Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2024.07.17 0 0 57242

Szuper.

A terv szerint jovo honapban atmegyunk Malajziabol.

Előzmény: bkkcharlie (57241)
bkkcharlie Creative Commons License 2024.07.16 -1 0 57241

Szárazföldi határon is ezt adják már.

Előzmény: W.L. (57240)
W.L. Creative Commons License 2024.07.16 0 0 57240

Szarazfoldi hatarokon is ezt adjak mar, vagy csak a reptereken?

Előzmény: bkkcharlie (57238)
bkkcharlie Creative Commons License 2024.07.12 -1 2 57239

Ritkán nézek be a fórumba, de azért úgy érzem, erre illik reagálnom. Köszi a részletes beszámolót, szerintem mindenkinek hasznos.

 

A Bangkok Charlie túrák programját én magam állítom össze mindig, nincs semmiféle előírás, felsőbb hatóság, aki ránk kényszerítene bármiféle megállókat. :) Egyébként én magam is nagyon utálom egyes irodáknál, amikor vásárlás miatt teljesen feleslegesen megállnak helyeken - Bangkok városnéző túráknál ez a Gems gallery szokott lenni, ami náluk természetesen sosem szerepel programban. Amúgy a vietnamiak szoktak ezzel a legjobban bosszantani, annyira felesleges és átlátszó helyeken hagyják ott az utasokat akár egy órára is, ahol a többség természetesen nem vesz semmit (pl. latex paplan shop :)).

 

A kókuszfarm az úszó piac közelében szerintem egy érdekes és jó hely, ezért van benne a programban. Nemcsak azt lehet látni, hogyan készül a kókuszcukor, vagy mi mindent készítenek még kókuszból, hanem bele lehet pillantani a vidéki thaiok életében. Gondolom, az idegenvezető "kislány" felvitt a lábakon álló házba, ami nekem egy mini néprajzi múzeum, annyi minden van benne és annyi történetet el lehet mesélni a thai életről, kultúráról. Mondjuk ezért is jó magyar idegenvezetéssel menni, mert sokkal több infót kap az ember. Ti angolul kértétek a túrát, ezt is tegyük hozzá a teljesség kedvéért, ez sajnos még abban az esetben is nyelvi korlátot jelent, ha a legjobb idegenvezetőm volt veletek - a thai feleségem :). 

Előzmény: moonwalkr (57179)
bkkcharlie Creative Commons License 2024.07.12 -1 0 57238

Mai bejelentés szerint július 15-től lesz 60 napos pecsét a határon. Pontosság kedvéért ez nem turistavízum, hanem vízummentes belépés, de országon belül lehet hosszabbítani egyszer 30 nappal.

Előzmény: Traveller00 (57232)
fornit1 Creative Commons License 2024.07.12 0 0 57237

Állítólag 07.15-től jön a 60 napos pecsét.


 

 

Előzmény: Traveller00 (57232)
dodive Creative Commons License 2024.07.12 0 0 57236

BKK - USM - BKK. Viszont most is ránéztem és visszakerültek az árak. Mivel tegnap egy kisebb szívrohamom volt emiatt, azt hiszem meg is veszem ma a jegyeket.

Egyébként mióta nézegetem a járatot valóban csak felfelé mozgott az ár.

Előzmény: Traveller00 (57235)
Traveller00 Creative Commons License 2024.07.12 -1 0 57235

Igen, felfelé változnak. Honnan hova repülnétek országon belül?

Előzmény: dodive (57234)
dodive Creative Commons License 2024.07.11 0 0 57234

Tudja esetleg valaki, hogy a Bangkok Airways árai hogyan változnak? Mert a nekem kellő dátumra (március közepe) eltűntek a web promo, a legolcsóbb, árak. Csak a két drágább kategóriát látni.

Esélyes, hogy később ez visszakerül?

Traveller00 Creative Commons License 2024.07.07 0 0 57232

A májusban beharangozott 60 napos turistavízum továbbra sem lépet életbe, érkezésnél 30 napot kapunk az útlevelünkbe (a konzuli szolgálaton szereplő információk helytelenek).

pannn Creative Commons License 2024.06.24 -1 0 57231

akkor jól emlékeztem

Előzmény: COOP (57230)
COOP Creative Commons License 2024.06.23 0 0 57230

ott láttad :)

Előzmény: pannn (57227)
pannn Creative Commons License 2024.06.23 0 0 57229

Mostanaban eleg sok joaras jegyet latok kelet fele de sajnos nyugat fele alig.

