíváncsi vagyok :)

-A percenkéntet csak úgy tudom beállítani, hogy bepötyögöm egytől ötvenkilencig a számokat, vagy van egyszerűbb módszer is?
-Hogyna tudom elővarázsolni a sárga jelzést a piros-sárga-zöld lámpából? Most zöldről autmatikusan vált pirosra.
Előzmény: DJ at3sz (240)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.21 0 0 244
Közben haladtam azért. Moszkva tér alapjai. Sajnos az összekötő vágány kissé torz lett, hosszabb mint kellene, de ennyi "hibát" betudok Bahn sajátosságnak.

S a Siklo is jár már. Első járatom :D Persze még nincs megrajzolva rendesen a környezete, még várfalat, stb-t akarok hozzá. Utána akár publikálható is lesz egy pack-ban.

DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.21 0 0 242
Ez Budapest akar lenni? Nézegetten a Netz-eket, úgy Bp és környéke kötöttpályásai rajzolódnak ki kb.
Előzmény: jóképességű (227)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 241
jelenleg 84-est az ránázásre mindent tud ami a 83 ból hiányzott:) várom az oldalt...:)
Előzmény: DJ at3sz (238)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.21 0 0 240
Ugyanúgy Set time kell nekik, mint egy végállomási inditópontnak. Beállítod h percenként adjon zöldet és pl 25 mp után visszaváltson pirosra.
Előzmény: toto92 (237)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.21 0 0 238
Pár nap/hét s meglesz a domain-em. Oda majd kreálok egy aldomaint s cuccolok majd oda. Jobban visszakereshető lesz. Türelem.

Járműrajzoláshoz pedig Caredi c. programocskájuk való. Nem a beépített zoom2 zoom4 átrajzolgato Editorja a programnak. Bár azt se tudom, te hányas verzióját nyüstölöd a Bahn-nak?
Előzmény: jóképességű (236)
toto92 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 237
Nnno, buszrpobléma megolva. Elfelejtettem átpipálni közútra :)

Már csak a jelzőlámpás csomópontok rejtélyére kéne rájönni, mert hiába nézem a demo pályát, nem tudok rájönni a titkára, hogy kéne működnie :)

Van amúgy valahol tutorial a neten, hogy mit hogyan kell?
Előzmény: toto92 (235)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 239
Időnként váltson arra még én sem jöttem rá, de demo pályán sem láttam olyat nem vagyok benne biztos hogy lehet, csak olyat hogy jármű elhaladása után x idővel szabadot adjon. A demo pályákat érdemes megnézni hasznos lehet sok mindent onnan tanultam én is:) Az én verziómban inditás elött egy hibaüzenetet kell nyugtázni, ennyi csak:) (3.84-es)
Előzmény: toto92 (235)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 236
Ha megrajzoltad majd pályáznék rá:) Lánchíd meg a többi pesti jelkép uzg-ben van meg? Mert nekem meg ehhez nincs türelmem, hogy rajzolgassak, ha lehet elkérném az ilyeneket ( jokepessegu@vipmail.hu ) aztán majd egyszer meghálálom:) lehet úgy járművet rajzolni, hogy ne csak a zoom2-es hanem a zoom1-es grafika is változzon? mert én egy hajót átrajzoltam Kisföldalatti nosztalgiának pár óra alatt, aztán jön a deák téren a hajó, ha ráközelítek nagyon takaros kis nosztalgia lesz belőle. Itt hagytam abba a jármű rajzolgatást. UZG-t mivel lehet rajzolni? találtam már pár programot ami elvileg arra való de a működésére még nem jöttem rá:(
Előzmény: DJ at3sz (234)
toto92 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 235
Basszus, ez lehet a probléma! :) Meg is nézem mindjárt.

