Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 20 perce 0 0 57133

Esetleg ez, vagy ennek barmi uj valtozata is erdekes lehet:

 

https://moly.hu/konyvek/national-parks-in-thailand

 

Ebben az osszes park benne van, de thai kiadvany leven inkabb a tajra koncentral mint elovilagukra.

A nemzeti parkok bangkoki kozpontjaban ingyen kaptam, talan van ujabb kiadasa is.

Előzmény: W.L. (57131)
W.L. Creative Commons License 7 órája 0 0 57132

Szoval a park 2 fo reszbol all.

A kisebb resz a viztarozo/to korul, ott van a legtobb helyi turista. Ez a resz szamomra teljesen erdektelen volt.

 

A park nagyobb reszen van ugye az egy ut a hegyre.

A bejarottol par km-re van egy kempinghely ott satoroztam. Van kajalda is. A komolyabb helyi fotosok es madaraszok is itt satoroztak. Innen gyalogolni lehet fel es le az ut nenten, amirol itt-ott agaztak le osvenyek, inkabb jelzes nelkul.

Napkozben ide is jott sok thai turista, de ok tobbnyire megallas nelkul felautoztak az hegyre az ut vegen.

Egyszer felstoppoltam oda, onnan volt 1-2 jelzett osveny vizesesekhez, de allat kb nulla. Viszont kesve szirkulet fele leatopoolva az utolso kocsival lattak facanokat es ami legerdekesebb eletem egyetlen szerojat. Utobbit nagyon ritkan latni, a taborhelyen egy that madarasz mondta is, hogy o 17 eve jar a parkba de meg soha nem latta.

A taborhelyen egyik ejjel elefant is jart (lattuk) illetve az osvenyen lattam a ritka Fae muntyakszarvast is.

Talan voltak majmok is de azokra mar nem emlexem.

A lennti taborhelyen volt egy angolul jol tudo Jacky nevu ranger is, o kb mindent tudott a parkrol. Penzes japanok fizettek, hogy fotozzon nekik madarakat, igy gondolom nemigen erdekelte volna, hogy turistakat vezetgessen, de az infoknal tarhaza volt.

Előzmény: Zs... (57130)
W.L. Creative Commons License 11 órája 0 0 57131

A legjobb:

https://moly.hu/konyvek/stephen-elliott-gerald-cubitt-the-national-parks-and-other-wild-places-of-thailand

Nem ajanl konkret turakat de leirja milyen allatok vannak a parkok mely reszein, neha nem tiristas reszeket is emlitve.

 

A tobbi valasz kesobb, most dolgom van.

Előzmény: Zs... (57130)
Zs... Creative Commons License 25 órája 0 0 57130

Úgy látom hogy nem igazán, autóval visznek kb végig ugyanazon az úton, max egy-egy kisebb séta, meg a tavak környékén keresik az állatokat. Legalábbis a honlapjukon lévő leírás szerint. Ennek meg így nem látom túl sok értelmét.

Akkor te végigsétáltál azon az úton? Hány napot voltál? Milyen állatok voltak? Gondolom bent is sátraztál akkor.

 

A könyvekben ajánlott túraútvonalak vannak? Neten valóban elég szegényes az info ilyesmikből. Konkrét könyv ajánlást köszönettel veszek.

Előzmény: W.L. (57129)
W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 57129

Egyedul.

Rangerrel valoszinuleg tehetnetek hosszabb turakat is a parkban, de az alighanem koltseges mulatsag lenne.

En Thaifoldon soha, egy nemzeti parkban nem turaztam vezetovel. A thaiokat ismerve alighanem leginkabb vizesesekhez kalauzolnanak el, mert a thai turistak azokert vannak oda.

 

Amugy az orszag nemzeri parkjairol tobb igenyes konyv is kaphato, amiket en gyakran hasznosabbnak talaltam a neten levo infoknal.

Előzmény: Zs... (57128)
Zs... Creative Commons License 1 napja -1 0 57128

Köszi, rangerrel mentél vagy egyedül?

Előzmény: W.L. (57127)
W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 57127

KK-ban a turalehetosegek minimalisak.

Egy ut visz fel a parkon at egy hegyre, arrol agazik le 1-1 osveny itt-ott. Egyik sem hosszu.

Ennek ellenere Khao Yai utan a legjobb parknak talaltam allatokat latni.

 

KL-ben nem jartam.

Előzmény: Zs... (57126)
Zs... Creative Commons License 2 napja -1 0 57126

@W.L.

Ha jól emlékszem voltál a Kaeng Krachan NP-ban. Emlékszel még esetleg hogy milyen túrákat csináltál ott?

Illetve Kho Laem NP-ban voltál?

Saka26 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 57125

Köszönöm, így azért már sokkal nyugodtab, könnyebb a foglalás 😊

Előzmény: moonwalkr (57123)
szkati Creative Commons License 2024.03.05 -1 0 57124

Malajziából még sokkal egyszerűbb. Összejöttünk egy olyan házaspárral, aki onnan jött. Bangkok messzebb van.