Előzmény: cassano711 (57228)
cassano711 Creative Commons License 2024.06.23 0 0 57228

Igen, néha tényleg "békebeli" (=Covid időszak előtti ) árakat látok, pl. most is van egy Air China jegy, igaz MXP-ről. MXP - TPE 346  cakk-pakk, feladott poggyász benne, Shanghaiban átszállás.

Előzmény: pannn (57225)
pannn Creative Commons License 2024.06.20 0 1 57227

Tok veletlenul lattam meg, mar nem emlekszem pontosan hol, talan a fly4free oldalon.

Előzmény: Zs... (57226)
Zs... Creative Commons License 2024.06.20 -1 0 57226

Hm, pont erre az időszakra vadászok jegyet, és éppen arrafelé már egy jóideje, de én nem láttam semmi ilyesmit. Na majd figyelek ilyesmi kombinációkat is.

Előzmény: pannn (57225)
pannn Creative Commons License 2024.06.20 0 1 57225

Foszezon, december utolso ket hete es januar elso ket hete amit en neztem. A kinai tarsasagoknak koszonhetoen nagyon jo arak vannak kelet fele csak sajnos nem nagyon mennek LATAM es afrikai orszagokba.

Előzmény: Zs... (57224)
Zs... Creative Commons License 2024.06.20 0 0 57224

Hát, az egyenesen parádés. Mikorra lett volna ennyiért?

Eddig nem jutott eszembe hogy így nézzek jegyet abba a régióba, szóval köszi a tippet!

Előzmény: pannn (57223)
pannn Creative Commons License 2024.06.20 0 0 57223

Igen, BP-Taipei Air China és Taipei-Auckland Southern mindennel együtt kb 260/fő lett volna. Ez meg nem rossz.

Előzmény: Zs... (57222)
Zs... Creative Commons License 2024.06.20 0 0 57222

Mármint China Southern TPE-(CAN)-AKL? És annyira jó áron volt hogy még a ~160 ezres BUD-TPE Air China ráhordó is belefért volna?

Előzmény: pannn (57221)
pannn Creative Commons License 2024.06.19 0 0 57221

Ezzel a kombinációval lett volna nagyon jó áron jegy Auckland-ba, de már elengedtem.

Előzmény: Zs... (57220)
Zs... Creative Commons License 2024.06.19 0 0 57220

Ezt nem biztos hogy értem. China Southern Taipeiből? Hová? Onnan nem csak a hubjaiba repül? Akkor már miért nem innen mentek rögtön China Southernnel? Amúgy Air China szerintem nem nagyon szokott törölgetni, és ha tényleg ráhordónak kellene Taipeibe (esetleg China Airre), én nem aggódnék miatta.

Előzmény: pannn (57197)
Zs... Creative Commons License 2024.06.19 0 0 57219

Hát nem tudom, legutóbb épp check in zárásra estünk be, vagyis indulás előtt 1 órával, és mire besétáltunk a kapuig, még a beszállítás sem kezdődött el, pedig nem volt késés. Szóval nem feltétlenül kell ehhez több óra. Persze kettőt azért én is hagynék rá minimum, illetve ha aznap repülök vissza valahonnan akkor inkább kicsit többet.

Előzmény: szofi762 (57215)
dodive Creative Commons License 2024.06.17 -1 0 57218

Köszönöm a látnivaló tippeket! Jegyzetelek mindent amit írtok, nagy segítség!

Tavaly júniusban voltunk Abu Dhabiban, talán bírni fogjuk itt is a meleget:)

A Si Lom megálló közelében foglaltam szállást és van medence:)

Előzmény: szofi762 (57214)
dodive Creative Commons License 2024.06.17 0 0 57217

Multicity keresésre elég horror árakat kaptam, ezért gondoltam, hogy inkább külön veszem meg a jegyeket. Én is alapból 3 órát tippeltem minimumra. Akkor eszerint keresem majd a járatot, köszönöm!

Előzmény: moonwalkr (57213)
moonwalkr Creative Commons License 2024.06.17 0 0 57216

Hát a 3 órát nem mertem beírni, de én is jártam már úgy, hogy 3 órás időtartalékkal értünk ki a Suvarnabhumira és azt hittük, hogy fúúú mi az istent fogunk mi csinálni ezzel az idővel, aztán annyian voltak, hogy mire a checki-inen, meg a nadrágszíjlevevős biztonsági kűrön, meg mittudoménmin még átastünk, éppen koppra értük el a kaput a beszállításnál, örültünk, hogy még egyet pisilni tudtunk.

 

Szóval megesik, igen, hogy nehéz átjutni a folyamatokon és igen, 50 perces, meg 1 órás átszállásokat biztosan nem vállalnék be BKK-ban.