Akkor már csak arra kéne rájönnöm, hogyan tudok lámpás csomópontot csinálni. Mert vagy minden lámpa zölden világít, vagy mindenkinek piros van, köztes állapotot még nem sikerült elérnem :D

A 188-as hozzászólásban van azt hiszem. A bahn.ini-ben kell egy sorban a számot eggyel magasabbra átírni, minden indítás előtt.
Előzmény: jóképességű (233)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.21 0 0 234
Persze átszerelni is tud egyik járműfajtából a másikba. Most a River ride-os városnéző vizibuszt próbálgatom. A csobbanás helyére egy data change point s úszik szépen a dunán. Már csak egy járművet kellene rajzolnom hozzá. :)
Előzmény: jóképességű (233)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 233
Melyik megoldásra találtál rá? Minden indításnál újratelepíteni? Mert ha igen, akkor küldök egy verziót, ami újratelepítés nélkül korlátlanul működik, ha szeretnéd. Busz ügyben pedig, az ugye megvan hogy az a pöttyös a közút? és természetesen ilyen legyen a kocsiszín/garázs is. És a jármű adatlapján van egy olyan, hogy őt milyen járműnek használod, milyen közlekedésre alkalmas. Sínen vízen vagy közúton. Itt a közút legyen bepipálva, különben hibaüzenet hogy elfogyott a vágány/víz és nem indul el. Alapvetően ez úgy marad, ahogy legutóbb használtad, tehát ha csinálsz egy villamost, utána egy buszt, akkor a busznál az sin marad és fordítva. Szerintem ez lehet a baj. Ha így sem működik akkor tegyél fel egy printszkrínt a jármű adatlapjával, a hibaüzenettel és a pályával, aztán okoskodunk tovább:)
Előzmény: toto92 (232)
toto92 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 232
Közben a topikban láleltem egy megoldásra, amivel működni látszik :)

Azt viszont tudja valaki, hogy mi kell egy busz útvonalhoz? Valami baja van a pályával állandóan...
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.16 0 0 231
Jah hát ez ilyen. Hmm megnézem előbb nekem, most mit csinál. A legutolsó 3.85-ös verzió 60 napja már lejárt.
Előzmény: toto92 (230)
toto92 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 230
És privát e-mailben? :)

Igazából az a bajom a progival, hogy még belföldön se rendelek szívesen onlány. Hát még a messzi Dójcslándból :) Jobb szeretek bemmenni boltba, megfogni a dobozt, leemelni, megnézni, megtapintani és úgy megvenni. De ez egyéni probléma :)
Előzmény: DJ at3sz (229)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.16 0 0 229
Van egy trükkje, amivel serial nélkül is használható és anno itt a Bahn-os userek közt körbe is ment, de sztem nem lenne etikus privát fórumra beírnom. Bár nem tudom.

Most viszont leálltam az építéssel. Ilyen rapszódikus nállam. :)
Előzmény: toto92 (228)
toto92 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 228
:O

Egy ideig szórakoztam a freeware verzióval. Buszt valahogy sosem sikerült építenem, de a villamosokkal elvoltam. Aztán lejárt a 30 napos korlát :D Mindenesetre le a kalappal. Ha egyszer valahogy hozzájutok egy teljes verzióhoz, akkor a terveim között szerepel nekem is egy Budapest-térkép építése, igaz, a '70-es évek beli hálózattal :)
Előzmény: DJ at3sz (225)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.09 0 0 227
Én itt tartok, kevésbé részletes (egyenlőre) de több minden megvan már:



Előzmény: DJ at3sz (225)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.01.09 0 0 226
Elkészült a Lánchíd is. :D

Nagyobb méretben.
DJ at3sz Creative Commons License 2010.01.08 0 0 225
Nah mindegy, gondolom úgyse nézi senki de pár képet tolok. :)) Anno egész jól felépítettem pest 1/3-t, de winyó elszált, így kb minden és évekig rá se bagóztam a játékra. Most előszedtem kb fél éve újra s nekiláttam a dolognak újra. Belváros már kezd alakulni, persze még épületek nélkül... Pár objektum azért már megrajzolás alatt van.

Kialakulóban lévő Deák tér.











Ferenciek tere is elnyerte legalább a végleges helyét. Majd épületrajzolgatás kell még egyszer... + Metró.











Roosevelt tér félig kész Lánchíddal.











Itt tartok jelenleg:
DJ at3sz Creative Commons License 2010.01.08 0 0 224
Huh de rég voltam erre. :))

Látom pang....
PalM23 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 223
Hogyan lehet járműveket átszínezni,  szerkeszteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!