Előzmény: COOP (57121)
moonwalkr Creative Commons License 2024.03.05 -1 0 57123

Hazafelé nekünk is ez a 2 órás átszállási idős változat van.

Amikor mi repjegyet foglalunk, ez a legrövidebb idő, amivel még repjegyet el szoktunk fogadni (a légitársaságoknál az elméleti minimum 50 perc). Ez egyszerre elég kényelmes, de elég pörgős is. Mondjuk egy csomó késési faktor kiesik (jégtelenítés, hó, tudomén), de persze számos bejöhet a képbe. 

Ha végig ugyanattól a légitársaságtól van jegyed, akkor no para, nem fognak otthagyni, még késés esetén se.

Előzmény: Saka26 (57122)
Saka26 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 57122

Köszi! Valőszínű,hogy majd én is a hosszabb utat fogom választani.

Visszafelé viszont csak kb 2 óra van az átszállásra Peking - Budapest vonalon,attól viszont félek,ha kcisit késik is a repülő,lesz-e elég időnk rá.

Előzmény: moonwalkr (57117)
COOP Creative Commons License 2024.03.04 0 0 57121

szerintem is! Ezért nem költüzünk oda, majd egyszer ha simán Bangkokból megyünk oda.

Előzmény: szkati (57120)
szkati Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 57120

Ahhoz azért messze van, mert speed boottal is vagy 3 óra( na meg nem két fillér). Elég lesz nektek Krabiról Lanta, mert az sem két perc.

Előzmény: COOP (57119)
COOP Creative Commons License 2024.03.04 0 1 57119

Krabira jövünk vissza Laoszból és Lantáig vagyok hajlandó menni lakni. Lipere lehet csak áthajózunk meg vissza egy napra.

Előzmény: szkati (57118)
szkati Creative Commons License 2024.03.04 0 0 57118

Lanta is nagyon jó hely, ott is 2x voltunk, nagyon szerettük.Picit macerás odajutni, de megéri. Onnan viszont érdemes áthajózni speed boottal Lipére. Az odavezető tengeri út volt eddigi életem legszebb élménye!

Előzmény: COOP (57114)
moonwalkr Creative Commons License 2024.03.04 0 0 57117

Két hét múlva pont így megyek, csak nem Krabira, hanem BKK-ba.

De az árkülönbség olyan meggyőző volt, hogy nem latolgattam, belevágtam.

Semmi kétségem afelől, hogy a 10+5 óra sokkal kényelmetlenebb lesz, mint az Emirates/Qatarral megszokott 6+5. Ez most egy színtisztán gazdasági döntés volt, azaz a kényelem és az ár csatájából most az utóbbi győzött.

De rengetegen vannak, kik busines jeggyel utaznak, ami tisztán kényelmi döntés.

 

Így Neked is azt mondom, hogy itt nincsenek objektív észérvek. Magadnak kell eldöntened, amit kérdeztél, hogy a kényelem, vagy az ár a fontosabb és mennyivel.

Előzmény: Saka26 (57116)
Saka26 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 57116

Sziasztok!

Thaiföld - Repülőgép.

Találtam olcsóbb,viszont sokkal hosszabb repülőutat Krabiba,ami azt jelenti,hogy Budapestről Kína,majd Kínából Krabi,ez majd 24 órás út összesen. Ment már így valaki,vagy érdemesebb a rövidebb,viszont drágább utazást választani?

681109 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 57115

köszi mindenkinek!

újabb kérdés:

érdemes - már ha lehet egyáltalán - Siem Reapből - Tratba repülni (várakozási idő, csomagok, stb.), vagy kb. ennyi idő alatt levisz minket bérelt kisbusz is? 

Vagy repülni inkább csak hazautazáskor Tratból BKK-ba - vagy azt is inkább kisbusszal? (6 fő)

COOP Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 57114

Ko Chang egy jó hely, szóval menjetek. Mi Lantán nem jártunk eddig, jövő télen azt nézzük meg Laosz után :)

Előzmény: 681109 (57110)
szkati Creative Commons License 2024.03.03 -2 0 57113

White sand beach. Csodás rész, kisgyerekeseknek is ajánlott, mert lassan mélyül. De egyébként is Chang egy nagyon jó hely. 2x4 hetet töltöttünk itt, és nem unatkoztunk egyáltalán. Tratig mentünk repülővel, onnan komppal. Amit mi nagyon élveztünk, az a Changot körülvevő partszakaszok, ahová a sziget végéről induló hajókkal lehet eljutni. Már az első állomáson érdemes megállni, mert térdmagasságban úsznak a halak, snoryhoz a legjobb  hely.