Előzmény: szofi762 (57215)
szofi762 Creative Commons License 2024.06.17 0 0 57215

Mi kb. pont 3 órával korábban érkeztünk és kevesebb mint  fél óránk maradt a beszállásig mire mindennel végeztünk. Nekünk a 2 óra nem lett volna elég. Tényleg óriási a reptér,  mire eljut az ember egyik végéből a másikba az már önmagában fél óra.  És igen ha fel kell venni a csomagot akkor lehet kint van 5 perc alatt de lehet vársz 20 percet mire rákerül a  szalagra. Aztán mehetsz újra feladni, beállnia sorba. Az egyik járat érkezése és a másik indulási időpontja közt és nem kockáztatnék 3 órával kevesebbel. 

Előzmény: moonwalkr (57213)
szofi762 Creative Commons License 2024.06.17 0 0 57214

Szia, mi idén voltunk először Thaiföldön, február utolsó hete +március első hete. Október elején vettem meg a jegyeket a Qatarnál és 290 000 körül volt / fő, dohai átszállással. Szerintem jó áron vetted.  

 

Az idő mondjuk tökéletes volt, feltéve ha szereted a 36-38 fokot és a tűző napsütést.... Leginkább csak árnyékban lehetett kibírni. Bangkokot borzasztó füllesztőnek találtuk, elsőre sokkoló volt. Reggel 6kor szállt le a gépünk és már akkor arcul csapott a meleg. A város mindenképp megér 4 napot, de mi úgy tapasztaltuk hogy itt nem lehet reggel 9-től este 6-ig tolni a városnézést. Én ezt még egy városban se tapasztaltam, nyomasztó volt a hőség és a rossz levegő. Rengeteg a látnivaló, de pl. a Királyi palotában reggel 9-re szólt a jegyünk és délben nem azért jöttünk ki mert már mindent láttunk hanem mert elviselhetetlen volt a tömeg és a meleg.... (ettől függetlenül nem szabad kihagyni, egy csoda!)  Mi 3 teljes nap után menekültünk a városból, pedig látnivaló lett volna még, ha visszamennék inkább 2 nap az elején és 2 nap a végén, így osztanám el. És sokat segített hogy a szállodának volt medencéje!

Közlekedésben remekül működött a MRT és (BTS) Skytrain, taxizni egyszer sem taxiztunk Bangkokban . Használtuk a  hajós közlekedést is a nagy folyón is és a kis csatornán is.

Ez volt a kedvenc bangkoki napunk:  Elmentünk a Wat Sakethez a kis hajóval ami a kis csatornán megy végig, egyszerű és olcsó tömegközlekedés, nagyon élveztük, a  Nana Pier-től  Panfa Leelard állomásig, (Pranatumnál át kell szállni, nem emlékszem pontosan mennyi  de messze a legolcsóbb közlekedési mód) . A Wat Saket első szintjéhez egy kis őserdős parkon keresztül mész fel, nagyon hangulatos, egy mini oázis a városban. Aztán persze fel kell gyalogolnia tetejére de megéri!  Innen átsétáltunk III Rama király szobrához és a mögötte lévő területen (Rattanakosin Island) barangoltunk, érintve a Ratchanatdaram Worawihan /Loha Prasat, Wat Suthat, Wat Ratchabophit... stb templomokat, rengeteg van,  kisebb nagyobb. A Loha Prasatot mindenképp kiemelném, csodaszép, fel kell sétálnia  legtetejére és pazar 360 fokos körpanoráma tárul a  városra illetve a 37 aranyozott  tornyot is egész közelről lehet így megcsodálni. Bónusz: Alig volt itt valaki, rajtunk kívül kb. 4-5 ember. Míg a fekvő buddhánál, a Wat Arunnál brutális tömeg. Lesétáltunk a Tha Thian piachoz, majd a mini komppal át a Wat Arunhoz. Nem tudom mi a neve de 5BHT-ért 5 perc alatt átvisz a túlpartra és kiszállsz a Wat Arun lábánál. Innen meg a nagy folyón - Chao Phraya River - vissza a Sathorn kompkikötőhöz ahol aztán metróvonal is van a további közlekedéshez. 

Fontos: Agyonklimatizált a metró. 40 fokból bemész kb a 16 fokba. Nem árt ha van egy pulcsi vagy legalább egy kendő nálad.