Amire viszont figyelni kell, hogy itt azért nem lehet úgy motorozni, mint az egyéb szigeteken, miután sok a váratlan kanyar. Sok bekötözött lábú és kezű embert láttunk. amit ezeknek az áldozatai.

Sok az isteni és kicsi kajálda. Lehet válogatni, mindegyik finom, és nem drága. Egyszóval csak javasolni tudom!

Előzmény: 681109 (57110)
moonwalkr Creative Commons License 2024.03.03 0 0 57112

A belépés nem ördöngös, csak kicsit fapad

Megérkezés

2 fénykép

Kis nyomtatvány kitölt

30 dolcsi leszurkol

Kis ablakon bead, mosolyog, Welcome to Cambodia

Itt találsz hivatalos leírást

 

Ez pedig a kitöltendő form

 

 

Ezen kívül van egy előre váltható e-visa is, de ennek 3 nap az átfutási ideje. Itt látod a részleteket.

Előzmény: 681109 (57111)
681109 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 57111

ja és ha Siem Reapből kocsival megyünk le, akkor van valami extra tudnivaló a határátlépésről?

igazából a Kambodzsába való bejutás is érdekelene, mert eddig csak repültünk

a határon csinálnak vízumot, mint a reptéren v, előre kell intézni?

681109 Creative Commons License 2024.03.02 -1 0 57110

3 hete itthon vagyunk, kezdődnek az elvonási tünetek - úh. már a következő utunkon agyalok

Koh Chang valahogy mindig kimaradt...

ajánlanátok olyan partszakaszt, ami jan-febr. elég széles homokos és van a parton szállás?

mert ahogy a képeket nézegettem, elég sok helyen nagyon keskeny a part v. sziklás..

maeve28 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 57109

2023ban májusban voltunk Thaiföldön,de nem ezekben a régiókban.Bangkokban meleg volt. éjszaka záporokkal.

Előzmény: Traveller00 (57107)
Peteri78 Creative Commons License 2024.03.02 -1 0 57108

Szia!

 

Sajnos nincs tapasztalatom a májusi időpontra. Mi még akkor nem utaztunk Thaiföldre.

Talán lesz itt a fórumon valaki aki tud információval szolgálni számodra.

 

Üdv.P

Előzmény: Traveller00 (57107)
Traveller00 Creative Commons License 2024.02.29 0 0 57107

Ko Lantát mennyire ajánlod májusban ?

 

Az interneten elég ellentétes infók, egyes helyeken algásodást írnak erre a hónapra illetve egyre több esőt. Tudomásom szerint ez még a száraz évszak...

 

Másik Ko Kood lenne, de hosszabb időre horror áron vannak a szállások ott, Ko Lanta árban jóval barátságosabb..

Előzmény: Peteri78 (57103)
zalan98 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 57106

Rendben van a cég. 2020 februárjában kb 10 napon belül visszautalták a jegyeim árát.

 

Most is velül vagyok kint, az átszállás egyszerű (ha nem belföldi) mert általában az E terminál érkeznek és onnan is indulnak a nemzetközi járatok.

 

A kaja, pia ok. Sör, bor is van.

Előzmény: moonwalkr (57104)
Zs... Creative Commons License 2024.02.27 0 1 57105

Feltételeztem hogy tudod mi a különbség egy LCC és egy legacy között, szóval erre nem tértem ki. Ha esetleg mégsem, szólj és pótolom ;o)

Ezért kérdeztem hogy mire vagy kíváncsi. Amikor én mentem velük pontosak voltak, ami nyilván nem garancia arra hogy bármikor máskor is azok. Az ellátás kb éppen ugyanolyan mint bármelyik másik légitársaságnál. Repülős kaja, nyilván nem egy gasztronómiai élmény, de a célnak megfelel. A Tsingtao a gépen is pont ugyanolyan jó mint bárhol Kínában, vagy Kőbányán. A személyzet kedvességét bocs de nem tudom megítélni, számomra abszolút irreleváns ;o) Kiszolgálnak, megintcsak éppen ugyanúgy mint bármelyik másik légitársaságnál. Pekingben a beléptetés kissé káoszos, öngyújtó ne legyen nálad, a power banken meg legyen rajta hogy pontosan mekkora, különben elveszik. A terminálon qrva hideg van, erre érdemes készülni.

Előzmény: moonwalkr (57104)
moonwalkr Creative Commons License 2024.02.26 -3 0 57104

Hát ha attól lenne ugyanolyan minden légitársaság, hogy elvisz A-ból B-be, akkor nagy baj lenne, mert a Wizzair és az Emirates egy szinten lenne. Pedig hát nagyon nem....

Vannak ellátásbeli különbségek, pontosság, személyzet kedvessége, káosz, vagy egyszerű átszállás a pekingi reptéren, ilyenek. Erre lettem volna kíváncsi. 

A check-in nem probléma, vettem előre üléseket, így oda-vissza oda ülünk, ahová akarunk. 

Előzmény: Zs... (57101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!