 

Bangkokból mi a Bangkok Airways-szel repültünk Phuketre. Novemberben foglaltam, 1810 BHT volt egy jegy (egyirányú), ebben benne volt egy feladott poggyász, ingyenes ülőhely választás és meleg étel + süti, ital az egy órás úton. Nagyon tiszta, kényelmes, pontos járat volt. Phuketen várt a taxi ami Khao Lakra vitt. Ott voltunk 4 napot, egy csoda volt a szállodánk: Khaolak Merlin Resort, mintha egy dzsungel közepén lettünk volna. A szobánk, a part, az ellátás, az egész környék és  itt töltött idő csillagos 5-ös. Khao Lak nagyon kis nyugis résznek tűnt, nem volt erős éjszakai élet, viszont gyönyörű partszakaszok vannak, és van egy szuper nagy éjszakai piaca remek kaja lehetőségekkel. És persze egy cunami múzeum is van itt is meg elefánt rezervátum is.

Innen taxival mentünk át Krabira (Ao Nang) 2 éjszakára. Hát, inkább maradtunk volna Khao Lakon..... Nekünk csalódás volt Krabi, tömegturizmus mindenütt, ez már a szállodánál is érezhető volt, a partra szó szerint ömlik a tömeg. A Railay beach gyönyörű környezetben van ez nem vitás, de az a tömeg.... és a part hemzsegett a medúzáktól, a Hong szigeten szintén. Este azért nagyon kis hangulatos a hely, sok bár, élő zene és minden más ami eszedbe jut. Érdekes volt ezt is látni de minőségben és élményben Khao Lak messze verte Krabit, persze ki mnit keres.

 

Krabi városából aztán az Air Asiával repültünk vissza Bangkokba. Ez elvileg olcsóbb mint a Bangkok Airways de nagyon fapados, nincs benne se csomag, se semmi. Gyakorlatilag a végén többe is került. 

Röviden ennyi. Visszafele már hozzászoktunk a meleghez így Bangkok sem volt annyira megterhelő mint az első napokban. De azért én mindenkinek javaslom hogy foglaljon olyan szállást ahol van medence! 

Ez a két szálloda nekünk bevált: Aira Hotel Soi Sukhumvit11 - BTS Nana megálló és a visszaúton: The Salil Hotel Sukhumvit 57 - BTS Thon Lor megálló.

 

Ugyanarra a reptérre érkeztek vissza ahonnan a hazafele járat indul? Mert mi pl Krabiból Dong Mueang reptérre érkeztünk nem a BKK-ra. Ha újra fel kell adnia  csomagot akkor minmum 3 óra, de inkább 4. És ugye mi van ha késik a gép…

Előzmény: dodive (57207)
moonwalkr Creative Commons License 2024.06.17 0 0 57213

Azt akkor nem kérdezem, hogy miért nem vetted meg egyben codeshare-ben a jegyet, mert ha az egyik már megvan, a másik már nincs, akkor ezen már nemigen lehet változtatni. Bár lehet egy próbát megér, hogy foglalsz a Bangkok Airnél és lelevelezed velük, hogy melyik járathoz kell illeszkedjen a jegyed.

 

Az eredeti kérdésre visszatérve. A szabály itt is igaz: 2 órával indulás előtt légy kinn a reptéren. Ergo intézd úgy, hogy 21:40-re BKK-ban légy, esetleg kicsit előbb se baj, a bkk-i reptér óriási és a check-ineknél is láttam már tumultuózus jeleneteket. 

Ami a bőrönd kivesz-visszacsekkol kört illeti, ezért sem lett volna baj az egyben vett jeggyel (még egy indok, hogy rákérdezz a Bangkok Airnél). Egyébként mivel nincsenek összedrótozva a jegyek, hanem tök függetlenek egymástól, Samuin, ahol egyben lehet becsekkolni, nem fogják látni Neked, hogy de Te mész tovább, bár egy kedves próbát ez is megér a check-inesnél. A kocka, alapértelmezett folyamat igen az, hogy leszállsz a domestic-en, kiveszed a bőröndjeidet, átmész az international-re, ott meg becsekkolod.

Előzmény: dodive (57212)
dodive Creative Commons License 2024.06.17 0 0 57212

Szia! 
Semmi probléma, az sokkal fontosabb :)

Köszönöm a címet. Akkor majd kint tájékozódunk melyik a szimpatikusabb.

Közben meg lett a BKK jegy is. Viszont a Samui jeggyel kapcsolatban lenne kérdésem. Hazafelé 23:40-kor indul a gépünk. (remélem ez így is marad). Mikorra lenne célszerű visszaérnünk Bangkokba? Van feladott csomagunk is, azt fel kell venni, feladni újra, stb.

Előzmény: moonwalkr (57211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!